Zpěvák, herec, hudební skladatel, aranžér, trumpetista, zakladatel a frontman multimediálního projektu I met Madonna, (2016), Dim X, (2014 – X), výtvarník, umělecký návrhář (kostýmů a rekvizit), textař, výtvarník, a absolvent konzervatoře, v Praze.

     Od svých šesti let se učil tančit v prostějovském Mánese. Když mu bylo 10 let, rodiče mu koupili trubku „Festivalku“ a po dobu dalších čtrnácti let se učil hře na trubku v  Základní umělecké škole, v Prostějově. Působil v dechovém orchestru jako trumpetista a po třech letech jej kapelník obsadil i do svého dalšího souboru jako bubeníka. Kromě docházení na hodiny hry na trubku navštěvuje i hodiny zpěvu, hry na klavír, bicí nástroje a kytaru.
     Po maturitě na Gymnáziu Jiřího Wolkera, v Prostějově, pokračoval ve studiu na dvouleté vyšší odborné škole – Veřejně správní akademii, ve Vyškově, kterou v roce 2001 ukončil diplomem z autorského práva a práv výkonných umělců. Se svou absolventskou prací se již v té době jezdil radit do své „vysněné Prahy“ do společnosti Intergram a studiem poznával právní stránku života umělce. Již v průběhu studia na střední a vyšší odborné škole vznikají první skladatelské pokusy, inspirované romantikou a vlastními milostnými prožitky, …často hluboce sentimentálními. Umělec poznával krásu oboru harmonie, experimentoval s akordy a barvami zvuků. Hudbu začíná vnímat jako celek (spojení zvuku, obrazu, výtvarna, času). V dílech se často objevují zmínky o sentimentálním čase a propojení inspirace s ročním obdobím. Umělec experimentuje s harmonií a barvou ploch, prolíná tóniny a barvy zvuků do sebe. V této době se též inspiruje zvuky z drážního prostředí, zejména během pravidelných cest za studiem do Vyškova (harmonie zvuků el. lokomotiv), zvuky el. zařízení umístěných v krajině a studiem jejich hlasitosti a barvy v závislosti na ročním období a naší poloze a vzdáleností od těchto zařízení. Tyto jevy propojuje se svým současným děním a osudy lidí kolem (klavírní skladba – Přichází zima, 2005, Prostějov). Drážní objekty, zejména elektrická trakce a lokomotivy jej inspirují při kresbě, tvorbě choreografie a videoklipů (kolekce kreseb – Zapomenuté časy, 1998 – 2001, Prostějov). V průběhu studia na vyšší odborné škole začal zpívat v prostějovských sborech „Schola cantorum“, „Chrámový sbor Petra a Pavla“, „Orlice“, kde zpíval tenor, a docházel do Olomouce na pravidelné hodiny zpěvu, k profesorce Majtnerové. Se sborem se účastnil mnoha křesťanských koncertních vystoupení, vánočních sborů s doprovodem symfonického orchestru, koncertních cest, a hrál     na trubku v Kostele Povýšení sv. Kříže, v Prostějově. Věnuje se klasické hudbě a tenorovému zpěvu. Účastí v pěveckých sborech získal přehled o chrámové hudbě a sborovém zpěvu.
     V období studia na vyšší odborné škole a v dalších letech se umělci otevírá rozmanitý svět výtvarné tvorby a prohlubuje své znalosti na soukromých hodinách kresby u prostějovské výtvarnice. Z této doby pochází alba uměleckých grafik, inspirované romantikou, časem, přírodou a milostnými romány. Umělec ve své tvorbě podrobně studuje barvy a tvary, propojuje je s časem ročního období a osudy lidí. Historicky první album se jmenovalo: „Barevné pocity v dálkách“, (2002 – 2004, Prostějov), dále můžeme jmenovat alba „My life in Asia“, „Já a ty“, „Moje země“, „Für Sandra Cretu I, II“, „Moje Praha“, Fashion designs Adonnis“, z let 2006 – 2008, (Prostějov), aj. Vznikají nová hudební alba se znaky umělcovy snahy o vyjádřením pochodů lidských příběhů formou textu, specifické harmonie a specifických grafických prezentací alb (album s prvky klasiky a popu „V životě přijde okamžik“, 2002 a popově taneční alba „Moderní svět“, „Já a ty“, „Star on the dancefloor“, stále za období života v Prostějově, z let 2005 – 2006).
     V roce 2004 se zúčastnil soutěže „Česko hledá superstar“, spolupracuje s mnoha hudebníky a věnuje se popovému zpěvu.


