Zpěvák, herec, hudební skladatel, aranžér, trumpetista, zakladatel a frontman multimediálního projektu F—-r (2014), I met Madonna (2016), Dim X (2014- X), výtvarník, umělecký návrhář (kostýmů a rekvizit), textař, výtvarník, a absolvent konzervatoře, v Praze.
Vlastním jménem: PETR NEZHYBA/ umělecké jméno: ADONNIS/
přezdívky vytvořené veřejností: PRVNÍ MATRIX POPU- ČESKEJ LADY GAG- TOVÁRNA NA ALOBAL- DAVID BOWIE

Od svých šesti let se učil tančit v prostějovském Mánese. Když mu bylo 10 let, rodiče mu koupili trubku „Festivalku“ a 14 let se učil hře na trubku v Základní umělecké škole v Prostějově. Působil v dechovém orchestru jako trumpetista a po třech letech jej kapelník obsadil i do svého dalšího souboru jako bubeníka. Kromě docházení na hodiny hry na trubku navštěvuje i hodiny zpěvu, hry na klavír, bicí nástroje a kytaru.
Po maturitě na Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově pokračoval ve studiu na dvouleté Vyšší odborné škole – Veřejně správní akademii ve Vyškově, kterou v roce 2001 ukončil diplomem z autorského práva a práv výkonných umělců. Se svou absolventskou prací se již v té době jezdil radit do své „vysněné Prahy“ do společnosti Intergram. Již v průběhu studia na střední a vyšší odborné škole vznikají první skladatelské pokusy, inspirované romantikou a vlastními milostnými prožitky. Hudbu začíná vnímat jako celek (spojení zvuku, obrazu, výtvarna, času). V dílech se často objevují zmínky a propojení s ročním obobím (klavírní skladba „Přichází zima, hudební alba „Moderní svět“, „Já a ty“, „Star on the dancefloor“). V průběhu studia na vyšší odborné škole začal zpívat v prostějovských sborech „Schola cantorum“, „Chrámový sbor Petra a Pavla“, „Orlice“, kde zpíval tenor, a docházel do Olomouce na pravidelné hodiny zpěvu s profesorkou Majtnerovou. Se sborem se účastnil mnoha křesťanských koncertních vystoupení, vánočních sborů s doprovodem symfonického orchestru, koncertních cest, a hrál na trubku v kostele. Věnuje se klasické hudbě a tenorovému zpěvu. Účastí v pěveckých sborech získal přehled o chrámové hudbě a sborovém zpěvu.
V období studia na Vyšší odborné škole se začíná věnovat výtvarné tvorbě a dochází na soukromé hodiny k prostějovské výtvarnici. Z této doby pochází alba uměleckých grafik, inspirované romantikou, časem, přírodou a milostnými romány. Historicky první album se jmenovalo: „Barevné pocity v dálkách“, dále můžeme jmenovat alba „My life in Asia“, „Já a ty“, „Moje země“, „Für Sandra Cretu I, II“, „Moje Praha“, Fashion designes Adonnis“, atd..
V roce 2004 se zúčastnil soutěže „Česko hledá superstar“, spolupracuje s mnoha hudebníky a věnuje se popovému zpěvu.
V srpnu 2008 se odstěhoval do Prahy. Vytváří kolem sebe tým lidí, s kterými pracuje na svých hudebních projektech, volný čas věnuje pouze tréninkům hry na trubku, hodinám zpěvu a tance, hře na elektrickou kytaru, přípravě hudebních projektů a výstav, spolupracuje s hudebníky ve svém hudebním studiu. První pražská veřejná produkce se jmenovala „Večer s Adonnisem“. Měla formu kabaretu a Nezhyba prezentoval své první skladby, včetně novinky „Když se světla rozžhnou“, pěvecky, tanečně a v kostýmech. V Praze se dále věnuje modelingu pod záštitou ruské modelingové agentury. Od roku 2011 působil jako frontman a manažer skupiny Maestus modulator. Z hlediska hudby a image silně individuální a specifický. Hudební album a pražské turné dostaly název „The confessions“.
Roky 2009- 2011 jsou ve znamení skladatelské tvorby. Vznikají nové aranže na první skladby, např. „Stop to be shy!“, „Tough girl“, později nové hity „I met Madonna“, v DnB stylu, „Wedding day“, hudební alba „My RandB for you“, kytarová ballada „For O…“.
V roce 2012 zahájil studium konzervatoře, v Praze. U přijímacích zkoušek zaujal Pavlu Forest specifickou electro operou, zpívanou v kontratenorovém zpěvu: „Irony“, pocházející z projektu „Maestus modulator“. Během studia na konzervatoři projevil hluboký zájem o obor harmonie. V této době vzniklo plno jeho multižánrových skladeb a začal se věnovat i širší kreativní profesi: práce na svých prvních hudebních videoklipech. Od roku 2013 do roku 2016 proběhly v Praze tři jeho hudební show (každé zcela žánrově i tematicky odlišné). Na svých show působí ne jen jako frontman, ale též spolutvůrce choreografie, kostýmů, rekvizit, videoprojekce, scénografie. Stává se producentem a manažerem svých produkcí.
Od roku 2013 působí jako trumpetista v projektu „Rockopera“, v Praze a věnuje se studiu oboru „rocková opera“ na pražské konzervatoři u profesorky Pavly Forest.
V průběhu let 2013 a 2014 se začíná věnovat vlastní výtvarné tvorbě. Sestavil několik historických sbírek, pořádá výstavy svých děl (album svých kostýmů, album rekvizit, album grafik použitých pro svá veřejná vystoupení, propagaci hudební tvorby, videoprojekci, natáčení videoklipů) a vše soustředil pod název: „Barevné pocity v dálkách“. Tvoří nová alba uměleckých grafik, např. „New life“, „Iluminát“. Otevírá své hudební studio, s názvem APS (A-music studio), pracuje na nových scénářích, spolupracuje s kameramany a filmovými studii. Vznikají tak první videoklipy. V těchto letech vznikají první materiály pro projekt „Fucker“, (trailery, hudební cd…). V dubnu 2014 se odehrálo v pražském Fatal klubu kontroverzní show „Fucker“. Na Mezinárodní konzervatoři začíná studovat vedle oboru rocková opera, též hru na svůj osudový nástroj, který jej provází celým životem- trubku.
V roce 2015 dokončuje ve spolupráci s filmovým studiem „Fair film“ videoklip „I met Madonna“, úspěšně propaguje své nové album „NZHBA“, speciální pro svou kombinaci tenorového vokálu s drsnými tanečními podklady (dance), a od července 2015 pracuje na nových výtvarných materiálech pro kolekci „Šoubyznys“ (obrazy- olej, pasparty),“Sandra Cretu“ (obrazy- olej) a dále novém projektu „Wedding day“.
V roce 2016 připravuje hudební multimediální show „I met Madonna“ a v květnu ukončuje maturitou studium konzervatoře, v Praze.
Rok 2016 je též ve znamení studia malby a kresby, zvukařiny, kompletuje své hudební studio, píše scénáře a připravuje kostýmy a rekvizity pro budoucí videoklipy („I met Madonna- Painter“- 2016, „Showbiz II“- 2016, „Otec a syn“- 2016, pokračuje v tvorbě hudebního alba „Kde je pravda“- 2016, obrazové kolekce „Madonnamia“- 2015- 2016. Na podzim téhož roku vyhrává první místo v pěvecké části charitativní akce „Talent bez hranic“ s coverem „Sacrifice“.
V roce 2017 vyprodukoval se skladatelem a producentem O. Žatkuliakem popový singl „Co život dává“.
Od roku 2017 studuje kontratenorový zpěv, pro svůj projekt „Madonna in contratenor“, v Praze.
Na přelomu let 2017- 2018 vzniká cd „The best of“, ve spolupráci s producentem O. Žatkuliakem. Od konce roku 2017 absolvuje školu zvukové produkce „Musartedo“, v Praze. Zde se zaměřuje převážně na hudbu elektronickou. Rok 2018 je též ve znamení kompletace svého hudebního studia do finální podoby.

Rok 2018 začíná ve znamení cesty k mediálnímu užití. Petr Nezhyba získává podporu rozáhlého managementu. Vznikají obchodní loga a mnoho dalších propagačních materiálů. Veřejným se stává teaser: „Co život dává“ a stejnojmenný hudební videoklip, ve spolupráci s filmařem M. Říhou. Dále vzniká nový cover „Sacrifice“, ve spolupráci s producentem J. Rotterem, dále duet „Perfect symphony“. Od února roku 2018 začíná tvořit své, v pořadí již čtvrté show (hudební, herecké a choreografické zpracování dvacetileté hudební dráhy), s názvem „Od nicoty ke hvězdám“. Zde jako skladatel, zpěvák, výtvarník, scénograf. Na show spolupracuje též s dalšími profesionálními umělci (pianisty, choreografy, tanečníky, atd.). Vznikají nové autorské skladby komponované přímo pro show, (“Od nicoty ke hvězdám”- 2018, “Me in Musart”- 2018, “Emtpiness”- 2018).

Singer, actor, composer, trumpet player, founder and front man of the multimedia projects called F****r (2014), I met Madonna (2016), Dim X (2014- X), artist, artistic designer (costumes and stage properties), writer, graduate from the Prague conservatoire.

Own account: PETR NEZHYBA / artistic name: ADONNIS/
a publicly Nickname: FIRST MATRIX OF POP- FIRST CZECH LADY GAG- FACTORIES TINFOIL- DAVID BOWIE

At the age of 10 his parents bought him a trumpet called Festivalka, and at the age of 14 he learned to play the trumpet at the basic school of arts in Prostějov. He was a trumpet player in a brass band and after three years the bandmaster cast him in his other company as a drummer. Except for visiting lessons of trumpet playing, he also attends lessons of singing, piano, percussion instruments and the guitar.
Jana Dvorská, his aunt and an Olomouc artist, gave him a beautiful vintage piano as a present. With this piano, he began his career in classical music. He started singing in Prostějov choirs: Schola cantorum, Chrámový sbor Petra a Pavla, Orlice. He was a tenor singer and he regularly attended singing lessons with professor Majtnerová in Olomouc. He follows the career in classical music and tenor singing. At the time of his studies at the higher professional school, he begins to perform art and he takes private lessons with a woman artist from Prostějov.

In 2004, he took part in the Czech Superstar contest, he cooperates with many musicians and performs pop singing.
On 1st August 2008, he moved to Prague where he worked as an accountant for the Siemens company for a few years. He does modelling under aegis of a Russian modelling agency.

Since 2011, he has been a front man and manager of the Maestus modulator. Concerning the music and image, it is strongly individual and specific. Since 2012, he is furthermore interested in music management, composing and performed art, he makes his music studio complete, prepares his solo albums. Here, he shows in a totally different way, paradoxically differently from the previous, maybe too “saint” projects, who he actually is on the stage and who he wants to be right now: actor, showman and provocateur who adores entertainment and the world of exotics. He models futuristic costumes, concert stage properties and creates graphics for video projection. In these days, he also works as a trumpet player in the Rockopera project in Prague and devotes his time to his conservatory studies in Prague. His major is rock opera with professor Pavla Forest.

In 2013/ 2014 plunged into art. He his opening  his music studio „APS/ A- music studio“, operates on new scenarios, cooperates with film studios and cameramen. He produces his first videos, (f. a.: cooperation with Fair film, Prague/ video: „I met Madonna 2014“). Besides his studies on conservatory school  (rock music), is beginning to study trumpet (his vital fatal instrument).

In these years Adonnis produces first materials for his mega multimedia project „Fucker“.

This year (2015), he finished his new music cd „NZHBA“(dance/ dubstep/ hip hop), he works on new art collection „Šoubyznys“ (Picture and Mount), „Sandra Cretu“ (Picture and Mount), he produces his new project „Wedding day“.

In 2016, he is preparing the multimedia music show called “I met Madonna” and in May, he graduates from the Prague conservatoire.

Recently, he has been pursuing his painting and drawing studies, interested in becoming a soundman, finishing his music studio, screen writing and preparing costumes and stage properties for his future video clips (I met Madonna – Painter – 2016, Showbiz II – 2016, Otec a syn – 2016), proceeding in the process of creating his music album called “Kde je Pravda” – 2016, picture collection called “Madonnamia” – 2015-2016. In autumn in the same year, he wins the first place in the choral part of the charity event called “Talent bez hranic” with his “Sacrifice” cover.

In 2017 he produced the pop single „Co život dává“ with the composer and producer O. Žatkuliak.

Since 2017 he studies singing by a prominent vocalist, with whom he also cooperates on the leadership of his contratenor voice. (Because of cooperation on project „Madonna in contratenor“).

At the turn of 2017-2018 the cd „The best of“ was created, in collaboration with producer O. Žatkuliak. From the end of 2017 he graduated from the musical school „Musartedo“ in Prague. Here he focuses mainly on electronic music. The year 2018 also marks the completion of its music studio in its final form.

The year 2018 begins as a sign of the way to media use. Petr Nezhyba receives extensive management support. Business logos and many other promotional materials are emerging. Teaser “Co život dává” and a music video of the same name, in cooperation with filmmaker M. Říha, becomes public. There is also a new cover „Sacrifice“ in collaboration with producer J. Rotter and the duet „Perfect symphony“. Since February 2018 he has begun to form his fourth show (music, acting and choreographic work of a 20-year-old musical track), titled „Od nicoty ke hvězdám „. Here as a composer, singer, artist, stage designer. He also collaborates with other professional artists (pianists, choreographers, dancers, etc.). New compositions are created for the show (“Od nicoty ke hvězdám”- 2018, “Me in Musart”- 2018, “Emtpiness”- 2018).

———————————————————————————————————

PODROBNÁ HISTORIE VELKÝCH PROJEKTŮ:

1.PŘICHÁZÍ ZIMA- SKLADBA, (2006, PROSTĚJOV):

Sentimentální podzim a mé pocity oněch let, při cestách na vyšší odbornou školu ranními a večerními vlaky, mě nutí tvořit harmonii propojenou s dějem.

Zvláště refrén s bledými tóny vyjadřujícími dálný kraj, dokáží nastínit náladu písně, která nevinně spustila intro na konci alba, (nevinnými tóny), a vyřešila osud.
UKÁZKA: použita slovní spojení: „dnes již/ dnes zhasíná…“
Píseň má stejnou podobu a charakter postavení se běhu celého alba do sentimentální roviny, příčemž stejný charakter zaujímá i v projektu z let dřívějších.

V roce 2018 je vzpomenuto na onu píseň v show „Od nicoty ke hvězdám“, (režisér Z. Klumpar, 2018, Praha), a můj herecký monolog v průběhu show mluví o tom, o čem píseň opravdu pojednává: „Přichází zima. Všechny nás od sebe odloučila. Všichni jsou zahaleni v kabátech- bližního svého nepoznáš. V dálce slyším tóny- jsou tak daleko. Já vás zhudebním!“

2.I MET MADONNA- SINGLE, (2011, PROSTĚJOV):

Během horkého léta 2011 trávím dovolenou u rodičů, v Prostějově. Pravidelně trénuji na španělskou kytaru. Ona píseň vznikla při kompozici na kytaru, kterou jsem dostal kdysi od svého táty. Oranžovo-červená dětská kytara, jež mě provázela po mnoho let. Po brnkání a experimentování s akordy vznikla „I met Madonna“.

Ve svém začátečnickém studiu „APS“, na Lýskově ulici, v Praze, vytvářím první aranže. V roce 2013 přearanžoval skladbu pražský producent O. Žatkuliak a pod svůj hlavní vokál jsem dozpíval zadní vokály s časovou harmonií, (Praha, 2013). Kolem roku 2011 prezentuji píseň v pražském specifickém emo projektu „Maestus modulator“ a ihned během studia na konzervatoři skládám první závěrečné zkoušky s onou písní. Moje profesorka herectví, Andrea Šebek Procházková, postavila na píseň srdcovou duchovní choreografii, ve které sama ztvárňuje sochu Panny Marie, a já ji zde, jako mladý čistý muž, obdivuji a snažím se jí přiblížit. V komisi zkoušek zasedla vedoucí oddělení rockové opery, Pavla Forest, profesor mého hlavního oboru, zpěvu, Petr Opava.

Neuplynulo ani několik měsíců a já, nadšený student konzervatoře, odesílám dopis s nabídkou spolupráce do L.A., na management popové ikony. Management odpověděl s pozitivním vyjádřením a oficiální profil Madonny sdílel na Twitteru moji píseň, věnovanou popové královně. V roce 2015 se píseň dočkala dlouhodobého natáčení kontroverzního videoklipu ve spolupráci s „Fair film, (Praha, 2018)“, v roce 2016, těsně po mé maturitě na konzervatoři, křestu videoklipu, v Praze, s kontroverzní scénou, (rudá postel, pod reflektory, přímo na jevišti).

Skladba je občas zařazována na mé aktualní veřejné produkce, např. scénickou feérii „Od nicoty ke hvězdám“, ve spolupráci s předním českým hlasovým koučem, Z. Klumparem, pro kterou Klumpar sestavil scénickou choreografii, s velmi specifickým dějem, spíše až zpomaleným pohybem děje, dramaticky psychologickým, (Praha, 2018).

3.PROJEKT „MAESTUS MODULATOR“- PRAHA, 2011:

Hudba pro „fajnšmekry“, zpěvák s kudrlinkami, oblečen do stříbrno- černé, průhledný mikrofon z křišťálu, hudba stylu new romance s mimořádně puntičkářsky propracovánými aranžemi, kudrlinkami, ozdobami, mixovaná s vokálem do kontratenoru, byl nový projekt, pro Česko naprosto nezvyklý.

Několik koncertů a jedinné album „The confessions“, (Praha, 2011), zůstanou vzpomínkou navždy.

4.PROJEKT FUCKER, (PRAHA, 2013- 14):

Sparingpartner, Lukáš Klaban, a zakladatel předešlého „Maestus modulator“, při společné cestě za tvorbou, v jeden den vyslovil větu: „Líbilo by se mi, kdyby se tvůj projekt jmenoval „Adonns Fucker.“  Od té doby mi jeho věta ležela v hlavě a já projekt v dalších letech realizoval.

Od roku 2013 žiji na Lýskově ulici, v Praze, …poměrně odloučen od světa a přátel, kde si užívám své tvorby. Fotky, videa, zvuk jsou pro posluchače naprosto nadpřirozené a Fucker není první můj projekt, jehož hudba a harmonie zní jako z jiné planety.

Od roku 2013 si beru do své režie naprosto vše: tvorbu kostýmů, natáčení klipů, atd.. Prvními mezníky byl kostým „Fetish- angel“, který složitě lepím a barvím na svém pražském bytě, v roce 2013 a videoklip „Pornoadonnis“, natáčený v kraji mé tvorby- Praha, Stodůlky, 2013.

V roce 2013- 14 vzniká hudební album Fucker, (Praha, 2014), kostýmy jsou profesionalizovány a vzniká řada vylepšených verzí, profesionálních fotek, rekvizit, textů.

5.INICIÁLY- SINGLE, (BERLÍN, 2014):

2014: Poprvé představena v předběžné demoverzi veřejnosti na Olaff festu, v Mladé Boleslavi, v kostýmu Fucker, i s trumpetovým vstupem.

2014: Jednoho květnového dne skládám píseň pro mou lásku. V té době si myslím, že spolem budem a jsem si úspěchem naprosto jistý. Cítím to. Děje se tak v Berlíně. Nemohu se dočkat, až píseň uslyší. Něco mi říká, použít nápad z minulosti- provokativní název „Iniciály“, kdy budu zpívat o někom, kdo se ve skladbě poznat může, či nepozná…, popřípadě okolí. Píseň začíná mít ohromující časovou harmonii. Harmonie nástrojů a časové plochy basu mění děj a náladu skladby.

O měsíc později nahrávám „Iniciály“ ve studiu u J. Holého, ve Staré Boleslavi. Nahrávka funguje zatím jako demo. Pan Holý mi tenkrát s nadsázkou, ale i popravdě říká: „Vydáte ještě plno lepších cd, ale až budete slavnej, vrátíte mi to.

2018: Zařadil jsem píseň, jako svou nejoblíbenější, na své show „Od nicoty ke hvězdám“, (Praha). Vzniká dramatická choreografie…, silně burcující náladou. Skladba ztvárňuje můj milostný pád a poté ve scénické feérii dochází k rozřešení.

6.6.2018: Poprvé představena veřejnosti v onom choreografickém a pěveckém provedení, na veřejné generálce pro devítky základních škol, (Od nicoty ke hvězdám, Praha, 2018).

25.6.2018: Stužkování žáků, v Břevnovském klášteře, v Tereziánském sále: krásný den s fanynkami a fanoušky je zakončen mým dárkem pro všechny: písní „Iniciály“, (Praha, 2018). (Červen 2018 byl ve znamení náročných příprav pro studiový přezpěv písně, hlavně, co se týče textu, energetického a srdcového vyjádření, zejména na mém drážním služebním pobytu, ve Vídni).

6.HUDEBNÍ ALBUM „NZHBA“, (PRAHA, 2014):

Deprese a pád mé psychiky, v období května a června, zapříčinil mou touhu komponovat a odloučit se od zklamání. Následující krásné léto, opravdu poslední léto s tátou, kdy jsme trávili horká odpoledne, na koupališti, ve Vrahovicích, kdy jsem zažíval období nádherné dovolené, (maloval jsem obrazy, pomáhal rodičům na zahradě našeho domu a opečovával svůj strom), se proměnilo v export alba „NZHBA.“ Jan Holý, producent ze Staré Boleslavi, mi koncem léta předal projekt, který, co se týče barvy zvuku, pojetí, názoru vyjádřeného hudbou, textem i zvukem, vyvolalo plno kritiky a názorů. Zvukově i textově jednobarevné album, silně žánrově specifické, je součást mé tvorby, která mě posunula k cestě za profesionalitou.

 1. PROJEKT „MADONNA IN CONTRATENOR“:

česká verze:

V roce 2017 jsem již po několikáté zažádal Ochranný svaz autorský o svolení- nazpívat pár kousků z repertoáru Madonny a projektem se veřejně prezentovat. Nejmenovaný subjekt, z organizace OSA,  se nade mnou po pár letech váhání, že můj návrh je naprosto nemožný realizovat z důvodu právní otázky,  slitoval a poradil mi tajemství, jak se k dané věci mohu dopracovat. 

Léto 2017 bylo pro mě komplikací v soukromém životě, (péče o závažně nemocné rodiče), díky čemuž jsem se i já dostal do nemocnice jako pacient. Znamením pro můj projekt v té době bylo přijetí sousedícího pacienta, který projevil zájem o mou tvorbu a doporučil mě ke konzultaci do Prahy. V tom létě se mi rozsvítilo. Samovolně se mi vybavilo plno senzačních nápadů a inspirací. Mé očekávání umělecké podpory od dané postavy, s vysokým profesionálním jménem, nebylo pro daný projekt naplněno, čili po roce, v létě, začínám tvořit sám.

9.srpna předávám manažerovi kontakt na důležitou osobu, která by mi mohla v budoucnu pomoci k projektu, jež pomůže tvorbě americké star Madonny, tím, že např. její méně známé skladby vysoce profesionálně předvede publiku naprosto v jiném žánru, ale na vysokém uměleckém levelu. Manažer mi psal v onen den jásavou zprávu, že se subjektem komunikoval a není vše ztraceno. Při deštivém odpoledním tréningu, na chatě, mu tekly slzy a předal mi dar- přívěšek ve tvaru klíče. Řekl: „tohle je cesta, …klíč k Tobě!“ Také mi ukápla slza, protože jsem věděl, že jsme se seznámili osudovou cestou, … kdysi před rokem. Kontakt na subjekt jsem obdržel v nečekaný okamžik od nečekaného člověka, …ve smutných dobách mého soukromí. V té době, v osudový okamžik před rokem, bych neřekl, že s manažerem vytvoříme plno projektů, a že nás neminou ani spory. Dnes již vím. Madonna otevřela naši cestu a osud ukázal, kudy můžeme kráčet dál.                

Během roku 2018, na mých služebních cestách, u dráhy, (do Budapešti, Vídně, Varšavy, Curychu), vzniká plno inspirací, textů, aranží, pro celý projekt.

Dne 25.8.2018 nás navždy opustil náš tatínek. Zemřel po dlouhé nemoci. O den později cestuji polským expresem do rodného města na Moravě a konečně jsem stvořil dopis pro kompetentní subjekty- odůvodnění, co mě vede k projektu,  tvořit pro Madonnu.

26.9.2018 odesílám svému hlasovému kouči nástřel prvního projektu- aranž pro „What it feels like for a girl“ s nazpívaným vokálem, v kontratenoru. Po kliknutí na tlačítko „odeslat“, se mi v mysli zobrazila celá minulost. Muž, kterému často oponuji, je ten, kterého jsem ležící v nemocnici s diagnózou „epistaxis“, minulý rok nakontaktoval, aby mi s projektem „Madonna in contratenor“ pomohl. Tenkrát jsem ani nevěděl, že budeme rodinní přátelé!

„What it feels like for a girl“ připomínala mému manažerovi pentatonickou harmonii. Během září začínám pracovat na další písni, „Incredible“, v Polsku, a v první polovině října se rozhoduji tvořit skladbu v čínské pentatonice. První aranže vznikají v Praze, kdy též pro lepší orientaci v technice jihovýchodních stupnic, studuji ve svém volném čase teorii pentatoniky a během dalších dnů vznikají první aranže- kombinace mé specifické harmonie s pentatonikami, v Praze a Budapešti.

Dne 13.10.2018, na mé podzimní procházce Prahou- Stodůlky, nabírám inspiraci a nápad hřející mě u srdce: každou píseň projektu „Madonna in contratenor“ obohatit v její mezihře pokaždé absurdní harmonickou melodií. Specifikum mé hudby se velkým procentem prolne do celého projektu. Posluchač by se mohl při poslechu každé písně těšit na „harmonickou šílenost“, uprostřed, (v mezihře), každé písně.

Počátkem listopadu, 2018, jsem ponořen v podzimních inspiracích. Slunečné podzimní cesty, na Moravu, střídají večerní inverze. 2. listopadu se stávám dvojnásobným strýčkem- Alberta navštěvuji v olomoucké porodnici a s maminkou ukazujeme šťastné fotky na osmdesátinách tety Růženky. „Incredible“ a silně závažné harmonie písně, dokončuji na cestách, k mámě, na Moravu. První tóny „Like a flower“ vznikají 5. listopadu, na mé služební cestě, v Budapešti. Časová akustická kytara, v intru, a tóny, jejichž nesdělnost působí tolik časově, začínají intro písně, o které jsem se na přelomu října a listopadu rozhodnul, že bude prubířskou písní projektu. Vzpomínky na dětství a podzimní období, kdy mi tatínek vyrobil elektrický lampion, magie a krása večerního průvodu, mě inspiruje ke grafikám a obrazovému doprovodu projektu.

S koncem roku 2018, je čas zaslat současný stav dema na konkrétní subjekty. Příjemným dárkem balení by mohlo být cd s přezpěvem mé autorské písně „I met Madonna“, v tenorové verzi, (bonus balení). Srdíčkem bych rád podpořil hlasový záznam tak, že pro píseň „Like a flower“, namaluji průvodní obrázkový klip, s tématem lampiónových průvodů, jihoasijské lidové kultury, apod..

27. listopadu, 2018, historicky poprvé, prezentuji svému hlasovému kouči předfinální podobu skladeb (vokál, i aranžmá), „What it feels like“, „Incredible“, „Like a flower“. Ve večerních hodinách se mi svěřuje zprávou, že je citem, i srdcem projektu unešený. V ten večer, během hlasové lekce, mi v mysli přišla odpověď, jakým způsobem projekt pojmout. „Petr Nezhyba je extrémně křehký muž. Jemné kontratenorové legáta, puntičkářsky propracované aranže, do zcela extrémní jemnosti a mrazivé harmonie, smíšené s ornamenty jemných a křehkých grafik, značky- Petr Nezhyba, vyplyne, jako výsledek osobnosti a povahy umělce: zalíbení ve světě extrémní jemnosti a křehkosti, v jejích tónech, barvách a tvarech.

V předvánočním období, se začátkem prosince 2018, na své cestě od mámy do velkoměsta pražského, vytvářím kombinace textu pro nápěv prvních úryvků tvorby, do Ameriky. Nápad, neustálého opakování refrénu, jako mantry, v písni „Like a flower“, kdy až na závěr, v části „end“, otevřu smysl textu, z originálního bridge písně Madonny, bude mít za následek časový běh, kdy jako autor písně na motivy Madonny, otevřu odpověď, jako zátiší části skladby, až na jejím konci.

Je 6. ledna, 2019, čeká mě specifická oslava narozenin, s převahou neklidu v duši, typickou pro začátek tohoto lednového období a ve studiu, v Rudné u Prahy, nazpívávám první projekt: „What it feels like for a girl“. Časově citlivý vokál, místy v refrénu, až jakoby trpící, plačící, …jako bych si představil křehkou ženu mrznoucí v chladné síni a poslouchal její třepotající se hlásek, dále, …sladký dámský vokál, jeho klidná barva, jako z dětské pohádky, dramatizace v obou částech bridge, kdy hlasem postupně zdůrazňuji, verš po verši, ve stoupající gradaci, svůj neklid, jak vypráví text.

Projekt lze realizovat na jakékoli jiné produkci, jako závěrečné „boom“, kdy Adonnis vystoupí stylizován

do role „Adonnis- kontratenor/ Madonna cover“.

BŮH MI DAL ZNAMENÍ:

31. 7. 2018 v jednu večerní hodinu, při cestě vlakem, rozmlouvám s Bohem. Po měsících rozhodování jej dnes prosím, ať mi pošle znamení, které tři písně z repertoáru Madonny bych mohl zpracovat v projektu. Během pár minut mi v hlavě zní méně známá skladba „Gone, gone, gone.“ Přitom jde o opravdovou nápovědu z Hůy, jelikož zadavatel požaduje přednostní zpracování méně známých skladeb.

13.9.2018: na pracovní cestě, z Curychu, vyhledávám pro tvorbu tréningového podkladu, na internetu, akordy k písní „What it feels like“, a nechtěně mi naskočí ve vyhledávači chords k písni „Incredible“. Pravda je, že jde o mou oblíbenou píseň, z let stěhování do velkoměsta, v roce 2008, a zároveň o méně známou Madonninu píseň, což odpovídá požadavku zadavatele- zhotovit spíše méně známý repertoár.

17.9.2018: na pracovní cestě do Varšavy vychystávám na cestu svůj vlak a do vagonu mi vlétnul velký barevný motýl. Vůbec se mě nebál…, spíše mi připadalo, že mě sleduje. Pláču, protože v něm cítím tátu, co nás nedávno opustil, …navždy. Jak ve spěchu chystám oddíly vozu, pláču a říkám si, že nesmím přímo před ním, …byl by smutný a nechtěl by vidět, že jsme smutní. Seděl po dobu půl hodiny za rohem, na stěně přestavku vozu. O dva dny později mi manažer říká, že motýl je symbol křehkosti, plachosti a přelétavosti. Měl by být jako grafika na velké rekvizitě „vaně“, v projektu „Adonnis“. Mně ihned napadá myšlenka, skladby „Butterfly“, od Madonny, a možná je dalším znamením, jaký cover pro projekt „Madonna in contratenor“ vytvořit, jelikož splňuje všechny požadavky zadavatele.  

V polovině listopadu, 2018, kontaktuji subjekt, který je mým oltářem a bránou na západ. S cennou radou: „tvořte srdíčkem a zapomeňte na slovo „perfekcionismus“, mi dodává odvahu a chuť tvořit na písni „Like a flower“. 17. listopadu provádím modlitbu a rituál, s asistencí kněze, v kostele sv. Jakuba, na Stodůlkách a modlím se k Bohu pro zdraví své rodiny, tatínka, radu, inspiraci, mír spolutvůrců, a znamení, jak s projektem postupovat dál. Několikahodinová dřina způsobila narození významných časových a harmonických úseků skladby.

HISTORIE JEDNOTLIVÝCH PÍSNÍ:

WHAT IT FEELS LIKE FOR A GIRL, (vokál- 2017, Praha/ aranžmá- 2018, Praha, Varšava):

V zimě, 2017, pravidelně trénuji kontratenorový vokál na danou skladbu, v okolí mého bydliště, na Lýskově ulici, jelikož silný trénink by rušil sousedy. V druhé polovině léta, 2018, na popud mého hlasového kouče, pracuji v Abletonu 8 na tréninkové aranži.

INCREDIBLE, (aranžmá, 2018, Polsko):

Na své služební cestě, z Varšavy, do Krakova, načínám první tóny pro tréninkovou aranž, v Abletonu 8. Crazy harmonie transponovaného refrénu vzniká v říjnu, v Rakousku- stačí pár posunů jednotlivých tónů a promyšlení vzájemné návaznosti akordů.

TIRÁŽE PÍSNÍ:

PETR NEZHYBA (ADONNIS): WHAT IT FEELS LIKE FOR A GIRL

Cover (Madonna)/ projekt: Madonna in contratenor, aranžmá: P. Nezhyba, Praha, 8/ 9- 2018,

Varšava, 9- 2018,/ studiová verze- nápěv a mastering: Studio pro muzikanty, Rudná u Prahy, 1- 2019

 1. PETR NEZHYBA (ADONNIS): INCREDIBLE

Cover (Madonna)/ projekt: Madonna in contratenor, aranžmá: P. Nezhyba, Polsko, 9- 2018,

Varšava, 9- 2018, Curych, 10- 2018, Praha, Olomouc, Prostějov, 11- 2018/ vokál: P. Nezhyba, Prostějov, Olomouc, Praha, 11- 2018,

3.PETR NEZHYBA (ADONNIS): LIKE A FLOWER

Cover (Madonna)/ projekt: Madonna in contratenor, aranžmá, vokál: P. Nezhyba, Budapešť, Praha, Vídeň, 11- 2018,

4. PETR NEZHYBA (ADONNIS): BEST NIGHT

Cover (Madonna)/ projekt: Madonna in contratenor, aranžmá, vokál: P. Nezhyba, Praha, 3- 2019,

PROJEKT- MADONNA IN CONTRATENOR: (vokál a trubka: P. Nezhyba, Praha, 2018, aranžmá: P. Nezhyba, Praha 2018, umělecká režie: P. Nezhyba, Praha,2018, grafický design: P. Nezhyba, Prostějov, (album grafik- Für Sandra Cretu II- březen, 2008, Prostějov/ titul- červenec, 2018, Prostějov)/ vznik projektu: Prostějov, Praha, 2017, výroba projektu: Prostějov, Praha, 2018)/ = HVMT

..

VERZE- CRAZY HARMONY:Incredible, What it feels like for a girl, Like a flower- hudba i aranžmá: P. Nezhyba, Rakousko, 1- 2019, trubka (Incredible, Best night): kompozice a interpretace: P. Nezhyba, Praha, 3- 2019

anglická verze:

For several years, I have been asked by the Copyright Protector Association for a permission- to sing a few pieces of Madonna’s repertoire and to publicly present the project. The unnamed entity, from the OSA organization, overlooks me after a couple of years of hesitation that my proposal is totally impossible to implement because of a legal issue, pardoning and advising to me the secret of how to do that.
Summer 2017 was a complication for me in private life (care for seriously ill parents), which made me hospitalized as a patient. The sign of my project at that time was the admission of a neighboring patient who showed interest in my work and recommended me for a consultation in Prague. That summer I lit up. I had a lot of sensational ideas and inspiration. My expectations of artistic support from that character, with a high professional name, were not fulfilled for the project, that is, after a year, in the summer, I started to create myself.

In August, 2018, I’m giving my manager a contact with an important person, who could help me in the future with the project for Madonna, for example, her less-known compositions will professionally show the audience in a completely different genre, but at a high artistic level . The manager wrote me a jubilant message on that day, that he was communicating with the subject and not everything was lost.

PETR NEZHYBA (ADONNIS): WHAT IT FEELS LIKE FOR A GIRL

Cover (Madonna)/ project: Madonna in contratenor, arrangement: P. Nezhyba, Prague, 8/ 9- 2018,

Warsaw, 9- 2018,/ studio: Studio pro muzikanty, Rudná u Prahy, 1- 2019

 1. PETR NEZHYBA (ADONNIS): INCREDIBLE

Cover (Madonna)/ project: Madonna in contratenor, arrangement: P. Nezhyba, Poland, 9- 2018,

Warsaw, 9- 2018, Zürich, 10- 2018, Prague, Olomouc, Prostějov, 11- 2018/ vocal: P. Nezhyba, Prague, Olomouc, Prostějov, 11- 2018,

3.PETR NEZHYBA (ADONNIS): LIKE A FLOWER

Cover (Madonna)/ project: Madonna in contratenor, arrangement, vocal: P. Nezhyba, Budapest, Prague, Vienna, 11- 2018,

4. PETR NEZHYBA (ADONNIS): BEST NIGHT

Cover (Madonna)/ project: Madonna in contratenor, arrangement, vocal: P. Nezhyba, Prague, 3- 2019,

PROJECT- MADONNA IN CONTRATENOR: (vocal and trumpet: P. Nezhyba, Prague, 2018, arrangements: P. Nezhyba, Prague 2018, artistic direction: P. Nezhyba, Prague,2018, graphic design: P. Nezhyba, Prostějov, ( collection of drawings- Für Sandra Cretu II- March, 2008, Prostějov/ title- July, 2018, Prostějov)/ creation of the project: Prostějov, Prague, 2017, production of the project: Prostějov, Prague, 2018)/ = HVMT

..

CRAZY HARMONY:Incredible, What it feels like for a girl, Like a flower- music and. arr.: P. Nezhyba, Austria, 1- 2019,  trumpet (Incredible, Best night): composition and interpretation: P. Nezhyba, Prague, 3- 2019

 

 1. HUDEBNÍ ALBUM: OD NICOTY KE HVĚZDÁM, PRAHA, 2018

(NOVÉ PÍSNĚ A HISTORIE POZDNÍHO PODZIMU):

Název: Od nicoty ke hvězdám

Moto: Z příběhu show poznávám sám sebe a nacházím řešení k nevyřešeným životním otázkám, setkávám se s osudovými lidmi, kteří ovlivnili můj život, ale dnes s mnohými již osobně nežiji, naopak potkávám nové.

Rok: 2018

Místo: Praha

Specifikace: Písně pro show „Od nicoty ke hvězdám“, 2018, Praha, Budapešť, Curych

Subjekty: Hudba, text: Petr Nezhyba

POŘADÍ:

1.SONG1: OD NICOTY KE HVĚZDÁM, 3- 18/ PRAHA- ŘAZENA DO ONKH- ALBUM A ONKH- SHOW

2.SONG2- EMPTINESS -3/ 18, PRAHA- ŘAZENA DO ONKH- ALBUM A ONKH- SHOW

3.SONG3- ME IN MUSART- DUBSTEP1- 3/ 18, PRAHA, (VERZE ALIEN- 5/ 18, BUDAPEŠŤ)- ŘAZENA DO ONKH- ALBUM A ONKH- SHOW
4.SONG4- NEZNÁMÁ- 4- 18/ PRAHA- ŘAZENA DO ONKH- ALBUM A PROJ. ADONNIS

5.SONG5- DUBSTEP2- REAL DANCE- 4- 18/ PRAHA, ŘADÍ SE DO ONKH- ALBUM A ONKH- SHOW

6.POZDNÍ PODZIM- 4- 18/ PRAHA- ŘADÍ SE DO ONKH- ALBUM A ONKH- SHOW

Historie: Na přelomu ledna a února 2018,na poukaz svého hlasové kouče, Z. Klumpara, že bych měl po několika měsících obnovit tendence svého tvůrčího zájmu, uvažuji nad podobou příštího koncertu. Na jedné z lednových cest, k rodičům, na Moravu, dostávám nápad vytvořit minimalistické postmoderní show. Při úvahách o čem psát docházím k závěru, že tentokrát musím psát opravdu od srdce a o čem opravdu vnitřně psát chci. Příběh o mně, propojený dobovými skladbami, melancholicko- časovými inspiracemi a pocity, vše propojené s událostmi odehrávajícími se s vývojem mé umělecké dráhy, nás při tréningu choreografie vždy rozplakaly. Během února volíme prostory HAMU, divadla Inspirace, v Praze. Koncem března začíná spolupráce s choreografkou R. Sabongui, tvorba scény ve spolupráci se Z. Klumparem a první skladby pod vedením mého lektora školy hudební produkce: Musartedo, v pražské Zbraslavi. V pozdějších dnech nastaly dni plné komplikací, hlavně, co se týče castingů na tanečníky, kdy jsme zažili opravdové házení klacků pod nohy. Po několika týdnech funguje R. Sabongui jako konzultant a denní tréningy choreografie mě vybičovaly k výsledkům spokojenosti profesionálních konzultantů. Show začalo nabírat barvu a časové choreografie písní, nové provedení časové harmonie písně „Pozdní podzim 2018, formují postupně základy projektu. Během května získávám profesionální usazení choreografie, zvuku, projekce, taneční tým nasává pohyby a rekvizity máme již nakoupené. Dne 11.května 2018 produkuje Z. Klumpar „One men show, v Praze, na níž startujeme s reklamou v podobě skladby „I met Madonna 2013“ a „Sacirifice 2018“, soutěží o lístky a nový start s nápadem veřejné generálky dne 6.května, rýsují celou cestu k úspěchu. Během května dokončuji písně „Emptiness“ a „Me in Musart“. Nové písně, (viz. níže), pro hudební album, jako zárodky vnikaly již v dubnu. (Od nicoty ke hvězdám- březen/ duben a dále dubnové: Me in Musart, First steps, Emptiness, Neznámá, Real dance). Dávná píseň „Pozdní podzim“, z hudebního alba „Já a ty“, Prostějov, 2006, je v roce 2018 přearanžována pro produkci „Od nicoty ke hvězdám“, Praha, 2018, Divadlo Inspirace“, a jako jedinná ze skladeb alba „Od nicoty ke hvězdám“, 2018, zní jako druhá v pořadí na produkci. Píseň „Neznámá“, je již od léta 2018 plánována k zařazení do popové sekce multižánrové produkce „Adonnis“, Praha, 2018, Divadlo Inspirace. Verze pro „Adonnis“, je dokončována v září, 2018, v Praze, Curychu, atd.. Během roku 2018, na mých služebních cestách, u dráhy, vzniká plno inspirací, textů, aranží, pro celý projekt.

Z příběhu show poznávám sám sebe a nacházím řešení k nevyřešeným životním otázkám, setkávám se s osudovými lidmi, kteří ovlivnili můj život, ale dnes s mnohými již osobně nežiji, naopak potkávám nové.