     V srpnu 2008 se odstěhoval do Prahy. Vytváří kolem sebe tým lidí, s kterými pracuje na svých hudebních projektech, volný čas věnuje pouze tréninkům hry na trubku, hodinám zpěvu a tance, hře na elektrickou kytaru, přípravě hudebních projektů a výstav, spolupracuje s hudebníky ve svém hudebním studiu. První pražská veřejná produkce se jmenovala „Večer s Adonnisem“, (2008). Měla formu kabaretu a Nezhyba prezentoval své první skladby, včetně ambientní novinky „Když se světla rozžhnou“, pěvecky, tanečně a v kostýmech. Akce působila slavnostně, jelikož byla rozjezdovou show na jeho umělecké dráze a první za života ve velkoměstě. Nezhyba během produkce několikrát změnil image (např. Free style nebo kabaret). V Praze se dále věnuje modelingu pod záštitou ruské modelingové agentury.

          Roky 2009 – 2011 jsou ve znamení expresivní skladatelské tvorby. V Prostějově a Praze vznikají nové aranže pro první skladby, např. „Stop to be shy!“ (nové aranžmá skladby z alba „Moderní svět“, 2005), „Tough girl“, později nové hity „I met Madonna“, v DnB stylu, z pražské tvorby „Wedding day“, hudební album „My R&B/ for you“ a kytarová ballada „For O…“. Umělec často ve svých dílech používá sentimentální a složitý způsob vyjádření životního dění určité postavy formou textu a harmonie. Na druhé straně jsou mnohé skladby vyjádřením jeho naprosté svobody, volnosti a silné touhy tančit. Interpret byl v té době zcela nedotčený profesionálními zásadami nebo negativitou šoubyznysu. Jeho mladistvá a volně barevná image podtrhovala silnou životní sílu.

     Od roku 2011 působil jako frontman a manažer skupiny Maestus modulator, v Praze. Z hlediska hudby a image se jednalo o silně individuální a specifický projekt, kdy hudba je extrémně detailně propracovaná, silně rozmanitá a harmonická, a na jejím vrcholu se nese andělský kontratenor. Hudební album a pražské turné dostaly název „The confessions“ a detailně umělecky propracovanou grafickou reklamu, z dílny Nezhyby, s tajemným nádechem. Image byla kombinací černého oblečení s křišťálovými módními doplňky a propracovaným malováním grafických tahů na obličeji jemnou černou konturou.