Playlist:

 1. Od nicoty ke hvězdám, (From emptiness to the stars)

Hudba: P: Kalina, P. Nezhyba, březen/ duben, 2018, Praha, text: P. Nezhyba, duben, 2018, Budapešť

 1. Me in Musart/ verze: Dubstep

Hudba: P. Nezhyba, text: P. Nezhyba, březen/ duben, 2018, Praha

(verze Alien, květen, 2018, Budapešť)

 1. First steps

Hudba: P. Nezhyba, text: P. Nezhyba , březen/ duben, 2018, Praha

 1. Emptiness

Hudba: P. Nezhyba, text: P. Nezhyba, duben, 2018, Praha

 1. Neznámá

Hudba: P. Nezhyba, duben, 2018, Praha/ září, 2018, Praha/ Curych, text: P. Nezhyba, duben, 2018, Praha/ září, 2018, Praha

 1. Real dance

Hudba: P. Nezhyba, text: P. Nezhyba, duben, 2018, Praha

BONUS:

 1. Pozdní podzim (2018):

Hudba: P. Nezhyba, text: P. Nezhyba, 2006, Prostějov/ verze 2018: duben, 2018, Břeclav

O skladbách:

 1. Od nicoty ke hvězdám

Hudba: P. Kalina, P. Nezhyba, text: P. Nezhyba, březen/ duben 2018, Praha

Původní záměr vyvrcholení show, kdy jsem šťastný s člověkem mého srdce, se odklonil jinam, ale píseň je směrována na pomyslný typ závěru příběhu.

Text vznikl ve stejnou dobu, jako hudba. Myšlenkou textu: srdce řídí většinu v životě.Ne jen myslí dojdeš ke svému cíli. Bůh i srdce dokáží víc.

Harmonii načíná P. Kalina a připomíná mi hodně sladkou variantu jazzových harmonií popu.

 1. Me in Musart/ verze: Dubstep

Hudba: P. Nezhyba, text: P. Nezhyba, březen/ duben 2018, Praha

(verze Alien- Budapešť, květen, 2018)

Tak jak mě zaujala na příbězích jiných hrdinů kontrastní část show, nebo- li změna pozorovaná nezůčastněným sledovatelem času, kontrastní je i píseň vyjadřující divokou část mé minulosti.

Text vznikl v červnu 2018, v Praze. Inspiruje mě příběh oné části show, ve které je umístěna tato skladba. Poslední zastavení a úvaha hrdinů o mně. Tučným písmem je vyjádřena myšlenka: záležitosti, co jsou Vám cizí, mohou být právě ty pravé a pro Vás v životě příjemné, řešení Vaší situace a životní cesty.

Můj sen a první nápad, vůbec, k albu „Od nicoty ke hvězdám“, bylo vytvořit zatěžkaný, vážný, až pyšný hip hop nebo dubstep.V Budapešti, v březnu, 2018, komponuji verzi „Alien“, pro produkci.

 1. First steps

Hudba: P. Nezhyba, text: P. Nezhyba , březen/ duben 2018, Praha

Nebo- li první kroky práce v Abletonu.

V červnu 2018 píší text,… v Praze. Hudební software, jenž hledám po mnoho let, již vlastním. Je pro mě oříškem. Na závěr otevírám pravdu. Již jsem těžký úkol zvládnul a proč? Můj nový přítel- hudební software, a má trpělivost a práce srdce a mysli, jak se s ním zkamarádit.

 1. Emptiness

Hudba: P. Nezhyba, text: P. Nezhyba, duben 2018, Praha

Smutná chvíle, …chvíle prázdnoty- nemoci, zklamání, péče o rodiče, které mě provázely v roce 2016, má být vyjádřena touto písní. Etapa do show vložena nebude.

Při psaní textu, v červnu 2018, v Praze, cítím opravdu prázdnotu. Smutná etapa postihující naší rodinu je naštěstí již dávno pryč. Píseň pojednává o tom, jak nemoc oddaluje tátu od nás. Táta se uzdravil a já zpívám, že jsem jej získal zpět, a jak se vše ubíralo dál. Vrátil se jinak, než jsem já čekal, ale časem pohopil.

Hudba, až silně specificky harmonická, připomínající romantiku ale i díky přidaným intervalům, temnotu, se vyvíjí s podpůrnou účastí lektora I. Ochepovsky. Skladba získává v dalších měsících větší a větší barvu electro. Vedle „Pozdni podzim 2018“, „Me in Musart Alien“, dostává jako první propracovanou podobu, s vidinou finálu.

 1. Neznámá

Hudba: P. Nezhyba, duben, 2018, Praha/ září, 2018, Praha/ Curych, text: P. Nezhyba, duben, 2018, Praha/ září, 2018, Praha

Text povídající o sevření srdce protokoly a systému dnešní doby v podobě přehnané administrativy, nabírá další obrátky a podobu, s šetpanými verši a verzí „Šachovnice“, v září 2018, v Praze.

Druhou skladbu s harmonií, jež je mým životním snem- opakující se linka meditativního charakteru se smutnými jazzovými akordy, zacházejícími až do harmonie specifičnosti, či klasiky. Připomínající vložku meditativní opakující se linky, co rázně přijde, zmedituje posluchače a odejde. Časovost příběhu linky je použita již v mnoha mých starších projektech, kdy jsem se jako mladý umělec  inspiroval především projektem Enigma. Časovost závěru, kde harmonie začíná měnit podobu, v některém typu těchto skladeb řídne, propojena basem, který časově mění celou harmonii, či vymizí a tím vytvoří neúplný časový harmonikcý závěr.Vokál je dotvářen v září 2018, v Praze a Curychu, a verze pro multižánrovou produkci “Adonnis“ je vyexportována.

Tak jak mi někdy radí můj hlasový kouč, že přehnaný a svázaný systém, kterým se člověk dokáže v obseci v životě bičovat, není ta nejlepší varianta. Srdce někdy dokáže víc. I vyřešit otázku, jak dojít k řešení něčeho. Přijde přirozeně samo. Text píši v červnu, 2018, v Praze. V tvorbě hudby a textu pokračuji v témže roce, v září, po smrti mého otce, jelikož s manažerem uvažujeme o tom, zařadit skladbu na multižánrové show „Adonnis“, Praha, 2018, Divadlo Inspirace, Praha.

Píseň „Neznámá“, je již od léta 2018 plánována k zařazení do popové sekce multižánrové produkce „Adonnis“, Praha, 2018, Divadlo Inspirace. Verze pro „Adonnis“, je dokončována v září, 2018, v Praze, Curychu, atd..

 1. Real dance

Hudba: P. Nezhyba, text: P. Nezhyba, duben, 2018, Praha

Po tréningu choreografie pro stejnojmenné show produkuji krátký vstup, ve kterém převléknu kostým. Inspirují mě vzpomínky ze včerejšího tréningu choreografie, kdy Adonnis, jako milovník téma „eros“, vyzdvihuje sex a perverzi na vysokou uměleckou úroveň- formu krásna.

Ten tanec, něčím nový, zvláštní, chci zažít znovu. Tu magii, pohyby, vše, co v něm bylo. Text vznikl v červnu, 2018, v Praze.

Hudba, ke které mě inspiruje „úchylostyl“ popu,vzniká též v době mého studia hudební produkce „Ableton“, ve Zbraslavi u Prahy.

BONUS:

 1. Pozdní podzim (2018):

Hudba: P. Nezhyba, text: P. Nezhyba, 2006, Prostějov/ verze 2018: duben, 2018, Břeclav

Text z dob života v Prostějově, kdy sentimentální podzim přecházel ve svůj slabší ráz, před zimou, líčí můj milostný vztah spějící ke konci.

Dávná píseň „Pozdní podzim“, z hudebního alba „Já a ty“, Prostějov, 2006, je v roce 2018 přearanžována pro produkci „Od nicoty ke hvězdám“, Praha, 2018, Divadlo Inspirace“, a jako jedinná ze skladeb alba „Od nicoty ke hvězdám“, 2018, zní jako druhá v pořadí na produkci. Velmi specifickou hudební harmonii, zacházející do Chill out, časově vyjadřující sentimentalitu a příběh podzimu, z tenkrát, si ponechala bez budoucích harmonizačních zásahů. Harmonie vznikla v Břeclavi, v dubnu, 2018. V dalších měsících, s podporou lektora I. Ochepovsky, skladba získává nádech electro a dohrávky kytar.

Verze aj:

 1. Od nicoty ke hvězdám, (From emptiness to the stars)

Music: P: Kalina, P. Nezhyba, March/ April, 2018, Prague, lyrics: P. Nezhyba, April, 2018, Budapest

 1. Me in Musart/ version: Dubstep

Music: P. Nezhyba, lyrics: P. Nezhyba, March/ April, 2018, Prague

(version Alien: May, 2018, Budapešť)

 1. First steps

Music: P. Nezhyba, lyrics: P. Nezhyba, March/ April, 2018, Prague

 1. Emptiness

Music: P. Nezhyba, lyrics: P. Nezhyba, April, 2018, Prague

 1. Neznámá

Music: P. Nezhyba, April, 2018, Prague/ September, 2018, Prague/ Zürich, lyrics: P. Nezhyba, April, 2018, Prague/ September, 2018, Prague

 1. Real dance

Music: P. Nezhyba, lyrics: P. Nezhyba, April 2018, Prague

BONUS:

 1. Pozdní podzim (2018):

Music: P. Nezhyba, lyrics: P. Nezhyba, 2006, Prostějov/ version 2018: April, 2018, Břeclav

Zvláštní pozornost věnuji písni „Pozdní podzim“ z dávného alba „Já a ty“, 2006, Prostějov“. Romantická láska podzimního času se proměňuje v jiný čas- zimu/ vyjádření přírodních úkazů kraje grafikou i textem. Píseň se zvonnými sekvencovými synťáky v mezihrách, podpořené časovou harmonií se v roce 2018 přeline ve velmi specifický rys harmonie. Sentimentální, až depresivně romantický. Harmonie ploch posluchači připomíná pocit „něčeho dávného, dálného, sentimentálního“…, zde podzim. Při studiu hudební produkce ve škole „Musartedo- Praha -Zbraslav“, v roce 2018, dostává skladba dále novější a modernější podobu.

 1. PROJEKT „OD NICOTY KE HVĚZDÁM- SHOW“:

1/ 2018, PRAHA/ PROSTĚJOV: Manažer o mně ví, že jsem showman a nemám daleko k tomu, vymyslet a sestavit své show. Dává mi za úkol přemýšlet o ději, scéně, kostýmech, atd.. Při jedné lednové cestě vlakem na Moravu, k rodičům, mě napadají šílené věci: minimalistické postmoderní show. Časem přicházím na to, že pokud má projekt jít z mého srdce, musí se jednat o aktualní problémy, které v sobě řeším. Rozhodnuto bylo brzy: show bude o mně. Příběh o Petru Nezhybovi, romantiku, prožívajícím naivní lásky ve městě Olomouc se změní ve zklamání a v osudovou cestu za slávou do velkého města. První roky v ulicích velkoměsta, průřez mnohaletou tvorbou a inspiracemi, start profesionální dráhy, období  studia na konzervatoři, až po dnešní vyspění v nového „Adonnise“ a profesionálního umělce, je zpracováno hudebně, choreograficky, scénicky, herecky. Průřez uměleckou dráhou, která je ovlivňována současnými událostmi, milostnými prožitky, podbarvené reflektory, scénou a autorskou hudbou, nenechá diváka vydechnout. V čem je Petr ve své show jedinečný? Silné emotivní prožitky přenášené na diváka mrazí v zádech a totálně diváka přibíjí hřebíky k sedačce. Petr líčí natvrdo a upřímně svůj příběh. Během roku 2018, na mých služebních cestách, u dráhy, vzniká plno inspirací, textů, aranží, pro celý projekt.

2- 5/ 2018, PRAHA/ PROSTĚJOV: Perné měsíce příprav, kdy dojíždím na několikahodinové tréningy choreografie a vokálu. Připravuji výtvarné materiály pro projekci, aranžuji hudbu.

6/ 2018, PRAHA/ DIVADLO INSPIRACE, HAMU: Veřejná generálka pro žáky základních škol a následná premiéra. Nejlepší ohlas měla nečekaně píseň „Iniciály“. Mladé fanynky a fanoušci se na ulici zdraví pozdravem „Iniciály“.

9/ 2018, PRAHA/ DIVADLO INSPIRACE, HAMU: Show pro kameru, (tvorbu live verze pro DVD).

 

11. KŘEST SINGLU „INICIÁLY“, PRAHA, PODZIM, 2018:

LÉTO 2018: Týdny po mimořádném úspěchu se singlem, (historii singlu s časovou harmonií vyjadřujícího smutek tří let, již znáte z povídaní na mých webech, …jedná se o mou životní událost a nejmilejší píseň), mi manažer navrhuje zorganizovat křest. Formou besedy? S hosty?

SRPEN 2018: Kontaktujeme mou oblíbenou herečku Jaroslavu Kretschmerovou…, ta pokřtí single „Iniciály“. Tento den slyšela o mém dalším připravovaném srdcovém projektu „Madonna in contratenor“. Není v České republice zpěvák, co by tenor, který by falsetem přezpíval Madonnu, snažil se o autorizaci písní a navázal spolupráci s Madonnou. Petr Nezhyba je jedinný.


H I S T O R I E :
(H I S T O R I C A L E V E N T S)
A ADONNIS IMAGE/ ADONNIS IMAGE
B VELKÉ PROJEKTY/ THE GREAT PROJECTS
C ROZBOR DĚL/ ANALYSIS OF ART
D PLAYLISTY, VERZE PROJEKTŮ, VIDEOPROJEKCE, KOSTÝMY, REKVIZITY/ PLYLISTS, VERSIONS OF PROJECTS,
MULTIMEDIA, COSTUMES, PROPERTIES

A) ADONNIS IMAGE/ ADONNIS IMAGE

ADONNIS 2010:
KLOBOUK „Á LA M. JACKSON“/ PUNK- RUKAVICE / ČERNÉ TRIKO- BLACK SABBATH/ JEANS/ ŠRÁKY DOLŮ
ADONNIS 2016:
KLOBOUK „Á LA M. JACKSON“/ ČERNÉ RUKAVICE S USTŘIŽENÝMI KONEČKY / ČERNÉ SAKO/ ČERNÉ SVÁTEČNÍ KALHOTY/ ČERNÉ SVÁTEČNÍ BOTY
ADONNIS 2017:
KLOBOUK „Á LA CO ŽIVOT DÁVÁ“ / ČERNÝ KABÁTEK SE STŘÍBRNÝMI KNOFLÍKY A POD NÍM ČERNÝ VRCHNÍ DÍL, HOLÉ POPRSÍ/ JEANS
ADONNIS 2018:
BÍLÝ NÁTĚLNÍK/ MASKÁČOVÝ KABÁTEK/ PUNKOVÝ OPASEK / JEANS/ BÍLÉ BOTY, …MOŽNO DOPLNIT O STŘÍBRNÝ CABARET- KLOBOUK
——————————————————————————————————–

B) VELKÉ PROJEKTY/ THE GREAT PROJECTS

FOTO: X

GRAFIKA:
BAREVNÉ POCITY V DÁLKÁCH- PROSTĚJOV, 2002:
Melancholické pocity té doby. Čas dávám dohromady s inspirací v dalekých zemích. První výtisky jsem vystavil v té době v mém pokoji, v Prostějově. Za pár let se objevily v materiálech vytisknuté verze, na křestu Fucker, Fatal club, Praha, 2014/ v divadle Rockopera, Praha, (2014).
MY LIFE IN ASIA- PROSTĚJOV, 2006:
Dálnost zemí, zejména východu. Byzantská architektura. Inspirací mi byl videoklip „Callais went away“, projektu Enigma, kde povoz putující zemí, která nemá konce, doprovází bledé slunce daleké země.
MOJE TAJNÁ ZEM- PROSTĚJOV, 2006:
Země severu, Normandie, Finska, severního Německa. Podivné útvary v krajině. Zamrzlá země, kde čas stojí a dálka neznamená nic.
JÁ A TY- PROSTĚJOV, 2006:
Stejnojmenné hudební album, Prostějov 2006, líčí můj milostný vztah. Blednoucí slunce a pozdní podzim, jehož slunce a vše kolem se mění ve smutek a zamrzlý čas, podporuje můj stesk- pocity ze vztahu a zároveň samotu.

MALBA:
ŠOUBYZNYS, 2015- 16, Prostějov/ Praha):
Olej a experimentální techniky hojí mou bolest po skončení studia. Kontroverze stále převládá.
SANDRA CRETU, 2015- 16, Prostějov/ Praha)
Plno projektů vzniká na cestách při mém kočovném zaměstnání. Kontroverze spojena s časovými prvky líčí mé pocity té doby.

VÝTVARNÉ PRÁCE:
FETISH ANGEL, PRAHA, 2014:
V těchto letech cítím silnou svobodu tvorby. Žiji spíše osamělý život a poznávám jiné dimenze a krásy svého bydliště a okolí na Stodůlkách, kde vznikají šílené projekty, klipy, grafické návrhy, atd..
Dodnes si pamatuji na nekonečné hodiny výroby, kdy na mém bytě v ulici Lýskova, v Praze, Stodůlky, bojuji s barvami, výpary z barev a ředidel. Rodí se ale nový projekt.
FUCKER KOSTÝM, PRAHA, 2014:
V těchto letech cítím silnou svobodu tvorby. Žiji spíše osamělý život a poznávám jiné dimenze a krásy svého bydliště a okolí na Stodůlkách, kde vznikají šílené projekty, klipy, grafické návrhy, atd.. To léto, kdy se fotily promo fotky a točil trailer, ve spolupráci s manažerkou K. Sklenářovou a kameramanem P. Kyptou, vysoké teploty bičovaly práce na projektu. Kostým je velký a obsahuje plno součástek. Nebylo jednoduché jej převést z jednoho místa v Praze na druhé. Jeho premiérou bylo natáčení „Fucker traileru“, v Praze, 2014, v klubu Alien, na Žižkově.
I MET MADONA KLIP, PRAHA, 2014- 15:
O rok později pracuji s J. Zeinerem na novém klipu. Je mým letitým snem- natočit klip na píseň věnovanou Madonně. Můj život je, co se týče vztahu, na dně, ale nenahraditelné jsou pocity z prací na projektu. Výtvarně se vyžívám ve výrobě bodců, které přikladám na svatý obraz. Celodenní natáčení zakončuji příjemným rituálem, cestou přes Prahu domů. Nové narození projektu se blíží a o to více cítím změny v sobě samém- umělecké naplnění.

VÝSTAVY:
BAREVNÉ POCITY V DÁLKÁCH/ KŘEST CD FUCKER, FATAL CLUB, PRAHA, 2014:
Během náročné kontroverzní produkce se koná v předsálí výstava výběru grafik, (ne jen album „Barevné pocity v dálkách“, ale též další následující i z pozdějších let tvorby v Praze). Panely zavěšené na technických trubkách předsálí vykreslovaly specifickou náladu akce.
BAREVNÉ POCITY V DÁLKÁCH/ DIVADLO ROCKOPERA, PRAHA, 2014:
Má profesorka zpěvu, z konzervatoře, a ředitelka divadla P. Forest, mě zaúkolovala. „Chceš- li výstavu, architektonicky a designově budeš asistovat při změně rekvizitárny divadla. Při vyměřování prostor a úklidu celé místnosti jsem našel mezi divadelními rekvizitami též historickou napodobeninu jezírka, z muzikálu Rusalky, kde účinkovala tehdy Bára Basiková. Designérka divadla, M. Fišerová mi později pomohla s pokladem papírové verze grafik na panely, které nastříkala sprejem do červenočerné barevné podoby. Myslím, že dodnes zdobí panely zákoutí rekvizitárny divadla. Posledním, kdo je tam umístil, byla P. Forest.

HUDBA:
V ŽIVOTĚ PŘIJDE OKAMŽIK- PROSTĚJOV, 2001:
Sentimentální duše mladého umělce a první protiharmonické pokusy v tvorbě. Pokusy vznikaly na mé první lásce, v podobě kompozice na klávesy, a později zděděném pianu.
MODERNÍ SVĚT- 2005, PROSTĚJOV:
Texty přinesl první životní partner. Různonáladové motivy byly později doplněny o novinku „Poslouchej“, která vznikla ve studiu D. Banáka, v prostějovských Krasicích. Do roku 2018 stále nedokončena. Časovou harmonii ale dodnes stále slyším.
JÁ A TY- PROSTĚJOV, 2006:
Stejnojmenné hudební album, Prostějov 2006, líčí můj milostný vztah. Blednoucí slunce a pozdní podzim, jehož slunce a vše kolem se mění ve smutek a zamrzlý čas, podporuje můj stesk- pocity ze vztahu a zároveň samotu.
STAR ON THE DANCEFLOOR -2006, PROSTĚJOV:
Já a ty se převinulo v pokračování, kdy se světla rozžhnou a večer začíná, a specifickou linkou tanečních skladeb zastavím album skladbou „Když se světla zhasnou“. „Když se světla rozžhnou“ a další songy vznikaly v období mé zdravotnické profese, v Prostějově. Za pár let se objevila píseň „Když se světla rozžhnou“ na prvním pražském promo večeru: „Večer s Adonnisem“, (první produkci z mého života v Praze).
VNITŘNÍ SVĚTY- POLAR NIGHTS IN ONE LAND, PROSTĚJOV, 2008:
Specifický rys harmonie a pojetí alba, i co se týče grafiky, připomíná chlad dění oněch let. Zejména v mém milostném životě.
MY RANDB FOR YOU- PRAHA, 2009:
Tvůrčí rozmach, ať již kytarových, či klávesových novinek, má inspirace texty a harmonií Timbalandovského RandB, mě nutí tvořit další produkci, v pořadí druhou, z mého života, v Praze. Bydliště přímo v centru Prahy, na Janáčkově nábřeží, bylo romantickou inspirací- inspirují mě nové známosti, spolutvůrci, atd..
FUCKER- PRAHA, 2014:
Kontroverzní pojetí umění, multináladové album kombinující tanec, jednoduchost, temnotu, bylo předurčením k uvedení se do vyššího podvědomí hudební sféry.
NZHBA- PRAHA, 2015:
Obrat v depresi a zvukově malebnou, místy scénickou, složku, vypovídá o mém životním dně. Přesto celé album, velmi kontroverzní, vytáhlo mou tvorbu na veřejnost.
OD NICOTY KE HVĚZDÁM, PRAHA, 2018:
Že by spolupráce s pražskou osobností „Z. Klumparem“, zapříčinila můj jiný přístup k sobě samému? Odlišný od minulých…, otevřít své srdce. Studium produkce Abletonu, na Zbraslavi, mi pomáhá plnit další životní sny- dlouho nenaplněné, (tvořit svou zvukovou a harmonickou značku).

TOUR:
FAST FARRAGOS SHOW, PRAHA, 2010:
Několikaletá spolupráce s kladenským bandem trvá dodnes. Dnes již pouze jako mé hostování.
Akropolis rozsvítilo v té době další cestu a jas naší kapely. Na pódiu jsem jako rockový show zpěvák zvládal náročný a co se týče žánru i tempa, silně kontrastní repertoár.
MAESTUS MODULATOR- CONFESSIONS, PRAHA, 2011:
Rodinné přátelství a též neshody/ graf křivky pohybu naší kapely byl jako sinusoida- nevybouření kluci a specifický žánr, o kterém jeden z diváků před vchodem do klubu řekl: „To je snad nějaká sekta, ne?“ První tóny intra show „Your Adonnis“ a můj příchod na pódium jsme očekávali po celé týdny. Vyplnilo se!
FUCKER, PRAHA, 2014:
Silně kontroverzní show, ale fanoušci úchylného interpreta řádili, jako diví. Pár dní po show, mi jedna z divaček, (moje profesorka herectví, na konzervatoři), řekla, že je zvláštní, že na pódiu nasadím masku a jsem jiný člověk. Může být dobře, i ne. Potěšila mě větou: „Pozvedl jsi erotiku a sex na tak perfektní uměleckou úroveň!“
I MET MADONA, PRAHA, 2016:
Pár dní před maturitou a nekonečné vyčerpávající okamžiky při přípravách na show. Tréningové prostory nám poskytla ředitelka tanečního centra ve Vršovicích. Dohady…, nejistota…, dovedly show k rozmanitým názorům.
OD NICOTY KE HVĚZDÁM, PRAHA, 2018:
Profesor Klumpar zkoumá mou psychiku a funkce srdce v tvorbě. Vznikl díky tomu nápad při mé cestě vlakem na Moravu. Minimalistické show, se scénářem na 22 stran. Po týdnech se rozšířilo o profesionální tým, repertoár, a mé potěšení- zpracovat můj umělecký život v období 15 let. Plno neúspěchů díky házení klacků pod nohy ze strany cizího tanečního oddělení nás ale nepřinutilo skončit. Bojovali jsme a prostory bydliště profesora, na Zborově, v Praze, dotáhly show do vysoko profesionálních podob.

TRAILER:
FUCKER, PRAHA, 2013:
V těchto letech cítím silnou svobodu tvorby. Žiji spíše osamělý život a poznávám jiné dimenze a krásy svého bydliště a okolí na Stodůlkách, kde vznikají šílené projekty, klipy, grafické návrhy, atd.. To léto, kdy se fotily promo fotky a točil trailer, ve spolupráci s manažerkou K. Sklenářovou a kameramanem P. Kyptou, vysoké teploty bičovaly práce na projektu. Kostým je velký a obsahuje plno součástek. Nebylo jednoduché jej převést z jednoho místa v Praze na druhé. Jeho premiérou bylo natáčení „Fucker traileru“, v Praze, 2014, v klubu Alien, na Žižkově.

KLIP:
PORNOADONNIS, PRAHA, 2013:
V těchto letech cítím silnou svobodu tvorby. Žiji spíše osamělý život a poznávám jiné dimenze a krásy svého bydliště a okolí na Stodůlkách, kde vznikají šílené projekty, klipy, grafické návrhy, atd..
Dodnes si pamatuji na nekonečné hodiny výroby, kdy na mém bytě v ulici Lýskova, v Praze, Stodůlky, bojuji s barvami, výpary z barev a ředidel. Rodí se ale nový projekt.
ŠOUBYZNYS, PRAHA 2014:
Skladba, co se leta vzpírá a nenechá se sebou hnout. Dokončena v Mladé Boleslavi, ve spolupráci s J. Holým. Pozdější nejkontroverznější klip, jehož největší finanční budget byl spotřebován za platby nájmů prostor pro natáčení. Historický moment: „Pověstný podpatek“, vzbudil rozruch i v médiích.
I MET MADONA, PRAHA, 2015- 16:
S J. Zeinerem pracuji na novém klipu. Je mým letitým snem- natočit klip na píseň věnovanou Madonně. Můj život je, co se týče vztahu, na dně, ale nenahraditelné jsou pocity z prací na projektu. Výtvarně se vyžívám ve výrobě bodců, které přikladám na svatý obraz. Celodenní natáčení zakončuji příjemným rituálem, cestou přes Prahu domů. Nové narození projektu se blíží a o to více cítím změny v sobě samém- umělecké naplnění.
CO ŽIVOT DÁVÁ, PRAHA, 2017:
M. Říha, jako kameraman a producent, dostal za úkol natočit klip, kde Adonnis je dnes již někým jiným- stává se star. Příjemný sluneční den přeměnil mrazivé dny v instinktivní pobyty na Malé straně, jež měly být srdcem mé tvorby současnosti.
——————————————————————————————————–

C) ČAS V TVORBĚ (OD POČÁTKU PO DNEŠEK), PRAHA, 4- 2018
ČASOVOST A POVÍDÁNÍ O PROJEKTECH:

Od dob své mladé tvorby se mi dostávaly zvláštní pocity při své tvorbě. Ať se jednalo o grafickou tvorbu, či hudební, textovou, každé dílo jsem posunul kupředu, pokud jsem ucítil zvláštní pocity. Jakoby mě osvítila síla a zamrazilo u srdce. Těmto pocitům podléhám při své tvorbě po celý svůj život a vždy v nich cítím určitý sentiment, čas, atd.. Tak jako např. Wagner uplatňoval „Leitmotiv“, díky kterému se neustále vracel k určité rovině, přitom daná rovina byla vždy změněna náladou a stavem děje, vyvolal v posluchači, či divákovi pocit, …něčím hluboký.

Začal jsem tento pocit nazývat čas. Vzniká při tvorbě čehokoli, tzn. textu, scénáře, grafik, hudby, atd..

Rozdělil jsem jej na:

ČASOVOST (typická pro jakýkoli druh mé tvorby): Pocit sentimentality v posluchači naskočí, pokud si propojí roviny děje vyjádřené textem, např.: píseň „Tatínkovi, Prostějov/ Praha, 2018“: „Vracím se jako muž podzimní.“ V textu dávám najevo neskutečnou sentimentalitu v tom, že letní prázdniny, trávené v Praze, byly bohaté na úsměv a rozmanité události, bohužel přišel podzim a po celé období počátku podzimu jsem působil v rodném městě…, pochovávali jsme tatínka. Za padajícího listí se vracím do kraje, kde svítilo slunce, prázdniny byly plné rozmanitosti, ale dnes již jako muž podzimní.

PROTIHARMONIE (hudební složka): Harmonii hudby napadám již od mladé tvorby určitým rozvrácením, že pod akordickou složku vložím disonantní tón, ideálně např. bas. Ten vyvolá bodavý pocit na hrudi, možná natolik sentimentální. Daná harmonická záležitost je moji značkou. Např. single „iniciály, Praha, 2018“, kde v závěru písně basová složka vyvolá posun děje.

ČASOVÁ KONTROVERZE (choreografická/ herecká složka): Kontroverzní výlev vyjadřující mou figurou, většinou podpořený časovostí v harmonii, vyvolá pocit individuality jedince v daném okamžiku, natolik harmonicky disonantní a choreograficky, či názorově odvážný, že diváka zamrazí na hrudi. Např. choreografie podpořená zpomalenou harmonií, v písni „Neznámá, Praha, 2018“, v projektu „Adonnis,Praha, 2018“. Projekt „Adonnis“ připomíná běh nálady, kde po divoké rockové sekci zastavím show zpomalenými tóny, …spíše „zamrzne“, obrátím se na komorníka  přes upřený a vyzývavý pohlede na diváky…, spíše až rázně značící „pozor“, a hbitě komorníka přijmu, aby byl čelem postavený ke mně, a začnu sám sebe záměrně exhibicionisticky předvádět- jemná, subtilní, až kontroverzní choreografie, kde si užívám svého obličeje i těla tím, že se hladím, s pohledem připomínajícím orgasmus, dávám najevo změnu svého postoje k figuře komorníka. Následně pokračuji choreografii s dějem vyjadřujícím mé zalíbení v role podřadnosti, …až do extrému. Podřadnost a svázání, až bojovným způsobem, ze strany komorníka, jehož jsem otrokem a trestanou postavou, vyjadřovala choreografie předchozí písně. Zde, v následující písni „Neznámá“, ukazuji své zalíbení v této roli.

ADONNISOVSKÉ INDIVIDUALITY, (VÍDEŇ, 12- 2018):

GESTO: Subtilita, jemnost, lehká nevyváženost. Komicky působící mluva spojená s pohybem a gestem, jež činí dohromady postavu extravagantní, se znaky sebestřednosti a umíněnosti.

CHOVÁNÍ: Subtilita, jemnost, lehká nevyváženost. Komicky působící mluva spojená s pohybem a gestem, jež činí dohromady postavu extravagantní, se znaky sebestřednosti a umíněnosti.

GRAFIKA: Puntičkářsky vykreslené tvary, se zalíbením v titěrnostech.

VOKÁL: Něžně zastřený, …se znaky sametu. Tenorová jemnost, pocit vyčerpání, jemnosti, nevinnosti a slabosti. Dámský témbr se znaky sametového chraplu.

CHOREPOGRAFIE: Zalíbení ve street dance a hip hopu. Módní nabubřelé a „nafoukané“ pózy, se znaky subtility, weigh dance, prolnuté hip hopovými a streetovými prvky, až komediálními, (posunky postaviček z pohádek, infantilní gesta). /Jednoduchá taneční choreografie, stylu „Madonna“ (krok- přísun, znaky aerobiku, volnosti, srdcové otevřenosti, lehce kombinované s vogue a street- dance), časově provází Adonnise

po celou jeho kariéru, (např.: projekt „Večer s Adonnisem (varieté)“, Praha, 2008, skladba- „Nekruť se!“/ projekt: „I met Madonna (křest klipu)“, Praha, 2016, skladba- „Tough girl“, „Novou káru“/

projekt: „Od nicoty ke hvězdám (scénická feérie)“, Praha, 2018″, skladba- „Stop to be shy!“, „Co život dává“, „Wedding day“/ projekt: „Adonnis (hudební crazy komedie)“, Praha, 2018/ 2019, skladba- „Dancing queen“, (ABBA cover).

A FOTO:
1. SOUTHERN FROZEN 2008, OLOMOUC, A. BALIK: Rozhodl jsem se nafotit kolekci, pro kterou mě inspirovaly projekty Sandry onoho desetiletí. Depresivní romantika a hledání důvodu pojmu Adonnis mě přinutily vytvořit kolekci, ne zcela mainstreamovou, ale nápaditou, tak jak pronesl fotograf. ČAS: slunce a světlo viditelné na fotografiích ukazuje čas. UKÁZKA: SVĚTLO, DÁLNOST KRAJE.
2.ULICE MÉ DLOUHÉ MINULOSTI, 2008, EXPECTANT, OLOMOUC: ČAS: všední kluk z moravské metropole konkurující Praze, v závanu žluté barvy přírody města. UKÁZKA: BARVA PŘÍRODY MĚSTA
***
B GRAFIKY:
1.PRO GAYE, 2005, PROSTĚJOV: ČAS GRAFIKY: Tvorba Sandry Cretu a skladatelů jejího týmu onoho desetiletí ve mně vyvolává depresivně romantické pocity. Časté grafiky a doplňkové obrázky připomínající funkcionalismus, (kostelík v dáli s kresbou slunce nereálné barvy). UKÁZKA:
MINIOBRÁZKY S KOSTELÍKY A KRAJEM
ČAS TEXTU: extravagantně časové a pohádkové vyjádření.
2. JÁ A TY, 2006, PROSTĚJOV: ČAS GRAFIKY: Vyjádření kraje a ročního období typickým stylem tvaru.
UKÁZKA: X
ČAS GRAFIKY: Vyjádření kraje a ročního období typickým stylem tvaru.

3. PROJEKT: MADONNA IN CONTRATENOR: 11- 2018, Praha: Čas podzimu, …doby, co se cyklicky vrací od mého dětství, blízká cesta k Vánocům, se propojuje s mou tvorbou na projektu „Madonna in contratenor“ a „Adonnis- crazy komedie“, jak na cestách za kamarády, tak služebních cestách na vlacích, do Budapešti, Varšavy, Vídně a Curychu. Vidím atmosféru pódia, „Adonnis- Santa Lucia“, kdy přítmí a svíčky lampionů podbarvují pozdní část show, časově změněné k pocitům všední lásky k Itálii. Též slyším zvuky průvodu ozářeného lamipony, a tóny z dáli, podbarvující kolekci grafik pro prubířskou píseň „Like a flower“, projektu „Madona in contratenor.“

CELKOVÁ ADONNIS ČASOVOST A INDIVIDUÁLNÍ ZNAČKA:
VYJÁDŘENÍ ČASU KRAJE, TYP VYJÁDŘENÍ ROČNÍHO OBDOBÍ, SLUNCE/ U ALB GRAFIK- ZÁVĚREČNÉ TIRÁŽE/ ČAS, ROČNÍ OBDOBÍ A VYJÁDŘENÍ KVĚTIN, KRAJE A SLUNCE.
***
C TEXTY GRAFIK:
VIZ. CELKOVÁ IMAGE ADONNIS POUŽITA U GRAFIK
***
D TEXTY SKLADEB:
1.ČAS ROČNÍHO OBDOBÍ:
ALBUM: V ŽIVOTĚ PŘIJDE OKAMŽIK, (PROSTĚJOV, 2001): PŘICHÁZÍ ZIMA, (2001, PROSTĚJOV)- zvláště refrén s bledými tóny vyjadřujícími dálný kraj, dokáží nastínit náladu písně, která nevinně spustila intro na konci alba, (nevinnými tóny), a vyřešila osud.
ALBUM JÁ A TY- POZDNÍ PODZIM, (2006, PROSTĚJOV)- romantická láska podzimního času se proměňuje v jiný čas- zimu/ vyjádření přírodních úkazů kraje grafikou i textem: UKÁZKA: použita slovní spojení: „dnes již/ dnes zhasíná…“
PŘICHÁZÍ ZIMA, (2006, PROSTĚJOV)- zvláště refrén s bledými tóny vyjadřujícími dálný kraj, dokáží nastínit náladu písně, která nevinně spustila intro na konci alba, (nevinnými tóny), a vyřešila osud.
UKÁZKA: použita slovní spojení: „dnes již/ dnes zhasíná…“
Píseň má stejnou podobu a charakter postavení se běhu celého alba do sentimentální roviny, příčemž stejný charakter zaujímá i v projektu z let dřívějších.
2. ČAS- VŠECHNA ALBA
3. PROPOJENÍ S MINULOSTÍ: MODERNÍ SVĚT (2005, PROSTĚJOV)- LŽEŠ- REF., kde procházím krajem, kde se kdysi něco stalo. UKÁZKA: „za rok, v tenhle den…“
STAR ON THE DANCEFLOOR (2006, PROSTĚJOV)- KDYŽ SE SVĚTLA ROZŽHNOU. Světla rozžíhají show (milostný román) a na závěr alba zhasínaji (KDYŽ SE SVĚTLA ZHASNOU). UKÁZKA: „parket šílenců se zvedá s námi všemi k nebi/ a já si tiše utíkám do dáli a ty mi brečíš za zády!“

4.KOMPLEX ČASŮ- BÁSNICKÉ PŘIROVNÁNÍ/ BOLESTIVÉ UVĚDOMĚNÍ/ PROPOJENÍ S MINULOSTÍ:

1.TATÍNKOVI, PRAHA, 2018: 1. KLUK ČERNÉ SAKO VLEČE- bolestivé uvědomění- nevinnost člověka v nebezpečí, či bolesti, 2. SLÍBIL JSI MNĚ, I MÁMĚ, ŽE NAPOSLED ZAZPÍVÁME- bolestivé uvědomění, stav situace života, 3. PROCHÁZÍM TVÝM KRÁLOVSTVÍM, KDE JIŽ KYTARY DOHRÁLY- básnické přirovnání a propojení minulosti se současností, zde zvýrazňuje čas, 4. JEN TENKRÁT HRÁL NÁŠ DŮM A SPAL JSI V NĚM- smutné básnické přirovnání a uvedení postavy do smutného děje, zvýrazněním smutku pořadím slov ve větě, 5. DNES ŽIVOTEM PROCHÁZÍM, S NAROZENOU BYTOSTÍ- propojení s minulostí v tvrdé realitě dokládá reálný sentiment času, 6. NEBOJ, STŘEŽÍM TEN KVĚT- básnické přirovnání, jež vyzdvihuje sentiment, 7. DNES, SESTRO MÁ, HRAJE KRAJ PÍSEŇ SVOU, …KDE STROMY NESTÁRNOU, …TOLIK VZDÁLENOU- slovo „dnes“ zvýrazňuje propojení s minulostí a sílu času/ „sestro má“- tentokráte vznešené oslovení, jež zde právě podporuje smutek času/ „hraje kraj“- dokládá realitu, o které zpívám- silně zažitý moment z dětství, vzpomínky na typický hluk prostoru hřbitova a jedná se o přirovnání podporující bolest a realitu/ „kde stromy nestárnou“- slovní spojení a přirovnání podporuje smutek času/ „tolik vzdálenou“- na závěr, jako třešeň na dortu, vygradována bolest- vzdálenost a dálnost zvuku, vyjádření prostoru a času, který interpret již od prvních děl často používal, (totéž co v odstavci „čas v hudbě“, i zde pocit prostoru, dálky, ukazuje čas a jeho sentiment), 8. DNES JIŽ JINÝ- MUŽ PODZIMNÍ- propojení s minulostí- kdysi se něco odehrávalo a dnes se vracím zpět do těch míst, ale jinak…, autor využil přirovnání, jako vyjádření času a jeho sentimentu, 9. V DEN ROZLOUČENÍ, TI KŘÍDLA ZVONÍ- extrémní gradace bolesti, kde autor používá přirovnání, jež způsobí uvědomění smutku, propojení s minulostí, neboť postava milovala letadla. Zvonící křídla je přirovnání, jež podporuje extrémní bolest ve vrcholu období, kterým je pohřeb, 10. A JÁ MUSÍM PLOUT DÁL- vyjádření optimismu topícího se v bolesti autora, spojené s typem přirovnání, podporuje sentiment, 11. BOUŘLIVÁ SVĚTLA ULIC, V KTERÝCH JSI MĚ NECHAL, …NEBOJ, ZVLÁDNU ŽIVOT SÁM- realita autora, do které je vhozen, ač by rád byl v teple domova a chtěl vše vrátit zpět, podporuje vyjádření extrému „bouřlivá“/ „nechal jsi mě na tomto světě“, ukazuje smutek stavu a čas současného bytí/ slovem „neboj“ autor píchne do postavy, jakoby násilněji vyjádří svůj pocitový stav pro uvědomění ostatních o závažném stavu sebe samého/ „zvládnu život sám“- autor, se svým smutkem, ale časovou odvahou, zakrývá místo, kde cítí slabost- právě tímto vyjádřením je podpořen čas, 12. VŽDY JSI VSTOUPIL DO MÉHO POKOJE, …STÁL,. …A JEN SE KRÁSNĚ SMÁL- několik sloves po sobě zdůrazňuje čas chvíle, přičemž slovem „stál“, které působí stroze a tím ukazuje důraz, a slovem „krásně“, kdy krásno a převrat do pozitivity vyhrotí stav bolesti a pocit z dané chvíle. Celá věta vytváří jeden komplex vyjádření a tím svou kombinací časů podporuje sentiment.

5. ČASOVÉ ROZLOŽENÍ TEXTU V PÍSNI:

1.PROJEKT „MADONNA IN CONTRATENOR“, PRAHA, 2018- LIKE A FLOWER: v předvánočním období, se začátkem prosince, na své cestě od mámy do velkoměsta pražského, vytvářím kombinace textu pro nápěv prvních úryvků tvorby, do Ameriky. Nápad, neustálého opakování refrénu, jako mantry, v písni „Like a flower“, kdy až na závěr, v části „end“, otevřu smysl textu, z originálního bridge písně Madonny, bude mít za následek časový běh, kdy jako autor písně na motivy Madonny, otevřu odpověď, jako zátiší části skladby, až na jejím konci.