     V roce 2012 zahájil studium konzervatoře (obor – rocková opera), v Praze. U přijímacích zkoušek zaujal Pavlu Forest specifickou skladbou (Irony – Electro Opera), zpívanou v kontratenorovém zpěvu, pocházející z repertoáru projektu „Maestus modulator“. Během studia na konzervatoři projevil hluboký zájem o obor harmonie. V tomto a dalším období vzniklo plno jeho multižánrových skladeb a začal se věnovat i širší kreativní profesi: práce na svých prvních hudebních videoklipech. Umělec se uchýlil na mnoho let do svého soukromí do okrajové části Prahy, kde začal žít poprvé zcela sám. Nový život a zaměstnání u dálkových nočních vlaků mu otevřely zcela nové možnosti k tvorbě – naprosté otevření, svobodu a sílu. Ve svém ateliéru na pražských Stodůlkách a v mnoha českých i evropských městech píše texty, skládá harmonickou hudbu ve stylu New Age, experimentuje s harmonií a zvuky, navrhuje uměleckou grafiku pro své produkce, modeluje kostýmy, rekvizity a v okolí svého domu fotí umělecké fotky a tvoří nová díla v průběhu dalších deseti let. Od roku 2013 do roku 2016 proběhly v Praze tři jeho hudební show (každé zcela žánrově i tematicky odlišné). Na svých výtvarných show působí jako frontman a spolutvůrce choreografie, kostýmů, rekvizit, videoprojekce, scénografie. Stává se producentem a manažerem svých produkcí. Od roku 2013 působí jako trumpetista v projektu „RockOpera“.
V průběhu let 2013 a 2014 se začíná věnovat vlastní výtvarné tvorbě v Praze. Sestavil několik historických sbírek, pořádá výstavy svých děl (album svých kostýmů, album rekvizit, alba grafik použitých pro svá veřejná vystoupení, propagaci hudební tvorby, videoprojekci, natáčení videoklipů) a vše soustředil pod název: „Barevné pocity v dálkách“. Tvoří nová alba uměleckých grafik, zejména s vysoce umělecky erotickou tematikou, např. „New life“, „Iluminát“. Otevírá své hudební studio, s názvem APS (A-music studio), pracuje na nových scénářích, spolupracuje s kameramany a filmovými studii. Vznikají tak první videoklipy. V těchto letech vznikají první materiály pro projekt „Fucker“, (trailery, hudební cd…). Zde vystupuje ve svém pověstném a milovaném sci-fi kostýmu. V dubnu 2014 se odehrála v pražském Fatal klubu kontroverzní výtvarná show „Fucker“ (specifická a divoká, co se týče kostýmů, SM body doplňků a grafické videoprojekce, …hudebně laděná do stylu Electro, Electro-dark). 
V roce 2015 dokončuje v Praze ve spolupráci s filmovým studiem „Fair film“ výtvarný videoklip „I met Madonna“, úspěšně propaguje své nové album temné a esoterické hudby „NZHBA“, speciální pro svou kombinaci tenorového vokálu s drsnými tanečními podklady a od července 2015 pracuje na nových výtvarných materiálech pro kolekci „Šoubyznys“, (obrazy – olej, pasparty), “Sandra Cretu“, (obrazy – olej), inspiračně ovlivněných jeho aktuálním životem (letní a tvůrčí pobyt v rodném městě a pokračující podzimní vstup do pražské reality).
V roce 2016 připravuje v Praze hudební multimediální temnou show „I met Madonna“. Tak jako předešlá show „Fucker“ byla sestavena ze starých hitů i nových skladeb, rozdělena na kontrastní sekce, co se týče žánru, kostýmů, výtvarného zpracování. Další pověstná image se díky show zaryla divákům do podvědomí (odvázaná, ale temnější elegance a klobouk).  V květnu ukončuje maturitou studium konzervatoře. Tento rok je též ve znamení studia malby, kresby a zvuku. Umělec kompletuje své pražské hudební studio, zažívá počátky období prázdnoty, duchovně smýšlí, střídavě ve svém rodném městě či Praze píše scénáře a připravuje kostýmy a rekvizity      pro budoucí videoklipy s barevným tématem a pojetím: duchovní „I met Madonna – Painter“, (2016), kontroverzní „Showbiz II“, (2016), zpovědní „Otec a syn“, (2016), pokračuje v tvorbě filosofického hudebního alba „Kde je pravda“, (2016, Prostějov), se specifickou harmonií a zvukovými prvky Dubstepu, kdy se snaží rozluštit podstatu své bolestné éry a v neposlední řadě pracuje na nové srdcové obrazové podzimní kolekce „Madonnamia“, (2015 – 2016, Praha). Na podzim téhož roku vysvitl nový paprsek slunce na jeho životní cestě a zapomíná na své strasti – vyhrává první místo v pěvecké části charitativní akce „Talent bez hranic“ s coverem „Sacrifice“.


     V létě 2017 se na několik měsíců přestěhoval do rodného města pečovat o nemocnou matku, začal produkovat se skladatelem a producentem O. Žatkuliakem popový singl „Co život dává“, jehož text vyjadřuje jeho současný životní stav, poznání a duchovní náhled na svou osudovou životní cestu. Singl byl dokončen po jeho návratu do Prahy. V tomto období a již během letního pobytu u rodiny vznikaly první nápady a záznamy pro tvorbu projektu „PMIC“, (2019 – 2020).
Od podzimu 2017 začíná ve velkoměstě novou tvůrčí éru a studuje kontratenorový zpěv pro realizaci svého projektu. Tam na přelomu let 2017 – 2018 vzniká v období volné a svobodné tvorby žánrově barevné cd „The best of“, ve spolupráci s producentem O. Žatkuliakem. Od konce roku 2017 absolvuje školu zvukové produkce „Musartedo“. V rámci studia se při své nové tvorbě odklání od středního proudu k hudbě nové a harmonicky velmi specifické.