***
E GRAFIKY WEBU: X
***
F OBRAZ: X
***
G REKVIZITY, KULISY A KOSTÝMY: viz. níže
INICIÁLY- KLIP, PRAHA, 2018: fotografie osudového člověka, skryté do tajemna, ležící vedle polštáře
***
H HUDBA:

A TECHNIKA, CÍTĚNÍ…

1.PROJEKT „MADONNA IN CONTRATENOR“, PRAHA, 2018:

1.LIKE A FLOWER- lead vokál- úvodní feelingy a pozdější zpívaný text, technikou a přednesem zaujímají časový postup. Ať již dálný pocit, putující středověké postavy z jedné části země na druhou, trpící tělo při církevních obřadech, pocit dalekého putování a dálné země, je cítit z vokálu připomínající „nouzové zvolání“. 

Vokál se v určitých úsecích, vždy ale na konci bloku, vrací do časové tóniky, což na posluchače působí dojmem návratu, vyrovnání harmonie.

…PROJEKT- MADONNA IN CONTRATENOR, PRAHA, 2018- pomalý běh písní, jejich němost, jemnost a extrémní bledé, klidné a němé ztvárnění, vypovídá o autorově zalíbení v čase a jemnosti.

B PROTIHARMONIE:
1. STAR ON THE DANCEFLOOR, PROSTĚJOV, 2008:
1. KDYŽ SE SVĚTLA ROZŽHNOU, PROSTĚJOV, 2008- ČAS: protiharmonie intra

2. FUCKER, PRAHA, 2014:
1. FUCKER, PRAHA, 2014- ČAS: protiharmonie refrenu
2. GIRLS, PRAHA, 2014- ČAS: protiharmonie refrenu
3. ADONNIS, PRAHA, 2014- ČAS: protiharmonie

3. NZHBA, PRAHA, 2015:
1. INICIÁLY, PRAHA, 2015- ČAS: protiharmonie
2. ŠOUBYZNYS, PRAHA, 2015- ČAS: protiharmonie

4. OD NICOTY KE HVĚZDÁM, PRAHA, 2018: protiharmonie všech skladeb

Všechny písně jsou stavební složky alba, jež je naprostou reklamou pro hudbu s typickou adonnisovskou/ nezhybovskou protiharmonií.

(POZDNÍ PODZIM 2018, PRAHA/ Hudba: P. Nezhyba, text: P. Nezhyba, 2006, Prostějov/ verze 2018: duben, 2018, Břeclav: Postmoderní harmonie, vytvořená v Abletonu, kdy autor vidí znaky podzimu, (létající ptáky, žluté listí a smutný konec vztahu), ne, již pouze v depresivní rovině, ale rovině sentimentu doplněném o současný vyzrálý nadhled, …po letech, čili s odleskem světýlka, (rozdíl od harmonie, verze 2006, kde byl autor ponořen v realitě příběhu)).

5. MADONNA IN CONTRATENOR, PRAHA, 2018: počátkem listopadu, 2018, jsem ponořen v podzimních inspiracích. Slunečné podzimní cesty, na Moravu, střídají večerní inverze. 2. listopadu se stávám dvojnásobným strýčkem- Alberta navštěvuji v olomoucké porodnici a s maminkou ukazujeme šťastné fotky na osmdesátinách tety Růženky. „Incredible, (2018)“ a silně závažné harmonie písně, dokončuji na cestách, k mámě, na Moravu. První tóny „Like a flower, (2018)“ vznikají 5. listopadu, na mé služební cestě, v Budapešti. Časová akustická kytara, v intru, a tóny, jejichž nesdělnost působí tolik časově, začínají intro písně, o které jsem se na přelomu října a listopadu rozhodnul, že bude prubířskou písní projektu.

B HRUBÁ ARANŽE INTRA: viz. INICIÁLY

C END- HRUBÁ ARANŽE S ČASOVÝM BASEM:
1. THE CONFESSIONS, PRAHA, 2011:
1. YOUR ADONNIS- TYPICKÉ: end s hrubou harmonií a odpadnutím basu

2. NZHBA, PRAHA, 2015:
1. YES!- TYPICKÉ: end s hrubou harmonií a odpadnutím basu

3. OD NICOTY KE HVĚZDÁM, PRAHA, 2018:
1. NEZNÁMÁ- TYPICKÉ: end s hrubou harmonií a odpadnutím basu

2.POZDNÍ PODZIM 2018, PRAHA/ Hudba: P. Nezhyba, text: P. Nezhyba, 2006, Prostějov/ verze 2018: duben, 2018, Břeclav: Závěrečná část skladby pocitově upadá, a to změnou na hrubou aranž, podpořenou návraty protiharmonického basu.

4. PROJEKT: MADONNA IN CONTRATENOR, PRAHA, 2018:

1. WHAT IT FEELS LIKE FOR A GIRL: Tak, jako v mnoha předchozích projektech, i v této písni, je závěrečná část formou hrubé aranže, dynamiky v pianu, čili časovost dálky a upadání písně do dáli je zde silně znatelná.

D END- HRUBÁ ARANŽE S ROZEVŘENÍM BASU:
1. FUCKER, PRAHA, 2014:
1. MANIPULATED- TYPICKÉ: end s hrubou harmonií a rozevřením basu

2. PROJEKT: MADONNA IN CONTRATENOR, PRAHA, 2018:

1. LIKE A FLOWER: Bubínky vložené do efektu echo- delay, budící pocit prázdnoty a pocit, jakoby je posluchač slyšel hrát někde v dálce, se přidávají po prvním bloku intra. Průběh skladby je melodickou rotací, připomínající mantru, až časově specifickou, tím, že působí jednoduše, přitom aranží velmi složitá, kdy každý tón nástroje, (i jakékoli krátké zaznění), zaujímá, v té, určité, části a opakování bloku, velmi důležitou roli. Časový rozevřený bas se přidává s obměnami v jednotlivých částech skladby, s navázáním na sekci houslí, vždy záměrně jinak. Mezihra vzbudí pocit prázdnoty svou hrubou aranží, doplněnou o časové rozevření basu, … podobnou funkci plní i závěr písně.

2. NZHBA, PRAHA, 2015:
1. INICIÁLY- TYPICKÉ: end s hrubou harmonií a rozevřením basu

E MEZIHRA S HRUBOU ARANŽÍ/ ROZEVŘENÍM BASU/ ZMĚNOU BASOVÉ FIGURY, NAPŘ. BAS TVOŘEN DLOUHÝMI TÓNY):

1. PROJEKT: MADONNA IN CONTRATENOR, PRAHA, 2018:

1. LIKE A FLOWER: Bubínky vložené do efektu echo- delay, budící pocit prázdnoty a pocit, jakoby je posluchač slyšel hrát někde v dálce, se přidávají po prvním bloku intra. Průběh skladby je melodickou rotací, připomínající mantru, až časově specifickou, tím, že působí jednoduše, přitom aranží velmi složitá, kdy každý tón nástroje, (i jakékoli krátké zaznění), zaujímá, v té, určité, části a opakování bloku, velmi důležitou roli. Časový rozevřený bas se přidává s obměnami v jednotlivých částech skladby, s navázáním na sekci houslí, vždy záměrně jinak. Mezihra vzbudí pocit prázdnoty svou hrubou aranží, doplněnou o časové rozevření basu, … podobnou funkci plní i závěr písně.

F MELODICKÁ LINKA- ROTACE:
1. OD NICOTY KE HVĚZDÁM, PRAHA, 2018: všechny písně. TYPICKÉ: protiharmonická rotující linka

(NEZNÁMÁ: (Hudba: P. Nezhyba, duben, 2018, Praha/ září, 2018, Praha/ Curych, text: P. Nezhyba, duben, 2018, Praha/ září, 2018, Praha)-verze short působí pocitově na posluchače jako specifická krátká hudební linka, s opakováním motivu. Postmoderní forma a harmonická stránka písně je formována, jako premiéra, do projektu „Adonnis, Praha, 2018- 2019“). Druhou skladbu s harmonií, jež je mým životním snem- opakující se linka meditativního charakteru se smutnými jazzovými akordy, zacházejícími až do harmonie specifičnosti, či klasiky. Připomínající vložku meditativní opakující se linky, co rázně přijde, zmedituje posluchače a odejde. Časovost příběhu linky je použita již v mnoha mých starších projektech, kdy jsem se jako mladý umělec inspiroval především projektem Enigma. Časovost závěru, kde harmonie začíná měnit podobu, v některém typu těchto skladeb řídne, propojena basem, který časově mění celou harmonii, či vymizí a tím vytvoří neúplný časový harmonikcý závěr.

2. PROJEKT: MADONNA IN CONTRATENOR, PRAHA, 2018:

1. LIKE A FLOWER: Bubínky vložené do efektu echo- delay, budící pocit prázdnoty a pocit, jakoby je posluchač slyšel hrát někde v dálce, se přidávají po prvním bloku intra. Průběh skladby je melodickou rotací, připomínající mantru, až časově specifickou, tím, že působí jednoduše, přitom aranží velmi složitá, kdy každý tón nástroje, (i jakékoli krátké zaznění), zaujímá, v té, určité, části a opakování bloku, velmi důležitou roli. Časový rozevřený bas se přidává s obměnami v jednotlivých částech skladby, s navázáním na sekci houslí, vždy záměrně jinak. Mezihra vzbudí pocit prázdnoty svou hrubou aranží, doplněnou o časové rozevření basu, … podobnou funkci plní i závěr písně.

G POCIT VZDÁLENOSTI A ZVUKU ZNĚJÍCÍHO V DÁLCE, (POCIT BLEDOSTI, ZAMRZNUTÍ A PRÁZDNOTY)/ DYNAMIKA HUDBY- DÁLNÉ TÓNY A ČAS:

1. JÁ A TY, PROSTĚJOV, 2006:

1.PŘICHÁZÍ ZIMA: Slabá dynamika intra byla použita historicky poprvé u této písně. Tím se tato píseň proslavila. Pocit bledosti, příchodu zimy, osamění, zamrznutí času, je způsoben pianem intra…, „dalnými tóny“.

2.NZHBA, PRAHA, 2015:

 1. INICIÁLY- VERZE MANTRA: Hluboce depresivní mantra, až monotónní, s bledými tóny, vyjadřující prázdnotu, je odpovědí na psychické rozpoložení umělce.
 2. YES: Intro, v pianu, kdy hudba začíná „ze ztracena“, přitom tanečně a vesele, budí specifický pocit, prázdnotu startu písně.

3.PROJEKT MADONNA IN CONTRATENOR, PRAHA, 2018:

1.WHAT IT FEELS LIKE FOR A GIRL: Závěrečná část, stylově kontrastní k předchozím částem skladby, postupně utichne zeslabováním dynamiky a řídnutím aranže. Zde poněkud optimisticky naladěné.

2.LIKE A FLOWER: Intro, kde kytaru slyšíme z předního prostoru, přičemž osamělou v utopené aranži, později podpořenou protiharmonickým basem, působí časově a sentimentálně. Bubínky vložené do efektu echo- delay, budící pocit prázdnoty a pocit, jakoby je posluchač slyšel hrát někde v dálce, se přidávají po prvním bloku intra. Průběh skladby je melodickou rotací, připomínající mantru, až časově specifickou, tím, že působí jednoduše, přitom aranží velmi složitá, kdy každý tón nástroje, (i jakékoli krátké zaznění), zaujímá, v té, určité, části a opakování bloku, velmi důležitou roli. Časový rozevřený bas se přidává s obměnami v jednotlivých částech skladby, s navázáním na sekci houslí, vždy záměrně jinak. Mezihra vzbudí pocit prázdnoty svou hrubou aranží, doplněnou o časové rozevření basu, … podobnou funkci plní i závěr písně.

Lead vokál- úvodní feelingy a pozdější zpívaný text, technikou a přednesem zaujímají časový postup. Ať již dálný pocit, putující středověké postavy z jedné části země na druhou, trpící tělo při církevních obřadech, pocit dalekého putování a dálné země, je cítit z vokálu připomínající „nouzové zvolání“. 

DOPLNĚNÍ:

ORIGINÁLNÍ PROJEKTY JINÝCH INTERPRETŮ, MNOU UPRAVENÉ:

PROTIHARMONIE:

1.PROJEKT ADONNIS, 2018, PRAHA:

1. SCHERZA INFIDA- G. F. HÄNDEL, ARIODANTE, 8/ 2018, PRAHA: Snaha o radikální zmodernění aranže, v Abletonu, bohužel díky neefektivní možnosti na projektu technicky pokračovat, zkrachovala již v ten samý měsíc, přičemž aranž části/ úseku, per tua colpa, vsazením silně protiharmonické sentimentální sady smyčců, zjemnila tvrdší nádech úvodu.

2. CHE FARO SENZA EURIDICE- CH. W. GLUCK, ORFEO, 9/ 2018, CURYCH: Hoboj měl za úkol zpestřit klavírní doprovod, a tím i vice prohloubil sentimentalitu harmonie, svými legátovými, harmonicky jednoduchými, postupy.

***
I TRAILER:
***
J KLIP:
***
K PROJEKT VSAZEN DO PROJEKTU VĚTŠÍHO:
A HUDEBNÍ ALBUM:
1. V ŽIVOTĚ PŘIJDE OKAMŽIK, PROSTĚJOV, 2001:
1.PŘICHÁZÍ ZIMA, PROSTĚJOV, 2001- změna ročního období…, vše je jiné…, lidé zahaleni v kožichách, ČAS: po předchozí písni alba nastává zastavení a zamrznutí. TYPICKÉ: zastavit dlouhou hudební linku alba před koncem.

2. NZHBA, PRAHA, 2015:
1. INICIÁLY, PRAHA, 2015- po 3písních ůvodu alba zasekne sentimentální hrubá aranže intra další písně běh alba a řeší problém, ČAS: viz. popis. TYPICKÉ: viz. popis
2. YES!, PRAHA, 2015- ČAS: po předchozí písni alba nastává zastavení a zamrznutí. TYPICKÉ: zastavit dlouhou hudební linku alba před koncem.

B VEŘEJNÁ PRODUKCE:
1.OD NICOTY KE HVĚZDÁM, PRAHA, 2018:

1. ME IN MUSART- viz. INICIÁLY

NOVĚ: 1. TOUGH GIRL:

Tak jak Madonna na svém show rozjede zábavnou linkou hudby svou produkci a v určitém úseku, chvíli, po úvodu show, kdy diváky zavedla do děje, zastaví běh show, …a nebyla by to Madonna- rázným kontrastem změní náladu a harmonii a začíná otevírat svou typickou pózu a náladu akcí- kontroverzi, či řešení konkrétního tématu kontroverzním způsobem. Projekt „Od nicoty ke hvězdám“ mi připomíná podobný běh nálady, kde po romantické sekci zastavím show a tvrdá dubstepová linie ukazuje divákům „pozor“, něco se začíná dít…, Adonnis začíná „něco“ řešit. Můj sen, snad největší, na tvorbě choreografie, se nesplnil. Mnou plánované choreografické výlevy v SM kostýmu, kdy s tanečníky předvádím přelom života stěhováním do divoké Prahy a následné extravagantní  verze mého života, v Praze, byly zamítnuty režisérem.
2. INICIÁLY: viz. INICIÁLY
3. OTEC A SYN, PRAHA, 2018- viz. opakující se linka

2.ADONNIS, PRAHA, 2018:

1. ČASOVÝ ZLOM PÍSNĚ „NEZNÁMÁ“, (PROJEKT: ADONNIS, PRAHA, 2018): V sekci, „pop“, přechází nálada z bojové choreografie, v písni „Iron man“, v zastavení, …jakoby časové zamrznutí, a zpomalený průběh písně „Neznámá“ vyjadřuje, jak změnu nálady a běhu show, tak radikální proměnu osobnosti Adonnise.

Tak jak Madonna na svém show rozjede zábavnou linkou hudby svou produkci a v určitém úseku, chvíli, po úvodu show, kdy diváky zavedla do děje, zastaví běh show, …a nebyla by to Madonna- rázným kontrastem změní náladu a harmonii a začíná otevírat svou typickou pózu a náladu akcí- kontroverzi, či řešení konkrétního tématu kontroverzním způsobem. Projekt „Adonnis“ mi připomíná podobný běh nálady, kde po divoké rockové sekci zastavím show zpomalenými tóny, …spíše „zamrzne“, obrátím se na komorníka přes upřený a vyzývavý pohlede na diváky…, spíše až rázně značící „pozor“, a hbitě komorníka přijmu, aby byl čelem postavený ke mně, a začnu sám sebe záměrně exhibicionisticky předvádět- jemná, subtilní, až kontroverzní choreografie, kde si užívám svého obličeje i těla tím, že se hladím, s pohledem připomínajícím orgasmus, dávám najevo změnu svého postoje k figuře komorníka. Následně pokračuji choreografii s dějem vyjadřujícím mé zalíbení v role podřadnosti, …až do extrému. Podřadnost a svázání, až bojovným způsobem, ze strany komorníka, jehož jsem otrokem a trestanou postavou, vyjadřovala choreografie předchozí písně. Zde, v následující písni „Neznámá“, ukazuji své zalíbení v této roli.

1.Časový zlom hudby a nálady- kdy dlouhé vesmírné tóny absolutně kontrastují k předešlé hudbě. Zpomalený běh hudby, pocit zastavení, či zamrznutí, …vesmírná harmonie podpořena zhasnutím světel a použitím měsíčního bodového světla na postavy.

2.Extravagantní projev Adonnise, který z bojovného pekelného postoje přechází v daném intru písně, „Neznámá“, do verze exhibicionismu, odhalení, provokace, která je ale vyjadřována citem a romantikou. S prvním úderem vesmírných tónu se Adonnis začíná hladit, směrem od hřívy, krku, po uchopení bradavky, antickým způsobem, a jemným tanečkem, se sjížděním rukou, až pod svůj pas, kdy objímá své hýždě, se otočí zády k divákům, v antické póze. Ne, nadarmo, diktoval umělecký režisér technikovi návrh barvy světel, když říkal, že dojde k prudkému zastavení děje a autorská skladba Petra Nezhyby, s pocitem vesmírné nálady, (z jiného světa), zastaví show.  

Onen časový zlom písně „Neznámá“, (Praha, 2018), kdy průběh show se rapidně otočí v jiný náladový směr, je zvýrazněno, tak jak jsme již říkali, vesmírnou časovou harmonií, světlem reflektoru, a též kombinací gesta interpreta, jež je časové. Interpret se v úvodní části intra směle a sebejistě podívá do davu diváků. Pohledem, složeným z nevinnosti, milosrdnosti a zároveň odhodlání ukázat pravdu, uchopí spoluúčinkujícího, (komorníka) za ramena a s časovým pohledem do davu, dává mu i lidem najevo: „Dívejte se, jakou stranu své osobnosti Vám chci ukázat.“ Choreografií, vyjadřující smysl svého postoje, dále pokračuje svoji výpověď.

2. ČAS V ROMANTICE: 11- 2018, Praha: Čas podzimu, …doby, co se cyklicky vrací od mého dětství, blízká cesta k Vánocům, se propojuje s mou tvorbou na projektu „Madonna in contratenor“ a „Adonnis- crazy komedie“, jak na cestách za kamarády, tak služebních cestách na vlacích, do Budapešti, Varšavy, Vídně a Curychu. Vidím atmosféru pódia, „Adonnis- Santa Lucia“, kdy přítmí a svíčky lampionů podbarvují pozdní část show, časově změněné k pocitům všední lásky k Itálii. Též slyším zvuky průvodu ozářeného lamipony, a tóny z dáli, podbarvující kolekci grafik pro prubířskou píseň „Like a flower“, projektu „Madona in contratenor.“ „Santa Lucia“ zaujímá v projektu „Adonnis“ časový zlom, kdy světla pohasnou a interpret se lidem přiblíží nejvíce, z celé show. Všednost, realita chvíle, zastavení show uvedením interpreta do všední role, vyvolá v divákovi silný pocit kontrastu.

***
L LOGO: X
***
M GESTO:

1.PROJEKT „ADONNIS“, PRAHA, 2018:

 1. SKLADBA: NEZNÁMÁ, PRAHA, 2018: Onen časový zlom písně „Neznámá“, (Praha, 2018), kdy průběh show se rapidně otočí v jiný náladový směr, je zvýrazněno, tak jak jsme již říkali, vesmírnou časovou harmonií, světlem reflektoru, a též kombinací gesta interpreta, jež je časové. Interpret se v úvodní části intra směle a sebejistě podívá do davu diváků. Pohledem, složeným z nevinnosti, milosrdnosti a zároveň odhodlání ukázat pravdu, uchopí spoluúčinkujícího, (komorníka) za ramena a s časovým pohledem do davu, dává mu i lidem najevo: „Dívejte se, jakou stranu své osobnosti Vám chci ukázat.“ Choreografií, vyjadřující smysl svého postoje, dále pokračuje svoji výpověď.
  ***
  N CHOREOGRAFIE:                                                                                                                                                A ADONNISOVSKÁ CHOREOGRAFIE:      PROJEKT ADONNIS, PRAHA, 2018/ 19: Zalíbení ve street dance a hip hopu. Módní nabubřelé a „nafoukané“ pózy, se znaky subtility, weigh dance, prolnuté hip hopovými a streetovými prvky, až komediálními, (posunky postaviček z pohádek, infantilní gesta).              B VIDEOKLIPY:
  1. PORNOADONNIS, PRAHA, 2013- stříhání rukou
  2. SHOWBYZNYS, PRAHA, 2014- společné svíjení, ČAS: ikonická scéna
  3. I MET MADONA, PRAHA, 2015- nasazování kornoutů na svatý obraz, ČAS: ikonická scéna
  4. CO ŽIVOT DÁVÁ, PRAHA, 2017- ikonický záběr z kyvadla, ČAS: propojení minulosti, (drsné cesty k ůspěchu) a současného životního levelu
  5. INICIÁLY, PRAHA, 2018- můj původní záměr- propojení obrazu postele s exteriérem- kolejištěm, kde gesta hrdiny, jako sledovatel času, nahlíží na průběh. Režisér Z. Klumpar podle svého záměru odklonil můj záměr jiným směrem: scény interiéru, kdy hrdina romantik sní na posteli po probuzení, jsou propojovány s časovým prostředím.

B VEŘEJNÁ PRODUKCE:
OD NICOTY KE HVĚZDÁM, PRAHA, 2018:
1. INICIÁLY, PRAHA, 2015- osudová láska a propad psychiky hrdiny, ČAS: časově náznakové pohyby a posuny hrdinů scény propojené s vyvíjející se melodickou linkou

2. ADONNIS- HUDEBNÍ DIVADLO, PRAHA, 2018:

MONOLOG- PLAYBACK (INTRO): „Už zase sním, …ale kdo sní, žije a má inspiraci!“ Monolog ukončující scénickou feérii „Od nicoty ke hvězdám, Praha, 2018, je propojen do produkce „Adonnis“, jako časové pokračovaní.

INTRO- G.F.HÄNDEL- HUDBA K OHŇOSTROJI- pompézní instrumentální harmonie G.F.Händela otevírá produkci „Adonnise“, …ve vážném a lehce extravagantním pojetí, jak to fanoušci interpreta neznají a s čím by naprosto nepočítali.  

***
O SCÉNA:
A KOSTÝMY:
SHOW I MET MADONNA, PRAHA, 2016: Adonnis image- klobouk, kudrnaté vlasy, sako, rukavice s ustřiženými konečky,…

B PROJEKCE:
1.KŘEST CD FUCKER, PRAHA, 2014:
1. IRONY, 2014, PRAHA- fialový křÍž na černém podkladě, choreografický symbol ukřižování/ ČAS: kombinace katolické barvy jemnosti s černým podkladem
2. PORNOADONNIS, 2014, PRAHA- ČAS: pohádkově oranžový nádech a překontrastovaný obraz

2.KŘEST KLIPU I MET MADONNA, PRAHA, 2016:
1. I MET MADONNA, PRAHA, 2015- ČAS: videoprojekce s ikonickými scénami proložená reálnou choreografií

3. SHOW- OD NICOTY KE HVĚZDÁM, PRAHA, 2018: 1. OTEC A SYN- láska otce a syna, v tomto projektu výraz nové lásky, jako opravdové životní kvality, ČAS: malebné prolínání dítěte a růže na projekci

C REKVIZITY: VIZ.: REKVIZITY
D KULISY: VIZ.: PROJEKCE

VYJÁDŘENÍ ČASU VŠECH PROJEKTŮ:
A FOTOGRAFIE: viz. záznam výše

B GRAFIKA:
1.BAREVNÉ POCiTY V DÁLKÁCH, PROSTĚJOV, 2002:
1.ŽNĚ U KONCE- feeling tepla a klima jihovýchodních zemí. TYPICKÉ: motivy zdejší kultury ve spojení se sluncem
MY LIFE IN ASIA, PROSTĚJOV, 2006:
-celé album vystihuje nedosažitelnou vzdálenost- daleké a nekonečně dlouhé pusté země. TYPICKÉ: byzantská architektura ve spojení se sluncem
ROKY NA UKRAJINĚ, PROSTĚJOV, 2007:
-opuštěný východ a zkrachovalá stavení. TYPICKÉ: vykreslení osamělosti kraje
MOJE TAJNÁ ZEM, PROSTĚJOV, 2006
-přírodní úkazy (u kreseb severských zemí- zamrzlý čas). TYPICKÉ: zamrzlá země
– zvláštní objekty v oné krajině= TYPICKÉ

C TEXTY:
1.GAY POVÍDKY: -část alba zaměřující se na dálný východ vystihuje nedosažitelnou vzdálenost- daleké a nekonečně dlouhé pusté země, uvěznění v ní. TYPICKÉ: zobrazení osamělosti

HUDBA:
A HUDEBNÍ ALBA:
1.MODERNÍ SVĚT, PROSTĚJOV, 2003:
LŽEŠ!- refrén s časovým textem, kdy se vracím do onoho kraje po letech. Propojeno s časovou harmonií akordů. TYPICKÉ: propojení obou celků- hudby i textu daným vyjádřením
2.JÁ A TY, PROSTĚJOV, 2006:
-skladby věnující se osamělému kraji a končícímu podzimu, vyjadřují čas a pozdní období roku. TYPICKÉ: vyjádření změny ročního období, (vyjádření slovním spojením: „něco se mění, …čas chládne). Propojeno s grafikami.
4.POLAR NIGHTS IN ONE LAND, PROSTĚJOV, 2008:
-barevnost a jinost alba odlišná od předchozích. Růžovomodrý nádech obalu alba a časté zobrazování grafik s bílými hvězdami na tmavším podkladě, připomínají polární záři. Text mluví o čase dnes a kdysi= TYPICKÉ
5.MY RANDB FOR YOU, PRAHA, 2009:
– osamělost a texty mluvící o dnešní době, ale též seriálu etap. TYPICKÉ: slovní vyjádření „serial story“
6. NOVOU KÁRU, PRAHA, 2014:
-časový bas a harmonie v bridge spojena s textem pojednávajícím o čase dnes a kdysi. TYPICKÉ: vyjádření: „tam, kde jsem kdysi na kytaru hrál“

SPECIÁLNÍ:
A HUDBA PROPOJENA S OBDOBÍM ZAMĚSTNÁNÍ INTERPRETA NA ŽELEZNICI (PKP):
1.PKP, PRAHA, 2014: deštivé , ale i horké dni na kolejích znázorňují posmutnělou a nostalgickou techniku PKP, (staré sloupy trolejového vedení, dálný prázdný kraj…). TYPICKÉ: nostalgie a zvláštnost tvarů
2.SUPERSTAR CZ, PRAHA, 2014:
– v Krakově dotvářím harmonii stále se opakující kytary, hrající časově a neustále se v písni vracející jako deus ex machina. TYPICKÉ: časová harmonie vracejícího se nástroje
3. FUCKER PROJEKT JAKO CELEK, PRAHA, 2014:
-promofoto, výroby kostýmů, písně, grafiky- vytvářené v osamělosti, na Praze Stodůlky. TYPICKÉ: kostýmy a rekvizitiy budící osamělost a zároveň extravaganci. Přírodní motivy (části okrajové městské části- keře, pole…)
4. KŘEST KLIPU „I MET MADONNA“ A ZÁTIŠÍ REKVIZIT, PRAHA, 2016:
-teplý měsíc a osamělost mezi rekvizitami a talismany jevištní techniky. TYPICKÉ: láska k jevištní technice

OSTATNÍ:

1.POCITY, VZPOMÍNKY:

1.Z TEXTŮ:

Dne 20.11.2018 se koná první zkouška v reálném prostoru Divadla Inspirace, v Praze. Po celou dobu akce, na pódiu, se cítím, jakoby každá část produkce, (choreografie, převlek do kostýmu, hlasový projev), byla úsek mého života. V den zkoušky mě ráno překvapil sníh. Vzpomínám na dětství, kdy jsem se těšil na Vánoce, přítmí pozdního podzimu v nás vyvolávalo kreativní melancholické pocity. S mou sestrou jsme kreslili obrázky s vánoční tematikou. Zvuk továrny „Agrostroj“, jehličnany okolních parků, pokleslé a připravené na zimu, první ráno, kdy se vzbouzím a zdraví mě nevinný sníh. Pláč v mé duši, doba, která něco mění, roční období nás zahaluje do svých komnat. V těchto dobách jsem cítil i nebezpečí, z kterého jsem jako dítě míval velký respekt- Mikuláše. Většinou přišel brzy po tom, co jsem začal mívat tyhle melancholicko- kreativní pocity. První ranní sníh mě probouzí dodnes, v době mé dospělosti, když se na novém bydlišti, v městě pražském, probouzím…, vždy si vzpomenu. Mockrát jsem použil v písních a textech ony pocity a vyjádření, (píseň: Denis, (z let 1999- 2000), text i píseň: Přichází zima, (2006, Prostějov)/ text i píseň: Tatínkovi, (2018, Praha)): „Nevinně mě sníh přívítal, těsně po probuzení…, dnešní ráno má jiný zvuk.“/ „Přichází zima. Všechny nás od sebe oddálila. Lidé jsou zahaleni v kožichách, …nepoznáš druhého. Ona, zima, přišla k nám, …dává do toho sílu svou. Silná, bílá, krutá.“ (Přichází zima)./ Pamatuji si na léto, kdy jsem se po chvílích řádění a koupaní, v Hradčanské skale, vrátil se svými bratranci k babičce, do Kobeřic, a zjistil jsem, že jsem zamilován. Dodnes je součástí mých kreseb obraz, jak stojím, s trumpetou, na dvoře, vyhrávám „do večerní dědiny“, rodiče odjíždí a nechávají nás na prázdninách, u babičky, a já mám touhu skládat píseň „Denis“. O pár měsíců později, v ponoření do nových inspirací, vidívám Denise na pravidelných cestách za studiem na nástavbu, pár kroků od kraje, kde bylo kdysi slunce, kde jsem kdysi vyhrával na trumpetu. Jenomže, naše setkávání se prodralo podzimem a po podzimu do něj rázně vstoupila zima. „Každé ráno tě na ulici hledám, jsme zahaleni v kožichách a já mám chuť plakat.“ (Přichází zima)./ Stejný pocit mě inspiruje, v roce 2018, kdy trávím náročné horké dni, v Praze. Vstoupila do nich smrt táty, přímo na přelomu léta a podzimu. „V září se vracím z míst rodných, kde jsem se s tátou rozloučil. Vracím se do ulic pražských, ale již ne horkých. Vracím se jako jiný člověk…, muž podzimní.“ (Tatínkovi).

2.VELKÝ PROJEKT A JEHO POKRAČOVÁNÍ/ NÁVAZNOST PROJEKTŮ NA SEBE:

1.PROJEKT: ADONNIS, 2018, PRAHA:

REMINISCENCE- monolog playbacku „už zase sním…, ale kdo sní žije a má inspiraci“, z show „Od nicoty ke hvězdám, Praha, 2018“, se opakuje v projektu „Adonnis, Praha, 2018“, jako reminiscence myšlenky.

3.CELKOVÉ POJETÍ:

1.PROJEKT „MADONNA IN CONTRATENOR, PRAHA, 2018: 27. listopadu, 2018, historicky poprvé, prezentuji svému hlasovému kouči předfinální podobu skladeb (vokál, i aranžmá), „What it feels like“, „Incredible“, „Like a flower“.

Ve večerních hodinách se mi svěřuje zprávou, že je citem, i srdcem projektu unešený. V ten večer, během hlasové lekce, mi v mysli přišla odpověď, jakým způsobem projekt pojmout. „Petr Nezhyba je extrémně křehký muž. Jemné kontratenorové legáta, puntičkářsky propracované aranže, do zcela extrémní jemnosti a mrazivé harmonie, smíšené s ornamenty jemných a křehkých grafik, značky- Petr Nezhyba, vyplyne, jako výsledek osobnosti a povahy umělce: zalíbení ve světě extrémní jemnosti a křehkosti, v jejích tónech, barvách a tvarech.

2. VIDEOKLIP- CO ŽIVOT DÁVÁ, PRAHA, 2017: kameraman a režisér M. Říha se mnou tráví jedno zimní extrémně slunečné odpoledne, v ulicích staré části Prahy. Procházíme mým životem a etapou mého života, v Praze. Od dob dna, pádů a prodírání se šoubyznysem, až po vítězství, kdy vyběhnu před kyvadlo, na Letné, mám svou zimní Prahu na dlani a stojím, jako kamenná vítězná socha na místě, které jsem jako mladý kluk, když mě umělkyně, teta J. Dvorská, s manželem, brávali na historicko- výpravné výlety, do Prahy, obdivoval. Střihy klipu zobrazují postupný průběh od níže položených míst pražských, které cizinec navštěvuje, jako nový návštěvník magického města,

až po cestu směrem vzhůru, k vrcholu a dobytí Prahy. Časová sentimentalita z propojení, a též přirovnání, níže položených míst pražských, přirovnávající stav průběhu života, s cestou k místům, směrem vzhůru, je nezapomenutelná. V Adventním čase…, rok po natáčení osudového projektu, povídajícím o mém životě, při svém pohledu na bledé zimní slunce, vzpomínám. Kameramanovi, Matějovi, se v ony minuty, těsně po natáčení vítězné části, splnil jeho dlouhodobý obchodní sen. Prožili jsme smysl znamení a propojení? Bledé slunce a tuhá zima vyjadřují časový sentiment a zároveň vyšší energetickou chvíli natáčení. V onen den, navečer, krátce po setmění, posílám kameramanovi Matějovi dotaznou zprávu, jakýpak pocit z onoho znamení a magického dne, nyní má… .

O pár týdnů později natáčíme exteriér: Adonnis, v kostýmu rock- star, a tím i herec klipu, odjíždějící z dnešního natáčení šťastný, protože byl propojen v celém svém výkonu, (pěveckém i choreografickém), sám se sebou a svou minulostí.

——————————————————————————————————-

D) HISTORICKÉ MEZNÍKY/ HISTORICAL EVENTS:
PRODUKCE/ PŘEDĚLY/ PLAYLISTY/ VERZE SKLADEB/ VIDEOPROJEKCE/ KOSTÝMY/ REKVIZITY
(CONCERT/ THEME/ PLAYLIST/ VERSION OF SONG/ MULTIMEDIA/ COSTUME/ PROPERTIES)
***

VEČER S ADONNISEM, PRAHA, 2008
(PROPAGACE ALBA „MODERNÍ SVĚT“/ PROMO: MUSIC ALBUM- MODERNÍ SVĚT)
TYP: VARIETÉ/ TYPE: VARIETY SHOW
TÉMA: PROPAGACE KONTRASTNÍ TVORBY/ THEME: PROMO- CONTRAST ART
Producent: P. Nezhyba
1.PŘEDĚLY AKCE (TÉMA)/ PARTS:
OPENING
SK8 BOY
ENIGMA
CIRCUS
RED
SILVER
ADONNIS CABARET

2.PLAYLIST:
OPENING:
NEKRUŤ SE- INTRO
SK8 BOY:
KDYŽ SE SVĚTLA ROZŽHNOU
ENIGMA:
TRACES AND LIGHTS
CIRCUS:
RED:
KLAM
NOSFERATU
SEX PŘES NET
SILVER:
SECRET LAND (COVER)
ADONNIS CABARET:
POJĎ, TANCUJ!

3.VERZE PÍSNÍ/ SONG VERSIONS:
NEKRUŤ SE- INTRO
KDYŽ SE SVĚTLA ROZŽHNOU
TRACES AND LIGHTS
KLAM
NOSFERATU
SEX PŘES NET
SECRET LAND (COVER)
POJĎ, TANCUJ!

4.VIDEOPROJEKCE/ MULTIMEDIA:
NEKRUŤ SE- INTRO: X
KDYŽ SE SVĚTLA ROZŽHNOU: X
TRACES AND LIGHTS: X
KLAM: X
NOSFERATU: X
SEX PŘES NET: X
SECRET LAND (COVER): SECRET LAND, (F. DOHNÁLEK, PRAHA, 2006)
POJĎ, TANCUJ!: X

5.KOSTÝMY/ COSTUMES:
NEKRUŤ SE- INTRO: X
KDYŽ SE SVĚTLA ROZŽHNOU: X
TRACES AND LIGHTS: X
KLAM: X
NOSFERATU: X
SEX PŘES NET: X
SECRET LAND (COVER): SECRET LAND, (F. DOHNÁLEK, PRAHA, 2006)
POJĎ, TANCUJ!: ADONNIS- FRAK

6.REKVIZITY/ PROPERTIES:
NEKRUŤ SE- INTRO: MINI RÁDIO- SILVER
KDYŽ SE SVĚTLA ROZŽHNOU: X
TRACES AND LIGHTS: LANO
KLAM: X
NOSFERATU: X
SEX PŘES NET: X
SECRET LAND (COVER): X
POJĎ, TANCUJ!: DEŠTNÍK
***

FAST FARRAGOS SHOW- CONNECTIONS LIVE!, PRAHA, 2010
(SHOW/ SHOW)
TYP: ROCK SHOW/ TYPE: ROCK SHOW
TÉMA: PROPAGACE KONTRASTNÍ TVORBY/ THEME: PROMO- CONTRAST ART
Producent: J. Čačko
1.PŘEDĚLY AKCE (TÉMA)/ PARTS:
LINIE
2.PLAYLIST:
X
3.VERZE PÍSNÍ/ SONG VERSIONS:
X
4.VIDEOPROJEKCE/ MULTIMEDIA:
FF- TEAM
5.KOSTÝMY/ COSTUMES:
ADONNIS 2010
6.REKVIZITY/ PROPERTIES:
X
***

CONFESSIONS, PRAHA, 2011
(PROPAGACE ALBA „THE CONFESSIONS“/ PROMO: MUSIC ALBUM- THE CONFESSIONS)
Producent: L. Klaban
1.PŘEDĚLY AKCE (TÉMA)/ PARTS:
1 LINIE

2.PLAYLIST:
OPENING:
YOUR ADONNIS- INTRO
1 LINIE:
SECOND BATTLE
MY WOLRD- MY RULES
I MET MADONNA- PROJ. MM
YOUR BIRTHDAY
KING UNCROWNED
CANDY GIRL
IRONY

3.VERZE PÍSNÍ/ SONG VERSIONS:
YOUR ADONNIS
SECOND BATTLE
MY WOLRD- MY RULES
I MET MADONNA- PROJ. MM
YOUR BIRTHDAY
KING UNCROWNED
CANDY GIRL
IRONY

4.VIDEOPROJEKCE/ MULTIMEDIA:
X

5.KOSTÝMY/ COSTUMES:
MM- KOSTÝM

6.REKVIZITY/ PROPERTIES:
KING UNCROWNED: FUCKER BRÝLE
***

FUCKER, PRAHA, 2014
(PROPAGACE ALBA „FUCKER“/ PROMO: MUSIC ALBUM- FUCKER)
TYP: KŘEST CD, SHOW/ TYPE: CD LAUNCH, SHOW
TÉMA: TEMNÉ SEXISTICKÉ SHOW/ THEME: DARK SEXUAL SHOW
Producent: P. Nezhyba
1.PŘEDĚLY AKCE (TÉMA)/ PARTS:
OPENING
FUCKER
PORNOADONNIS
I MET MADONNA
CROSS
CD LAUNCH
HISTORY

2.PLAYLIST:
OPENING:
INTRO- 7. ART- INTRO
FUCKER:
MANIPULATED
FUCKER
BRILLIANCE
ADONNIS
THE GAS BOOMS
PORNOADONNIS:
PORNOADONNIS
SUŠÍM TI…
I MET MADONNA:
I MET MADONNA
CROSS:
IRONY
SUPERSTAR
CD LAUNCH:
X
HISTORY:
WEDDING DAY

3.VERZE PÍSNÍ/ SONG VERSIONS:
INTRO- 7. ART
MANIPULATED
FUCKER
BRILLIANCE
ADONNIS
THE GAS BOOMS
PORNOADONNIS
SUŠÍM TI…
I MET MADONNA- 2013
IRONY
SUPERSTAR
WEDDING DAY

4.VIDEOPROJEKCE/ MULTIMEDIA:
INTRO- 7. ART: INTRO- 7. ART (MULTIMEDIA- FU), (PODR. TIRÁŽ VIZ. ORIGINÁLNÍ ZÁLOHA PROJ.)
MANIPULATED: X
FUCKER: FUCKER (MULTIMEDIA- FU), (PODR. TIRÁŽ VIZ. ORIGINÁLNÍ ZÁLOHA PROJ.)
BRILLIANCE: X
ADONNIS: ADONNIS (MULTIMEDIA- FU), (PODR. TIRÁŽ VIZ. ORIGINÁLNÍ ZÁLOHA PROJ.)
THE GAS BOOMS: X
PORNOADONNIS: PORNOADONNIS- OFICIALNÍ VIDEOKLIP, (PODR. TIRÁŽ VIZ. ORIGINÁLNÍ ZÁLOHA PROJ.)
SUŠÍM TI…: X
I MET MADONNA- 2013: FETISH- ALBUM GRAFIK, (PODR. TIRÁŽ VIZ. ORIGINÁLNÍ ZÁLOHA PROJ.)
IRONY: IRONY (MULTIMEDIA- FU), (PODR. TIRÁŽ VIZ. ORIGINÁLNÍ ZÁLOHA PROJ.)
SUPERSTAR: X
WEDDING DAY: X

5.KOSTÝMY/ COSTUMES:
FUCKER- DARK

6.REKVIZITY/ PROPERTIES:
INTRO- 7. ART- INTRO
MANIPULATED
FUCKER
BRILLIANCE
ADONNIS
THE GAS BOOMS
PORNOADONNIS: BODY SM- OBOJEK PLUS VODÍTKO
SUŠÍM TI…
I MET MADONNA
IRONY
SUPERSTAR
WEDDING DAY
***

I MET MADONA, PRAHA, 2016
(PROPAGACE ALBA „NZHBA“, KŘEST VIDEOKLIPU „I MET MADONA“/ PROMO: MUSIC ALBUM- NZHBA, MUSIC CLIP LAUNCH- I MET MADONA)
TYP: KŘEST HUDEBNÍHO VIDEOKLIPU, SHOW/ TYPE: MUSIC CLIP LAUNCH, SHOW
TÉMA: MADONNA SHOW/ THEME: MADONNA SHOW
Producent: P. Nezhyba
1.PŘEDĚLY AKCE (TÉMA)/ PARTS:
OPENING
MAESTUS MODULATOR
NOVOU KÁRU
FUCKER
NZHBA
MUSIC CLIP LAUNCH
PIANO
HISTORY

2.PLAYLIST:
OPENING:
FUCKER- TRAILER- INTRO
MAESTUS MODULATOR:
SECOND BATTLE
ADONNIS
NOVOU KÁRU:
NOVOU KÁRU
STOP TO BE SHY!
TOUGH GIRL
FUCKER:
THE GAS BOOMS
PORNOADONNIS
NZHBA:
ŠOUBYZNYS
HIP HOPOVÁ UKOLÉBAVKA
ILUMINÁT
MUSIC CLIP LAUNCH:
I MET MADONNA- INSTRUMENTAL
PIANO:
SACRIFICE- COVER
ENGLISHMAN IN NEW YORK- COVER
HISTORY:
WEDDING DAY
YOUR BIRTHDAY
VĚŘÍM

3.VERZE PÍSNÍ/ SONG VERSIONS:
FUCKER- TRAILER
SECOND BATTLE
ADONNIS
NOVOU KÁRU
STOP TO BE SHY!- RADIO EDIT
TOUGH GIRL- HIP HOP MIX
THE GAS BOOMS
PORNOADONNIS
ŠOUBYZNYS
HIP HOPOVÁ UKOLÉBAVKA
ILUMINÁT
I MET MADONNA- INSTRUMENTAL
SACRIFICE- COVER
ENGLISHMAN IN NEW YORK- COVER
WEDDING DAY
YOUR BIRTHDAY
VĚŘÍM

4.VIDEOPROJEKCE/ MULTIMEDIA:
FUCKER- TRAILER, (PODR. TIRÁŽ VIZ. ORIGINÁLNÍ ZÁLOHA PROJ.)
SECOND BATTLE: X
ADONNIS: ADONNIS (MULTIMEDIA- FU), (PODR. TIRÁŽ VIZ. ORIGINÁLNÍ ZÁLOHA PROJ.)
NOVOU KÁRU- GRAFIKA „NOVOU KÁRU“, (PODR. TIRÁŽ VIZ. ORIGINÁLNÍ ZÁLOHA PROJ.)
STOP TO BE SHY!- RADIO EDIT: X
TOUGH GIRL- HIP HOP MIX: X
THE GAS BOOMS: X
PORNOADONNIS: PORNOADONNIS- OFICIALNÍ VIDEOKLIP, (PODR. TIRÁŽ VIZ. ORIGINÁLNÍ ZÁLOHA PROJ.)
ŠOUBYZNYS: ŠOUBYZNYS- OFICIALNÍ VIDEOKLIP, (PODR. TIRÁŽ VIZ. ORIGINÁLNÍ ZÁLOHA PROJ.)
HIP HOPOVÁ UKOLÉBAVKA: X
ILUMINÁT: X
I MET MADONNA- INSTRUMENTAL: I MET MADONA- OFICIALNÍ VIDEOKLIP, (PODR. TIRÁŽ VIZ. ORIGINÁLNÍ ZÁLOHA PROJ.)
SACRIFICE- COVER: X
ENGLISHMAN IN NEW YORK- COVER: X
WEDDING DAY: X
YOUR BIRTHDAY: X
VĚŘÍM: X

5.KOSTÝMY/ COSTUMES:
FUCKER- TRAILER: X
SECOND BATTLE: ADONNIS 2016
ADONNIS: ADONNIS 2016
NOVOU KÁRU: ADONNIS 2016/ BÍLÝ KLOBOUK
STOP TO BE SHY!- RADIO EDIT: ADONNIS 2016/ BÍLÝ KLOBOUK
TOUGH GIRL- HIP HOP MIX: ADONNIS 2016/ BÍLÝ KLOBOUK
THE GAS BOOMS: ADONNIS FETISH COSTUME
PORNOADONNIS: ADONNIS FETISH COSTUME
ŠOUBYZNYS: ADONNIS FETISH COSTUME
HIP HOPOVÁ UKOLÉBAVKA: ADONNIS FETISH COSTUME
ILUMINÁT: FUCKER COSTUME
I MET MADONNA- INSTRUMENTAL: ADONNIS FETISH COSTUME
SACRIFICE- COVER: ADONNIS 2016
ENGLISHMAN IN NEW YORK- COVER: ADONNIS 2016
WEDDING DAY: FIALOVÁ KOŠILE K ČERNÉMU KOMPLETU
YOUR BIRTHDAY: FIALOVÁ KOŠILE K ČERNÉMU KOMPLETU
VĚŘÍM: FIALOVÁ KOŠILE K ČERNÉMU KOMPLETU

6.REKVIZITY/ PROPERTIES:
FUCKER- TRAILER: X
SECOND BATTLE: X
ADONNIS: X
NOVOU KÁRU: X
STOP TO BE SHY!- RADIO EDIT: X
TOUGH GIRL- HIP HOP MIX: X
THE GAS BOOMS: X
PORNOADONNIS: POSTEL, JABLKO
ŠOUBYZNYS: POSTEL
HIP HOPOVÁ UKOLÉBAVKA: POSTEL
ILUMINÁT: STŮL
I MET MADONNA- INSTRUMENTAL: POSTEL
SACRIFICE- COVER: X
ENGLISHMAN IN NEW YORK- COVER: X
WEDDING DAY: KVĚTINY
YOUR BIRTHDAY: X
VĚŘÍM: SVÍCE
***

OD NICOTY KE HVĚZDÁM, PRAHA, 2018
(PŘÍBĚH- UMĚLECKÁ DRÁHA, 2004- 2018/ STORY ABOUT ME- MY ART, 2004- 2018)
TYP: SCÉNICKÁ FEÉRIE/ TYPE: SHOW
TÉMA: PŘÍBĚH O MÉ UMĚLECKÉ DRÁZE/ THEME: STORY ABOUT MY ART DRAWING
Producent: P. Nezhyba, Z. Klumpar
1.PŘEDĚLY AKCE (TÉMA)/ PARTS:
OPENING
YOUNG MEN
CABARET
M. MODULATOR
ADONNIS STAR
WEDDING DAY
CELEBRATION

2.PLAYLIST:
OPENING:
FUCKER- INTRO
YOUNG MEN:
PŘICHÁZÍ ZIMA
POZDNÍ PODZIM
/TOUGH GIRL/
CABARET:
STOP TO BE SHY!
M. MODULATOR:
YOUR BIRTHDAY
I MET MADONNA
INICIÁLY
OTEC A SYN
/ME IN MUSART/
ADONNIS STAR:
OČISTA
WEDDING DAY
CELEBRATION:
SACRIFICE

3.VERZE PÍSNÍ/ SONG VERSIONS:
FUCKER- TRAILER
PŘICHÁZÍ ZIMA- PIANO- STŘIH
POZDNÍ PODZIM- VRS 2018
/TOUGH GIRL- VRS 2018/
STOP TO BE SHY! (RADIO EDIT)- VRS 2018
YOUR BIRTHDAY- VRS 2018
I MET MADONNA- 2014
INICIÁLY
OTEC A SYN
/ME IN MUSART/
OČISTA
WEDDING DAY
SACRIFICE- PIANO

4.VIDEPROJEKCE/ MULTIMEDIA:
FUCKER: FUCKER TRAILER, (PODR. TIRÁŽ VIZ. ORIGINÁLNÍ ZÁLOHA PROJ.)
PŘICHÁZÍ ZIMA: X
POZDNÍ PODZIM: ALBUM GRAFIK- MOJE TAJNÁ ZEMĚ, (PODR. TIRÁŽ VIZ. ORIGINÁLNÍ ZÁLOHA ALBA)
/TOUGH GIRL: X/
STOP TO BE SHY!: STOP TO BE SHY! (MULTIMEDIA- ONKH), (PODR. TIRÁŽ VIZ. ORIGINÁLNÍ ZÁLOHA PROJ.)
YOUR BIRTHDAY: X
I MET MADONNA: ALBUM GRAFIK- FÜR SANDRA CRETU II, (PODR. TIRÁŽ VIZ. ORIGINÁLNÍ ZÁLOHA ALBA)
INICIÁLY: GRAFIKA- NOVÝ ŽIVOT, (PODR. TIRÁŽ VIZ. ORIGINÁLNÍ ZÁLOHA ALBA)
OTEC A SYN: OTEC A SYN (MULTIMEDIA- ONKH), (PODR. TIRÁŽ VIZ. ORIGINÁLNÍ ZÁLOHA PROJ.)
/ME IN MUSART: X/
OČISTA: OČISTA (MULTIMEDIA- ONKH), (PODR. TIRÁŽ VIZ. ORIGINÁLNÍ ZÁLOHA PROJ.)
WEDDING DAY: X
SACRIFICE: X

5.KOSTÝMY/ COSTUMES:
FUCKER: ADONNIS 2018
PŘICHÁZÍ ZIMA: ADONNIS 2018
POZDNÍ PODZIM: ADONNIS 2018
/TOUGH GIRL: X/
STOP TO BE SHY!: ADONNIS 2018 X FUCKER 2018
YOUR BIRTHDAY: ADONNIS 2018 X FUCKER 2018
I MET MADONNA: ADONNIS 2018 X FUCKER 2018
INICIÁLY: ADONNIS 2018 X FUCKER 2018
OTEC A SYN: ADONNIS 2018 X FUCKER 2018
/ME IN MUSART: X/
OČISTA: ADONNIS 2017
WEDDING DAY: ADONNIS- FRAK
SACRIFICE: X

6.REKVIZITY/ PROPERTIES:
FUCKER: X
PŘICHÁZÍ ZIMA: X
POZDNÍ PODZIM: DEŠTNÍK
/TOUGH GIRL: X/
STOP TO BE SHY!: STŘÍBRNÝ CABARET- KLOBOUK, CABARET- HŮL
YOUR BIRTHDAY: BÍLÉ KVĚTINY- SVAZEK
I MET MADONNA: X
INICIÁLY: X
HLAS OSUDU: ZRCADLO
OTEC A SYN: X
/ME IN MUSART: X/
OČISTA: BUBLIFUKY, BALÓNKY
WEDDING DAY: CABARET- HŮL
SACRIFICE: PŘÍPITEK

 

HISTORICKÉ CHVÍLE:

SHOW: OD NICOTY KE HVĚZDÁM- 6/ 2018, PRAHA:

PŘEDĚL- ME IN MUSART- nejnáročnější chvíle stihnout převléci kostým v zákulisí. Dějová a časová harmonie hudby znějící z repráků, linoucí se až za panely stage do zákulisí, ve mně vyvolává pocit, na který nikdy nezapomenu.

ZÁTIŠÍ, KRÁSNÉ PROSTŘEDÍ:

1.SHOW: OD NICOTY KE HVĚZDÁM- 6/ 2018, PRAHA:

PÓDIUM- zadní levý úsek pódia se zátiším nafukovacích barevných balonků, symbolizují mou hravost, čistotu duše, a nevinnost.

2.PROJEKT: ADONNIS, 2018, PRAHA:

REKVIZITY- v první písni „Che faro senza Euridice“ jde Adonnis smutně k obrazu Euridiky a dvakrát se zastaví u sedících loutek na kraji pódia. Pohladí si je. Jedná se zde o výraz smutku a dítěte v duši. Milující Euridiku vzpomíná a povzdechne u obrazu její tváře. Postava Adonnise s loutkami komunikuje jako se svými dvojníky, které obdivuje a miluje.

GRAFIKY, LOGA- v polovině listopadu 2018 se koná technický test jeviště a spolu, s mým manažerem, se snažíme rozvrhnout úseky pro rekvizity a výzdobu jeviště. Příjemným milosrdným zátiším, pro mé nitro, budou mé grafiky umístěné na bočních krycích závěsech. Některé z grafik, ze srpna 2018, „10 mužů“, „Blížící se pravda“, „Letící znamení“, „Znamení“, „Holubice“, „Místa v Paříží“, „Drak“, „Talíř“, mohou být vytisknuty na bílý podklad a připevněny na černé závěsy, dále „Logo Adonnis“, umístíme do středu čelní strany jeviště, spolu s „Portréty“, které budou po stranách.

Dne 20.11.2018 se koná první zkouška v reálném prostoru Divadla Inspirace, v Praze. Po celou dobu akce, na pódiu, se cítím, jakoby každá část produkce, (choreografie, převlek do kostýmu, hlasový projev), byla úsek mého života. V den zkoušky mě ráno překvapil sníh. Vzpomínám na dětství, kdy jsem se těšil na Vánoce, přítmí pozdního podzimu v nás vyvolávalo kreativní melancholické pocity. S mou sestrou jsme kreslili obrázky s vánoční tematikou. Zvuk továrny „Agrostroj“, jehličnany okolních parků, pokleslé a připravené na zimu, první ráno, kdy se vzbouzím a zdraví mě nevinný sníh. Pláč v mé duši, doba, která něco mění, roční období nás zahaluje do svých komnat. V těchto dobách jsem cítil i nebezpečí, z kterého jsem jako dítě míval velký respekt- Mikuláše. Většinou přišel brzy po tom, co jsem začal mívat tyhle melancholicko- kreativní pocity. První ranní sníh mě probouzí dodnes, v době mé dospělosti, když se na novém bydlišti, v městě pražském, probouzím…, vždy si vzpomenu. Mockrát jsem použil v písních a textech ony pocity a vyjádření, (píseň: Denis, (z let 1999- 2000), text i píseň: Přichází zima, (2006, Prostějov)/ text i píseň: Tatínkovi, (2018, Praha)): „Nevinně mě sníh přívítal, těsně po probuzení…, dnešní ráno má jiný zvuk.“/ „Přichází zima. Všechny nás od sebe oddálila. Lidé jsou zahaleni v kožichách, …nepoznáš druhého. Ona, zima, přišla k nám, …dává do toho sílu svou. Silná, bílá, krutá.“ (Přichází zima)./ Pamatuji si na léto, kdy jsem se po chvílích řádění a koupaní, v Hradčanské skale, vrátil se svými bratranci k babičce, do Kobeřic, a zjistil jsem, že jsem zamilován. Dodnes je součástí mých kreseb obraz, jak stojím, s trumpetou, na dvoře, vyhrávám „do večerní dědiny“, rodiče odjíždí a nechávají nás na prázdninách, u babičky, a já mám touhu skládat píseň „Denis“. O pár měsíců později, v ponoření do nových inspirací, vidívám Denise na pravidelných cestách za studiem na nástavbu, pár kroků od kraje, kde bylo kdysi slunce, kde jsem kdysi vyhrával na trumpetu. Jenomže, naše setkávání se prodralo podzimem a po podzimu do něj rázně vstoupila zima. „Každé ráno tě na ulici hledám, jsme zahaleni v kožichách a já mám chuť plakat.“ (Přichází zima)./ Stejný pocit mě inspiruje, v roce 2018, kdy trávím náročné horké dni, v Praze. Vstoupila do nich smrt táty, přímo na přelomu léta a podzimu. „V září se vracím z míst rodných, kde jsem se s tátou rozloučil. Vracím se do ulic pražských, ale již ne horkých. Vracím se jako jiný člověk…, muž podzimní.“ (Tatínkovi).

Stejně tak to mám při generálce, 20.11.2018, Adonnis, Divadlo Inspirace, kdy zahalen a obklopen milými a vlídnými rekvizitami a kostýmy, na jejichž tvorbě jsme s manažerem zanechali plno dnů a letních večerů, …cítím souznění. Patří ke mně a jsou mou rodinou. Ono, pódium, i všechny zátiší rekvizit a kostýmů, jsou můj svět, a doprovází mou akci na jevišti. Jsou mojí podporou a talismanem, jako medvídek dítěte, v posteli. V úvodu zkoušky písně „Neznámá“, cítím sentiment. Časový zlom hudby a nálady- kdy dlouhé vesmírné tóny absolutně kontrastují k předešlé hudbě. Zpomalený běh hudby, pocit zastavení, či zamrznutí, …vesmírná harmonie podpořena zhasnutím světel a použitím měsíčního bodového světla na postavy. Poté se v show odehrává neskutečná spousta bodů, (děje, akcí, názorů, gest), …od bojových scén, po náročné taneční a herecké. Časový běh show říká: „jsme již někde dále, pojďme změnit kurs.“ A tak, jak můj hudební idol „Madonna“, časově rozehraje show a krůčky, před jeho závěrem, sblíží se s diváky a otevře další rovinu, jež budí pocit času a běhu akce, zastaví tempo a otevře se lidem blíž. V dnešním, mém, případě, intru písně „Santa lucia“, zaujímám časový zlom, kdy světla pohasnou a interpret se lidem přiblíží nejvíce, z celé show. Všednost, realita chvíle, zastavení show uvedením interpreta do všední role, vyvolá v divákovi silný pocit kontrastu.


I I . Č Á S T

A HISTORIE VELKÝCH PROJEKTŮ:

MADONNA IN CONTRATENOR, PRAHA, 2018- 2019:

POKRAČOVÁNÍ: ZÁVĚR ROKU 2018:

(Tak jako každý konec roku a týdny před závěrem roků, i tentokrát cítím zvyšující se magii života a přelom do další etapy).

19.12. se vracím ze služebních cest a každoročně zažívám na nočních zimních cestách, vlakem, magické chvíle, při pohledu na zimní noční krajinu. Semtam, záblesk zdobeného vánočního stromku a tma a pohádkový sníh. Večerní trénink u manažera a mé opojení plné magie, po trošce Cinzana, v dnešní den u manažera a tak jak bývalo od dob mého dětství, s rodiči. Magie nálady, kdy se lehce motám po doušku alkoholu, mi vždy říká- tento pocit a chvíle je požehnaná. Občas krátká, ale cenná. Manažer ve chvíli přípitku vyslovil: „na příští rok!“ Cítil jsem smutek. Jako bych v onu sekundu viděl plno těžkých chvil náročné spolupráce a propojení s jeho přáním, které nepřímo vyslovil. Loutky, jež vyráběl pro produkci a byt talismanů, jež jsou mi dalším domovem, se staly mým pravidelným místem trávení času, s uměleckou tvorbou, což bych vůbec, právě před rokem, kdy jsem kontaktoval „nějakého“ pana X“, pro podporu přípravy projektu, do Ameriky, neřekl. Ona chvíle je magická. Dnes vzpomínám na Vánoce 2017, kdy nám u manažera ten sám stromeček svítil a obdivuji jeho dárek- knihu „Kastrátka“, ve které se píše o problematice kastrátů, čili projektu, pro který jsem jej před rokem kontaktoval. (Vždy, při svém pobytu u rodičů, např. dovolená, prázdniny, …kdy přijde těsně před mým odjezdem, většinou večer před dnem odjezdu, krátká chvíle, …a tak jak rychle přijde tak rychle odejde, cítím požehnaný pocit. A já začnu cítit, že ona chvíle je magická). Po dalším přípitku vyslovil: „tato tvorba mě baví.“ Svěřil se mi. (Ony zlé časy častých hádek, vzájemného oponování, byly odvráceny v onen večer). Pozdě, v noci, po příjezdu na svůj pražský byt, poslední večer, v Praze, manažerovi píši: „děkuji za krátkou magickou chvíli, požehnanou shora!“ Manažer mi odpověděl: „děkuji Tobě i navrch!“ Další den sněží a mé přání se plní. Moje sestra řekla mámě, v Prostějově, …den, před mým příjezdem: „Peťka má svoje rituály!“ Ano…, dověděla se od mamky o mém každoročním rituálu, kdy na vánoční Moravu jezdím vlakem přes magickou zimní krajinu Hané, přes stanici Červenka, Senice na Hané. Manažer mi na posledním tréninku řekl, že bude tma, a z okna vlaku již nic neuvidím. Ráno chumelí a já cítím, že by se mi pravidelný rituál mohl splnit. Obdivuji krásně zabalené dárky, od manažera, na jejichž přípravě si dal opravdu záležet. Řekl mi…, jsem sám a nikoho nemám…, nikdo sem ke mně nechodí. V onen večer, před posledním tréninkem, jdu spát a vidím staršího obětavého muže, který  je na Vánoce sám. Manažer natáčí na kameru zkoušku hlasové energie, přezpěvu „What it feels like for a girl“, a říká: „s tebou je radost tvořit.“ Po shlédnutí zkoušky slyším v uších harmonii nadpřirozené písně, „Neznámá“, a v mém nitru cítím sentiment, podpořený opojením, po doušku alkoholu. Manažer mě doprovází k vlaku vezoucího mě do vánočního světa, k rodině.

PŘEHLED: OD ZAČÁTKU:

V roce 2017 jsem již po několikáté zažádal Ochranný svaz autorský o svolení- nazpívat pár kousků z repertoáru Madonny a projektem se veřejně prezentovat. Nejmenovaný subjekt, z organizace OSA,  se nade mnou po pár letech váhání, že můj návrh je naprosto nemožný realizovat z důvodu právní otázky,  slitoval a poradil mi tajemství, jak se k dané věci mohu dopracovat. 

Léto 2017 bylo pro mě komplikací v soukromém životě, (péče o závažně nemocné rodiče), díky čemuž jsem se i já dostal do nemocnice jako pacient. Znamením pro můj projekt v té době bylo přijetí sousedícího pacienta, který projevil zájem o mou tvorbu a doporučil mě ke konzultaci do Prahy. V tom létě se mi rozsvítilo. Samovolně se mi vybavilo plno senzačních nápadů a inspirací. Mé očekávání umělecké podpory od dané postavy, s vysokým profesionálním jménem, nebylo pro daný projekt naplněno, čili po roce, v létě, začínám tvořit sám.

9.srpna předávám manažerovi kontakt na důležitou osobu, která by mi mohla v budoucnu pomoci k projektu, jež pomůže tvorbě americké star Madonny, tím, že např. její méně známé skladby vysoce profesionálně předvede publiku naprosto v jiném žánru, ale na vysokém uměleckém levelu. Manažer mi psal v onen den jásavou zprávu, že se subjektem komunikoval a není vše ztraceno. Při deštivém odpoledním tréningu, na chatě, mu tekly slzy a předal mi dar- přívěšek ve tvaru klíče. Řekl: „tohle je cesta, …klíč k Tobě!“ Také mi ukápla slza, protože jsem věděl, že jsme se seznámili osudovou cestou, … kdysi před rokem. Kontakt na subjekt jsem obdržel v nečekaný okamžik od nečekaného člověka, …ve smutných dobách mého soukromí. V té době, v osudový okamžik před rokem, bych neřekl, že se Zdeňkem vytvoříme plno projektů, a že nás neminou ani spory. Dnes již vím. Madonna otevřela naši cestu a osud ukázal, kudy můžeme kráčet dál.                

Během roku 2018, na mých služebních cestách, u dráhy, (do Budapešti, Vídně, Varšavy, Curychu), vzniká plno inspirací, textů, aranží, pro celý projekt.

Dne 25.8.2018 nás navždy opustil náš tatínek. Zemřel po dlouhé nemoci. O den později cestuji polským expresem do rodného města na Moravě a konečně jsem stvořil dopis pro kompetentní subjekty- odůvodnění, co mě vede k projektu,  tvořit pro Madonnu.

26.9.2018 odesílám svému hlasovému kouči nástřel prvního projektu- aranž pro „What it feels like for a girl“ s nazpívaným vokálem, v kontratenoru. Po kliknutí na tlačítko „odeslat“, se mi v mysli zobrazila celá minulost. Muž, kterému často oponuji, je ten, kterého jsem ležící v nemocnici s diagnózou „epistaxis“, minulý rok nakontaktoval, aby mi s projektem „Madonna in contratenor“ pomohl. Tenkrát jsem ani nevěděl, že budeme rodinní přátelé!

„What it feels like for a girl“ připomínala mému manažerovi pentatonickou harmonii. Během září začínám pracovat na další písni, „Incredible“, v Polsku, a v první polovině října se rozhoduji tvořit skladbu v čínské pentatonice. První aranže vznikají v Praze, kdy též pro lepší orientaci v technice jihovýchodních stupnic, studuji ve svém volném čase teorii pentatoniky a během dalších dnů vznikají první aranže- kombinace mé specifické harmonie s pentatonikami, v Praze a Budapešti.

Dne 13.10.2018, na mé podzimní procházce Prahou- Stodůlky, nabírám inspiraci a nápad hřející mě u srdce: každou píseň projektu „Madonna in contratenor“ obohatit v její mezihře pokaždé absurdní harmonickou melodií. Specifikum mé hudby se velkým procentem prolne do celého projektu. Posluchač by se mohl při poslechu každé písně těšit na „harmonickou šílenost“, uprostřed, (v mezihře), každé písně.

Počátkem listopadu, 2018, jsem ponořen v podzimních inspiracích. Slunečné podzimní cesty, na Moravu, střídají večerní inverze. 2. listopadu se stávám dvojnásobným strýčkem- Alberta navštěvuji v olomoucké porodnici a s maminkou ukazujeme šťastné fotky na osmdesátinách tety Růženky. „Incredible“ a silně závažné harmonie písně, dokončuji na cestách, k mámě, na Moravu. První tóny „Like a flower“ vznikají 5. listopadu, na mé služební cestě, v Budapešti. Časová akustická kytara, v intru, a tóny, jejichž nesdělnost působí tolik časově, začínají intro písně, o které jsem se na přelomu října a listopadu rozhodnul, že bude prubířskou písní projektu. Vzpomínky na dětství a podzimní období, kdy mi tatínek vyrobil elektrický lampion, magie a krása večerního průvodu, mě inspiruje ke grafikám a obrazovému doprovodu projektu.

11- 2018, Praha: Čas podzimu, …doby, co se cyklicky vrací od mého dětství, blízká cesta k Vánocům, se propojuje s mou tvorbou na projektu „Madonna in contratenor“ a „Adonnis- crazy komedie“, jak na cestách za kamarády, tak služebních cestách na vlacích, do Budapešti, Varšavy, Vídně a Curychu. Vidím atmosféru pódia, „Adonnis- Santa Lucia“, kdy přítmí a svíčky lampionů podbarvují pozdní část show, časově změněné k pocitům všední lásky k Itálii. Též slyším zvuky průvodu ozářeného lamipony, a tóny z dáli, podbarvující kolekci grafik pro prubířskou píseň „Like a flower“, projektu „Madona in contratenor.“

S koncem roku 2018, je čas zaslat současný stav dema na konkrétní subjekty. Příjemným dárkem balení by mohlo být cd s přezpěvem mé autorské písně „I met Madonna“, v tenorové verzi, (bonus balení). Srdíčkem bych rád podpořil hlasový záznam tak, že pro píseň „Like a flower“, namaluji průvodní obrázkový klip, s tématem lampiónových průvodů, jihoasijské lidové kultury, apod..

 1. listopadu, 2018, historicky poprvé, prezentuji svému hlasovému kouči předfinální podobu skladeb (vokál, i aranžmá), „What it feels like“, „Incredible“, „Like a flower“. Ve večerních hodinách se mi svěřuje zprávou, že je citem, i srdcem projektu unešený. V ten večer, během hlasové lekce, mi v mysli přišla odpověď, jakým způsobem projekt pojmout. „Petr Nezhyba je extrémně křehký muž. Jemné kontratenorové legáta, puntičkářsky propracované aranže, do zcela extrémní jemnosti a mrazivé harmonie, smíšené s ornamenty jemných a křehkých grafik, značky- Petr Nezhyba, vyplyne, jako výsledek osobnosti a povahy umělce: zalíbení ve světě extrémní jemnosti a křehkosti, v jejích tónech, barvách a tvarech.

V předvánočním období, se začátkem prosince 2018, na své cestě od mámy do velkoměsta pražského, vytvářím kombinace textu pro nápěv prvních úryvků tvorby, do Ameriky. Nápad, neustálého opakování refrénu, jako mantry, v písni „Like a flower“, kdy až na závěr, v části „end“, otevřu smysl textu, z originálního bridge písně Madonny, bude mít za následek časový běh, kdy jako autor písně na motivy Madonny, otevřu odpověď, jako zátiší části skladby, až na jejím konci.

Je 6. ledna, 2019, čeká mě specifická oslava narozenin, s převahou neklidu v duši, typickou pro začátek tohoto lednového období a ve studiu, v Rudné u Prahy, nazpívávám první projekt: „What it feels like for a girl“. Časově citlivý vokál, místy v refrénu, až jakoby trpící, plačící, …jako bych si představil křehkou ženu mrznoucí v chladné síni a poslouchal její třepotající se hlásek, dále, …sladký dámský vokál, jeho klidná barva, jako z dětské pohádky, dramatizace v obou částech bridge, kdy hlasem postupně zdůrazňuji, verš po verši, ve stoupající gradaci, svůj neklid, jak vypráví text.

Začátkem března 2019 rozhazuji sítě po muzikantech a v Praze píši noty pro trubku do „Best night“, a v Polsku do skladby „Incredible“ a „Vogue“. Rozhazuji sítě po studiích a producentech a uprostřed března zadávám projekt „Like a flower“ a verzi „What it feels like“, panu Rotterovi, (hudební studio R- Sound4U, Zdiby). Mastering skladby „Incredible“ má na starosti pan V. Červenka, (hudebnistudio.cz, Petrovice).

Propojení času, po roce, kdy jsem v R- Sound4U nahrával cover „Sacrifice“ a slunečná procházka přírodou, přímo do studia, s dnešním natáčením, kdy se slunečný výlet do studia opakuje, tentokráte s písní projektu „PMIC“, Like a flower a What it feels like for a girl, si plně uvědomuji. (Like a flower- aranžmá i nápěv/ What it feels like- aranžmá). S úplňkem měsíce střádám zážitky z nahrávání a temnou cestou klesám k zasstávce autobusu, zpět, směrem Praha.

20.3. jsem ukončil nahrávání, (Zdiby, Praha), projektu PMIC, skladeb „Like a flower“- vokál a aranžmá a „What it feels like“- aranžmá, a cestou s večerním úplňkem hledám kurs k zastávce, do Prahy, volám mamince, že zítra budem opět spolu. Úplněk mi svítí na cestu a další den, kdy maluji krásného muže, s trubkou, své budoucí logo, zářím štěstím. Odpoután od zlé spolupráce a posledního životního varování, a tentokráte slunný jarní příběh, v Prostějově, lemuje mou další cestu a inspiraci. S maminkou zažíváme pravidelně se opakující rituály, tentokráte pracemi na zahrádce, vítáním jara, a děti mi dávají najevo lásku, a společnou cestu.

Při krásném pobytu v rodném městě připravuji trubku a vokál pro předěl mých starých hitů „Stop to be shy“, (Radio edit a Dance mix), „Tough girl“ (Radio edit a Hip hop mix), „Your birthday“, v Budapešti, 3- 19, a samozřejmě pro nápěv „What it feels like“, případné změny „Like a flower“, a píši noty pro trumpetu do „What it feels like“ a „Like a flower“, do studia R- Sound4U, Zdiby, dále vokál a trubku pro „Incredible“, do studia, do Petrovic.

27.3.: Den po mém sentimentáním příjezdu, z Prostějova, kde jsem plakal již den před odjezdem, se loučím s ptáčátkami, (dětmi), a po vášnivé osudové noci, ve velkém shonu, zdravím jezero, ve Zdibech, kde jsem seděl za slunce, před krásnou cestou, na Moravu. Dnes, za šera, zde trénuji trubku a vokál a trubička září v písni „What it feels like“ a časově svítí v „Like a flower“. Čili 27.3. jsme ve Zdibech dokončili „Like a flower“ nahráváním trubky, jejíž noty lehce přetváříme, a druhou část aranže a nahrávání trubky do „What it feels like“. Obě skladby prošly masteringem a závěrečným exportem. Loučení se studiem, shon večerním šerem k pozdnímu autobusu do Prahy, chuť na Colu a tentokráte ne při úplňku, jak jsem líčil ženě zvukaře při loučení, ale opravdu pozdním večerem, bohužel již ne před cestou do rodného města. Tento krásný rituál večerního odjezdu ze Zdib, či ranního pozdravu jezera, ve Zdibech, jsem miloval.

Zápis z dění 3- 2019, Praha/ Prostějov: V Praze se modlím a v době příchodu jara mám pocit, že mé modlitby mají smysl. Ukončil jsem spolupráci s démonem a minulý pobyt u maminky, kdy jsme malovali pokoj a jen seděli a povídali si, 10.3., byl hledání svého života a návrat ke kořenům. Sedím den, co den, na sedačce „ušák“ a dívám se do korun smrků protějšího domu, přemýšlím o své budoucnosti, pochmurné počasí bičuje přicházející jaro a já se vidím zpět v rodném městě, za pár let, žít šťastně a naplněn, jako vyzrálý dospělý muž s vyřešeným životem. Po několika dnech, v Praze, mě podporují přátelé a cítím, že kariéra se dá dělat i šťastně. Bůh mi pomohl nalézt prostory pro produkci, (D21, Praha), kde mě již kdysi jedna zpěvačka hnala, a říkala: „To jsou prostory pro tvé show.“ Již poslední dni, v Praze, a při svém jarním cestování za maminkou, 21.3., mě napadají grafiky pro pozvánku, setlist, kostýmy, apod.. Vracím se k mamince a jarní pobyt v rodném městě mě zavává ke starým kořenům a jakoby Bůh říkal- zde byly tvé začátky a sem se vrať! Večerní román v televizi je dalším znamením od Boha, kdy s maminkou, 21.3., při úplňku, sledujeme krásný film, a scénář pořadu odpovídá mé realitě…, zjišťuji, že jdu správnou cestou. Modlím se k Bohu a tentokráte sedávám na „ušáku“ a sleduji slunečné jarní dni, jako dospělý šťastný muž. Děti mi dávají najevo mé správné rozhodnutí svými reakcemi a láskou, tak jako slunce, příroda, …i Bůh.

20.3. jsem ukončil nahrávání, (Zdiby, Praha), projektu PMIC, skladeb „Like a flower“ a „What it feels like“ a večerním úplňkem hledám cestu k zastávce, do Prahy, volám mamince, že zítra budem opět spolu. Úplněk mi svítí na cestu a další den, kdy maluji krásného muže, s trubkou, své budoucí logo, zářím štěstím. Odpoután od zlé spolupráce a posledního životního varování, a tentokráte slunný jarní příběh, v Prostějově, lemuje mou další cestu a inspiraci. S maminkou zažíváme pravidelně se opakující rituály, tentokráte pracemi na zahrádce, vítáním jara, a děti mi dávají najevo lásku, a společnou cestu.

Další strávené dni, v Praze, trávím tréninkem na trubku a technik vokálu, užívám si jara, volných dní, kina, a 4. dubna sdílím foto z tréninku, na Lýskové, v okolí bydliště, jak já říkám „louce“, volného prostranství, kde mám krásný výhled na sídliště, při nočních tréninkách sleduji měsíc, úplňky, a letadla vzlétající z Ruzyně. Velká podpora přátel a fanoušků, kdy sdílím na internetu foto z podvečerního tréninku na jarní louce, v tričku á la Lady Gaga, dne 4. dubna, šťastný, osvobozený a plný naděje a další cesta za mámou a dětmi, do rodného Prostějova, 5.dubna, rozhození nových kontaktů ke spolupráci na projektu PMIC a rituály, které pokaždé při pobytu v rodném městě opakuji, mě činí tak šťastným až euforickým: kouzelné cesty do rodného města, soukromé chvilky s maminkou, kdy sedím na ušáku a sleduji květnové dění ptáčků v korunách stromů, pracovní výjezdy na hřbitovy, za tátou, do Brodku, a nákupy, kde se vždy s maminkou velmi sblížíme, tréninky vokálu a trubky, v našem sklepení, ranní cesty za dětmi, či odpolední návštěvy sestry s dětmi u nás doma, atd..

Již v březnu, 2019, mi psal manažer zprávu, že moje tvorba, propojení zpěvu s uměleckými grafikami, je mou originalitou. Druhý dubnový pobyt u maminky, v rodném městě, užívání rozkvetlých stromů a pravidelných rituálů, propojuji s výletem do ulic města mé minulosti, Olomouce. Casting do talentového TV pořadu byl příjemným večerem a na mé zpáteční podvečerní cestě autobusem, zpět, do Prostějova, mám výčitky, že netrávím volný čas s dětmi, ale řeším svou kariéru. Napadají mě zajímavé myšlenky, propojení křehkosti „Adonnise“, zpěvu kontratenorových písní, (coverů Madonny), s časově extrémně upřímnou a něžnou prezentací mých křehkých a citlivých grafik na videoprojekci. Romantický jemný muž, v obleku, křehký a upřímný, jako anděl, prezentuje svou tvorbu- umělecké zátiší tvořené jeho dětmi- hudbou i grafikami. Onen večer, před tímto dnem, maminka spí a dává mi prostor tvořit. Otevírám Ableton a pokračuji na práci s aranžemi, písně „Vogue“. Časové plochy a harmonie refrénu, podobná harmonii a průběhu harmonie části „end“ skladby „Your Adonnis“, projektu „Maestus modulator“, mě provází do hluboké půlnoci. Po příjemné kompozici, kdy se mi harmonie chorusu opravdu povedla, jak jsem si představoval, šťastně usínám.

Začátkem dubna, 2019, po prvních pokusech, v hudebních studiích, načerpávám energii a od kamaráda, profi zvukaře, dostávám radu, že tudy cesta nevede. Rodinné kamarádství s dvojičkou, a rada, inspirovat se a jít ve šlépějích interpreta, Jean Michel Jarre, mi změní život? První jarní romantické dni a jedna noční cesta, z návštěvy, s vyhlídkou volných inspirativních dnů a modliteb, mě naplňují a harmonizují. Práce na skladbě „Incredible“ a poznávání průběhů a zákoutí projektu a mé jarní nabírání energie skladbou „Incredible“, od Madonny, kterou jsem poslouchal před deseti lety, na slunném balkoně, v zátiší rodného města, Prostějova, a snil o lásce- kariéře, je znamením a možná propojením minulosti a budoucnosti.

V dubnu 2019, začínám spolupracovat opět se studiem „Studio pro muzikanty“, v Rudné, u Prahy. Slunné ráno, po předchozím dni, příjezdu z předvelikonoční Moravy, kdy se vracím na místa, kde se v posledních týdnech cítím volný a jarem inspirovaný, vyjíždím na první konzultaci do studia, s Romanem Stefflem. Otevíráme projekt „What it feels like“ a začínají se dít další pokusy s písní. Vše nabírá kurs dalším směrem, …a to tím, kterým vlastně chci- klasickou harmonii a klasické seskupení nástrojů podložit drsnější electro, až techno, aranží. V projektu se profesně rýsuji jako kontratenorový zpěvák/ vokalista, a též producent. Objevujeme novou verzi mé tvorby- jemný Adonnisovský vokál/ kontratenor, postavený na drsných electro a dark aranžích (hip hop), a dark harmonii. (Že by dal Adonnis vznik novému proudu- hip hopu v kontratenoru?) V polovině dubna se rodí nová image Adonnisovského vokálu- s přehnanou jemností a strachem, až hysterií, ve zpěvu, s odleskem sexy osmdesátkového frázovaného tanečního pojetí, v kontratenoru.

V dubnový týden, od 9.4., zažívám krásné svobodné chvíle a rituály svého bytí, v Praze, stýkám se s přáteli, trénuji na svém jarním poli, a po rituálním návratu, z kina, 12.4., mě čeká tvrdá a nečekaná příprava na nahrávání, pro den 16.4. a blok 25.4., v Rudné, u Prahy, ve „Studio pro muzikanty“. Poslední dni slyším harmonii ploch „Vogue“, podle mé protiharmonické verze, co vznikla při minulém pobytu, u maminky. V náročný víkend, 13.4., připravuji aranže, vokál a trubku pro „Vogue“, „Best night“, „Gone Gone Gone“.

V polovině dubna začíná náročný blok, kdy s producenty, v Rudné u Prahy, máme plno plánů a práce. Přípravy a každodenní tréninky na krásné jarní louce, na Lýskově ulici, mě doplňují inspirací a jaro opravdu kvete. Dni, kdy trávím s kamarádkou na výletech, po krásných místech Prahy a tam, kde jaro nejvíce barví stromy a květy, se střídají s mými večery tréninku. V jeden slunný den jsme nahráli demo vokálu a trubky: „Like a flower“, Incredible“, „Vogue“, přičemž skladba „Best night“ je stále uschovaná na disku a byla dokončena v době mého velikonočního pobytu u mé maminky, čili se zrodila na svět čerstvého slunce a jara. Po nahrávce dema, dne 16. dubna, si užívám západního okolí Prahy, ke kterému je mé srdce již po léta přilnuté. Vesnice, připomínající mi Moravu, ozářené jarním sluncem, a má práce na projektu, vždy končí spokojenou cestou domů, do Stodůlek, volným večerem, hodinami svobody a zapíjení úspěchu mou oblíbenou Kofolou. 25. dubna začínáme tvořit aranže „Like a flower“, a rodí se v nich již plno harmonických zátiší, hudebních aranží, a jak tvoříme, si též povídáme a poznáváme všichni sebe navzájem. První den jarního nahrávání zažívám odpolední odpočinkový moment, kdy cítím, že jsem to opravdu já, srozuměn se svým tělem a životem. Cítím, že pokračuji k cíli správnou cestou, na pařezu stromu ulice Rudné, obědvám svůj „rychloběd“, telefonuji se svou láskou a mám pocit, že jsem opravdu happy. Podvečerní procházka ke kostelu, v Rudné,  stoupaní po tuctech schodů a setkání s Bohem na samém vrcholu schodiště ke svatostánku mi říká, že jdu správnou cestou, …modlím se.