     Rok 2018 začíná ve znamení rozsáhlé tvorby svého managementu a uměleckého jména. Vznikají obchodní loga a mnoho dalších propagačních materiálů. Veřejným se stává teaser: „Co život dává“, (Praha), a stejnojmenný hudební videoklip, ve spolupráci s filmařem M. Říhou. Videoklip je osobní zpovědí a vyprávěním o své duchovní a umělecké cestě od těžkých a nejistých životních okamžiků počátků života ve velkoměstě, až po současné duchovní dozrání a rozkvět. Interpret se v klipu svým vzhledem vrátil do svého starého období let 2009 – 2011 (odvázaná elegance v kombinaci s módním kloboukem). Děj se odehrává v ulicích historické Prahy a vrcholí u Kyvadla na Letné s pohledem na celé velkoměsto jako symbol dozrání a zdolání cíle. V ten samý rok vzniká návrat k inspiraci z konce let konzervatoře a natáčí novou podobu coveru „Sacrifice“, ve spolupráci s producentem J. Rotterem. Od února roku 2018 začíná tvořit svou, v pořadí již čtvrtou show, (hudební, herecké a choreografické zpracování dvacetileté hudební dráhy), s názvem „Od nicoty ke hvězdám“, (2018, Praha). Zde působí jako skladatel, zpěvák, výtvarník, scénograf. Na show spolupracuje též s dalšími profesionálními umělci (pianisty, choreografy, tanečníky, atd.). V Praze vznikají nové autorské skladby komponované přímo pro show se stále stejným a neměnným rukopisem (oduševnělost a barevná harmonie), “Od nicoty ke hvězdám”, (2018), “Me in Musart”, (2018), “Emtpiness”, (2018). Počátkem roku měl umělec představu a vizi vytvořit minimalistickou, jednotně a temně obarvenou show s expresivními prvky choreografického vyjádření podpořenými specifickou harmonií a novými technickými efekty (optické efekty, lasery, apod). Umělcovy představy se ale nezrealizovaly a show měla standartní popovou podobu s jednotlivými kontrastními částmi.

     V letech 2018 – 2020 pracuje na svém největším projektu „Madonna in my heart“: kooperuje s několika hudebními studii a producenty, vzdělává se v kontratenorovém zpěvu. Svým dílem projektuje Madonnu do specifických stylů. Během letních a podzimních pobytů v rodném městě, na zahraničních služebních cestách a v Praze vzniklo plno nových uměleckých grafik a melodií pro popově klasické projekty a také projekt „Madonna in my heart“. V tom období pochoval i svého otce, který jej k životní lásce hudbě přivedl. Byl nucen kráčet dál a tvořit nové projekty, přestože se cítil dlouho osamocen. Specifické synth skladby točil v různých studiích vesnic okolí Prahy. Umělec také začíná zpracovávat plno pojednání o své inspiraci, hudebních myšlenkách a technikách, včetně formy vyjádření, jako je text, grafika, kostýmy a rekvizity, choreografie, scéna a video, světlo a stín. Své spisy a pojednání shromažďuje i v dalších budoucích letech své tvorby.

     V roce 2019 nastoupil na vyšší odbornou školu Mezinárodní konzervatoře, v Praze, obor popový zpěv, pod vedením profesorky Marcely Březinové. Pro téma své diplomové práce si zvolil uměleckou tvorbu Madonny jako podklad pro prezentaci projektu „Madonna in my heart“. V tom samém roce potkal během letních radovánek a uměleckého odpočinku v okolí velkoměsta svou osudovou lásku. Stal se jejím učitelem hudby a průvodcem umění. Spolu se se svými snovými plány přestěhovali do pohádkové vesničky Mnichovice a asi jeden rok se zde odehrával jejich vysněný, ale i nelehký vesnický příběh. Umělcova pracovna s výhledem do zahrady zapříčinila tok nové éry letních a zimních inspirací. Vznikly nové melodie, ať již taneční, či temné, dále grafiky, reklamy, streamy, webové odkazy, crazy a náboženské kostýmy a rekvizity, scénáře, choreografie pro projekty roku 2019: zimní produkce – Koncert a výstava grafik, Divadlo D21, (Praha), Show – Talentová soutěž II, (Praha), grafická prezentace – MIMH.