Další den, dopoledne, přicházím do studia a producent mi pouští část aranží písně a já cítím, že něco božského a časového se zrodilo přes noc. Projekt a zátiší harmonií a zvuků skladby se line k finálu a podvečerní bouře dala magnetickou odpověď, že vše dopadlo výborně. Poslední korektura a trestní poslech nahrávky způsobil historicky dojemný okamžik, kdy po poslechu posledního tónu vím, že jsem v tracku nenaleznul chybu a oboustranné nečekané podání rukou, a tím překvapivě oboustranné uvědomění úspěchu, dalo vzájemný souhlas, že je vše all right. Tým mě odvezl autem na Zličín, protože bouře s fialovými blesky lemovala nebe, královská rychlojízda a nápad, poslechnout track během odvozu do Prahy, způsobil můj pocit, jako na rychlém kolotoči, kde se cítím free a zcela oproštěný od všeho na světě a zažívám extázi. Ano, …dopadlo vše tak, jak jsem po chvíli vyslovil, …časově klidně, jednou větou a nevinně. Po skončení tracku se chystám vystupovat z auta a říkám: „Dali jsme do toho srdce a je v tom Bůh.“ Bouře mě doprovází při mé cestě domů a v dnešní den brzy usínám, připraven na poslední nahrávací den bloku. 27. dubna, čili poslední den nahrávacího bloku, se pouštíme do písně „Incredible“. Půl dne nám zabírá programování smyčců, a začíná se rodit časová filmová harmonie, s dojemnými přechody. Večer již vím, že můj oblíbený taneční hip hop je základem této písně, což jsem vůbec neočekával, protože původní záměr byl opravdu pojmout píseň majestátně, divadelně a symfonicky. Chladný temný večer se ubírám domů, na Stodůlky, a následuje etapa oddechu a odstupu od projektu.

TALENTOVÝ POŘAD, 2019:

Dubnové předjarní dny cítím velmi specifickou energii, …jsem šťastný a naplněný. Jednoho rána si užívám slunce v tváři a odjíždím tramvají na vlak, směr- rodný Prostějov. Maminka svou srdcovou výzdobou rodného domu věští, že se blíží Velikonoce. Prožíváme společné jarní rituály- pravidelnou společnou jarní výletní cestou navštívíme tatínka, na hřbitově, v Brodku, pracujeme na jarní zahradě a hlídám svého roztomilého synovce, který na strejdu, z Prahy, již nedočkavě čeká. Večer se snažím usnout a přišla mi smska od věrné fanynky, že se konají poslední castingy do známého talentového pořadu. Cítím nejistotu a hlavně časovou nemožnost se její zprávě věnovat, ale dyť jsem si vždy přál vystoupit v talentové soutěži! Přichází nové znamení- třikrát jsem její sms smazal a třikrát jsem se jí znovu ptal na link přihlášení na casting. Jakoby byla vědmou, co tušila, že musím jít. Zjišťuji, že se vše odehrává zítra, v Olomouci, v rodném kraji, kde zrovna pobývám. Celý další den jsem měl lehce naruby a promýšlel jsem, jak časově daný nápad zvládnout. Jarní odpolední cesta, do Olomouce, na casting, do ulic, ve kterých v tento den cítím propojení s minulostí- dnes, jako letitý pražák a tenkrát zde, jako romantik, hledající lásku, …teenager nenaplněný láskou a bombardován uměleckými fantaziemi, se vyvíjí velmi slibně. Aniž jsem jakkoli extravagantně, či výrazně oblečený…, vyloženě jsem si „odskočil“ ze zahrady, od mámy, jsem příjemným středem pozornosti v malém davu účastníků, nalézám zde velmi příjemné lidi a zdá se, že casting se vydařil. Nečekal jsem, že budu povídat o rodině, tátovi, ale poznal jsem, že u mikrofonu stojí ten, koho jsem tam chtěl mít. Ten pravý Petr Nezhyba. Vše, jakoby přicházelo čistou náhodou, jako bych byl tlačen nějakou silou, již od včerejšího večera- nevadilo mi mluvit o svých negativech, otevřít se porotě a promluvit o zemřelém tátovi, složité oblasti hudební branže a mám pocit, že se režisér nadměrně vyptával a zacházel do osudových okamžiků mého života, že tím cítil, že tím spějeme k pozdějším dokumentům o nově zrozené hvězdě. Příjemná podvečerní cesta busem, zpět, do Prostějova, a můj šťastný pocit, pokračuje dalším dnem, kdy mě napadá nová originalita- zpívat Madonnu přetvořenou do kontratenoru a na projekci promítat své křehké umělecké grafiky, vlastní tvorby. Jemný falzetový vokál, s typickými nezhybovskými křehkostmi a jemností se mísí s projekcí mých křehkých grafik.

Koncem dubna objevuji nepřijatý hovor, na své služební cestě, ve Varšavě a o dva dni později, ráno, po prospané noci svátku čarodějnic, objevuji mail, že postupuji do dalšího kola pořadu. Vím, že včerejší modlitba mi opět pomohla a ono šťastné ráno přemýšlím nad koncepcí pořadu. Mám několik inspirativních vidin: Petr Nezhyba, oblečený, buď extravagantně a nově, se symboly přírody a květin, či milý, pěkný, upravený mladík, s barevnou košilou přírodních motivů, zpívající Madonnu ve verzi kontratenor, „Like a flower“. Show začne písní „Like a flower“, s dějovými časovými smyčci, a Petr maluje své grafiky na skleněném futuristickém malířském stojanu a jeho jemné oči, jako nebe, andělský kontratenorový hlas, jsou podpořeny hereckými projevy, s místy extravagantními a provokativními gesty, symbolizujícími klid, ležérnost a francouzskou mentalitu, přitom velmi křehkou, jemnou a dojemnou. Vše se obrátí v nadupaný hudební rapp a operní kontratenorový vokál Petra, v extravagantním kostýmu, s hvězdnou choreografií, jak dělá Madonna, když zdraví v počátcích své show, své fanoušky. Propojení dějové hudby, křehkých smyčců, v protiharmonii, jemnosti grafik scény křehkého interpreta, se znaky extravagance a ležérnosti, zlomené do nadupaného rappu, postaveného na složité harmonii dějových houslí, kontratenorovém zpěvu, kdy najednou na scéně stojí jiná bytost, než romantický malíř, ale futuristická popová hvězda, mi dává celek, který by mohl zafungovat. Plno inspirací a hlavně typů nápadů a možností, jak ztvárnit show, v mé mysli, 1. května, kdy po obdržení šťastné zprávy plánuji scénu, je dalším důkazem existence Boha. Další dni pojedu do míst kraje již s jiným pocitem- s pocitem, že casting vyšel a dnešní jarní květnová návštěva je krokem vpřed. 1. máj a má procházka s věrnou ženou, otevření srdcí kamarádství na festivalu lásky, a společné porozumění, v jistou nevinnou chvíli, její rady, ohledně projektu, o kterém jsem se dověděl dnes ráno, pokračují mou osamělou cestou domů, za přítmí dešťových mraků a mé únavy, která je po chvíli nahrazena spánkem před mou noční služební cestou, do Budapešti.

SCÉNA, CHOREOGRAFIE, KOSTÝMY, REKVIZITY, PROJEKCE, P. Nezhyba, 5- 2019, Praha:

NÁZEV: CESTA ZA SNEM

Nemusí být provedeno složitě- důležité je méně a hodně- detaily, dojemnost, procítěnost, …detail!

SKLADBA „SCHERZA INFIDA- HÄNDEL“/ ČI PŘEZPÍVANÁ MADONNA „LIKE A FLOWER“, ČI „WHAT IT FEELS LIKE FOR A GIRL“- POMALÁ VERZE“ DO BAROKNÍHO OPERNÍHO KONTRATENORU- (HLASU- KASTRÁTI BAROKO)- PMIC

VIDEOPROJEKCE: krásné umělecké přírodní grafiky plus postmoderní grafické motivy, z pera P. Nezhyby- velmi barevné, (střídá se jedna za druhou- v pomalém tempu).

Interpet, oblečený se symboly přírody a květin, milý, pěkný, upravený mladík, s barevnou košilou přírodních motivů, zpívající Madonnu, ve verzi kontratenor, „Like a flower“. Show začne písní „Like a flower“, s dějovými časovými smyčci, a Petr, jako francouzský malíř, ležérně odpočívá, popíjí víno, chvílemi maluje své grafiky na skleněném futuristickém malířském stojanu a jeho andělský kontratenorový hlas je podpořen hereckými projevy, s místy provokativními gesty, symbolizujícími klid, ležérnost a francouzskou mentalitu, přitom velmi křehkou, jemnou a dojemnou- malíř a snílek je velmi pokorný- maluje svou dívku, po které touží, či maluje Madonnu, (nebo jen sám sebe), jak by chtěl jako „hvězda“ vypadat- CESTA ZA SNEM.

Oblečení: krásné trendové ale jemné- košile, květovaná- ideál bílá s červenými květy nebo srdíčky, modré džíny.

Vše se obrátí v nadupaný hudební rapp, opět zpívaný barokním kontratenorem= SILNÝ HUDEBNÍ PŘELOM- ŠOK, (mladík přestane malovat milou a být romantikem, ale pevně vezme život do svých rukou- odhodí štětec, uchopí do ruky zdobenou hůl, rázně oblékne převlek):

SKLADBA „INCREDIBLE- PMIC“

VIDEOPROJEKCE: krásné umělecké grafiky plus postmoderní grafické motivy- výjevy extravagantních postav, z pera P. Nezhyby- velmi barevné, (střídá se jedna za druhou- rychlé tempo).

Interpret v  extravagantním kostýmu, ideálně futuristickém, s hvězdnou choreografií, jak dělá Madonna, když zdraví v počátcích své show, své fanoušky- stojí na vrcholu stage, se zdobenou holí, v ruce, oblečen v senzačním kostýmu. Propojení dějové hudby, křehkých smyčců, v protiharmonii, jemnosti grafik scény křehkého interpreta, se znaky extravagance a ležérnosti, zlomené do nadupaného rappu, postaveném na složité harmonii dějových houslí, kontratenorovém zpěvu, kdy na scéně stojí jiná bytost, než romantický malíř, ale futuristická popová hvězda- ta, o které snil mladík, když sebe maloval jako hvězdu- sen si zrealizoval/ možno použít kostým- žlutý- á la Dan Nekonečný, či ve stylu Lady Gaga- průhledný skleněný klobouk, crazy brýle, atd..

Závěrečná póza- nehybná a rázná- silně expresivní.

(Možnost použít choreografii z produkce: Od nicoty ke hvězdám, Praha, 2018).

Střihy písní:

SCHERZA INFIDA- intro- střih použitý z projektu „Adonnis“, Praha, 2018- 19,

pokud verze WHAT IT FEELS LIKE- první polovina,

INCREDIBLE- base- stop time- v2- mez- 2x slavnostní modulovaný refrén.

Projekt lze realizovat na jakékoli jiné produkci, jako závěrečné „boom“, kdy Adonnis vystoupí stylizován

do role „Adonnis- kontratenor“/ Madonna cover“.

BŮH MI DAL ZNAMENÍ:

 1. 7. 2018 v jednu večerní hodinu, při cestě vlakem, rozmlouvám s Bohem. Po měsících rozhodování jej dnes prosím, ať mi pošle znamení, které tři písně z repertoáru Madonny bych mohl zpracovat v projektu. Během pár minut mi v hlavě zní méně známá skladba „Gone, gone, gone.“ Přitom jde o opravdovou nápovědu z Hůy, jelikož zadavatel požaduje přednostní zpracování méně známých skladeb.

13.9.2018: na pracovní cestě, z Curychu, vyhledávám pro tvorbu tréningového podkladu, na internetu, akordy k písní „What it feels like“, a nechtěně mi naskočí ve vyhledávači chords k písni „Incredible“. Pravda je, že jde o mou oblíbenou píseň, z let stěhování do velkoměsta, v roce 2008, a zároveň o méně známou Madonninu píseň, což odpovídá požadavku zadavatele- zhotovit spíše méně známý repertoár.

17.9.2018: na pracovní cestě do Varšavy vychystávám na cestu svůj vlak a do vagonu mi vlétnul velký barevný motýl. Vůbec se mě nebál…, spíše mi připadalo, že mě sleduje. Pláču, protože v něm cítím tátu, co nás nedávno opustil, …navždy. Jak ve spěchu chystám oddíly vozu, pláču a říkám si, že nesmím přímo před ním, …byl by smutný a nechtěl by vidět, že jsme smutní. Seděl po dobu půl hodiny za rohem, na stěně přestavku vozu. O dva dny později mi manažer manažer říká, že motýl je symbol křehkosti, plachosti a přelétavosti. Měl by být jako grafika na velké rekvizitě „vaně“, v projektu „Adonnis“. Mně ihned napadá myšlenka, skladby „Butterfly“, od Madonny, a možná je dalším znamením, jaký cover pro projekt „Madonna in contratenor“ vytvořit, jelikož splňuje všechny požadavky zadavatele.  

V polovině listopadu, 2018, kontaktuji subjekt, který je mým oltářem a bránou na západ. S cennou radou: „tvořte srdíčkem a zapomeňte na slovo „perfekcionismus“, mi dodává odvahu a chuť tvořit na písni „Like a flower“. 17. listopadu provádím modlitbu a rituál, s asistencí kněze, v kostele sv. Jakuba, na Stodůlkách a modlím se k Bohu pro zdraví své rodiny, tatínka, radu, inspiraci, mír spolutvůrců, a znamení, jak s projektem postupovat dál. Několikahodinová dřina způsobila narození významných časových a harmonických úseků skladby.

1.května, 2019, v radostný den, kdy jsem se dověděl zprávu, že postupuji do talentového pořadu, cítím, že mé modlitby mají smysl.

Duben:

V jeden večer se snažím usnout a přišla mi smska od věrné fanynky, že se konají poslední castingy do známého talentového pořadu. Cítím nejistotu a hlavně časovou nemožnost se její zprávě věnovat, ale dyť jsem si vždy přál vystoupit v talentové soutěži! Přichází nové znamení- třikrát jsem její sms smazal a třikrát jsem se jí znovu ptal na link přihlášení na casting. Jakoby byla vědmou, co tušila, že musím jít. Zjišťuji, že se vše odehrává zítra, v Olomouci, v rodném kraji, kde zrovna pobývám.

Květen:

1.května, 2019, v radostný den, kdy jsem se dověděl zprávu, že postupuji do talentového pořadu, mi volá produkce a Bůh mi dal další znamení- slečna v telefonu mi nepřímo napověděla, kterou skladbu od Madonny bych mohl realizovat a je zároveň i odpovědí na promíchání karet, které se v předešlé dny odehrálo. Projekt do Ameriky tvořím správně i nesprávně. Většina skladeb jsou písně „na motivy“ a je třeba realizovat opravdový cover, tak jak mi radí zprostředkovatel. „Like a prayer“ je živnou půdou pro další tvorbu a směr.

HISTORIE JEDNOTLIVÝCH PÍSNÍ:

WHAT IT FEELS LIKE FOR A GIRL, (vokál- 2017, Praha/ aranžmá- 2018, Praha, Varšava):

V zimě, 2017, pravidelně trénuji kontratenorový vokál na danou skladbu, v okolí mého bydliště, na Lýskově ulici, jelikož silný trénink by rušil sousedy. V druhé polovině léta, 2018, na popud mého hlasového kouče, pracuji v Abletonu 8 na tréninkové aranži. Mastering a nápěv se odehrává ve „Studio pro muzikanty“, Rudná u Prahy. Další verze, přearanžování a rekord trubky se děje v březnu 2019, v R- Sound4U, Zdiby. Předjarní slunečná procházka vsí a večerní návrat k zastávce autobusu do Prahy, při úplňku, ve mně zanechávají vzpomínku. Při jarním pobytu, u maminky, kdy zahrada ožívá a ptáci zpívají, se vracím k trubce, která již v rodném městě nebyla od dob, co byl tatínek na světě, vzpomínám na dávné stěhování do Prahy za kariérou a mám pocit, že se můj život vrací do dob života v rodném městě. Komponuji a připravuji noty pro trubku. Kdysi jsem žil s rodiči, plánoval studium pedagogického zaměření. Poté jsem odešel bojovat do ulic velkoměsta a dnes mě osud zavál zpět k datu, kdy se mám připravovat na pedagogické zaměření, do Olomouce?

Viz. článek “Od počátku“.

INCREDIBLE, (aranžmá, 2018, Polsko):

Na své služební cestě, z Varšavy, do Krakova, načínám první tóny pro tréninkovou aranž, v Abletonu 8. Crazy harmonie transponovaného refrénu vzniká v říjnu, v Rakousku- stačí pár posunů jednotlivých tónů a promyšlení vzájemné návaznosti akordů. Noty pro trumpetu skládám v březnu, v Polsku. Mastering zadávám, v březnu 2019, V. Červenkovi, z Petrovic. Viz. článek “Od počátku“.

LIKE A FLOWER, (aranžmá: 2018, Budapešť, Praha, Vídeň)- první syntetické kytary a nádech čínské hudby vznikal v Budapešti, a dodnes slyším protiharmonii nástrojů v intru. Časové housle a celkový časový průběh skladby i vokálu, (vč. kompozice melodie vokálu), vznikal opět, na Lýskově ul., v Praze, v listopadu. (Seděl jsem plno hodin u kompu a promýšlel časový průběh perkusí, houslí a basové plochy v mezihrách).

Nápěv a mastering vzniká v březnu 2019, v R- Sound4U, Zdiby. Zde jsme se rozhodli i pro doplnění trubky, na kterou se producent Rotter velmi těší. Předjarní slunečná procházka vsí a večerní návrat k zastávce autobusu do Prahy, při úplňku, ve mně zanechávají vzpomínku. Při jarním pobytu, u maminky, kdy zahrada ožívá a ptáci zpívají, se vracím k trubce, která již v rodném městě nebyla od dob, co byl tatínek na světě, vzpomínám na dávné stěhování do Prahy za kariérou a mám pocit, že se můj život vrací do dob života v rodném městě. Komponuji a připravuji noty pro trubku. Kdysi jsem žil s rodiči, plánoval studium pedagogického zaměření. Poté jsem odešel bojovat do ulic velkoměsta a dnes mě osud zavál zpět k datu, kdy se mám připravovat na pedagogické zaměření, do Olomouce? Viz. článek “Od počátku“.

BEST NIGHT, (aranžmá: 2019, Praha)- v jeden ultra klidný a inspirační březnový večer, na Lýskové ul., začínám tvořit podklad a melodii trumpety.

V dubnový týden, od 9.4., zažívám krásné svobodné chvíle a rituály svého bytí, v Praze, stýkám se s přáteli, trénuji na svém jarním poli, a po rituálním návratu, z kina, 12.4., mě čeká tvrdá a nečekaná příprava na nahrávání, pro den 16.4. a blok 25.4., v Rudné, u Prahy, ve „Studio pro muzikanty“. Poslední dni slyším harmonii ploch „Vogue“, podle mé protiharmonické verze, co vznikla při minulém pobytu, u maminky. V náročný víkend, 13.4., připravuji aranže, vokál a trubku pro „Vogue“, „Best night“, „Gone Gone Gone“.

VOGUE, (aranžmá: 2019, Budapešť)- velmi specifické intro, včetně jeho aranží připomínajících crazy scénickou hudbu, doplňované o nápady vokální polyfonie, harmonie 50., a 60. let, mi přichází do myšlenek a pera, proto začínám aranžovat, v Budapešti. Noty pro trumpetu jsou shodné s mým záměrem z minulých let, viz. cover „Superstar CZ“, z roku 2014, Praha, (album Fucker), a píši je v březnu, v Polsku.

Již v březnu, 2019, mi psal manažer zprávu, že moje tvorba, propojení zpěvu s uměleckými grafikami, je mou originalitou. Druhý dubnový pobyt u maminky, v rodném městě, užívání rozkvetlých stromů a pravidelných rituálů, propojuji s výletem do ulic města mé minulosti, Olomouce. Casting do talentového TV pořadu byl příjemným večerem a na mé zpáteční podvečerní cestě autobusem, zpět, do Prostějova, mám výčitky, že netrávím volný čas s dětmi, ale řeším svou kariéru. Napadají mě zajímavé myšlenky, propojení křehkosti „Adonnise“, zpěvu kontratenorových písní, (coverů Madonny), s časově extrémně upřímnou a něžnou prezentací mých křehkých a citlivých grafik na videoprojekci. Romantický jemný muž, v obleku, křehký a upřímný, jako anděl, prezentuje svou tvorbu- umělecké zátiší tvořené jeho dětmi- hudbou i grafikami. Onen večer, před tímto dnem, maminka spí a dává mi prostor tvořit. Otevírám Ableton a pokračuji na práci s aranžemi, písně „Vogue“. Časové plochy a harmonie refrénu, podobná harmonii a průběhu harmonie části „end“ skladby „Your Adonnis“, projektu „Maestus modulator“, mě provází do hluboké půlnoci. Po příjemné kompozici, kdy se mi harmonie chorusu opravdu povedla, jak jsem si představoval, šťastně usínám.

V dubnový týden, od 9.4., zažívám krásné svobodné chvíle a rituály svého bytí, v Praze, stýkám se s přáteli, trénuji na svém jarním poli, a po rituálním návratu, z kina, 12.4., mě čeká tvrdá a nečekaná příprava na nahrávání, pro den 16.4. a blok 25.4., v Rudné, u Prahy, ve „Studio pro muzikanty“. Poslední dni slyším harmonii ploch „Vogue“, podle mé protiharmonické verze, co vznikla při minulém pobytu, u maminky. V náročný víkend, 13.4., připravuji aranže, vokál a trubku pro „Vogue“, „Best night“.

Další šťastný velikonoční pobyt u nemocné maminky, 17.- 20. dubna, se naplnil štěstím a krásnými pocity z jara.  Jeden den trávíme všichni s dětmi, užíváme jara, s mým synovcem se potíme při hře fotbalu a spolu s mou sestrou se vracíme do dětských let, kdy jsme špinaví a zpocení ze zběsilého se honění za balónem, posedávání na asfaltu dětského hřiště a neřešíme povinnosti a cítíme se jako malé děti. V jeden den, kdy máme s maminkou pouze společný den pro sebe, polehávámé v obýváku, povídáme si, procházíme se po zahradě, dokončuji aranže a komponuji trubku a vokál pro píseň „Best night“.

 GONE GONE GONE:

Další šťastný velikonoční pobyt u nemocné maminky, 17.- 20. dubna, se naplnil štěstím a krásnými pocity z jara.  Jeden den trávíme všichni s dětmi, užíváme jara, s mým synovcem se potíme při hře fotbalu a spolu s mou sestrou se vracíme do dětských let, kdy jsme špinaví a zpocení ze zběsilého se honění za balónem, posedávání na asfaltu dětského hřiště a neřešíme povinnosti a cítíme se jako malé děti. V jeden den, kdy máme s maminkou pouze společný den pro sebe, polehávámé v obýváku, povídáme si, procházíme se po zahradě, dokončuji aranže a komponuji trubku a vokál pro píseň „Best night“. Na zpáteční cestě vlakem, do Prahy, jsem natěšen na své kamarádky a budoucí jarní zážitky, kdy světlo velikonočního slunce bude pokračovat se mnou, na mé cestě Prahou, s přípravami hudebního materiálu, do Ameriky, a začínám komponovat intro pro „Gone gone gone“.

LIKE A PRAYER

Dubnové předjarní dny cítím velmi specifickou energii, …jsem šťastný a naplněný. Jednoho rána si užívám slunce v tváři a odjíždím tramvají na vlak, směr- rodný Prostějov. Maminka svou srdcovou výzdobou rodného domu věští, že se blíží Velikonoce. Prožíváme společné jarní rituály- pravidelnou společnou jarní výletní cestou navštívíme tatínka, na hřbitově, v Brodku, pracujeme na jarní zahradě a hlídám svého roztomilého synovce, který na strejdu, z Prahy, již nedočkavě čeká. Večer se snažím usnout a přišla mi smska od věrné fanynky, že se konají poslední castingy do známého talentového pořadu. Cítím nejistotu a hlavně časovou nemožnost se její zprávě věnovat, ale dyť jsem si vždy přál vystoupit v talentové soutěži! Přichází nové znamení- třikrát jsem její sms smazal a třikrát jsem se jí znovu ptal na link přihlášení na casting. Jakoby byla vědmou, co tušila, že musím jít. Zjišťuji, že se vše odehrává zítra, v Olomouci, v rodném kraji, kde zrovna pobývám. Celý další den jsem měl lehce naruby a promýšlel jsem, jak časově daný nápad zvládnout. Jarní odpolední cesta, do Olomouce, na casting, do ulic, ve kterých v tento den cítím propojení s minulostí- dnes, jako letitý pražák a tenkrát zde, jako romantik, hledající lásku, …teenager nenaplněný láskou a bombardován uměleckými fantaziemi, se vyvíjí velmi slibně. Aniž jsem jakkoli extravagantně, či výrazně oblečený…, vyloženě jsem si „odskočil“ ze zahrady, od mámy, jsem příjemným středem pozornosti v malém davu účastníků, nalézám zde velmi příjemné lidi a zdá se, že casting se vydařil. Nečekal jsem, že budu povídat o rodině, tátovi, ale poznal jsem, že u mikrofonu stojí ten, koho jsem tam chtěl mít. Ten pravý Petr Nezhyba. Vše, jakoby přicházelo čistou náhodou, jako bych byl tlačen nějakou silou, již od včerejšího večera- nevadilo mi mluvit o svých negativech, otevřít se porotě a promluvit o zemřelém tátovi, složité oblasti hudební branže a mám pocit, že se režisér nadměrně vyptával a zacházel do osudových okamžiků mého života, že tím cítil, že tím spějeme k pozdějším dokumentům o nově zrozené hvězdě. Příjemná podvečerní cesta busem, zpět, do Prostějova, a můj šťastný pocit, pokračuje dalším dnem, kdy mě napadá nová originalita- zpívat Madonnu přetvořenou do kontratenoru a na projekci promítat své křehké umělecké grafiky, vlastní tvorby. Jemný falzetový vokál, s typickými nezhybovskými křehkostmi a jemností se mísí s projekcí mých křehkých grafik.

Koncem dubna objevuji nepřijatý hovor, na své služební cestě, ve Varšavě a o dva dni později, ráno, po prospané noci svátku čarodějnic, objevuji mail, že postupuji do dalšího kola pořadu. Vím, že včerejší modlitba mi opět pomohla a ono šťastné ráno přemýšlím nad koncepcí pořadu. Mám několik inspirativních vidin: Petr Nezhyba, oblečený, buď extravagantně a nově, se symboly přírody a květin, či milý, pěkný, upravený mladík, s barevnou košilou přírodních motivů, zpívající Madonnu ve verzi kontratenor, „Like a flower“. Show začne písní „Like a flower“, s dějovými časovými smyčci, a Petr maluje své grafiky na skleněném futuristickém malířském stojanu a jeho jemné oči, jako nebe, andělský kontratenorový hlas, jsou podpořeny hereckými projevy, s místy extravagantními a provokativními gesty, symbolizujícími klid, ležérnost a francouzskou mentalitu, přitom velmi křehkou, jemnou a dojemnou. Vše se obrátí v nadupaný hudební rapp a operní kontratenorový vokál Petra, v extravagantním kostýmu, s hvězdnou choreografií, jak dělá Madonna, když zdraví v počátcích své show, své fanoušky. Propojení dějové hudby, křehkých smyčců, v protiharmonii, jemnosti grafik scény křehkého interpreta, se znaky extravagance a ležérnosti, zlomené do nadupaného rappu, postaveného na složité harmonii dějových houslí, kontratenorovém zpěvu, kdy najednou na scéně stojí jiná bytost, než romantický malíř, ale futuristická popová hvězda, mi dává celek, který by mohl zafungovat. Plno inspirací a hlavně typů nápadů a možností, jak ztvárnit show, v mé mysli, 1. května, kdy po obdržení šťastné zprávy plánuji scénu, je dalším důkazem existence Boha. Další dni pojedu do míst kraje již s jiným pocitem- s pocitem, že casting vyšel a dnešní jarní květnová návštěva je krokem vpřed. 1. máj a má procházka s věrnou ženou, otevření srdcí kamarádství na festivalu lásky, a společné porozumění, v jistou nevinnou chvíli, její rady, ohledně projektu, o kterém jsem se dověděl dnes ráno, pokračují mou osamělou cestou domů, za přítmí dešťových mraků a mé únavy, která je po chvíli nahrazena spánkem před mou noční služební cestou, do Budapešti.

Aranžmá začínám tvořit počátkem května, v Budapešti. Po několika dnech květen zavalila zima a déšť, cítím se lehce nemocný a v jeden večer poslouchám na svém bytě  intro, které jsem zatím v Budapešti naaranžoval. Protiharmonická linka s časově zdůrazněnými houslemi svou hlasitostí, jež symbolizují svým legátem úvod, mi ukazují, že jdu správnou cestou. Ten večer promýšlím choreografii a spatřuji typické pocitové pojetí Adonnise, které se odehrálo již v minulosti mockrát, např. přechody mezi písněmi v době vlastních vystoupení na akademiích studijních let, které jsem tolik miloval. (Střádal jsem si kostýmy, nakupoval zvukovou techniku a vyráběl podklady a choreografii, většinou covery oné ikony. Ve dnech představení jsem míval pocit, jako bych se narodil- miloval jsem, když se o mně mluvilo ve spojitosti s ikonou a užíval jsem si čas těchto dní). Zde, v intru L.A.P., začíná meditativní a nevinná harmonická linka, dějově zvýrazněná harmonií a symbolizuje změnu nálady interpreta, který v té chvíli šokuje svým postojem.

TIRÁŽE PÍSNÍ- VERZE DOKONČENÁ/ AKTUÁLNÍ:

1.PETR NEZHYBA (ADONNIS): WHAT IT FEELS LIKE FOR A GIRL

Cover (Madonna)/ projekt: Madonna in contratenor, aranžmá: P. Nezhyba, Praha, 8/ 9- 2018,

Varšava, 9- 2018,/ studiová verze- nápěv a mastering: Studio pro muzikanty, Rudná u Prahy, 1- 2019/ další verze aranžmá plus vokál a trubka/ mastering- březen 2019: R- Sound4U, Zdiby, (trubka- kompozice: P. Nezhyba, 3-19, Prostějov), plus verze s koprodukcí R. Steffla (klasika- techno), vokál, aranžmá, mastering- Studio pro muzikanty, 4- 19, Rudná u Prahy, mastering verze „Studio pro muzikanty“, J. Hanzlík, R. Steffl, Rudná u Prahy, 4- 2019

2.PETR NEZHYBA (ADONNIS): INCREDIBLE

Cover (Madonna)/ projekt: Madonna in contratenor, aranžmá: P. Nezhyba, Polsko, 9- 2018,

Varšava, 9- 2018, Curych, 10- 2018, Praha, Olomouc, Prostějov, 11- 2018/ vokál: P. Nezhyba, Prostějov, Olomouc, Praha, 11- 2018, mastering podkladu: V. Červenka, březen, duben, 2019, Petrovice, trubka- kompozice: P. Nezhyba, 3- 2019, Polsko, 4- 2019, Praha, další verze aranže podkladu, celkový mastering (plus vokál a trubka): J. Hanzlík, R. Steffl, Studio pro muzikanty, Rudná, u Prahy, 4- 2019,

3.PETR NEZHYBA (ADONNIS): LIKE A FLOWER

Cover (Madonna)/ projekt: Madonna in contratenor, aranžmá, vokál: P. Nezhyba, Budapešť, Praha, Vídeň, 11- 2018, trubka- kompozice, P. Nezhyba, 3- 2019, Prostějov, Zdiby/ vokál, trubka, aranžmá, mastering: březen 2019, R- Sound4U, Zdiby/ další verze aranže písně: Studio pro muzikanty, Rudná, u Prahy, 4- 2019, vokál, trubka, aranžmá, mastering verze „Studio pro muzikanty“, J. Hanzlík, R. Steffl, Rudná u Prahy, 4- 2019,

 1. PETR NEZHYBA (ADONNIS): BEST NIGHT

Cover (Madonna)/ projekt: Madonna in contratenor, aranžmá: P. Nezhyba, Praha, 3- 2019, Choceň, Praha, 4- 19, vokál: P. Nezhyba, Praha, 3, 4- 2019/ vokál- specifika: P. Nezhyba, 4- 2019, Prostějov, trubka- kompozice: P. Nezhyba, 3, 4- 2019, Praha, 4- 2019, Prostějov, vokál, trubka, aranžmá, mastering verze „Studio pro muzikanty“, J. Hanzlík, R. Steffl, Rudná u Prahy, 4- 2019,

 1. PETR NEZHYBA (ADONNIS): VOGUE

Cover (Madonna)/ projekt: Madonna in contratenor, aranžmá: P. Nezhyba, Budapešť, 3- 2019, Prostějov, Praha, Varšava, 4- 19, vokál: P. Nezhyba, Budapešť, 3- 2019, vokál- specifika: P. Nezhyba, 4- 2019, Praha, Varšava, trubka- kompozice: P. Nezhyba, 3- 2019, Polsko, 4- 2019, Praha/ vokál, trubka, aranžmá, mastering verze „Studio pro muzikanty“, J. Hanzlík, R. Steffl, Rudná u Prahy, 4- 2019,

 1. PETR NEZHYBA (ADONNIS): GONE GONE GONE

Cover (Madonna)/ projekt: Madonna in contratenor, aranžmá: P. Nezhyba, Kolín, 4- 19, vokál: P. Nezhyba, 4- 2019, Praha/ vokál, aranžmá, mastering verze „Studio pro muzikanty“, J. Hanzlík, R. Steffl, Rudná u Prahy, 4- 2019,

7.LIKE A PRAYER

Cover (Madonna)/ projekt: Madonna in contratenor, aranžmá: P. Nezhyba, Budapešť, Praha, 5- 2019, trubka (kompozice), Budapešť, Praha, 5- 2019,

PROJEKT- MADONNA IN CONTRATENOR: (vokál a trubka: P. Nezhyba, Praha, 2018, aranžmá: P. Nezhyba, Praha 2018, umělecká režie: P. Nezhyba, Praha,2018, grafický design: P. Nezhyba, Prostějov, (album grafik- Für Sandra Cretu II- březen, 2008, Prostějov/ titul- červenec, 2018, Prostějov)/ vznik projektu: Prostějov, Praha, 2017, výroba projektu: Prostějov, Praha, 2018)/ = HVMT

..

VERZE- CRAZY HARMONY:Incredible, What it feels like for a girl, Like a flower- hudba i aranžmá: P. Nezhyba, Rakousko, 1- 2019, trubka (Best night, Incredible, Vogue), interpretace: P. Nezhyba, (kompozice: „Best night“, Praha, 3, 4- 2019, „Incredible“ a „Vogue“, Polsko, 3- 2019, Praha, 4- 2019/ Like a flower, 3- 19, Prostějov, Zdiby/ What it feels like- 3- 2019, Prostějov).

anglická verze- neúplná:

For several years, I have been asked by the Copyright Protector Association for a permission- to sing a few pieces of Madonna’s repertoire and to publicly present the project. The unnamed entity, from the OSA organization, overlooks me after a couple of years of hesitation that my proposal is totally impossible to implement because of a legal issue, pardoning and advising to me the secret of how to do that.
Summer 2017 was a complication for me in private life (care for seriously ill parents), which made me hospitalized as a patient. The sign of my project at that time was the admission of a neighboring patient who showed interest in my work and recommended me for a consultation in Prague. That summer I lit up. I had a lot of sensational ideas and inspiration. My expectations of artistic support from that character, with a high professional name, were not fulfilled for the project, that is, after a year, in the summer, I started to create myself.

In August, 2018, I’m giving my manager a contact with an important person, who could help me in the future with the project for Madonna, for example, her less-known compositions will professionally show the audience in a completely different genre, but at a high artistic level . The manager wrote me a jubilant message on that day, that he was communicating with the subject and not everything was lost.

1.PETR NEZHYBA (ADONNIS): WHAT IT FEELS LIKE FOR A GIRL

Cover (Madonna)/ project: Madonna in contratenor, arrangement: P. Nezhyba, Prague, 8/ 9- 2018,

Warsaw, 9- 2018,/ studio: Studio pro muzikanty, Rudná u Prahy, 1- 2019/ arr. vrs.2 plus vocal, trumpet: 3- 2019, R- Sound for U, Zdiby, (trumpet- composition: 3- 19, Prostějov), plus a version with co-production of R. Steffl (classic-techno), Studio pro muzikanty, 4- 19, Rudná u Prahy,

2.PETR NEZHYBA (ADONNIS): INCREDIBLE

Cover (Madonna)/ project: Madonna in contratenor, arrangement: P. Nezhyba, Poland, 9- 2018,

Warsaw, 9- 2018, Zürich, 10- 2018, Prague, Olomouc, Prostějov, 11- 2018/ vocal: P. Nezhyba, Prague, Olomouc, Prostějov, 11- 2018, mastering: 3- 2019, V. Červenka, Petrovice, mastering (music): V. Červenka, 3, 4- 2019, Petrovice, trumpet- composition: P. Nezhyba, 3- 2019, Poland, 4- 2019, Prague, other version (arrangement), mastering, vocal, trumpet: J. Hanzlík, R. Steffl, Studio pro muzikanty, Rudná, u Prahy, 4- 2019,

3.PETR NEZHYBA (ADONNIS): LIKE A FLOWER

Cover (Madonna)/ project: Madonna in contratenor, arrangement, vocal: P. Nezhyba, Budapest, Prague, Vienna, 11- 2018, mastering and trumpet: 3- 2019, R- Sound4U, Zdiby, trumpet (composition- 3- 19, Prostějov/ Zdiby)/ vocal, trumpet, arrangement, mastering: 3- 2019, R- Sound4U, Zdiby/ other version: Studio pro muzikanty, Rudná, u Prahy, 4- 2019, vocal, trumpet, arrangement, mastering, version „Studio pro muzikanty“, J. Hanzlík, R. Steffl, Rudná u Prahy, 4- 2019,

 1. PETR NEZHYBA (ADONNIS): BEST NIGHT

Cover (Madonna)/ project: Madonna in contratenor, arrangement: P. Nezhyba, Prague, 3- 2019, Choceň, Prague, 4- 2019, vocal: P. Nezhyba, Prague, 3, 4- 2019/ vocal- spec.: P. Nezhyba, 4- 2019, Prostějov, trumpet- composition: P. Nezhyba, 3, 4- 2019, Prague, 4- 2019, Prostějov, vocal, trumpet arrangement, mastering version „Studio pro muzikanty“, J. Hanzlík, R. Steffl, Rudná u Prahy, 4- 2019,

 1. PETR NEZHYBA (ADONNIS): VOGUE

Cover (Madonna)/ project: Madonna in contratenor, arrangement: P. Nezhyba, Budapest, 3- 2019, Prostějov, Prague, 4- 2019, vocal: P. Nezhyba, Budapest, 3- 2019, vocal- spec.: P. Nezhyba, 4- 2019, Prague, Warsaw, trumpet- composition: P. Nezhyba, 3- 2019, Poland, 4- 2019, Prague/ vocal, trumpet, arrangement, mastering version „Studio pro muzikanty“, J. Hanzlík, R. Steffl, Rudná u Prahy, 4- 2019,

 1. PETR NEZHYBA (ADONNIS): GONE GONE GONE

Cover (Madonna)/ project: Madonna in contratenor, arrangement: P. Nezhyba, Kolín, 4- 19, vocal: P. Nezhyba, 4- 2019, Prague/ vocal, arrangement, mastering version „Studio pro muzikanty“, J. Hanzlík, R. Steffl, Rudná u Prahy, 4- 2019,

 1. LIKE A PRAYER

Cover (Madonna)/ project: Madonna in contratenor, arrangement: P. Nezhyba, Budapest, Prague, 5- 2019, trumpet (composition), Budapest, Prague, 5- 2019,

PROJECT- MADONNA IN CONTRATENOR: (vocal and trumpet: P. Nezhyba, Prague, 2018, arrangements: P. Nezhyba, Prague 2018, artistic direction: P. Nezhyba, Prague,2018, graphic design: P. Nezhyba, Prostějov, ( collection of drawings- Für Sandra Cretu II- March, 2008, Prostějov/ title- July, 2018, Prostějov)/ creation of the project: Prostějov, Prague, 2017, production of the project: Prostějov, Prague, 2018)/ = HVMT

..

CRAZY HARMONY:Incredible, What it feels like for a girl, Like a flower- music and. arr.: P. Nezhyba, Austria, 1- 2019,  trumpet (Best night, Incredible, Vogue), interpretation: P. Nezhyba, (composition: „Best night“, Prague, 3- 2019/ „Incredible“, „Vogue“, Poland, 3- 2019/ What it feels like- 3- 2019, Prostějov/ Like a flower, 3- 19, Prostějov, Zdiby).

 

TALENTOVÁ SOUTĚŽ, 2019, PRAHA:

Název: Kdo je Petr Nezhyba?

(Prezentace hudební a grafické tvorby).

Dubnové předjarní dny cítím velmi specifickou energii, …jsem šťastný a naplněný. Jednoho rána si užívám slunce v tváři a odjíždím tramvají na vlak, směr- rodný Prostějov. Maminka svou srdcovou výzdobou rodného domu věští, že se blíží Velikonoce. Prožíváme společné jarní rituály- pravidelnou společnou jarní výletní cestou navštívíme tatínka, na hřbitově, v Brodku, pracujeme na jarní zahradě a hlídám svého roztomilého synovce, který na strejdu, z Prahy, již nedočkavě čeká. Večer se snažím usnout a přišla mi smska od věrné fanynky, že se konají poslední castingy do známého talentového pořadu. Cítím nejistotu a hlavně časovou nemožnost se její zprávě věnovat, ale dyť jsem si vždy přál vystoupit v talentové soutěži! Přichází nové znamení- třikrát jsem její sms smazal a třikrát jsem se jí znovu ptal na link přihlášení na casting. Jakoby byla vědmou, co tušila, že musím jít. Zjišťuji, že se vše odehrává zítra, v Olomouci, v rodném kraji, kde zrovna pobývám. Celý další den jsem měl lehce naruby a promýšlel jsem, jak časově daný nápad zvládnout. Jarní odpolední cesta, do Olomouce, na casting, do ulic, ve kterých v tento den cítím propojení s minulostí- dnes, jako letitý pražák a tenkrát zde, jako romantik, hledající lásku, …teenager nenaplněný láskou a bombardován uměleckými fantaziemi, se vyvíjí velmi slibně. Aniž jsem jakkoli extravagantně, či výrazně oblečený…, vyloženě jsem si „odskočil“ ze zahrady, od mámy, jsem příjemným středem pozornosti v malém davu účastníků, nalézám zde velmi příjemné lidi a zdá se, že casting se vydařil. Nečekal jsem, že budu povídat o rodině, tátovi, ale poznal jsem, že u mikrofonu stojí ten, koho jsem tam chtěl mít. Ten pravý Petr Nezhyba. Vše, jakoby přicházelo čistou náhodou, jako bych byl tlačen nějakou silou, již od včerejšího večera- nevadilo mi mluvit o svých negativech, otevřít se porotě a promluvit o zemřelém tátovi, složité oblasti hudební branže a mám pocit, že se režisér nadměrně vyptával a zacházel do osudových okamžiků mého života, že tím cítil, že tím spějeme k pozdějším dokumentům o nově zrozené hvězdě. Příjemná podvečerní cesta busem, zpět, do Prostějova, a můj šťastný pocit, pokračuje dalším dnem, kdy mě napadá nová originalita- zpívat Madonnu přetvořenou do kontratenoru a na projekci promítat své křehké umělecké grafiky, vlastní tvorby. Jemný falzetový vokál, s typickými nezhybovskými křehkostmi a jemností se mísí s projekcí mých křehkých grafik.

Koncem dubna objevuji nepřijatý hovor, na své služební cestě, ve Varšavě a o dva dni později, ráno, po prospané noci svátku čarodějnic, objevuji mail, že postupuji do dalšího kola pořadu. Vím, že včerejší modlitba mi opět pomohla a ono šťastné ráno přemýšlím nad koncepcí pořadu. Mám několik inspirativních vidin: Petr Nezhyba, oblečený, buď extravagantně a nově, se symboly přírody a květin, či milý, pěkný, upravený mladík, s barevnou košilou přírodních motivů, zpívající Madonnu ve verzi kontratenor, „Like a flower“. Show začne písní „Like a flower“, s dějovými časovými smyčci, a Petr maluje své grafiky na skleněném futuristickém malířském stojanu a jeho jemné oči, jako nebe, andělský kontratenorový hlas, jsou podpořeny hereckými projevy, s místy extravagantními a provokativními gesty, symbolizujícími klid, ležérnost a francouzskou mentalitu, přitom velmi křehkou, jemnou a dojemnou. Vše se obrátí v nadupaný hudební rapp a operní kontratenorový vokál Petra, v extravagantním kostýmu, s hvězdnou choreografií, jak dělá Madonna, když zdraví v počátcích své show, své fanoušky. Propojení dějové hudby, křehkých smyčců, v protiharmonii, jemnosti grafik scény křehkého interpreta, se znaky extravagance a ležérnosti, zlomené do nadupaného rappu, postaveného na složité harmonii dějových houslí, kontratenorovém zpěvu, kdy najednou na scéně stojí jiná bytost, než romantický malíř, ale futuristická popová hvězda, mi dává celek, který by mohl zafungovat. Plno inspirací a hlavně typů nápadů a možností, jak ztvárnit show, v mé mysli, 1. května, kdy po obdržení šťastné zprávy plánuji scénu, je dalším důkazem existence Boha. Další dni pojedu do míst kraje již s jiným pocitem- s pocitem, že casting vyšel a dnešní jarní květnová návštěva je krokem vpřed. 1. máj a má procházka s věrnou ženou, otevření srdcí kamarádství na festivalu lásky, a společné porozumění, v jistou nevinnou chvíli, její rady, ohledně projektu, o kterém jsem se dověděl dnes ráno, pokračují mou osamělou cestou domů, za přítmí dešťových mraků a mé únavy, která je po chvíli nahrazena spánkem před mou noční služební cestou, do Budapešti.

SCÉNA, CHOREOGRAFIE, KOSTÝMY, REKVIZITY, PROJEKCE, P. Nezhyba, 5- 2019, Praha:

NÁZEV: CESTA ZA SNEM

Nemusí být provedeno složitě- důležité je méně a hodně- detaily, dojemnost, procítěnost, …detail!

SKLADBA „SCHERZA INFIDA- HÄNDEL“/ ČI PŘEZPÍVANÁ MADONNA „LIKE A FLOWER“, ČI „WHAT IT FEELS LIKE FOR A GIRL“- POMALÁ VERZE“ DO BAROKNÍHO OPERNÍHO KONTRATENORU- (HLASU- KASTRÁTI BAROKO)- PMIC

VIDEOPROJEKCE: krásné umělecké přírodní grafiky plus postmoderní grafické motivy, z pera P. Nezhyby- velmi barevné, (střídá se jedna za druhou- v pomalém tempu).

Interpet, oblečený se symboly přírody a květin, milý, pěkný, upravený mladík, s barevnou košilou přírodních motivů, zpívající Madonnu, ve verzi kontratenor, „Like a flower“. Show začne písní „Like a flower“, s dějovými časovými smyčci, a Petr, jako francouzský malíř, ležérně odpočívá, popíjí víno, chvílemi maluje své grafiky na skleněném futuristickém malířském stojanu a jeho andělský kontratenorový hlas je podpořen hereckými projevy, s místy provokativními gesty, symbolizujícími klid, ležérnost a francouzskou mentalitu, přitom velmi křehkou, jemnou a dojemnou- malíř a snílek je velmi pokorný- maluje svou dívku, po které touží, či maluje Madonnu, (nebo jen sám sebe), jak by chtěl jako „hvězda“ vypadat- CESTA ZA SNEM.

Oblečení: krásné trendové ale jemné- košile, květovaná- ideál bílá s červenými květy nebo srdíčky, modré džíny.

Vše se obrátí v nadupaný hudební rapp, opět zpívaný barokním kontratenorem= SILNÝ HUDEBNÍ PŘELOM- ŠOK, (mladík přestane malovat milou a být romantikem, ale pevně vezme život do svých rukou- odhodí štětec, uchopí do ruky zdobenou hůl, rázně oblékne převlek):

SKLADBA „INCREDIBLE- PMIC“

VIDEOPROJEKCE: krásné umělecké grafiky plus postmoderní grafické motivy- výjevy extravagantních postav, z pera P. Nezhyby- velmi barevné, (střídá se jedna za druhou- rychlé tempo).

Interpret v  extravagantním kostýmu, ideálně futuristickém, s hvězdnou choreografií, jak dělá Madonna, když zdraví v počátcích své show, své fanoušky- stojí na vrcholu stage, se zdobenou holí, v ruce, oblečen v senzačním kostýmu. Propojení dějové hudby, křehkých smyčců, v protiharmonii, jemnosti grafik scény křehkého interpreta, se znaky extravagance a ležérnosti, zlomené do nadupaného rappu, postaveném na složité harmonii dějových houslí, kontratenorovém zpěvu, kdy na scéně stojí jiná bytost, než romantický malíř, ale futuristická popová hvězda- ta, o které snil mladík, když sebe maloval jako hvězdu- sen si zrealizoval/ možno použít kostým- žlutý- á la Dan Nekonečný, či ve stylu Lady Gaga- průhledný skleněný klobouk, crazy brýle, atd..

Závěrečná póza- nehybná a rázná- silně expresivní.

(Možnost použít choreografii z produkce: Od nicoty ke hvězdám, Praha, 2018).

Střihy písní:

SCHERZA INFIDA- intro- střih použitý z projektu „Adonnis“, Praha, 2018- 19,

pokud verze WHAT IT FEELS LIKE- první polovina,

INCREDIBLE- base- stop time- v2- mez- 2x slavnostní modulovaný refrén.

 

ADONNIS, PRAHA, 2018- 2019:

HISTORIE:

19.12. se vracím ze služebních cest a každoročně zažívám na nočních zimních cestách, vlakem, magické chvíle, při pohledu na zimní noční krajinu. Semtam, záblesk zdobeného vánočního stromku a tma a pohádkový sníh. Večerní trénink u svého kouče a mé opojení plné magie, po trošce Cinzana, v dnešní den u Zdeňka a tak jak bývalo od dob mého dětství, s rodiči. Magie nálady, kdy se lehce motám po doušku alkoholu, mi vždy říká- tento pocit a chvíle je požehnaná. Občas krátká, ale cenná. Hlasový kouč ve chvíli přípitku vyslovil: „na příští rok!“ Cítil jsem smutek. Jako bych v onu sekundu viděl plno těžkých chvil náročné spolupráce a propojení s jeho přáním, které nepřímo vyslovil. Loutky, jež vyráběl pro produkci a byt talismanů, jež jsou mi dalším domovem, se staly mým pravidelným místem trávení času, s uměleckou tvorbou, což bych vůbec, právě před rokem, kdy jsem kontaktoval „nějakého“ hlasového kouče, pro podporu přípravy projektu, do Ameriky, neřekl. Ona chvíle je magická. Dnes vzpomínám na Vánoce 2017, kdy nám u Zdeňka ten sám stromeček svítil a obdivuji jeho dárek- knihu „Kastrátka“, ve které se píše o problematice kastrátů, čili projektu, pro který jsem jej před rokem kontaktoval. (Vždy, při svém pobytu u rodičů, např. dovolená, prázdniny, …kdy přijde těsně před mým odjezdem, většinou večer před dnem odjezdu, krátká chvíle, …a tak jak rychle přijde tak rychle odejde, cítím požehnaný pocit. A já začnu cítit, že ona chvíle je magická). Po dalším přípitku vyslovil: „tato tvorba mě baví.“ Svěřil se mi. (Ony zlé časy častých hádek, vzájemného oponování, byly odvráceny v onen večer). Pozdě, v noci, po příjezdu na svůj pražský byt, poslední večer, v Praze, svému trenérovi píši: „děkuji za krátkou magickou chvíli, požehnanou shora!“ Kouč mi odpověděl: „děkuji Tobě i navrch!“ Další den sněží a mé přání se plní. Moje sestra řekla mámě, v Prostějově, …den, před mým příjezdem: „Peťka má svoje rituály!“ Ano…, dověděla se od mamky o mém každoročním rituálu, kdy na vánoční Moravu jezdím vlakem přes magickou zimní krajinu Hané, přes stanici Červenka, Senice na Hané. Kouč mi na posledním tréninku řekl, že bude tma, a z okna vlaku již nic neuvidím. Ráno chumelí a já cítím, že by se mi pravidelný rituál mohl splnit. Obdivuji krásně zabalené dárky, od svého kouče, na jejichž přípravě si dal opravdu záležet. Řekl mi…, jsem sám a nikoho nemám…, nikdo sem ke mně nechodí. V onen večer, před posledním tréninkem, jdu spát a vidím staršího obětavého muže, který  je na Vánoce sám. Kouč natáčí na kameru zkoušku hlasové energie, přezpěvu „What it feels like for a girl“, a říká: „s tebou je radost tvořit.“ Po shlédnutí zkoušky slyším v uších harmonii nadpřirozené písně, „Neznámá“, a v mém nitru cítím sentiment, podpořený opojením, po doušku alkoholu. Kouč mě doprovází k vlaku vezoucího mě do vánočního světa, k rodině.

 

 

 

B ČAS, POCITY, DOJMY:

 

I.DENÍK:

DO ROKU 1990: WORDPRESS- BIOGRAPHY- VIZ. ODSTAVEC: POCITY A VJEMY/ WORDPRESS- BIOGRAPHY- ODST.: ZÁTIŠÍ, KRÁSNÉ CHVÍLE

OD ROKU 1990- 2006: WORDPRESS- BIOGRAPHY- VIZ. ODSTAVEC: POCITY A VJEMY

OD ROKU 2006- 7.2.2019: WORDPRESS- BIOGRAPHY- VIZ. ODSTAVEC: POCITY A VJEMY

 

KRÁSNÉ VZPOMÍNKY:

Prostějov:

OD ROKU 2008- 2018: Po každé návštěvě rodné Moravy, mi před odjezdem do města velkého bývá smutno. Tatínek sedával v jídelně a v posledních minutách loučení mě často tisknul ruce, tekly mu slzy a říkal: „Kolik my se tě tady načekáme. Sotva přijedeš, tak ihned opět odjíždíš do Prahy.“

PÉČE O NEMOCNÉ RODIČE, A MŮJ ODJEZD DO PRAHY, 2017: Tatínek sklonil hlavu a řekl: „Děkuji za všechno!“ Pláče…: „O dva chudáky ses staral a jako chudák odjíždíš osamocen sám do Prahy.“ Tekly mu slzy. Maminka vždy říkávala, že mě měl ze všech nejraději.

SESTRA= MÁ KREV A PRAVIDELNÉ LOUČENÍ, 2017- 2018: Sestra vždy věděla, jak se mi těžko odjíždí. Vím, že kdykoli přijedu na Moravu, snaží se mi psát, zachovávat staré rituály, dávat dohromady mě i synovce Adámka, o kterém cítím, že přišel na svět a již věděl, že já tu zde na něj čekám. Cítím, že je osudová náhrada za člověka, který mě v životě zklamal. V období jeho narození jsem to tak cítil. Sestra mě vždy při mé cestě do Prahy, s Adámkem a kočárkem, doprovází až k vlaku. Poté, za několik minut posílá fotku, jak Adámek usíná a reaguje na můj odjezd, např.: foto spícího Adámka s talismanem, želvou, a věta: „to loučení je vždy těžké.“ Nebo foto usínajícího Adámka a dovětek: „děkuji strejdo!“  Při každém mém příjezdu na Moravu cítím, že ať se nachází sestra kdekoli, tak vždy ví o mém dni odjezdu z rodného města a kontaktuje mě symbolickým, časovým a dojemným pozdravem, s nepatrným dovětkem. V letech 2015- 2018 mě pravidelně doprovázel na nádraží tatínek na své tříkolce. Pokud ze zdravotních důvodů nebyl schopen, byl smutný a měl plno snahy sednout na tříkolku a doprovodit mě. Dodnes na tříkolku s maminkou vzpomínáme.

2018- 2019: Dnes mě již doprovází pouze maminka. 7.2.2019, dva dni poté, co jsme tříkolku věnovali mému nemocnému bratrovi, když jsem ji sentimentálně odnášel do jeho auta a byl rád, že ji po tatínkovi bude vlastnit dobrý člověk, mě maminka při doprovodu na vlak říká: „Nepůjdu ještě domů, i když mrzne, chci ti zamávat do vlaku!“

 

II.POCITY, DOJMY:

ČAS, POCITY A MŮJ ŽIVOT:

Od dětství jsem silně citlivý a vnímám okolní dění, ať již prožité chvíle, komunikaci s lidmi, atd., silně, do hloubky. Pocity mají různý původ, záleží též na situaci a reálném dění, a jsou odlišné. Mají pro mě určitou rozdílnost:

MAGICKÉ POCITY A VJEMY:

Jmenuji zde ty, pro mě nejhlubší a nezapomenutelné:

A ČAS CELOROČNÍ:

Vyjádření „kdysi/ kde kdysi něco bylo/ kde se kdysi něco odehrálo“, používám, když chci vyjádřit svůj sentiment a vzpomínku na minulost. Dnes procházím krajem, kde jsme si kdysi hrávali. Věta vyvolává prázdný smutný pocit, z propojení dnes a dávné minulosti, (místo, na kterém stojím, kudy procházím se za těch plno let změnilo, je jiné, a lidé jsou již jinde, než kdysi byli…, někdo tu žil, příběh byl o někom, kdo tu dnes již není)./ Zvláštní inspirace spojené s rozmezím let 2002- 2005, období Vánoc, vypovídají o příběhu mé platonické lásky, kdy jsem pravidelně procházel krajem, kde se před léty, v nedalekých Hradčanech, odehrála má platonická touha. Ten večer, v Kobeřicích, jsem hrál na trubku tesklivé tóny až do setmění, rodiče odjeli do Prostějova a my mladí jsme trávili prázdniny v onom kraji. Po létech, kousek od místa, snad časově vzdáleném o pár kopců, („pár kopců“ vyjadřuji časově s vykřičníkem, neboť je úžasné, jak doba, z léta, je rozdílná, od dob budoucích, z míst, vzdálených jen kousek, …opodál), pravidelně cestuji za studiem, noční zimy a pobyty na cestách ve starých vlacích podporují můj stesk a proto vznikl text písně, který je na hudebním albu z těchto let, a v roce 2018 jsem jej použil, jako monolog, v projektu „Od nicoty ke hvězdám- show“, Praha. „Ona zima přišla k nám- dává do toho sílu svou, …nesmilnou. Lidé, z dob žlutého slunce a horkého léta, jsou dnes jiní. Sníh nás překvapil a na ulici nepoznáš svého druha. Lidé jsou zahaleni v kožichách a nepoznáš bližního svého. Vše je jiné. Zaváté v novém hávu. Ne letním, ale zimním.“ Zde píši o oné změně času,  kdy sníh a zima vstoupili do našich životů a mou lásku, z léta, ještě více rozdělili.

Léto měnící se v září a blízký podzim. V zasněžené krajině, v období Vánoc, často každým rokem zdravím místa, kde kdysi svítilo slunce. (V říjnu zahalen listím, ve Vánoce sněhem).

Týdny před začátkem Vánoc jsem již od dětství cítil zvláštní pocity, hlásající, že se blíží požehnaný čas. Rána s nižším sluncem, hukot hal nedalekého Agrostroje a my se sestrou malujeme vánoční obrázky a odškrtáváme den za dnem, na vlastnoručně vyrobeném adventním kalendáři.

Často se mi stává, že den před dnem odjezdu, z prázdnin, vánočního pobytu, u rodičů, se odehraje krátká chvíle a tím o to více magická. Přijde a odejde. Je krátká a něčím silná…, jakoby loučení kraje se mnou.

SLYŠÍM TÓNY:

1.PŘEKVAPIL MĚ SNÍH:

(Každoročně, Prostějov/ Praha):

Každým rokem mě překvapil sníh. Cítil jsem v ten den, že ticho padání sněhu, není jen ticho, ale slyším jeho zvuk. Milý, vlídný, co mě má od dětství rád. Cítím se v době svátků v bezpečí. Ono překvapení, kdy přišel, se většinou stalo po probuzení a já slyšel zvláštní zvuk. Jakoby na mě volal a hladil mě, že je opět po roce zde.

2.PŘICHÁZÍ ZIMA:

(Prostějov, 2001):

Viz. odst. „Přichází zima“, (odst.: Čas v mé tvorbě, atd.).

ČAS ROČNÍHO OBDOBÍ:
ALBUM: V ŽIVOTĚ PŘIJDE OKAMŽIK, (PROSTĚJOV, 2001): PŘICHÁZÍ ZIMA, (2001, PROSTĚJOV)- zvláště refrén s bledými tóny vyjadřujícími dálný kraj, dokáží nastínit náladu písně, která nevinně spustila intro na konci alba, (nevinnými tóny),    a vyřešila osud.

„Nevinně mě sníh přívítal, těsně po probuzení…, dnešní ráno má jiný zvuk.“/ „Přichází zima. Všechny nás od sebe oddálila. Lidé jsou zahaleni v kožichách, …nepoznáš druhého. Ona, zima, přišla k nám, …dává do toho sílu svou. Silná, bílá, krutá.“ (Přichází zima)./ Pamatuji si na léto, kdy jsem se po chvílích řádění a koupaní, v Hradčanské skale, vrátil se svými bratranci k babičce, do Kobeřic, a zjistil jsem, že jsem zamilován. Dodnes je součástí mých kreseb obraz, jak stojím, s trumpetou,        na dvoře, vyhrávám „do večerní dědiny“, rodiče odjíždí a nechávají nás                       na prázdninách, u babičky, a já mám touhu skládat píseň „Denis“. O pár měsíců později, v ponoření do nových inspirací, vidívám Denise na pravidelných cestách za studiem na nástavbu, pár kroků od kraje, kde bylo kdysi slunce, kde jsem kdysi vyhrával        na trumpetu. Jenomže, naše setkávání se prodralo podzimem a po podzimu do něj rázně vstoupila zima. „Každé ráno tě na ulici hledám, jsme zahaleni    v kožichách a já mám chuť plakat.“ (Přichází zima).

 1. SNY:

(Průběžně):

Občas, po dlouhé době, možná jednou za pár let, mám specificky silný sen, a potom se vzbudím , je mi smutno, slyším tóny, …velice příjemné. Daleké, jemné, andělské zvuky a doznění snu.

Valentýnský sen- 14.2.2019, na Lýskové ul., v Praze, usínám již po dvacáté hodině, léčím se ze slabé chřipky a vzbudil jsem se za pár hodin, po půlnoci. Zdál se mi sen, který bych si opravdu přál. Slyším andělské daleké tóny, sedím na posteli a přemýšlím. Jak je to možné, že spolu nejsme a stále dostávám znamení, že budeme. Andělské tóny a možná barevný zvukový pocit je tak krásný. Jsou to zvuky nebo barevný pocit, který snad hraje? Není pozemský, ale božský a tak krásný, čistý a milý.        A dnešní den je dokonce Valentýn. Jsou pocity znamením od Boha?: „Uklidni se, vše přijde!“ Časové sezení na posteli, kdy jsem sám, je noc a já přemýšlím, je nezapomenutelné.

 1. DEN NAROZENINOVÝ:

(Průběžně)

Pravidelně, v mé narozeniny, opět mívám zdání těch tónů. Andělské tóny a možná barevný zvukový pocit je tak krásný. Jsou to zvuky nebo barevný pocit, který snad hraje? Není pozemský, ale božský     a tak krásný, čistý a milý. Přijdou pro to, že den je můj vyvolený a duše a Petr se dnes narodil. Bůh mě zdraví a specifický pozdrav byl 4.1. a dni kolem těchto narozenin, roku 2019, v Praze. Měl jsem výtvarnou potřebu nakreslit mě, sedícího ve vysněném autě, (sporťáku), dárek na kapotě, v růžové krásné krabici, s růžovou sváteční stuhou, a polep sporťáku s velkým číslem na kapotě- číslem mého věku.

B ČAS VÁNOČNÍ:

C ČAS INSPIRATIVNÍ DOVOLENÉ, SVOBODNÝCH CHVIL, S RODINNOU:

Každý rok, s blížícími se vánočními svátky, očekávám onen příchod tichého sněhu. Již od dětství jsem stával v tiché krajině a pouze stál a poslouchal jeho zvuk. Dojímalo mě ticho jeho pádu, …naprosté ticho, a klid, jak vločky létaly kolem mně a prolínání ticha s vysokými harmonickými tóny. Pokaždé mě překvapí nečekaně a vstoupí do cesty náhle, jakoby tím na sebe čas upozornil. Slyším tóny a energii jeho příchodu. Magický zvuk vytváří v mém nitru, vždy, …sentiment. Jako bych  vždy slyšel z dáli hru kraje…, bílý sníh rozehrával krajinu, zvláštními, dlouhými, až elektrickými vysokými harmonickými tóny. Inspirace, z let 2002- 2004, z Kobeřic, Prostějova a cest za studiem, do Vyškova, doplňují mé nitro o zvuky elektrických tónu, jejichž hukot jsem vždy slyšel z dáli a cítil jsem sentiment. Bílá pole, za naší zahradou, elektrické sloupy vsazené do krajiny, a hukot, odněkud z dáli, byl pro mě tolik inspirativní.

Každým rokem mě překvapil sníh. Cítil jsem v ten den, že ticho padání sněhu, není jen ticho, ale slyším jeho zvuk. Milý, vlídný, co mě má od dětství rád. Cítím se v době svátků v bezpečí. Ono překvapení, kdy přišel, se většinou stalo po probuzení a já slyšel zvláštní zvuk. Jakoby na mě volal a hladil mě, že je opět po roce zde.

Při pravidelných návštěvách rodičů, od dob mého žití, v Praze, procházím místa, kde jsem trávil krásné chvíle, …ať již Vánoce, či dovolenou, …po kterých se mi stýská.

Každé září, či říjen, se ke mně vrací pocity z léta, při návštěvě určitého místa. Vzpomínám zde na něco, co se tu stalo za doby léta, vysoké energie, slunce. Dnes, v klidný čas, oranžového slunce, (ne jak v létě, času slunce žlutého). Naopak, v zimě, v období Vánoc, prochází mé nitro sentimentem obdařeným vyšší magickou sílou, sílou Vánoc, pocitu soudržnosti, s blízkými, a pocity z kontrastu: „dnes tu stojím, v bílém sněhu zavátý, …vzpomínám na časy, z kdysi, …časy léta, kdy se tu něco dělo“, (dělo se víc, protože léto je veselé, lidé jsou akčnější, …letní život je energický), dosahují maxima.

Často se mi stává, že den před dnem odjezdu, z prázdnin, vánočního pobytu, u rodičů, se odehraje krátká chvíle a tím o to více magická. Přijde a odejde. Je krátká a něčím silná…, jakoby loučení kraje se mnou. Často se odehraje při hře harmonií některých koled, na klavír, které cítím, jako silně časové, každý rok, o Vánocích. Chvíli je slyším ve svých uších, po skončení oné chvíle.

MAGICKÉ CHVÍLE:

Jmenuji zde ty, pro mě nejhlubší a nezapomenutelné:

A ČAS CELOROČNÍ:

X

B ČAS VÁNOČNÍ:

1.“Tichou noc“ hrávám na piano, s doprovodem zpěvu, po každý rok. Harmonie sedmičkových akordů a časový dálný a svatý pocit podání, zakončím posledním veršem: „jenž Boží láska, …ta bdí“, velmi bledě a s pocitem osamělosti. Vždy, …každý rok po zakončení písně, vzpomínám na stejnou chvíli minulých let. Magická chvíle, s rodinnou, umocněna pocity lásky a strachu o těžce nemocného rodiče, je vždy krátká, ale hluboká. Jakoby, v tu chvíli nad námi stála vyšší síla a posvětil ji Bůh.

2.Vždy, v magické chvíle vánočního času, a v sekundy historické, opakující se každý rok, mám pocity, zda se mi cenný okamžik jen zdá, a zda jsem v onom bodě, na který čekám vždy po celý rok, vnímavý.

ROK 2017:

Po dřívější oslavě Štědrého dne odnáším do svého cestovního zavazadla dárky od Adámka, a balím se do Prahy. Stýská se mi a cítím smutek. Dárky, z onoho domu, kde má sídlo moje milovaná sestra, a kde vládne Adámek, voní jejich hnízdem.

ROK 2018:

19.12. se vracím ze služebních cest a každoročně zažívám na nočních zimních cestách, vlakem, magické chvíle, při pohledu na zimní noční krajinu. Semtam, záblesk zdobeného vánočního stromku a tma a pohádkový sníh. Večerní trénink u Z. Klumpara a mé opojení plné magie, po trošce Cinzana, v dnešní den u Zdeňka a tak jak bývalo od dob mého dětství, s rodiči. Magie nálady, kdy se lehce motám po doušku alkoholu, mi vždy říká- tento pocit a chvíle je požehnaná. Občas krátká, ale cenná. Zdeněk ve chvíli přípitku vyslovil: „na příští rok!“ Cítil jsem smutek. Jako bych v onu sekundu viděl plno těžkých chvil náročné spolupráce a propojení s jeho přáním, které nepřímo vyslovil. Loutky, jež vyráběl pro produkci a byt talismanů, jež jsou mi dalším domovem, se staly mým pravidelným místem trávení času, s uměleckou tvorbou, což bych vůbec, právě před rokem, kdy jsem kontaktoval „nějakého“ pana Klumpara“, pro podporu přípravy projektu, do Ameriky, neřekl. Ona chvíle je magická. Dnes vzpomínám na Vánoce 2017, kdy nám u Zdeňka ten sám stromeček svítil a dnes svítí tak stejně i  po roce, a já obdivuji jeho dárek- knihu „Kastrátka“, ve které se píše o problematice kastrátů, čili projektu, pro který jsem jej před rokem kontaktoval. (Vždy, při svém pobytu u rodičů, např. dovolená, prázdniny, …kdy přijde těsně před mým odjezdem, většinou večer před dnem odjezdu, krátká chvíle, …a tak jak rychle přijde tak rychle odejde, cítím požehnaný pocit. A já začnu cítit, že ona chvíle je magická). Po dalším přípitku vyslovil: „tato tvorba mě baví.“ Svěřil se mi. (Ony zlé časy častých hádek, vzájemného oponování, byly odvráceny v onen večer). Pozdě, v noci, po příjezdu na svůj pražský byt, poslední večer, v Praze, Zdeňkovi píši: „děkuji za krátkou magickou chvíli, požehnanou shora!“ Zdeněk mi odpověděl: „děkuji Tobě i navrch!“ Další den sněží a mé přání se plní. Moje sestra řekla mámě, v Prostějově, …den, před mým příjezdem: „Peťka má svoje rituály!“ Ano…, dověděla se od mamky o mém každoročním rituálu, kdy na vánoční Moravu jezdím vlakem přes magickou zimní krajinu Hané, přes stanici Červenka, Senice na Hané. Zdeněk mi na posledním tréninku řekl, že bude tma, a z okna vlaku již nic neuvidím. Ráno chumelí a já cítím, že by se mi pravidelný rituál mohl splnit. Obdivuji krásně zabalené dárky, od Zdeňka, na jejichž přípravě si dal opravdu záležet. Řekl mi…, jsem sám a nikoho nemám…, nikdo sem ke mně nechodí. V onen večer, před posledním tréninkem, jdu spát a vidím staršího obětavého muže, který  je na Vánoce sám. Zdeněk natáčí na kameru zkoušku hlasové energie, přezpěvu „What it feels like for a girl“, a říká: „s tebou je radost tvořit.“ Po shlédnutí zkoušky slyším v uších harmonii nadpřirozené písně, „Neznámá“, a v mém nitru cítím sentiment, podpořený opojením, po doušku alkoholu. Zdeněk mě doprovází k vlaku vezoucího mě do vánočního světa, k rodině.

22.12. s Maruškou hlídáme Adámka a užíváme si vánočního slunce, při cestě za krmením ptáčků. Adámek se nás obou drží a jeho úsměv je tak čistý a šťastný. Krátce po dešti se setkáváme s duhou.

23.12. po rozbalování dárků, Adámek s rodiči odjíždí od nás domů a mně je smutno. Po dřívější oslavě Štědrého dne odnáším do svého cestovního zavazadla dárky od Adámka, a balím se do Prahy. Stýská se mi a cítím smutek. Dárky, z onoho domu, kde má sídlo moje milovaná sestra, a kde vládne Adámek, voní jejich hnízdem. Zbožňuji svého synovce a nově narozeného Albertka, též. Evička cítí souznění a jsme rádi, že jsme ve vánoční čas chvíli spolem. Lituje mě pro odjezd za prací, přímo v den Štědrého dne, do Prahy, a cítím v ní její zastání a oporu.

Každé září, či říjen, se ke mně vrací pocity z léta, při návštěvě určitého místa. Vzpomínám zde na něco, co se tu stalo za doby léta, vysoké energie, slunce. Dnes, v klidný čas, oranžového slunce, (ne jak v létě, času slunce žlutého). Naopak, v zimě, v období Vánoc, prochází mé nitro sentimentem obdařeným vyšší magickou sílou, sílou Vánoc, pocitu soudržnosti, s blízkými, a pocity z kontrastu: „dnes tu stojím, v bílém sněhu zavátý, …vzpomínám na časy, z kdysi, …časy léta, kdy se tu něco dělo“, (dělo se víc, protože léto je veselé, lidé jsou akčnější, …letní život je energický), dosahují maxima. Dnes stojím pod svou meruňkou, hladím její větve a vzpomínám na časy letní. Svými větvemi vytaženými vzhůru, jakoby odpovídala a vysílala energii zpět, ke mně. Dnes je tak jiná, …holá, bez listů, vánoční a šťastná. Tento rok vzpomínám na roky minulé a cítím sentiment z propojení s lety minulými, když nevěřím, že požehnaná doba je opět dnes. Tentokráte vzpomínám na letní čas, kdy jsme se rozloučili s tátou, …navždy. Naším domovem protékalo v letošní žluté slunce plno slz.

24.12. mi maminka při slunečném doprovodu, na vlak, říká: „je Štědrý den a proto tě doprovodím, až k vlaku, ať nejsi sám. V lednu se snaž přijet!“ Cítím oboustrannou potřebu shledání. Mává mi na odjezd, do poslední chvíle, kdy vlak míjí prostějovské nádraží.

C ČAS INSPRATIVNÍ DOVOLENÉ, SVOBODNÝCH CHVIL, S RODINNOU:

X

 

ZNAČKA ADONNIS/ ADONNISOVSTVÍ:

JEMNOST GRAFIK:

Výtvarná tvorba Adonnise byla odjakživa extrémně jemná a křehká. „Krucánky“ a do detailu propracované tvary svědčí o jeho puntičkářské povaze. Vše doprovázeno nevinností a nejistotou.

GRAFIKY V MÉ TVORBĚ:

Jemné grafiky bývají součástí tvorby, jako celku, např. výtisk na pozvánkách na veřejné produkce, bulletinech, grafiky umístěné na pódiu, atd., (projekt Adonnis, Praha, 2018- 19- pozvánky, bulletiny, výzdoba pódia, rekvizit, atd.).

VOKÁL:

Petr Nezhyba podává jakýkoli žánr, (též, kromě svého centrálního popového, např . také tvrdý rock), svým typickým zabarvením hlasu- příjemným, někdy sametovým, lehce zastřeným a naopak někdy, až halekavým tenorem, zcela jemným, např. projekt „Adonnis“, Praha, 2018, (rocková píseň od Black Sabbath).

V projektu „Madonna in contratenor“, (Praha, 2018- 19), zní jako 100% ženský, jemný, zvonný, sladký, až křehký, …citlivý hlas. Ženská barva s mírnou zastřeností je pro něj typická.

Ženskost zvýrazněná pianem a vibratem, či tremolem vokálu, či falsetu, časově položené na konec fráze, či do verše, který odpovídá na verš předchozí, či řeší problém, (dává odpověď na předchozí nejasnost), je častým rysem přednesu Adonnise. (What it feels like for a girl- projekt – Madonna in contratenor“, Praha, 2018).

ALBUM, JAKO CELEK:

Již od dob života v Prostějově, mě inspirují alba Enigmy, kde protiharmonické předehry, skládající se z logických časově harmonických předělů a bloků, navazují na otevření první písně, tak sebevědomě, až časově nebo harmonické změny, značící přechod z písně na píseň, např. verzí nevinně a pomalu se měnící harmonie v úplnou paradoxní změnu, a jiné značky kompozice skladatele M. Cretu, jsou mými inspiračními zdroji, hlavně, „bohužel“ až časově za mnoho let, pro album „Od nicoty ke hvězdám, Praha, 2018- 19.

MALÝ MUŽ VE VELKÉM SVĚTĚ:

Již od mladých let jsem cítil z projevu Madonny. Ikona, kterou znám z internetu, její bombastické projevy rýsující její osobnost, jako královny, klame vzhledem? Vidím ji před sebou, na pódiu, a zdá se mi tak malá, nevinná. Vážný a časový protiharmonický podklad a její záměrně zpomalená a nevinná chůze, či jakýkoli jiný projev, dává dohromady speciální sousto pro vjem diváka. (Neznámá, projekt Adonnis, Praha, 2018- choreografie závěru písně- odchod Adonnise do zákulisí).

REAKCE POHYBU NA HUDBU:

Již od mladých let jsem cítil z projevu Madonny. Ikona, kterou znám z internetu, její bombastické projevy rýsující její osobnost, jako královny, klame vzhledem? Vidím ji před sebou, na pódiu, a zdá se mi tak malá, nevinná. Vážný a časový protiharmonický podklad a její záměrně zpomalená a nevinná chůze, či jakýkoli jiný projev, dává dohromady speciální sousto pro vjem diváka. (Neznámá, projekt Adonnis, Praha, 2018- choreografie závěru písně- odchod Adonnise do zákulisí).

LACINÁ DĚVA…, NE, …ALE OSOBNOST:

Již od mladých let jsem cítil z projevu Madonny. Ikona, kterou znám z internetu, její bombastické projevy rýsující její osobnost, jako královny, klame vzhledem? Vidím ji před sebou, na pódiu- úchylně kudrnaté vlasy v propojení s extravagantní silnou konturou očí a obočí, jako obyčejná protřelá, možná lehce laciná děva a zdá se mi tak malá, nevinná. Vážný a časový protiharmonický podklad a její záměrně zpomalená a nevinná chůze, či jakýkoli jiný projev, dává dohromady speciální sousto pro vjem diváka. (Neznámá, projekt Adonnis, Praha, 2018- choreografie závěru písně- odchod Adonnise do zákulisí).

ČASOVÁ GESTA:

LASCIVNÍ, SVŮDNÁ GESTA:

Adonnis je známý svou erotičností, extravagancí. Častá lascivní, svůdná, gesta jsou doprovodným projevem projevu, ať již v klipu, na veřejné produkci, atd.. Např.: volně tančící Adonnis si rozverně užívá hudby a v záři světel utíká po pódiu proti lidem, rozběhnutý, s kytarou, a svůdně, rozverně,     na diváky ukazuje grimasy, s pocitem, že je naprosto free a nic mu nevadí.

PRAVDIVÁ GESTA (HYPNÓZA OČIMA):

Gesto pravdy zakrytého smutku:

Doprovodným projevem projevu, ať již v klipu, na veřejné produkci, či jinde. Adonnis reaguje           na protiharmonickou vážnou hudební linku, časový muž, s letitou kariérou a extravagantními historickými prvky, což si divák uvědomí, stojí v dění, na pódiu a hraje smutek. Je to smutek?

Gesto chytrých kočičích očí:

Doprovodným projevem projevu, ať již v klipu, na veřejné produkci, či jinde. Adonnis reaguje           na protiharmonickou vážnou hudební linku. Diváky zhypnotizuje určitou manipulací, pomocí očí, kdy se zaměří pohledem vpřed, se sníženou hlavou, chytrým výrazem očí.

Gesto hypnotizující- přehnaně vypnuté:

Doprovodným projevem projevu, ať již v klipu, na veřejné produkci, či jinde. Adonnis reaguje           na protiharmonickou vážnou hudební linku. Diváky zhypnotizuje určitou manipulací, pomocí očí, kdy zastaví své gesto, v jeho vrcholu, zcela napnuté, pomocí funkce „pause“ , a chvíli v něm zůstává.

Gesto rozhodnuté chytračky:

Doprovodným projevem projevu, ať již v klipu, na veřejné produkci, či jinde. Adonnis reaguje           na protiharmonickou vážnou hudební linku. Diváky zhypnotizuje určitou manipulací, pomocí očí, kdy se sníženou hlavou a chytrým pohledem vpřed, naznačí své vyjasnění situace, což podloží i postojem- možná lehce subtilním, až drzým, např. ruka v bok s manekýnským vybočením pánve.

ZNAČKA ZNÁZORNĚNÍ/ ZÁTIŠÍ:

Petr Nezhyba, jako grafik, vidí nejen své umění, ale jakoukoli část své tvorby, postup, (např. marketingové zveřejnění), též výtvarně. Jmenujeme důležité body a úseky z jeho tvorby:

ZVEŘEJNĚNÍ:

I MET MADONNA- SINGLE, 2013, PRAHA:

Mladík, připomínající rysy svého obličeje, Madonnu, aniž by vypadalo, že se jedná o napodobení, …naopak jde o spontánnost gesta, modročerveným nádechem reklamní fotky na svůj single, vyjadřuje zalíbení umělce k vyjářdení barvou.

I MET MADONNA- SINGLE, 2017, PRAHA:

Reklamní fotka s nádechem „trendový kluk z plakátu“, s popisem věnování Madonně, ukazuje lásku umělce k výtvarnému vyjádření reklamy.

I MET MADONNA- VIDEOKLIP, 2015, PRAHA:

Mezník tvorby Adonnis, …barevné kontrasty kontroverzního klipu, ale časově vyjádřené pohádkovým způsobem.

GRAFIKY- PAPÍROVÝ FORMÁT- BAREVNÉ POCITY V DÁLKÁCH, 2013, PRAHA:

Jemné a barevné grafiky posazené na výstavní výtvarné panely, tvoří jejich zákoutí a zátiší.

ZVUKY:

WEDDING DAY, WAH WAH MIX, 2013, PRAHA:

Vážnost a hypnotičnost dozvuku efektu „wah wah“ plochy, působí časově a závažně.

BARVY ZVUKŮ:

Elektrické tóny- inspirace z let 2000/ 2001, a dále- jejich technická barva způsobuje specifickou závažnost harmonie.

Plochy s určitou barvou- (ať již po dobu trvání zvuku, či nasazení nebo dozvuk), podbarvující hudební podklad, mají přesné časové určení své hlasitosti, umístění ve frekvenčním spektru skladby a místo zaznění.

 

I.HUDBA

A CÍTĚNÍ, POCITY, VJEMY:

Petr Nezhyba podává jakýkoli žánr, (též, kromě svého centrálního popového, např . také tvrdý rock), svým typickým zabarvením hlasu- příjemným, někdy sametovým, lehce zastřeným a naopak někdy, až halekavým tenorem, zcela jemným, např. projekt „Adonnis“, Praha, 2018, (rocková píseň od Black Sabbath).

V projektu „Madonna in contratenor“, (Praha, 2018- 19), zní jako 100% ženský, jemný, zvonný, sladký, až křehký, …citlivý hlas. Ženská barva s mírnou zastřeností je pro něj typická.

 1. PROJEKT „MADONNA IN CONTRATENOR“, PRAHA, 2018- 19: WHAT IT FEELS LIKE FOR A GIRL- při prezentaci písně hlasovému kouči, v prosinci 2018, objevuji, že časovou zvláštností je energie vokálu, gradující po jednotlivých částech skladby. Verze- bridge- chorus. Zvláště, zpívaná část: V1: „strong inside“…/ „when you open up“…/ V2: „hair that“…/ „when you´re trying“…. Drama energie vokálu se postupně časově stupňuje. Závěrečná slova refrénu „for a girl“, musí zaznít naprosto kontrastně vůči silně hlasitému refrénu- časově tiše, ukřivděně, úzkostlivě. Image celého vokálu skladby by měla jevit dojem prázdnoty, mrznutí, v zimě, strachu, úzkosti.
 2. LIKE A FLOWER, PROJEKT- MADONNA IN CONTRATENOR, PRAHA, 2018: v posledních měsících, roku 2018, zvláště při tréninku (prosinec), objevuji v harmonii a propojení harmonie s vokálem, houslemi a akordy, zvláštní časové nálezy. Zejména housle s časovými přídechy basu a jejich nevinné otevření a zpětné uzavření, frázovaný pohyb a do toho šeptavý vokál, který frázuje časově a s akcenty, popřípadě citovými a emočními projevy, přímo do harmonie, jež dává, jako celek, velmi silný časový pocit.
 3. ALBUM, JAKO CELEK: ALBUM „OD NICOTY KE HVĚZDÁM“, PRAHA, 2018- 19: Již od dob života v Prostějově, mě inspirují alba Enigmy, kde protiharmonické předehry, skládající se z logických časově harmonických předělů a bloků, navazují na otevření první písně, tak sebevědomě, až časově nebo harmonické změny, značící přechod z písně na píseň, např. verzí nevinně a pomalu se měnící harmonie v úplnou paradoxní změnu, a jiné značky kompozice skladatele M. Cretu, jsou mými inspiračními zdroji, hlavně, „bohužel“ až časově za mnoho let, pro album „Od nicoty ke hvězdám, Praha, 2018- 19.
 4. PROJEKT „MADONNA IN CONTRATENOR“, NÁPĚV A MASTERING- STUDIO PRO MUZIKANTY, RUDNÁ U PRAHY, 1- 2019: Je 6. ledna, 2019, čeká mě specifická oslava narozenin, s převahou neklidu v duši, typickou pro začátek tohoto lednového období a ve studiu, v Rudné u Prahy, nazpívávám první projekt: „What it feels like for a girl“. Časově citlivý vokál, místy v refrénu, až jakoby trpící, plačící, …jako bych si představil křehkou ženu mrznoucí v chladné síni a poslouchal její třepotající se hlásek, dále, …sladký dámský vokál, jeho klidná barva, jako z dětské pohádky, dramatizace v obou částech bridge, kdy hlasem postupně zdůrazňuji, verš po verši, ve stoupající gradaci, svůj neklid, jak vypráví text.