Jeho pátá, tentokráte předvánoční show, „Koncert a výstava grafik – Divadlo D21“, (2019, Praha), byla rozdělena do kontrastních sekcí podle žánru, duchovní zpovědi, kostýmů a výtvarného zpracování. Prostřední, andělskou část show, umělec rozjel temným dramatickým vstupem a sekci odzpíval kontratenorovým vokálem oblečen ve výtvarném kostýmu „Moderní kněz“, který si sám v témže roce navrhnul a vyrobil. Závěrečná odvázaná část byla vzpomínkou na staré hity a tím pádem průřezem umělcovou původní taneční tvorbou.

V létě 2020 poznával milostný pár jarní krásy probouzející se zahrady a okolních míst vesnice. Nelehké soužití se stalo pro ně životní zkouškou. Téhož roku se Chrudim, rodné město umělcovy lásky, stala na chvíli místem jejich společného života na malé chatě obklopené letištěm. Magické kouty města se spolu s blížícím temným podzimem staly umělcovou inspirací k dalším silně barevným grafikám (např. album grafik – Malé město malebného kraje). V zimě téhož roku se rozloučili s Chrudimí a vrátili zpět do velkoměsta. Během vánočního času vytvořil umělec v Prostějově i Střešovicích mnoho nových děl, ať již grafik, textů, či propracovaných uměleckých streamů (vánoční, silvestrovské a narozeninové pozdravy fanoušků s odkazy na jeho tvorbu mladých let).

Během let 2019 – 2020 umělec průběžně pracoval na komplexu náboženské grafické prezentace pro prezentační web „Madonna in my heart“. Použil zdobenou a do detailu propracovanou grafiku s jemnými barvami a tvary. Ten spatřil světlo světa na jaře roku 2020.

     Rok 2021 je pro umělce obdobím mnoha změn a přechodem do nového života, ať se již jedná o zakončení šesti let studia na konzervatoři či pokračující tvorbu starých a tvorbu nových projektů (hudební album s názvem „2021“, (Praha), projekt – Madonna in my heart, weby věnující se umělcově inspiraci a tvůrčím technikám, online show, atd.).

     BIOGRAPHY

     Singer, actor, composer, arranger, trumpet player, founder and front man of multimedia projects F****r, (2014), I met Madonna, (2016) and Dim X, (2014 X), artist, artistic designer (costumes and stage props), writer, graduate from the Prague Conservatory.

     Own name: PETR NEZHYBA / artistic name: ADONNIS
     Nickname created by the public: FIRST MATRIX OF POP – FIRST CZECH LADY GAG – FACTORIES TINFOIL – DAVID BOWIE

     At the age of 10, his parents bought him a “Festivalka” trumpet and for 14 years he learned to play the trumpet at the elementary school of arts in Prostějov. He played trumpet in a brass band and after three years, the bandmaster put him in another of his bands as a drummer. In addition to trumpet lessons, he also attended singing, piano, percussion and guitar lessons.
Jana Dvorská, his aunt and an Olomouc artist, gave him a beautiful vintage piano as a present. With this piano, he began his career in classical music. He started singing in Prostějov choirs: Schola cantorum, Chrámový sbor Petra a Pavla and Orlice. He sang tenor and regularly attended singing lessons with professor Majtnerová in Olomouc. He continues to sing classical music and as a tenor. At the time of his studies at the higher vocational school, he begins to make art and he takes private lessons from a female artist from Prostějov.

     In 2004, he took part in the Czech Superstar contest. He cooperates with many musicians and sings pop music.


     On 1 August 2008, he moved to Prague, where he worked as an accountant for Siemens for a few years. He models under the aegis of a Russian modelling agency.