 

 

II.CHOREOGRAFIE:

MALÝ MUŽ VE VELKÉM SVĚTĚ:

Již od mladých let jsem cítil z projevu Madonny. Ikona, kterou znám z internetu, její bombastické projevy rýsující její osobnost, jako královny, klame vzhledem? Vidím ji před sebou, na pódiu, a zdá se mi tak malá, nevinná. Vážný a časový protiharmonický podklad a její záměrně zpomalená a nevinná chůze, či jakýkoli jiný projev, dává dohromady speciální sousto pro vjem diváka. (Neznámá, projekt Adonnis, Praha, 2018- choreografie závěru písně- odchod Adonnise do zákulisí).

REAKCE POHYBU NA HUDBU:

Již od mladých let jsem cítil z projevu Madonny. Ikona, kterou znám z internetu, její bombastické projevy rýsující její osobnost, jako královny, klame vzhledem? Vidím ji před sebou, na pódiu, a zdá se mi tak malá, nevinná. Vážný a časový protiharmonický podklad a její záměrně zpomalená a nevinná chůze, či jakýkoli jiný projev, dává dohromady speciální sousto pro vjem diváka. (Neznámá, projekt Adonnis, Praha, 2018- choreografie závěru písně- odchod Adonnise do zákulisí).

 1. PROPOJENÍ GESTA S HUDBOU- NEZNÁMÁ, PROJ. ADONNIS, PRAHA, 2018: v mezihře, při poslední větě mluveného slova: „cestou je vítězství, prohra, či cesta neznámá“, ukážu vážným a chytrým pohledem očí, směrem vpřed…, (očima zdůrazňuji jistotu a silnou odhodlanost, či pravdu), s mírným pokloněním hlavy a ukázáním rukou směrem vzhůru, gesto, jenž v propojení s hudebním podkladem vážnosti a nadpřirozenosti, (s harmonií návratu do klidové „vyřešené“ tóniky“), vytvoří pocit odhodlání, sebejistoty budoucna.
 2. EXTÁZE A HUDBA: NEZNÁMÁ, PROJEKT „ADONNIS“, PRAHA, 2018:

Intro písně, kdy choreograficky zmanipuluji postavu komorníka, upřeným a časově sebevědomým gestem, směrem k divákům, (jako bych říkal: „podívejte se, co dělám!“), obracím pozornost na mou stranu a erotickým gestem rukou, jež přejíždí můj obličej, se zvýrazněným sexuálním prožitkem polohy extáze rtů, dále přes antické uchopení bradavky, zkombinované s jemným plouživým otočením zády k lidem, až k ženskému vyvrácení pasu do boku a sexuální póze, jež zastaví první část děje, podloženého vážnou harmonickou linkou, vytváří časový pocit.

Vše začalo kontrastní časovou změnou hudby, z divokého rocku do verze new age, s vážnou protiharmonií, jež spustila onu choreografii. Tím dává kontrast volno časovému pocitu.

 

III. CELKOVÉ POJETÍ PROJEKTU:

A PROJEKT, JAKO CELEK:

1.MADONNA IN CONTRATENOR, PRAHA, 2018- 19: WHAT IT FEELS LIKE FOR A GIRL:

ADONNISOVSTVÍ: KŘEHKÝ MUŽ ZPÍVAJÍCÍ ŽENY/ DVOJROLE- MUŽ A ŽENA/ PROLNUTÍ DO ROLE OPAČNÉHO POHLAVÍ/ NEPOZNÁNÍ, O JAKÉ POHLAVÍ SE JEDNÁ/ MUŽ, ZPÍVAJÍCÍ O SVÉ TRANSSEXUÁLNÍ ROVINĚ, KTEROU NEPROZRAZUJE:

Původním záměrem doprovodu zvukové části „What it feels like for a girl“, projektu „Madonna in contratenor“, Praha, 2018- 19, (a po mnoho let mým snem, již dříve vytvořit), bylo již od roku 2017, natočit klip, kde si zahraji roli problémového, vzhledově krásného mladíka nebo ženy, s typickými událostmi doprovázejícími mladé problémové teenagery, (užívání drog, rychlá jízda autem, jeho odcizení a nabourání, padělání dokladů, …přežívání kriminálníka v dnešní době). Mým snem je využít specifičnosti mého vzhledu a povahy- muž, který si nechá narůst vlasy na mikádo, vypadá, s jemnými rysy obličeje, jako hermafrodit- neví se, zda jde o muže, či ženu. Vokál v kontratenoru zní opravdu dámskou barvou. Oblečení, jež by bylo zvoleno, jako univerzální, které může mít na sobě muž i žena, vyvolá poté vtip, kdy divák nebude vědět, o jaké pohlaví se jedná. Šlo by ztvárnit videoklip, jako dvojroli, kde bych si zahrál mladíka a též ženu, popřípadě hrál roli muže, s prolnutím obrazu do role ženské. Jemná a nevinná vizáž, a typický výraz obličeje, vyjadřující jemnost a nevinnost, propojena s povahou kriminálníka, vypovídá o zvláštním dojmu…, často hodní a nevinní lidé bývají problémovými, či kriminálníky. Další verzí je dlouholetý záměr, kdy bych byl mladíkem, zpívající dámskou barvou- ukázal svou jemnost a křehkost, jako muže, nebo mohu být mužem, ale vnitřně zpívám o sobě, jako ženě, či své transsexuální rovině. Zcela originálním dojmem bude působit veřejná produkce, kdy na pódium přijdu jako pěkný teenager- muž, zpívající žensky a v ženské rovině, ale pouze s mužskými gesty.

B VÝRAZ, JAKO CELEK:

SVÁTOST A SMUTNÝ VÝRAZ:

Vážnost hudebního podkladu a propojení s pocitem Adonnise- skladatel si skládá na tělo melodii a po léta je jeho značkou protiharmonie a harmonie budící vážnost, nafoukanost, sex, vyzrálost, jako čas. Oči, jemné, modré, jako nebe, jejich jedinečnost a milost podobná očím Paní Marie, ve spojení s extravagantním hudebním podkladem, gestem a choreografií, dává dohromady Adonnise. Prosebné oči a svátost, propojené s hudbou, je další množinou osobnosti Adonnise./ Druhou verzí je gesto se svraštělým obočím, tesklivým výrazem očí, jež zvýrazní jemnost a ženskost, …často používané v oduševnělých písních, či sexuálních tématech, s nádechem erotiky a vzrušení.

EXTRAVAGANTNÍ HARMONIE:

Vážnost hudebního podkladu a propojení s pocitem Adonnise- skladatel si skládá na tělo melodii a po léta je jeho značkou protiharmonie a harmonie budící vážnost, nafoukanost, sex, vyzrálost, jako čas. Oči, jemné, modré, jako nebe, jejich jedinečnost a milost, ve spojení s extravagantním hudebním podkladem, gestem a choreografií, dává dohromady Adonnise. Podklady, rytmy, a vážnost disharmonie, či protiharmonie, …jejich „nafoukanost“, připomíná hudbu k pornografii a značku Adonnise.

EXTRAVAGANTNÍ CHOREOGRAFIE, SPOJENÁ S VÁŽNOSTÍ HUDBY, …PŘITOM OČI NEVINNÉ:

Vážnost hudebního podkladu a propojení s pocitem Adonnise- skladatel si skládá na tělo melodii a po léta je jeho značkou protiharmonie a harmonie budící vážnost, nafoukanost, sex, vyzrálost, jako čas. Oči, jemné, modré, jako nebe, jejich jedinečnost a milost, ve spojení s extravagantním hudebním podkladem, gestem a choreografií, v niž jsou jeho oči nevinné, dává dohromady Adonnise. Podklady, rytmy, a vážnost disharmonie, či protiharmonie, …jejich „nafoukanost“, připomíná hudbu k pornografii a značku Adonnise.

 

 1. MALÝ PROJEKT VSAZEN DO PROJEKTU VĚTŠÍHO:

A HUDBA:

1.EXTÁZE A HUDBA: NEZNÁMÁ, PROJEKT „ADONNIS“, PRAHA, 2018:

Intro písně, kdy choreograficky zmanipuluji postavu komorníka, upřeným a časově sebevědomým gestem, směrem k divákům, (jako bych říkal: „podívejte se, co dělám!“), obracím pozornost na mou stranu a erotickým gestem rukou, jež přejíždí můj obličej, se zvýrazněným sexuálním prožitkem polohy extáze rtů, dále přes antické uchopení bradavky, zkombinované s jemným plouživým otočením zády k lidem, až k ženskému vyvrácení pasu do boku a sexuální póze, jež zastaví první část děje, podloženého vážnou harmonickou linkou, vytváří časový pocit.

Vše začalo kontrastní časovou změnou hudby, z divokého rocku do verze new age, s vážnou protiharmonií, jež spustila onu choreografii. Tím dává kontrast volno časovému pocitu.

B CHOREOGRAFIE:

KONTRAST NÁLAD A SKLADBA „NEZNÁMÁ“, PROJEKT „ADONNIS“, PRAHA, 2018- 19: koncem prosince 2018, krátce po jednom večerním tréninku, mi stále v uších zní pocity z kontrastních etap linky projektu. Adonnis procházející kontrastními náladami, pocity a hudbou, je hlavním hrdinou příběhu, jež časově podléhá celému kontrastu. Hlavním bodem kontrastu je start písně „Neznámá“, Praha, 2018, neboť new age zvuk a zpomalený běh intra, zcela zastaví show. Adonnis, jako ikona svého vyjádření, kdy bez ostychu ukáže pomalý běh pohybu svého těla v srdcově- erotické rovině, v tuto chvíli zcela zastaví show na bodě mrazu, …pro některé možná horkém bodě, plynoucím z hluboké a citové harmonie skladby.

 

 1. OSTATNÍ:

A GRAFIKY:

JEMNOST GRAFIK ADONNISE:

Výtvarná tvorba Adonnise byla odjakživa extrémně jemná a křehká. „Krucánky“ a do detailu propracované tvary svědčí o jeho puntičkářské povaze. Vše doprovázeno nevinností a nejistotou. Zakomponování motivů připomínajících kresby na porcelánu, k drahé, extravagantní, ale elegantní image umělce, (vzorky kravaty, částí obleku, jež ponese tvary jemnosti, křehkosti, puntičkářské výtvarné propracovanosti, (kresby pouze na určitých místech oblečení a to pouze v minimální míře, neboť interpret zastává v každém ze svých oborů, ať již v hudbě, či výtvarných dílech, postoj, že každý tón, kresba, tah štětcem, má v onom místě své naprosto důležité opodstatnění, i přestože se objeví v naprosto minimální míře, někdy třeba jen zvuk 1x v celém úseku skladby, či grafika na miniaturní ploše, v určité části výtvarného díla, čímž tvoří určité zátiší). V prosinci 2018 nalézám řešení k cestě za svou vysněnou image.

 1. GRAFIKY V MÉ TVORBĚ, PROJEKT „ADONNIS“, PRAHA, 2018- 19: Jemné grafiky bývají součástí tvorby, jako celku, např. výtisk na pozvánkách na veřejné produkce, bulletinech, grafiky umístěné na pódiu, atd., (projekt Adonnis, Praha, 2018- 19- pozvánky, bulletiny, výzdoba pódia, rekvizit, atd.).

B GESTA:

HYPNÓZA TVOŘENÁ CELKEM:

Vážnost hudebního podkladu a propojení s pocitem Adonnise- skladatel si skládá na tělo melodii a po léta je jeho značkou protiharmonie a harmonie budící vážnost, nafoukanost, sex, vyzrálost, jako čas. Oči, jemné, modré, jako nebe, jejich jedinečnost a milost podobná očím Paní Marie, ve spojení s extravagantním hudebním podkladem, gestem a choreografií, dává dohromady Adonnise.

D PROJEV, JAKO CELEK:

Již od mladých let jsem cítil z projevu Madonny. Ikona, kterou znám z internetu, její bombastické projevy rýsující její osobnost, jako královny, klame vzhledem? Vidím ji před sebou, na pódiu- úchylně kudrnaté vlasy v propojení s extravagantní silnou konturou očí a obočí, jako obyčejná protřelá, možná lehce laciná děva a zdá se mi tak malá, nevinná. Vážný a časový protiharmonický podklad a její záměrně zpomalená a nevinná chůze, či jakýkoli jiný projev, dává dohromady speciální sousto pro vjem diváka. (Neznámá, projekt Adonnis, Praha, 2018- choreografie závěru písně- odchod Adonnise do zákulisí).

E ZNAČKA ZNÁZORNĚNÍ/ ZÁTIŠÍ:

Petr Nezhyba, jako grafik, vidí nejen své umění, ale jakoukoli část své tvorby, postup, (např. marketingové zveřejnění), též výtvarně. Jmenujeme důležité body a úseky z jeho tvorby:

ZVEŘEJNĚNÍ:

I MET MADONNA- SINGLE, 2013, PRAHA:

Mladík, připomínající rysy svého obličeje, Madonnu, aniž by vypadalo, že se jedná o napodobení, …naopak jde o spontánnost gesta, modročerveným nádechem reklamní fotky na svůj single, vyjadřuje zalíbení umělce k vyjářdení barvou.

I MET MADONNA- SINGLE, 2017, PRAHA:

Reklamní fotka s nádechem „trendový kluk z plakátu“, s popisem věnování Madonně, ukazuje lásku umělce k výtvarnému vyjádření reklamy.

I MET MADONNA- VIDEOKLIP, 2015, PRAHA:

Mezník tvorby Adonnis, …barevné kontrasty kontroverzního klipu, ale časově vyjádřené pohádkovým způsobem.

GRAFIKY- PAPÍROVÝ FORMÁT- BAREVNÉ POCITY V DÁLKÁCH, 2013, PRAHA:

Jemné a barevné grafiky posazené na výstavní výtvarné panely, tvoří jejich zákoutí a zátiší.

ZVUKY:

WEDDING DAY, WAH WAH MIX, 2013, PRAHA:

Vážnost a hypnotičnost dozvuku efektu „wah wah“ plochy, působí časově a závažně.

BARVY ZVUKŮ:

Elektrické tóny- inspirace z let 2000/ 2001, a dále- jejich technická barva způsobuje specifickou závažnost harmonie.

Plochy s určitou barvou- (ať již po dobu trvání zvuku, či nasazení nebo dozvuk), podbarvující hudební podklad, mají přesné časové určení své hlasitosti, umístění ve frekvenčním spektru skladby a místo zaznění.

 

C PROJEKTY, U NICHŽ DOBA NÁPADU A INSPIRACE AUTORA JE ODLIŠNÁ, NEŽ TERMÍN REALIZACE:

K 23.1.2019

REALIZOVANÉ:

X

NEREALIZOVANÉ:

ALBUM PC GRAFIK- NÁZEV: zatím není znám- nápad z let 2013- 2019, Praha- vyšším uměleckým podáním znázorněny uměleckou grafikou, barvy a tvary, dámské rozkroky a podoba genitálu. Časové znázornění tvarem a barvou.

I MET MADONNA- PAINTER- na píseň „I met Madonna“, další příběhový díl, po díle J. Zeinera, 2014- 15, Praha, (obraz Panny Marie), I MET MADONNA- LÉČIVÁ VODA a jeho další verze/ ŠOUBYZNYS II- DŮM HRŮZY, ŠOUBYZNYS III- MAFIÁN= všechny sestavovány do scénářů v letech 2015- 16, Praha, Prostějov.

 

D OSUDOVÉ INSPIRACE A NÁPADY:

K 23.1.2019

REALIZOVANÉ:

MLUVENÉ SLOVO: X

NÁZEV, PROJEKT: X

LOGO: X

FOTO: X

GRAFIKA: X

HUDBA: x

VIDEO, TRAILER: X

HUDEBNÍ PODKLAD, PREZENTACE: X

 

NEREALIZOVANÉ:

MLUVENÉ SLOVO: X

NÁZEV, PROJEKT: X

LOGO: X

FOTO: X

GRAFIKA: X

HUDBA: x

VIDEO, TRAILER: X

HUDEBNÍ PODKLAD, PREZENTACE: X

 

E POCITY A VJEMY:

 1. DENÍK:

II.POCITY A VJEMY:

*Období, kdy jsem chodil do školky, 1984- 1988, Prostějov:*
Umělecký nádech doteků železničních modelů mými prsty, když jsem je jednoho odpoledne tajně objevil ve skříni, jež patří mamince, v ložnici, na Kotěrové ulici, a pozdější setkání pod vánočním stromečkem, o pár týdnů později, stále vidím dodnes. Foto mnoho řad vlaků zaparkovaných na nádraží, s kontrastními barvami vagonů, stejně tak kombinace nátěru „modrá- červená- bílá“,  lokomotivy E499, kterou mi na mé přání pravidelně ukazovala maminka, než jsem ji, spolu s třemi rychlíkovými vagony, konečně, po krásném vysvědčení, viděl jezdit na mém panelu. Slunné odpoledne pravidelných dnů předávání vysvědčení, barevné kytice v rukou, věnované profesorům, …čili vidina prázdnin po úspěšném studijním roce, …tyto krásné dni se opakovaly rok, co rok.

Tmavá odpoledne Štědrých dnů a nekonečné čekání na příchod Ježíška, střídané s veselým bruslením, po řece Hloučela, štědrovečerní procházky po poli, v okolí ulice Kotěrova, kdy hejna vran nám vesele létala nad hlavami, na mě působily poeticky. Jednoho Štědrého dne ležíme s tatínkem v obývacím pokoji, temné počasí prodlužuje očekávání a posloucháme desku Gotta „Táto, zůstaň aspoň do Vánoc!“. Po mnoho let střádám kazety, …ať již tátovy, či kopírované, jež mi obstarává mladá sousedka, zbožňuji grafická loga na kazetách. První CD se učím pouštět u své pratety, kterou pravidelně navštěvujeme o Velikonocích. Květy jara a zpěv ptáků, doprovází mou radost každoročně, ale jednoho velikonočního pondělí, kdy od tety dostávám první složku výbavy bicích nástrojů- starodávný činel, o to více markantně, (1995- 1999, Prostějov). Velikonoce a Vánoce mě provází každoročně s nádechem mých uměleckých inspirací i vnímáním svátečního světa, též po celý další život, v Praze, protože se v ony dny snažím vracet na místa minulá, (Kotěrova/ Strojnická ul., Prostějov).

Krásné byly dni, kdy mi maminka kupovala kazety, či časopisy, s mou oblíbenou Madonnou. Kolem roku 1990 dostávám první kazetu Sandry- „Paintings in yellow“, na jejímž obalu se na mě směje kreslená grafika zvířete, ve velmi specifickém provedení. Brzy mě maminka zdraví s další kazetou „True blue“, od Madonny, s níž trápím reproduktory po mnoho let. V průběhu studia na gymnáziu (1995- 1997), kazetu „Bedtime stories“, od Madonny, s níž začínám novou éru hudební inspirace. Kontrastní grafika titulního obalu a nová hudba, jejíž texty znám brzy zpaměti, mě inspirují po dlouhé období.

 

*Zš Kollárova, 1985- 1995, Prostějov:*

Pravidelně navštěvuji hodiny trubky, u přísného kantora, po mnoho let, a lidé, v Kuchařově ulici, jíž vždy procházím s futrálem, a menším strachem na hrudi, obdivují mou výdrž. Uplatnění v dechovém orchestru nastartovalo mou kariéru dechové hudby. Zbožňuji dechové skladby, zejm. „Na rozcestí“, notový rukopis M. Nováka, mého učitele, a začínám jej napodobovat- píši noty, partitury, nové skladatelské pokusy. Jeho dcera, bubenice, se stává mojí ikonou a v budoucích letech si na chalupě, v Kobeřících, vyrábím svou bicí soupravu, s bratranci zakládám rodinou kapelu a později, v průběhu studia, na gymnáziu, si zapůjčuji bicí soupravu od základní umělecké školy, (1995- 1999, Prostějov).

Rád vzpomínám na předprázdninové období, kdy s krásným vysvědčením uzavíráme sluneční den koncertem dechovky, máma s tátou mě odvezli na chalupu a začínají prázdniny- nekonečné období, plné zážitků. Bylo to kolem let 1993- 1995, v Kobeřicích, kdy těsně po příjezdu na prázdninový pobyt, na chalupě, shrabujeme seno do stohů a já se nedočkavě těším, jak vyrobím malý buben. Vůně sena, strašidelné povídky dědečka, z horských bouřek a míst, kde se narodil, mé kresby mraků, sledování letní oblohy, bližících se bouří a vůně sena, s vnitřním strachem z přicházejících dešťů a bouřek, mám v srdci dodnes. Dodnes vidím sedícího dědečka, na lavici, ve dvoře, jak vzpomíná a popisuje zastřeným hlasem se zkušenýma očima a sentimentálním pohledem v dál, na staré časy a bouře. Velkým zážitkem byl pro mě rok 1998, kdy se v zimním období blížily závěrečné taneční. Já jsem zapůjčil bicí nástroje od ZUŠ, Prostějov, a celý večer se těším, až přijdeme s rodiči domů a budu spát první noc s bicí soupravou ve svém pokoji. Zimní půlnoční a předvánoční cestu sněhem, spolu s rodiči, a mou silnou nedočkavost a magický slastný pocit spokojenosti, vidím dodnes.

Prubířským zlomem mého života bylo hlasné zvolání mé maminky, ať rychle utíkám do obývacícho pokoje. „Peti, podívej…, v televizi je Madonna! Koza jedna!“ Píše se kolem roku 1991, v Prostějově, …dnes nechápu, proč mě rodiče tak hbitě přivolali do obývacího pokoje. Tenkrát nemohli vědět, že Madonna změní můj život. Bylo to znamení, či osud? Já jí později říkal Magdona, a vím, že jsem se zamiloval. Oči jako Panna Marie, ostré rysy obličeje, …rudé rty a poznávací znamínko. Kontroverzní ikona totálně polapila dospívajícího muže. První foto, z časopisu „Sedmička“, kde nosí kontrastní oblečení v barvách mé E499 el. lokomotivy, bílé vlasy, jako sníh, a modré oči, jako nebe, mě naprosto stáhlo do svých spárů.

Maminka a nebo jen já, občas přinesu časopis, z nedaleké trafiky, na ulici Olomoucká, pokud v něm objevím novinku, či fotku Madonny. Nenaplněné mládí a naivita rodila sentiment v mé duši.

 

*Gymnázium J. Wolkera, Prostějov, 1995- 1999:*

První rok strádání a poznání sebe samého- těžká adaptace na nové prostředí, vypovídá o průseru a smutných Vánocích. Zatajil jsem špatnou známku na vízo, a máma mi již před pár týdny věnovala kazetu Madonny, „Something to remember“, jejíž grafický obal květů, harmonie hudby, nastartoval mé další hudební inspirace. Je zima, rok 1995, …pár dní po Mikulášovi, opakuje se každoroční magie pocitu Mikuláše, kdy vůně sáčku se sladkostmi, dodávají mému nitru lásku a zázemí, a já zklamal maminku. Příští léta mám příjemné výsledky a spolužáci mě vždy na třídních výletech hecují, ať tančím Madonnu. Podivínský kluk, jeho touha a nadšení, …cesta za snem, se mísí s osudovým přátelstvím, s Monikou, jež zažívá útrapy. Láska se nekonala. Mladík prožil coming out a jako gay pokračuje v hledání. Kolik lásky, touhy, snahy, dala Monika do hledání textu k písni „Live to tell“, od Madonny. Milostný dopis otevírám na prázdninové cestě, do Kobeřic, roku 1997, s chybným gramatickým, za to nevinným a snaživým dovětkem…: „Live to tell tam nebyl!“ Každoroční akademie vládne mé mysli, jako snaha k úsilí, pobavit školu, a písně Madonny, tanečky, sóla na trubku, kombinuji na pódiu, …rok, co rok. Taneční boty a kostým fialové košile s černými kalhoty, po příjemném a pečlivém výběru, ze skříně maminky, schovávám ve své skříni, vždy na příští rok. Vše bylo uzavřeno nákupem videokazety „Ciao Italia“, od Madonny, posledním zvoláním „Live to tell“, před celou školou a smutným zahráním fanfáry, na předávání vysvědčení a oslavy 100 let gymnázia. Rok 1999, v Prostějově, donutil mladíka svěřit druhému mladíku pocit lásky, být odmítnut, plakat, výletovat za Monikou a svěřovat se s odmítnutím, namalovat obrázek dvou květnových  mužů, co se prochází ruku v ruce parkem třešní, a jít dál, za životem, který se se mnou mazlit teprve nebude. Pozdně jarní ukončení gymnázia maturitou, tmavý oblek a pot z prvních letních dnů…, dnů, s vidinou prázdnoty, bez konce, a stesk ze dnů budoucích. Stesk?… Spíše strach. (Samota- prázdnota- bezmoc). Kolik let jsem snil o mužích, byl doprovázen kamarádem trumpetistou domů, až jsme se zastavili v jeho garáži, abychom shlédnuli jeho motorku…, byl to rok 1996, ja jí rukavicemi pohladil a sněhem pokračoval domů. Tehdy jsem již věděl, že začínám žít v pasti. Život romantika končí těmito roky a začne život takový, jaký jsem nečekal- život, co se s romantikem nemazlí. Romantik poznal první pád a odmítnutí, …klukem z obrázku, v parku. Romantik bude vhozen do života plného bolesti a hledání.

VYSTOUPENÍ STUDIJNÍCH LET A POCIT ZNOVUZROZENÍ: Střádal jsem si kostýmy, nakupoval zvukovou techniku a vyráběl podklady a choreografii, většinou covery oné ikony. Ve dnech představení jsem míval pocit, jako bych se narodil- miloval jsem, když se o mně mluvilo ve spojitosti s ikonou a užíval jsem si čas těchto dní.

V období gymnazijních studií (1995- 1999), často utíkám mimo realitu do snů a pohádek…, zejména inspirativně podle ikonické role S. Waverové, Vetřelec 1, ženy, u mě proslulé svou jedinečností a specifickou krásou. Maluji strašidla, kosmické lodě, a v našem bytě, na Kotěrové ulici, jim hledám domov. Často se jím stávaly starodávné hodiny. Zátiší a odpočinek v koutech bytu, mísený s prvními sexuálními touhami a poznáním, mě provázelo v těchto letech. V roce 1998, na posledním třídním výletě, do města pražského, mě spolužáci odhání od oken vlaku, protože vždy zakotvím v pohádce své železnice, např. sledováním návěstidel, či ubíhání krajiny a tratě. Inspirativní jsou pro mě již od dob dětství, až po současnost, silně inspirativní chvíle a body, jež si po cestách vlakem nesu vždy domů. Mým snem vždy bylo ihned aplikovat poznatky na modelovou železnici, či bydlet u tratě. Čekat u kolejí na jedoucí vlak, v nekonečných minutách sledovat světýlko návěstidla a klid místa kolem, které tu stálo před lety a bude stát po mnoho let…, v případě světla návěstidla, též.

V témže období mi rodiče koupili elektrické klávesy, PSR- 215, po nichž sním již léta. Prvních pár let jsem hrával v ložnici, na Kotěrové ulici, kde jsem měl klávesy umístěné na velkém ozdobném zrcadle. Časové okamžiky tréninků, tvorby, příprav repertoáru pro Vánoce, oslavy, (lidovky, covery Madonny, jazzové skladby), se zostřily mou silnou touhou po tvorbě harmonie, nových hudebních úryvcích. Začínám komponovat. Objevuji krásu sedmičkových a devítkových akordů. Zvuky, plochy, barvy nástrojů, se stávají mou časovou etapou a prohlubují mou lásku ke klávesům, na které jsem si zahrál dokonce i v roce 2009, ve svém pořadu „Večer s Adonnisem“, v klubu Paprsek, v Praze,  prvních chvílích mého života, v Praze. Klávesy se mnou žijí, na Lýskově ulici, v Praze, až dodnes.

Poslední roky gymnazijních studií nacházím útočiště v našem obývacím pokoji, kde trénuji repertoár skladeb pro Akademie gymnázia a trávím inspirativní chvíle, s písněmi „Live to tell“, Sanctuary“, „Bedtime stories“, od Madonny. Obrovské světlé okno, směrem na balkón a prostorný obývák, mi dávají možnost příjemných tréninků, na které vzpomínám dodnes.

Večery Silvestrů, z let základky a gymnázia, zůstaly navždy v srdci mém. Rodinná procházka k Franklům, přátelům rodičů, …přítmí, mráz a rituál zapalování prskavek, bych rád vrátil zpět. Mrazivá procházka a podvečerní návrat domů, hrálo romantikou doznívání Vánoc. Psalo se rozmezí let 1994- 1997, kdy v jedny specifické vánoční svátky, trávím mnoho chvil u desek, např. G. Miller a „Moonlight serenade“, s rokenrolovou hudbou, či vánočními písněmi, např. „Stříbrem zdobená skříňka“, s H. Vondráčkovou, též hrající z desky v zápalu světýlek stromečku, který šel se mnou od dob dítěte do dob dneška.

 

*Voš:*

Období studia na Veřejně správní akademii pro mě znamenalo tak trochu úmorné přežití, …započetí studia a usazení na dva roky, jelikož jsem se nedostal na VŠ a nepřijali mě na vysněný umělecký obor. Touha po nenaplněné lásce, kariérní nespokojenost, zmatek v hlavě i na duši, mě bičují a umělecké inspirace se opět projevují. Od dětství trpím návaly fantazie a inspirace. Jsem umělec nestačící tvořit a realizovat své nápady, …mám právě naopak inspirace a fantazie plno…, a někdy proto s humorem prohlašuji, že bych potřeboval své návaly pocitů „zbrzdit“. Pozdní cesty ze školy domů, ranní brzké vstávání a trávení většiny života s povrchními lidmi ve vlaku, mě naplňuje inspirací. Drážní prostředí, technika, zvuky, a kraj, kde se kdysi něco stalo, kdy letní slunce otevřelo lásku i bolest, pár kopců od Nezamyslic, kopců k Hradčanské skále a jezírku, …kraje, kde jsem vyrůstal, objevil nenaplněnou lásku, (1997- 1998, Kobeřice, Hradčany, skladba: sólo pro trubku- Denis, Kobeřice, 1997), a dnes jako jiný člověk, s jinými lidmi, v jiném městě, procházím naprosto jiným dějem. Tento kraj těch „zvláštních“ kopců mě provází po léta. Je to osud? Slunce z léta se změnilo v přechodové slábnoucí oranžové podzimní, až po měsíce kráčení a návratu k těm samým kopcům…, již v období sněhu a zimy. Píše se rok 1999 a já jako jiný člověk, s jinými lidmi, v jiném ději, procházím nástupištěm a jako by mě čert praštil. Spatřuji lásku, z léta. Opět nenaplněnou. Zima a sníh, vše kolem se změnilo…, lidé jsou jiní- zahaleni v kožihách, …je právě ten onen slavný moment mé inspirace popsaný ve skladbě „Přichází zima“, Prostějov, 2001.

Bylo léto a my se stěhovali do nového domu. Romantik tráví své noci s hudbou na uších a sní o světě slávy, lásky, štěstí. Maluje obrazy, je utěšován ikonickými hudebními vzory a harmoniemi jejich písní. Slunce starého domu nás přestěhovalo k oranžovému slunci domu nového. Strachy…, první setkání, …hledání sebe samého, nekonečné cesty a úsilí ke spokojenosti, výlety s vlastním milovaným kolem, za babičkou, ke kopcům útěchy a vnitřní depresivní svět hledání sebe samého, přelom letního žlutého slunce, v oranžové, pozdně letní, kdy jsem si zvykl žít v novém domě a s velkou nespokojeností dojíždím na svém milovaném kole brzkými tmavými rány do zaměstnání, která mě nebaví. Rány jarními, roztoužen a nespokojen, či rány letními, silně teplými, či rány pozdně letními, až loučícími se s létem. Obrazy svých ikon, útěch, tóny svého srdce, zaznamenané na notovém papíře, se vždy s koncem léta loučí s nevyrovnaností a ponoří do klidu Vánoc a zimy. Zde jsem snil též, …a též depresivně, prázdně a smutně.

V těchto letech začínám vnímat roční období umělecky. Rok co rok, aniž bych vnitřně sám chtěl, se mi vrací pocity a vjemy minulých let stejného období. Svobodné dni, …dni svobodného slunce, střídání  profesí a hledání sebe samotného, nejsou jen kontraproduktivní energií, ale též básnickými léty.

 

*Změny zaměstnání:*

Po tom, co mě opustil strážný anděl- prostějovská nemocnice, zažívám období nevyrovnanosti, strachu, …období plné stresu. První milostné románky, vztahy, setkání a výlety za objevy, …bouřlivý život nespolehlivého mladíka, který prochází zimou, sněhem, ulicemi Olomouce, a hledá sám sebe. Žena v bílém plášti rozsuzovala mou duši a smutná maminka se opět vracela na svém kole starobylými prostějovskými uličkami domů, s nevyřešenou otázkou. Do těchto let se ale vracím svou duší rád, jelikož zde občas cítím světýlko a náznak štěstí, které mě zatím nepotkalo. Časté večery rozkládám své znepokojené a divoké tělo ve vaně oblíbence, k němuž pravidelné cesty, do klidu a pohody, začínám mít jako pravidelný rituál.

V jeden rok…, psalo se tehdy kolem 2002, jsem chtěl odejít za svou láskou, do města velkého- města snů, slávy, zábavy. Dnes, v roce 2019, se obracím vzpomínkami do těchto let, žiji ve slávě, … ale ne té, o kterém jsem naivně snil tenkrát. Sláva, z tenkrát, neexistovala a nebyla reálným světem. Mé mdloby, při zkouškách na vánoční koncerty, které díky katolické a hudební výchově rodičů, tolik miluji, ve mně bojují s démonem, říkajícím- odejdi, staň se hvězdou. V těchto letech mě mé vlastní zpěvy v prostějovských sborech neuspokojují. Cítím omyl reality a současného bytí. Musel jsem být extrémní introvert se svým extrémně velkým světem.

Tak, jak popisuje hudební a grafické album „Já a ty“ období let 2006, (Prostějov), období umělce, trávícího šťastné večery s láskou, (satanem), učící se lásky, sexu, milování, končí bílým únorem, a přežívá v lásce k francouzštině a kreslené Enigmě, umírá březnovými návštěvami olomouckého altánku pravdy. Pár kroků od nemocnice je socha, kterou zde před 100 lety postavil můj pradědeček, (povídá mi maminka, v jeden odpolední vánoční opuštěný podvečer, v Prostějově, 2019). Proč jsou tyto místa propojena tak silnými událostmi, nesouvisejícími spolem? …Ptám se dnes. Ta bílá březnová rána, plná lásky k sobě samému, pochopení života, s knihou francouzštiny v ruce, ctím dodnes. Stejnojmenné výtvarné album kreseb „Já a ty“, (2006, Prostějov), vyjadřuje svými tvary a barvami období křehkosti, období krásných večerů a víkendů léta přecházející na žluté, až oranžové doznívající slunce říjnů a přes časové barvy a životní zlomy podzimu, k času zimy, prázdnoty, konce. Propojení zimy s létem a jejich událostí je znázorněno na albu, jak výtvarném, tak hudebním.

Grafika umělce, typická pro ruce ženy, hudba, jež skládám a vymýšlím při pochodech své funkce, v zaměstnáních, snění, malování, zaznamenávání nápadů, tvarů, zobrazuje smutek a mísí se s příchodem léta dalších let, kdy poslouchám na balkoně domu nového, domu mého strážného útočiště a lásky, „Hard candy“, od Madonny a skladba „Incredible“ mi říká: „Jdi do Prahy!“ V roce 2018- 19, ji tvořím ve svém období slávy, v Praze, v naprosto jiném kabátě a jako jiný člověk.

Šel jsem!

 

*Praha- Hloubětín, 2008:*

Návaly mdloby, v hromadné pražské dopravě, z pokusů o nastěhování, z minulých let, let nezralosti, se změnily v realitu. Realitu na vyšší úrovni. Nejsem již naivní teenager, co odchází do města velkého za zábavou a slávou, v područí jiných, ale muž, …jdoucí sám za sebe. Maminka mi v prvních osamělých dnech života, v Praze, napsala povzbuzující a láskyplnou sms: „Nebuď otrokem svých kamarádů, ale jdi sám za sebe!“

První týdny masíruji okolí svou showmanskou povahou, a začínám v Praze vládnout. Muž, který jde se mnou Prahou již od dob neukojeného mladí a naivity, co mi kdysi ukázal svět zábavy, dával mi spánek, útočiště, v letech mladého teenagera utíkajícím do Prahy za zábavou, zajistil zaměstnání a vstup do města velkého, …dnes, a po letech přišel dne 29.1.2019, v Praze, do Divadla Inspirace, na mou premiéru. Propojení dneška s minulostí vnímám tolik silně. On byl ten, díky kterému jsem začal hledat v letech 2001 lásku, otevřel se mi svět touhy, …on byl ten, se kterým jsem se nevidíval tak často, ale vždy se v mém životě objevil, asi proto, aby se něco stalo, či odehrálo. Aby mě možná něco posunulo kupředu, otevřením cesty nelehké, ale životní, bez níž se nedá jít vpřed. Že by takový osudový sledovatel?

Hloubětín a harmonie z života na Moravě, s písní „Když se světla rozžhnou“, z dob gradující lásky se satanem, z dob Moravy, přetrvává v mých tvůrčích touhách, v roce 2008, prvních dnů života, v Praze. Uličky malých obchůdků, kde si vždy nakoupím potraviny do svého bytu, útočiště s vyzrálým kamarádem, bohužel pro mě ne ideální představou bytí, se mísí s raním dojížděním a nejistotou, a také nečistými pocity bytí, kdy mi v srpnových horkých dnech stéká pot po čele a snažím se zkrášlit společné obydlí. Naplněn nejistotou, samotou, strachem. První zimy ve mě vyvolávají touhy po zimách dětských, o kterých jste již četli v dřívějších odstavcích. Odjíždím vždy z města velkého na Strojnickou, do Prostějova, …kde hledám útočiště a užívám si táty a maminky. Zimní denní světlá odpoledne a ranní zimní tmavá rána mě na Vánoce vždy vyžene z města velkého domů, do let dávných.

Hard candy:

Poprvé v životě jsem spatřil Madonnu. Černobílá vstupenka, zakoupená na německém serveru, specificky graficky vyrobená, je osudovým doprovodem na ranní pozdně letní cestě do Berlina. Noční putování ulicemi Berlina, části Olympiastadion, s pocity, které jsem ještě nikdy neprožil, …jakoby silná umělecká a láskyplná podpora od hvězdy, o níž v ranních berlínských novinách čtu, že již spěchá na letiště. Ona zde již není a já tu jsem sám, osamocen, …čekající na bus zpět, do České republiky. Posvátný můj pocit, po návratu do Prahy, kdy jsem součástí sebe a naplněn zázemím a uvědoměním, kdo vlastně jsem, mám v sobě dodnes.

*

Miluji choreografii a kontroverzi v choreografii. Ve svém mini pokoji vlastním zrcadlo, švihadlo, a později si přivezu i španělskou kytaru a trubku. Na ostrově nesvobody, mi pomáhají žít a neodpoutat se od hudby.

 

*Janáčkovo nábřeží, 2010- 2012:*

Stop to be shy!, Praha, 2009- 2010:

Roman a Lenka, mí spolubydlící, obdivovatelé singlu, z let života na Moravě, (Nekruť se!, Prostějov, 2004), který jsem přetextoval v těchto letech na anglickou verzi, spolu s tvorbou „I met Madonna (Prostějov, 2009), jsou svědky mých spoluprací, kooperací  a uměleckých pokusů v branži. Podporou jsou mi při mém prvním životním představení, …možná spíše varieté, jak vyjádřil můj životní sledovatel, „Večer s Adonnisem“, kde se cítím šťastný, zářivý, v prostředí lesklého klubu Paprsek, a jako opravdový Adonnis. Jenže, …silná kritika opět deformuje mou duši a po léta tajně trpím v ústranní a tvořím.

Tough girl a Wedding day, Praha, 2010- 2011:

Skladatelské pokusy a nevydařená zimní cesta do Domažlic, kde zvukař neuměl vyprodukovat trendové electro, by mě měly utvrdit v tom, že romantická zimní krajina a výlet drezínou do nahrávacího studia mi již tenkrát říkaly- vykašli se na manažery a tvoř sám!

Hard candy:

V městě mých snů a strachů mám v dnešní den i svou sestru. Po koncertě Madonny, který jsem viděl dnes již po druhé, jsem silně naplněný energií a spokojeností. Inspirace a láska rodiny, propojena s mým náročným prostředím, v Praze, byla velmi osvobozující.

„When I write the song for you“ a propojení s Olomoucí, Praha, 2010- 2011:

Nová láska, propojení mých návratů do dětství a cest z Prahy přímo do Kobeřic, a opětovný čich ulic a romantiky Olomouce, po letech, …společné procházky po Janáčkově nábřeží a mé zpovědi o tom, jak vodím návštěvy kolem Vltavy, u níž žiji, romantické chvíle a píseň s časovou harmonií, kterou věnuji drahé polovičce, nebyla zrealizována. Smutek vygradoval v hudebním studiu, před nahráváním singlu „Stop to be shy“, 2010, na Praze Hájích.

Zimní návraty do let minulých a Ivošek:

Návraty z města rodného do města velkého, smutek po Moravě a končící zimní rituály Vánoc, jsou pro mě často těžké. Ivošek, …vlídná květinka stojící na mém nočním stolku, na Janáčkově nábřeží, která mi zvadla na mé narozeniny, prohloubila můj smutek a stesk po Moravě.

*Lýskova ul. (2012), …život ztroskotance:*

Start:

Skončil jsem sám, se svou „I met Madonnou“, singlem, z roku 2013, na opuštěném ostrově. Ostrov, nebo- li byt, okolí obydlí, s městskou loukou, kde trávím bláznivé období: skládám hudbu, zařizuji hudební studio, modeluji kostýmy, rekvizity, točím videoklipy, prezentuji a produkuji šílené a extravagantně- kontroverzní projekty, v dalších osmi letech. Pouze zde a jen tady.

První večery svobody a dnů, kde si žiji jako král, …sám, nerušen, …poslouchám ultra amatérský zvuk singlu „I met Madonna“ a zde ještě nevím, že plno známostí, kooperací, pokusů, dopadne velmi dobře, ale i velmi zle. Učím se svými pády a vzestupy.