     Since 2011, he has been the front man and manager of the Maestus Modulator, (Prague). The music and image are strongly individual and specific. Since 2012, he has also become interested in music management, composing and performing art, completing his music studio and preparing his solo albums. Here, he shows himself in a totally different light, paradoxically different from the previous, perhaps too “saintly” projects. He shows who he actually is on the stage and who he wants to be right now: an actor, showman and provocateur who adores entertainment and the world of the exotic. He models futuristic costumes and concert stage props and creates graphics for video projections. These days, he also works as a trumpet player in the RockOpera project in Prague and devotes his time to his conservatory studies in Prague. His major is rock opera with professor Pavla Forest.

     In 2013/ 2014, he plunged into art. He opened his music studio “APS/ A-music studio”, worked on new scripts, cooperated with film studios and cameramen. He produced his first videos, (f. a.: cooperation with Fair film, Prague/ video: “I met Madonna 2014”). In addition to his studies at the conservatory (rock music), he returns to the study of the trumpet (his vital and fatal instrument).

During these years, Nezhyba produces the first material for his huge multimedia project “Fucker”, (Prague).

In 2015, he finished his new CD “NZHBA”/ Prague, (Dance/ Dubstep/ Hip hop), and worked on a new art collections “Šoubyznys” (oil paintings, passe-partouts), “Sandra Cretu” (oil paintings) and he produced his new project “Wedding Day”, (Prostějov/ Prague).

In 2016, he prepared the multimedia music show entitled “I met Madonna”, (Prague), and in May he graduated from the Prague conservatory.

Recently, he has been pursuing his painting and drawing studies, becoming a sound technician, finishing his music studio, writing scripts and preparing costumes and stage props for his future video clips (I met Madonna – Painter – 2016, Showbiz II – 2016, Otec a syn – 2016/ Prague and Prostějov), proceeding in the process of creating his music album entitled “Kde je Pravda” – 2016/ Prostějov, a picture collection called “Madonnamia” – 2015 – 2016, (Prague). In autumn of the same year, he won first place in the choral category of the charity event entitled “Talent   bez hranic”   with his “Sacrifice” cover.

     In 2017, he produced the pop single “Co život dává”, (Prague), with the composer and producer O. Žatkuliak.

Since 2017, he has been studying singing in countertenor with a prominent vocalist, with whom he has also cooperated on the “Madonna in my heart” project.

At the turn of 2017 – 2018, “The best of” CD was made in collaboration with producer O. Žatkuliak. Since the end of 2017, he graduated from the musical school “Musartedo” in Prague. Here he focused mainly on electronic music. The year 2018 also marks the completion of his music studio.

     The year 2018 begins as the sign of a path to media use. Petr Nezhyba receives extensive management support. Business logos and many other promotional materials are created. The teaser “Co život dává”, (2018, Prague), and a music video of the same name, in cooperation with filmmaker M. Říha, is released. There is also a new cover of “Sacrifice” in collaboration with producer J. Rotter. In February 2018, he began forming his fourth show (the music, acting and choreography of a 20-year- old musical track) entitled “Od nicoty ke hvězdám”, (Prague). Here he figured as the composer, singer, artist and stage designer. He also collaborated with other professional artists (pianists, choreographers, dancers, etc.). New compositions were created for his shows (“Od nicoty ke hvězdám” – 2018, “Me in Musart” – 2018 and “Emtpiness” – 2018/ Prague).

     Over the last two years, he has been working on his largest project, “Madonna in my heart”, (2019 – 2020), in cooperation with several music studios and producers, At the same time, he has been receiving instruction in countertenor singing and working on the web presentation of the project including artistic graphics. In his work, he arranges Madonna songs in specific styles.

     In 2019, he enrolled as a graduate student at the International Conservatory in Prague, majoring in pop vocals under the guidance of professor Marcela Březinová. He selected the artistic work of Madonna for the topic of his diploma thesis, which forms the basis for the presentation of the “Madonna in my heart” project.

!Některé anglické názvy jsou použity bez korektury anglického jazyka- vymyšleny v období mládí a z důvodu spontánnosti zachovány!