Bezva rocková parta, Kladno, Praha, 2010:

Fast farragos nastartovala osudově můj život umělecké etapy. Magické a studené chvíle po zimních koncertech, ať již na Kladně, či v Praze, mé daleké a pozdní cesty ze zkušeben do noční Prahy, vánoční cesty Kladnem, přímo do kouzelné sklepové zkušebny, a světelné show na koncertech, na nichž sem působil jako front zpěvák, měly silnou váhu a magii. Dodnes vzpomínám na mé noční cesty kladenskými, či pražskými autobusy, do mých západních obydlí Prahy.

Učitel kytary:

Roman mi ukázal svět elektrické kytary a první měsíce v novém bytě trénuji několik hodin denně. Objevuji krásu hry na el. kytaru a proto mi není v novém bytě tolik smutno. Zimní docházení do hodin kytary, do ul. Kovářova, na pražských Stodůlkách, kde trávím dalších 6 let svého života, …zažívám tvůrčí bouřlivé chvíle, esoterické vjemy, procházky po okolí mého obydlí, modlitby v kostele sv. Jakuba a nakonec se mnou kytara cestovala až za tátou, do Prostějova, na služebních cestách, do Krakova, (viz. dokument youtube: kanál- Petr Nezhyba: Jak jsem tvořil na dráze), zahrál si na ni Tomáš Slouka, v „Made in China“, (Praha, 2009- 2011), a Lukáš Klaban, na tour „Confessions“, v „Maestus modulator“, (Praha, 2011).

Made in China, Fast farragos, Maestus modulator, Praha, 2010- 2011:

Tomáš Slouka se za mnou podíval i na Lýskovu ulici, …tenkrát mi majitel nevěřil a hlasitý free jazz v panelovém bytě byl příliš velké sousto pro sousedy. Kluk, s nímž již svobodně tvořím od dob života na Janáčkově nábřeží, mi nabízí také útočiště i za dob romantických zim, na sídlišti Malešice, v bytě, podobném staré kůlně s hnědou vesnickou kočičkou a sem tam vystupujeme na koncertech hlasového poradce Lukáše Jindry, již nějaký ten rok, v nedalekém stodůleckém Mlejně. Duet na mou autorskou píseň „Drsná holka“, Praha, 2009, a letní, či zimní návraty pražským metrem a stodůleckými autobusy na Janáčkovo nábřeží, či nového bydliště, Lýskovou, byly plné naplnění, očekávání, spokojenosti, že má osobnost se stává právoplatným pražským umělcem. Hudební a zvukařské pokusy z kolekcí „Made in China“, Praha, 2010- 11, „Fast Farragos“, 2010- 2011, Kladno, „Maestus modulator“, Praha, 2011- 2012, sledují mí profesní kolegové a nadřízeným se ježí chlupy na těle, když sledují, jaké módní doplňky nosím do zaměstnání. Život v blízkém Siemensu, strážném anděli, jak uvádím ve firemním časopise, kde otiskli promo foto „Maestus modulator“, mě neuspokojuje a kontroverzní umělec se usazuje po pár letech v říši železnic.

Nastává období „Fucker“ 2012- 2014, Praha. Profesní pád znamenal naopak i můj umělecký vzestup, kdy se šéfová oddělení rockové opery, na Mezinárodní konzervatoři, Pavla Forest,

Výtvarný muž na opuštěném ostrově, Praha, 2012- 2015:

Bouřlivé chvíle focení, výroby kostýmů, kompozice, spolupráce s Kristýnou, která se již v období mého studia na Mezinárodní konzervatoři, v Praze, ujala projektu, na němž já, jako svobodný umělec, na Lýskově ulici, v Praze, Stodůlky, pracuji již mnoho měsíců. Můj vnitřní svět na ostrově, (můj byt a jeho okolí- Lýskova ul.), a mé kontroverzní postupy tvorby, (grafická tvorba, návrhy kostýmu pro projekt Fucker, natáčení klipů), vše s mimozemskou a šílenou tematikou, nabral crazy rozměrů.

Fucker, Praha, 2012- 2014:

Železnice, moře a můj svět, Praha/ zahraničí, 2012- 2015:

Ukončení zaměstnání v Siemensu započalo můj nový život. Vlaky zachránily mé živobytí a daly mi možnost nabírat inspirace na dalekých cestách, k moři, ve studených večerech, při služebních pobytech, v Polsku, možnost procestovat svět, poznat národy, vozit pytel zážitků rodičům a hlavně nadšenému tatínkovi, do Prostějova, a tvořit, psát texty, skládat hudbu, psát scénáře, trénovat choreografii, až do dnešní doby, roku 2019. Mnoho cest jsem procestoval, jak s mým osudovým nástrojem, trubkou, tak el. kytarou. (Viz.: dokument youtube, kanál: Petr Nezhyba: Jak jsem tvořil na dráze.)

Pokračování pohádky „I met Madonna“, Praha, 2015:

Výtvarný klip, jeho pohádkové barvy, pohádka, ačkoliv silně kontroverzní, kreslila můj rok 2015. Madonna v mé tvorbě a já před objektivem kamer, spolupracuji s J. Zeinerem, (Fair film, Praha) na svém osudovém klipu. Vyřádil jsem se jak herecky, tak výtvarně a do mé sbírky připadá další dílo, ve spolupráci s J. Zeinerem.

NZHBA, Praha, Stará Boleslav, 2015:

Specifické album, ať již lesklým a zvonným zvukem, temnotou, tak kontroverzním textem i grafikou, vyjadřuje realitu a silný pád mé psychiky, v období studia na Mezinárodní konzervatoři, v Praze.

Křest „Madonny“, Praha, 2016:

Smutné studium jsem uzavřel třešní na dortu a kontroverzní spoluprací s dívkami, návnadami pro diváky, … muže. Výtvarná produkce a poslední návrat k postavě Madonny, zobrazené způsobem, jaký podává klip „I met Madona“, zejména s písněmi z alba „NZHBA“, Praha 2015, specifická a plná kontroverzních textů, kostýmů, názorů a videí, uzavřela mé studium a životní etapu.

Sacrifice, Praha, 2016:

Hodný muž a konec kontroverze/ vytvoření projektu, za který jsem po další umělecké etapy chválen, dalo nastartování nápěvem coveru, v Praze.

Očista, Praha, 2016- 2017:

Kontroverze odešla a můj život je ponořen do hluboké bolesti. Skladbu jsem zadal producentovi Ondrovi Žatkuliakovi, ještě v zimním období a po mnoho peripetiích, strastí a strachů o těžce nemocného tatínka, přešla smutná zima v rok 2017, bolestivé léto a export skladby, teprve v horkých měsících roku 2017, kdy jsem se staral o nemocné rodiče, trávil rituály současné, propojené s časy mládí, na Strojnické ulici, v Prostějově. Horké a bolestné slunce se přeměnilo v loučivou etapu září, a můj odjezd zpět, do města velkého

„Od nicoty ke hvězdám“ a sentimentální scénář, Praha, 2018:

V jeden lednový den, kdy cestuji vlakem k rodině, píši scénář pro Z. Klumpara. Původní vidina symbolické a náznakové laserové show, či moderního muzikálu pojednávajícího o mém životě, v kombinaci barev bílá a fialová, se změnil ve všednější muzikálovou podobu. Za pár dní, v Praze, mi stékají slzy po tváři a přemýšlím nad časovkami scénáře:

Propojení období a jejich návaznost na sebe, viz. celý odstavec „Pocity a vjemy“, např. generálními pauzami, melodickými přechody, působí tolik sentimentálně.

Např.:
-Období „Já a ty“- vyjádřeno steskem a protiharmonií písně „Pozdní podzim“, připomínající pozdní šero roku,

-Období stěhování do Prahy- vyjádřeno extravagantním beatem, původně zamýšlena choreografie na mé přání- kdy extravagantně oblečený tanečník a tanečnice, v uplém koženém oblečení, se po sobě plazí, tak jak to kdysi udělali v projektu „Prodigy“ a tím má píseň symbolizuje přechod do města velkého a extravagantní část života,

-Generální pauza,či smutná a prázdná instrumentální mezihra, po smutném pádu, (nemoc táty a čekání na rozřešení),

-Generální pauza,či smutná a prázdná instrumentální mezihra, po smutném pádu, (odmítnutí mého já osudovým člověkem a nastání období nemoci a čistění).

 

Grafiky pro „Madonna in contratenor“, „Adonnis“, Prostějov, Praha, 2018:

Letní dovolená, u rodičů, mé napodobeniny rituálů mladých let, kdy si občas vyšlápnu do ulic Olomouce, či rodného města, večery nad grafikami, s doprovodem bouře a aniž bych o tom vlastně věděl- poslední chvíle s tatínkem, které byly opravdu poslední, je vzpomínkou. Grafiky pro prezentaci „Madonna in contratenor, 2017- 19, Praha“, grafiky (Talíř, 10 mužů, Drak, atd.), pro projekt „Adonnis, 2018- 19, Praha“, kreslím v krásné sluneční dni u tatínkova lůžka, či v letní příjemné horké večery. Dovolená odešla a já již jen po pár týdnech četl zprávu mé sestry: „Tentokráte je to již s tátou, Peti, opravdu navždy. Je mi líto.“ Myslím, že posledním dílem, které tvořím v blízkosti otce, je grafika léta 2018, v Prostějově, napodobeniny Eiffelovy věže, pro projekt Adonnis.

***

Vše na těchto stránkách je zpracováno ke dni 23.1.2019, přičemž budoucí tvorba je již jednotlivě dělena a rozepisována do všech odstavců.

***

 

I I I .  Č Á S T :

I ČASY V TVORBĚ:

1.POSTAVA:

ADONNISOVSTVÍ: KŘEHKÝ MUŽ ZPÍVAJÍCÍ ŽENY/ DVOJROLE- MUŽ A ŽENA/ PROLNUTÍ DO ROLE OPAČNÉHO POHLAVÍ/ NEPOZNÁNÍ, O JAKÉ POHLAVÍ SE JEDNÁ/ MUŽ, ZPÍVAJÍCÍ O SVÉ TRANSSEXUÁLNÍ ROVINĚ, KTEROU NEPROZRAZUJE:

Původním záměrem doprovodu zvukové části „What it feels like for a girl“, projektu „Madonna in contratenor“, Praha, 2018- 19, (a po mnoho let mým snem, již dříve vytvořit), bylo již od roku 2017, natočit klip, kde si zahraji roli problémového, vzhledově krásného mladíka nebo ženy, s typickými událostmi doprovázejícími mladé problémové teenagery, (užívání drog, rychlá jízda autem, jeho odcizení a nabourání, padělání dokladů, …přežívání kriminálníka v dnešní době). Mým snem je využít specifičnosti mého vzhledu a povahy- muž, který si nechá narůst vlasy na mikádo, vypadá, s jemnými rysy obličeje, jako hermafrodit- neví se, zda jde o muže, či ženu. Vokál v kontratenoru zní opravdu dámskou barvou. Oblečení, jež by bylo zvoleno, jako univerzální, které může mít na sobě muž i žena, vyvolá poté vtip, kdy divák nebude vědět, o jaké pohlaví se jedná. Šlo by ztvárnit videoklip, jako dvojroli, kde bych si zahrál mladíka a též ženu, popřípadě hrál roli muže, s prolnutím obrazu do role ženské. Jemná a nevinná vizáž, a typický výraz obličeje, vyjadřující jemnost a nevinnost, propojena s povahou kriminálníka, vypovídá o zvláštním dojmu…, často hodní a nevinní lidé bývají problémovými, či kriminálníky. Další verzí je dlouholetý záměr, kdy bych byl mladíkem, zpívající dámskou barvou- ukázal svou jemnost a křehkost, jako muže, nebo mohu být mužem, ale vnitřně zpívám o sobě, jako ženě, či své transsexuální rovině. Zcela originálním dojmem bude působit veřejná produkce, kdy na pódium přijdu jako pěkný teenager- muž, zpívající žensky a v ženské rovině, ale pouze s mužskými gesty.

2.ADONNISOVSTVÍ:

IMAGE:

L.A.P., PMIC, PRAHA, 2018- 19/ TALENTOVÁ SOUTĚŽ, PRAHA, 2019: Štíhlý muž, se zlatou kudrnatou parukou, zvýrazněné černé kontury a znamínko krásy, rudé rty, zlaté sako, bílá plastová košile, s černými knoflíky, zlaté kalhoty, bílé punčocháče, zlaté boty, a zlatý plášť, (na zlatých oděvech jsou zdobené ornamenty, po odhození pláště vidíme modré velké ornamenty na košili s černými knoflíky a černými pruhy po bocích, a na zádech obrovské zlaté písmeno „A“), je tak štíhlý a hebký, že by jej člověk pohladil jako talismana. V nadupané hudbě se synth protibasem skladby L.A.P by si divák řekl, že se k tak dravému žánru ani nehodí, a člověk by se chtěl stát málem jeho ochráncem, ale ve spojitosti s hudbou jeví pocit specifické dimenze.

ADONNISOVSKÝ VOKÁL PODLE  PROJEKTU „PMIC“, PRAHA, 2019:

V dubnu 2019, začínám spolupracovat opět se studiem „Studio pro muzikanty“, v Rudné, u Prahy. Slunné ráno, po předchozím dni, příjezdu z předvelikonoční Moravy, kdy se vracím na místa, kde se v posledních týdnech cítím volný a jarem inspirovaný, vyjíždím na první konzultaci do studia, s Romanem Stefflem. Otevíráme projekt „What it feels like“ a začínají se dít další pokusy s písní. Vše nabírá kurs dalším směrem, …a to tím, kterým vlastně chci- klasickou harmonii a klasické seskupení nástrojů podložit drsnější electro, až techno, aranží. V projektu se profesně rýsuji jako kontratenorový zpěvák/ vokalista, a též producent. Objevujeme novou verzi mé tvorby- jemný Adonnisovský vokál/ kontratenor, postavený na drsných electro a dark aranžích (hip hop), a dark harmonii. (Že by dal Adonnis vznik novému proudu- hip hopu v kontratenoru?) V polovině dubna se rodí nová image Adonnisovského vokálu- s přehnanou jemností a strachem, až hysterií, ve zpěvu, s odleskem sexy osmdesátkového frázovaného tanečního pojetí, v kontratenoru.

INTELIGENTNÍ HUDBA:

Protiharmonie a aranže, nad kterými musí posluchač přemýšlet a hledat své zákoutí a speciální hudební místa.

Petr Nezhyba: „Již od dětství jsem si v každé skladbě interpreta, kterého jsem poslouchal, našel svá místa a zákoutí, na které jsem se těšil, …ať již byly harmonické, rytmické, obsahující pro mě zvláštní barvu, atd..

NOVÝ PROUD, PODLE PROJEKTU „PMIC“, PRAHA, 2019?:

Petr Nezhyba spojuje několik aspektů hudby v jeden svůj originální celek:

-živel harmonie a jeho typické protiharmonie, (nevyváženost jeho povahy a určitá nerozhodnost je značkou jeho harmonie, kdy nemá ujasněno, zda v určitém úseku nastoupí dominanta, subdominanta, apod., proto je spojí dohromady a harmonický postup tvoří zvláštní neurčitý prvek),

-živel jemného kulatého kontratenoru, pojatého tanečně, do taneční hudby,

-tvrdé a drsné základy (hip hop) podkládají svrchní jemnou vokální linku s hudebními „krucánky“, (niterně složité propracované harmonie),

-hudební„krucánky“, (niterně propracované harmonie),

-nevyvážená povaha dává ke vzniku specifické harmonie, velmi vážné, až disonantní, s neujasněnou harmonickou funkcí, (interpret spojuje harmonické funkce dohromady),

NÁZOR PROFESIONÁLNÍCH SPOLUTVŮRCŮ:

Crazy hudba se tvoří ve Švýcarsku, či Amsterdamu. Švýcarsko se v historii chtělo vyrovnat Německu proto zvolilo systém- extrémní specifické individuality. A dodnes je živnou půdou pro mnoho specifických aspektů.

 

3.HUDEBNÍ TVORBA:

HARMONICKÉ PŘECHODY:

Již od dob studia na gymnáziu, kdy jsem si vyráběl podklady pro svá vystoupení, si libuji v harmonických přechodech písní, kdy se často stává, že přechod vyrábím mezi dvěmi náladově a tematicky kontrastními částmi, (používám akcentované aranže, scénické zvuky, či protiharmonické časové plochy), např. má vystoupení na akademiích během studia na gymnáziu, 1995- 1999, Prostějov/ talentová soutěž, 2019, Praha, (projekt PMIC).

ADONNISOVSKÁ HARMONIE:

DRBNUTÍ TÓNU- nástroj časové zazní a ihned odejde,

KAŽDÝ TÓN MÁ SVÉ PŘÍSNÉ MÍSTO A VÝZNAM- nástroj časové zazní a ihned odejde a i tento krátký úsek má své silné opodstatnění a pocitový důvod,

JAZZOVÉ AKCENTOVANÉ NÁRAZY- např. projekt „PMIC, 2018- 2019, Praha“, skladba Vogue- první doby nových úseků zdůrazní jedním nárazem trubka, (či šestnáctinovým časovým a vážným a pocitově pyšným příchodem),

POSLEDNÍ NÁVRATY-návraty plné harmonie a nástrojového obsazení, naposledy, před opravdovým ukončením, (působí sentimentálně, s pocitem loučení),

POSLEDNÍ NÁVRATY S PODPOROU- např. projekt „PMIC, 2018- 2019, Praha, VOGUE/ BEST NIGHT:

END- protiharmonické jevy této aranže podporují upadající harmonii závěru:

-návraty plné harmonie a nástrojového obsazení, naposledy, před opravdovým ukončením,

-návraty s harmonií drbnutí nástroje, např. piana, kytary, v některých případech podpořené silnou protiharmonií, či harmonickou změnou, a změnou další harmonie ploch,

-opakující se „drbnutí“ , či změna harmonie, s nízkou velocity= pocit vzdálenosti,

-vše může být zkombinováno s krátkým příchodem protibasu.

NEÚPLNÁ HARMONIE, ČI NÁSTROJOVÉ OBSAZENÍ, POSLEDNÍHO TAKTU PÍSNĚ- např. projekt „PMIC, 2018- 2019, Praha, skladba Vogue,

PŘEDĚLY:

INTRO L.A.P./ PŘECHOD MEZI PÍSNĚMI, PROJEKT „TALENTOVÁ SOUTĚŽ“, 2019, PRAHA:

Aranžmá začínám tvořit počátkem května, v Budapešti. Po několika dnech květen zavalila zima a déšť, cítím se lehce nemocný a v jeden večer poslouchám na svém bytě  intro, které jsem zatím v Budapešti naaranžoval. Protiharmonická linka s časově zdůrazněnými houslemi svou hlasitostí, jež symbolizují svým legátem úvod, mi ukazují, že jdu správnou cestou. Ten večer promýšlím choreografii a spatřuji typické pocitové pojetí Adonnise, které se odehrálo již v minulosti mockrát, např. přechody mezi písněmi v době vlastních vystoupení na akademiích studijních let, které jsem tolik miloval. (Střádal jsem si kostýmy, nakupoval zvukovou techniku a vyráběl podklady a choreografii, většinou covery oné ikony. Ve dnech představení jsem míval pocit, jako bych se narodil- miloval jsem, když se o mně mluvilo ve spojitosti s ikonou a užíval jsem si čas těchto dní). Zde, v intru L.A.P., začíná meditativní a nevinná harmonická linka, dějově zvýrazněná harmonií a symbolizuje změnu nálady interpreta, který v té chvíli šokuje svým postojem.

 

DALŠÍ ADONNISOVSKÉ ZNAKY:

PROJEKT „MADONNA IN CONTRATENOR“, 2018- 19, PRAHA:

A PROTIHARMONIE:

1.WHAT IT FEELS LIKE FOR A GIRL:

REFRÉN: hrubá aranže podkladu (smyčce a piano) a protiharmonický bas,

(Další verze: mastering- březen 2019: R- Sound4U, Zdiby: sloky- vzájemné časové odpovědi různých nástrojů (tižší zátiší pro fagoty, atd./ trubka v intru a sloce- šestnáctinové typické adonnisovské komediální sekvence),

2.LIKE A FLOWER:

INTRO A VERZE- enigmatické harmonické pochody/ setkání závěrečných taktů jednotlivých bloků, (kombinace harmonie: vokál- podklad, např. tónika/ dominanta),

MEZIHRA/ END- protiharmonie trumpetových sól a časová vzdálenost vytvořena dusítkem, s neustále se vracejícím motivem- leitmotiv/ bas a basové nástroje, v kombinaci se zvonnými synthy- vždy časově a protiharmonicky přicházející v určitý okamžik, jen symbolicky, a ihned vždy odejdou, (pouze časový náznak, který v časovém úseku s harmonií skladby vytvoří časovou protiharmonii)/ housle hrají časově protiharmonicky, v legátech, typický adonnisovský časový (křehký, extrémně jemný, a propracovaný) motiv/ v konečné části dojde k nečekanému poslednímu časovému otevření spojením protiharmonie akordu a trubky,

3.VOGUE/ BEST NIGHT:

END: VOGUE- „BEAUTY IS, WHERE YOU FIND IT“- TRIO- protiharmonický zpěv podpořen širokou a důstojnou operou/ legátové přechody do další části s pocitem závěru,

END- protiharmonické jevy této aranže podporují upadající harmonii závěru:

-návraty plné harmonie a nástrojového obsazení, naposledy, před opravdovým ukončením,

-návraty s harmonií drbnutí nástroje, např. piana, kytary, v některých případech podpořené silnou protiharmonií, či harmonickou změnou, a změnou další harmonie ploch,

-opakující se „drbnutí“ , či změna harmonie, s nízkou velocity= pocit vzdálenosti,

-vše může být zkombinováno s krátkým příchodem protibasu.

 

B VOKÁL:

1.WHAT IT FEELS LIKE FOR A GIRL:

A)VOKÁL A ENERGIE VOKÁLU- BRIDGE- vstupňující se drama a napětí spojené v hlase a propojení s protiharmonií podkladu,

B)TREMOLO- časové tremolo- pocit zimy, úzkosti a prázdnoty,

C)ADONNISOVSKÝ VOKÁL- jemný a sladký- Barbie boy/ Madonna boy,

2.VOGUE:

-pocitově pyšná energie vokálu, hlavně mluveného/ závěrečná část je pouhý výňatek a pokračování verše z originální verze- čili výňatek s úvodem pokročilejší fáze působí pocitem závěru, náhledu na pokročilý čas, přičemž slovo „vogue“, které se párkrát s protiharmonickou změnou zopakuje, v jednom místě záměrně „skočí do tempa odlišným způsobem“, působí časově a záměrně podporuje časovou fázi závěru a „úpadek“ energie refrenu,

REFRÉN- taneční frázování v legátu,

3.LIKE A FLOWER:

MEZIHRY A END: časový vokál způsobený šeptáním, který zvýrazňuje stav času písně- buď se zmírající energií, či enigmaticky rozpoložený a v extázi- end,

4.VOGUE/ BEST NIGHT:

-v písni VOGUE a BEST NIGHT podporuje nečekané časové návraty závěru, a v BEST NIGHT dokonce nedořekne celý svůj verš- zlomení je výraz úpadku a času,

 

C TRUBKA:

viz jednotlivé odstavce,

VOGUE:

JAZZOVÉ AKCENTOVANÉ NÁRAZY- např. projekt „PMIC, 2018- 2019, Praha“, skladba Vogue- první doby nových úseků zdůrazní jedním nárazem trubka, (či šestnáctinovým časovým a vážným a pocitově pyšným příchodem),

REFREN- pocitově pyšná harmonie a šestnáctinový jazzově- taneční pohyb,

BEST NIGHT:

-vracející se motiv trubky a též i trubky samotné a časová vzdálenost barvou vytvořena dusítkem,

 

D BAS:

VOGUE:

-pocitově pyšná harmonie a šestnáctinový jazzově- taneční pohyb motivu barvy basu, který podporuje bas první, (barva tónu zvonná a nástup lehce „zkreslený“, čili „prdlavý bas“),

 

D HARMONICKÉ ZAMRZNUTÍ:

2.LIKE A FLOWER:

MEZIHRA A END: tomuto pocitu sem tam napomáhá v této skladbě synth připomínající zpívající racky a časově podporuje prázdná místa,

 

E UPADAJÍCÍ HRUBÁ HARMONIE ČÁSTI END/ ROZEVŘENÝ BAS, ATD:

1.LIKE A FLOWER:

MEZIHRA: místa prázdnoty a časového úpadku- hrubá harmonie plus vokál s energií „vymíraní“, prolnuté s křehkými houslemi plus symbolicky krátký příchod basu, (pouhé „drbnutí“= adonnisovský znak),

2.VOGUE/ BEST NIGHT:

END- ZAMRZNUTÍ A NÁHLÝ VZESTUP PŘED KONCEM: místa prázdnoty a časového úpadku- hrubá harmonie plus vokál s energií „vymíraní“, prolnuté s křehkými houslemi plus symbolicky krátký příchod basu, (pouhé „drbnutí“= adonnisovský znak) / v konečné části dojde k nečekanému poslednímu časovému otevření spojením protiharmonie akordu a trubky,

END: VOGUE- „BEAUTY IS, WHERE YOU FIND IT“- TRIO- protiharmonický zpěv podpořen širokou a důstojnou operou/ legátové přechody do další části s pocitem závěru, přičemž slovo „vogue“, které se párkrát s protiharmonickou změnou zopakuje, v jednom místě záměrně „skočí do tempa odlišným způsobem“, působí časově a záměrně podporuje časovou fázi závěru a „úpadek“ energie refrenu,

END: VOGUE/ BEST NIGHT- protiharmonické jevy této aranže podporují upadající harmonii závěru:

-návraty plné harmonie a nástrojového obsazení, naposledy, před opravdovým ukončením,

-návraty s harmonií drbnutí nástroje, např. piana, kytary, v některých případech podpořené silnou protiharmonií, či harmonickou změnou, a změnou další harmonie ploch,

-opakující se „drbnutí“ , či změna harmonie, s nízkou velocity= pocit vzdálenosti,

-vše může být zkombinováno s krátkým příchodem protibasu.

3.BEST NIGHT:

– poslední záchvěv písně je časové zopakování a návrat, tentokráte časově surové barvy piana,

 

F PROTIHARMONIE V URČITÉM ÚSEKU:

PROJEKT „MADONNA IN CONTRATENOR“, LIKE A FLOWER, 2018- 19, PRAHA: Časové nájezdy basu s harmonií synth a houslí, kdy do mezery a prázdného podkladu „vlítne“ krátká protiharmonie, podkládající zpěv, či mluvené slovo, působí velmi časově.

 

G CELKOVÉ POJETÍ:

1.ZPÍVÁNÍ U GRAFIK:

Již v březnu, 2019, mi psal manažer zprávu, že moje tvorba, propojení zpěvu s uměleckými grafikami, je mou originalitou. Druhý dubnový pobyt u maminky, v rodném městě, užívání rozkvetlých stromů a pravidelných rituálů, propojuji s výletem do ulic města mé minulosti, Olomouce. Casting do talentového TV pořadu byl příjemným večerem a na mé zpáteční podvečerní cestě autobusem, zpět, do Prostějova, mám výčitky, že netrávím volný čas s dětmi, ale řeším svou kariéru. Napadají mě zajímavé myšlenky, propojení křehkosti „Adonnise“, zpěvu kontratenorových písní, (coverů Madonny), s časově extrémně upřímnou a něžnou prezentací mých křehkých a citlivých grafik na videoprojekci. Romantický jemný muž, v obleku, křehký a upřímný, jako anděl, prezentuje svou tvorbu- umělecké zátiší tvořené jeho dětmi- hudbou i grafikami.

2.PŘEDĚLY:

INTRO L.A.P./ PŘECHOD MEZI PÍSNĚMI, PROJEKT „TALENTOVÁ SOUTĚŽ“, 2019, PRAHA, HISTORICKÁ VYSTOUPENÍ MLADÝCH LET:

Aranžmá začínám tvořit počátkem května, v Budapešti. Po několika dnech květen zavalila zima a déšť, cítím se lehce nemocný a v jeden večer poslouchám na svém bytě  intro, které jsem zatím v Budapešti naaranžoval. Protiharmonická linka s časově zdůrazněnými houslemi svou hlasitostí, jež symbolizují svým legátem úvod, mi ukazují, že jdu správnou cestou. Ten večer promýšlím choreografii a spatřuji typické pocitové pojetí Adonnise, které se odehrálo již v minulosti mockrát, např. přechody mezi písněmi v době vlastních vystoupení na akademiích studijních let, které jsem tolik miloval. (Střádal jsem si kostýmy, nakupoval zvukovou techniku a vyráběl podklady a choreografii, většinou covery oné ikony. Ve dnech představení jsem míval pocit, jako bych se narodil- miloval jsem, když se o mně mluvilo ve spojitosti s ikonou a užíval jsem si čas těchto dní). Zde, v intru L.A.P., začíná meditativní a nevinná harmonická linka, dějově zvýrazněná harmonií a symbolizuje změnu nálady interpreta, který v té chvíli šokuje svým postojem.

NÁBĚH/ NÁVRAT- L.A.P., PMIC, 2018- 19, PRAHA: Bouřlivý refrén přejde do řídké harmonie, zpětného intra, ponořen do jejího echa, tím pádem se mísí zvuky a vznikají zajímavé harmonie. Typickým adonnisovským znakem v této části je na jevišti projev, kdy utlumí svou energii a dějově, pomocí výrazu gesta, očí, a těla, užívá protiharmonie, která v tomto místě, u skladby L.A.P. je navíc podpořena protibasem.

 

H VÍCE ASPEKTŮ:

L.A.P., PROJEKT PMIC, 2018- 19, PRAHA/ TALENTOVÁ SOUTĚŽ, 2019, PRAHA:

1.CELEK:

PULZUJÍCÍ NAFOUKANÁ SMYČKA:

Krátká electro mantra, jejíž taneční ráz skloubený se synth oktávovým basem, hrající sekvence, (harmonie basu působí silně závažně), krátce zahraje a po chvíli odejde, se jeví jako krátký pozdrav skladbou, která ale v posluchači zanechá božskou dimenzi. Harmonie použitá ikonou, zpívající o modlitbě, je zvýrazněna plochami, jejichž protiharmonie a pocit vyšších vrstev harmonie, zní jako krátký pozdrav z nebe.

ZÁVAŽNÝ BAS:

 Krátká electro mantra, jejíž taneční ráz skloubený se synth oktávovým basem, hrající sekvence, (harmonie basu působí silně závažně), krátce zahraje a po chvíli odejde, se jeví jako krátký pozdrav skladbou, která ale v posluchači zanechá božskou dimenzi. Harmonie použitá ikonou, zpívající o modlitbě, je zvýrazněna plochami, jejichž protiharmonie a pocit vyšších vrstev harmonie, zní jako krátký pozdrav z nebe.

ZÁVAŽNOST HARMONIE SPOJENÁ S ŠOKUJÍCÍM PROJEVEM A IMAGE:

Závažná barva a harmonie basu, spojená s paradoxně tanečním a odvázaným rytmem, jako je u děl Nezhyby známé, se pojí s projevem Adonnise- extravagantní nadčasové figury, kdy jeho gesta očí a těla, mají v ten určitý moment časový ráz a je opodstatněné, proč zrovna v onom okamžiku jsou. Spolu s hudbou tvoří specifickou dimenzi, …nadčasovou, až provokativní.

DIMENZE PROPOJENÍ ZÁVAŽNÉHO SYNTH BASU A PROVOKATIVNÍCH GEST INTERPRETA:

Závažná barva a harmonie basu, spojená s paradoxně tanečním a odvázaným rytmem, jako je u děl Nezhyby známé,se pojí s projevem Adonnise- extravagantní nadčasové figury, kdy jeho gesta očí a těla, mají v ten určitý moment časový ráz a je opodstatněné, proč zrovna v onom okamžiku jsou. Spolu s hudbou tvoří specifickou dimenzi, …nadčasovou, až provokativní, (specifický je make up- připomíná popovou ikonu, s podporou podobných gest v obličeji a tělem, z období 90. let, ale přitom to takto není- je malován, jako barokní kastráti, ale ikonu připomíná- bolestné rudé rty, znamínko krásy na tváři, zvýrazněné kontury, zlatá kudrnatá paruka i plášť= extravagance).

DIMENZE PROPOJENÍ ZÁVAŽNÉHO BASU A POHYBU INTERTRETA NA PÓDIU:

Závažná barva a harmonie basu, spojená s paradoxně tanečním a odvázaným rytmem, jako je u děl Nezhyby známé, se pojí s projevem Adonnise- extravagantní nadčasové figury, kdy jeho gesta očí a těla, mají v ten určitý moment časový ráz a je opodstatněné, proč zrovna v onom okamžiku jsou. Spolu s hudbou tvoří specifickou dimenzi, …nadčasovou, až provokativní. Jeho minimální tanec a 90% část projevu- chůze v tempu, či procítěná náboženská gesta, jsou zvláštní v bodech, kdy je hudba závažná, ale taneční, a jeho projev naopak vážný.

JEMNÝ MUŽ V DRAVÉ HUDBĚ:

Štíhlý muž, se zlatou kudrnatou parukou, zvýrazněné černé kontury a znamínko krásy, rudé rty, zlaté sako, bílá plastová košile, s černými knoflíky, zlaté kalhoty, bílé punčocháče, zlaté boty, a zlatý plášť, (na zlatých oděvech jsou zdobené ornamenty, po odhození pláště vidíme modré velké ornamenty na košili s černými knoflíky a černými pruhy po bocích, a na zádech obrovské zlaté písmeno „A“), je tak štíhlý a hebký, že by jej člověk pohladil jako talismana. V nadupané hudbě se synth protibasem skladby L.A.P by si divák řekl, že se k tak dravému žánru ani nehodí, a člověk by se chtěl stát málem jeho ochráncem, ale ve spojitosti s hudbou jeví pocit specifické dimenze.

NÁBĚH/ NÁVRAT:

Bouřlivý refrén přejde do řídké harmonie, zpětného intra, ponořen do jejího echa, tím pádem se mísí zvuky a vznikají zajímavé harmonie. Typickým adonnisovským znakem v této části je na jevišti projev, kdy utlumí svou energii a dějově, pomocí výrazu gesta, očí, a těla, užívá protiharmonie, která v tomto místě, u skladby L.A.P. je navíc podpořena protibasem.

2.GESTA:

Závažnost basu se propojuje s hbitými a extrémně procítěnými gesty interpreta:

-interpret zvedá kříž vzhůru a bolestně vzdává hold své víře, (make up- černé kontury, zvýrazněné znamínko, rudé rty, podporují jeho gesta použita v určitý okamžik: bolestné/ provokativní a manipulativní, atd.), to vše s krátkostí časové hudby electro mantry vytváří specifickou dimenzi,

DUB STEP MEZIHRA VERSUS ODHODLANÉ GESTO:

Interpret utne koloraturní zpěv, kterým připomněl divákům úvodní oduševnělé intro mega hitu a se změnou podkladu do extravagantního dub stepu, s pornoidním zvukem, pyšným sekundovým gestem, dá najevo, že chopí hudební nástroj a něco se začne dít- drsná aranž, pyšný zvuk (dub step) a start time nadupané sekvence, v propojení s gestem interpreta, vytváří extrémní dimenzi,

ČASOVÁ MEZIHRA- FRÁZE VERSUS ÚPADEK HARMONIE/ ZAMRZNUTÍ:

Mezihra a prořídnutí harmonie a nástrojového obsazení, jakoby zastavení, je typickým rysem žánru. Prořídnutí frází textu a nedokončené verše značí úpadek části a zástavu.

ČASOVÝ NÁVRAT DO PLNÉ HARMONIE:

Po mezihře a zastavení se vše časově vrací do původní nadupané části.

ČASOVÝ END- ŘÍDKÝ TEXT/ NEDOKONČENÝ TEXT:

Tak jako mezihra- prořídnutí harmonie a nástrojového obsazení, jakoby zastavení, je typickým rysem žánru. Prořídnutí frází textu a nedokončené verše značí úpadek části a zástavu. Na závěr dokonce zazní nedokončený verš, tím zavádí pocit do extrému.

3. IMAGE:

Štíhlý muž, se zlatou kudrnatou parukou, zvýrazněné černé kontury a znamínko krásy, rudé rty, zlaté sako, bílá plastová košile, s černými knoflíky, zlaté kalhoty, bílé punčocháče, zlaté boty, a zlatý plášť, (na zlatých oděvech jsou zdobené ornamenty, po odhození pláště vidíme modré velké ornamenty na košili s černými knoflíky a černými pruhy po bocích, a na zádech obrovské zlaté písmeno „A“), je tak štíhlý a hebký, že by jej člověk pohladil jako talismana. V nadupané hudbě se synth protibasem skladby L.A.P by si divák řekl, že se k tak dravému žánru ani nehodí, a člověk by se chtěl stát málem jeho ochráncem, ale ve spojitosti s hudbou jeví pocit specifické dimenze.

DALŠÍ VÝPIS ČASŮ:

GESTO, CHOREGRAFIE:

MINULÉ PROJEKTY/ TALENOTVÁ SOUTEŽ, 2019, PRAHA: šok přechodu z jemnosti klasické písně do extravagantního pojetí Madonny je umocněno i interpretovými ráznými akcentovanými gesty tváře, očí a těla, až provokativními- typický adonnisovský znak= časovost.

 

BŮH VE SPECIÁLNÍM PROJEKTU:

NÁZEV: KDO JE PETR NEZHYBA?, PRAHA, 2019

(Prezentace originální hudby a výtvarné grafiky)

BAROKNÍ KONTRATENOR- MIX DVOU PÍSNÍ- G.F.HÄNDEL/ MADONNA

2.května se modlím k Bohu o pomoc s projektem- sdělil mi:

A REPERTOÁR:

G.F.HÄNDEL- SCHERZA INFIDA- MATERIÁL Z HUDEBNÍ CRAZY KOMEDIE, 2018- 19,

MADONNA- LIKE A PRAYER- KONTRATENOROVÝ MATERIÁL Z PROJEKTU „PMIC“, 2017- 19,

(„Like a prayer“- na přání produkce).

 

B DŮLEŽITÉ BODY:

Projev by měl být dojemný, křehký, subtilní, milý, jemný, jaký je interpret Nezhyba…, musí být proveden s pokorou- poté může zaujmout.

Harmonie- láska- jemnost, …prodat subtilitu, aby se publiku líbila/ ne zženštilost- hlídat přísně hranici.

= ORIGINALITA.

 

SKLADBA 1: SCHERZA INFIDA:

KOSTÝM: baroko- rokoko= Adonnis je rokoková křehká figurka/ doplněné o nezhybovské ornamenty a grafiky na částech kostýmu, (punčocháče, košile).

Vymezení kostýmu:

malování/ make up- pouze příjemné zvýraznění rysů, (květy, ornamenty, a grafiky na obličeji není třeba), pouze: černá kontura-. obočí, řasy, stíny kolem očí/ zvýraznění adonnisovského znamínka/ rudé rty,

barokní zlatá paruka- ideál hustá, kudrnatá,

bílá košile (vesta), či jiné barvy- satén/ černé, či tmavomodré velké ornamenty- musí mít krajky- (prozrazena až ve skladbě č.2),

zlatý, či platinový plášť, s ornamenty,

barokní kalhoty s adonnisovskými  grafikami- ideál šedé, stříbrné, nejlépe kávové- okr, a na nich tmavošedé ornamenty= baroko,

CHOREOGRAFIE: barokní chůze- jemná, pomalá, ladná, jako se pohybovali kastráti, v období baroka, (pohlazení obrazu/ pomazlení se zdobenými barokními talismany- velký stesk v očích- procítit- zde musí být interpret  originální/ malíř- drží paletu, maluje na malířském stojanu, (jemné tahy štětce a vláčnost ruky shodná s křehkostí grafik= časovost),

VIDEOPROJEKCE:

Grafiky z pera Nezhyby- složité a křehké ornamenty- postavičky, symboly přírody, květin, náboženství,

PŘECHOD NA PÍSEŇ Č. 2:

Choreograficky: rázné pomalé vyslečení pláště, s otáčkou,jakoby jej interpret točil s sebou a větrem vanul a následné odhození- vše tajemně, (tajemná zde musí být i hudba, …musí být znak začátku boom, které má překvapit diváka= zde musí být šok/ interpret je v pozici 2: „Madonna in contratenor“- nezevšednění, ale atmosféra stoupe vzhůru, (Madonna je star, ale jednoduchá a blízká lidem, zde bude dojemný kontrast intra druhé písně- vrchol x jednoduchost- blízkost lidem)= časovost,

 

PÍSEŇ Č. 2: LIKE A PRAYER:

Přechodová melodie hraná na trubku: legátová jazzová trubka- pouze inteligentní barevný jazzový doplněk= časovost.

VIDEOPROJEKCE:

= skladba č.1, ale všechny grafiky zbarveny do modrých odstínů (hlavně tmavomodrá a olověně modrá, či světle modrá- extrémně)= specifický kontrast ke kostýmu= časovost,

HUDBA:

Velmi harmonická- jde o originální vyjádření hudby Madonny- koloratura= časovost/ plochy synth, jemnost, křehkost, dojem, (hudba i vokál). V intru, (boom) může být podpořena dubstepem, (i na konci skladby)/ podání Madonny v naprosto novém hudebním pojetí,

CHOREOGRAFIE:

Intro (může se opakovat na závěr)- motiv legátové trubky 2x- pokaždé do jiné diagonály, (minarety),

(při každém tempu a rytmice pouze náznakem značit rytmus- majestátní krok vpřed, atd., žádný tanec- jde o vznešenost- symbolické náznaky rukou a tělem)= časovost.

Šok přechodu z jemnosti do extravagantního pojetí Madonny je umocněno i interpretovými ráznými akcentovanými gesty tváře, očí a těla, až provokativními- typický adonnisovský znak= časovost.

Jedná se dva různé žánry, které musí působit jako jeden celek, čili soudržností je projev, styl projevu, videoprojekce- propojení klasiky a současného hitu v klasicko- postmoderním pojetí= časovost.

ČASOVÉ ÚSEKY:

HARMONICKÉ PŘECHODY:

Již od dob studia na gymnáziu, kdy jsem si vyráběl podklady pro svá vystoupení, si libuji v harmonických přechodech písní, kdy se často stává, že přechod vyrábím mezi dvěmi náladově a tematicky kontrastními částmi, (používám akcentované aranže, scénické zvuky, či protiharmonické časové plochy), např. má vystoupení na akademiích během studia na gymnáziu, 1995- 1999, Prostějov/ talentová soutěž, 2019, Praha, (projekt PMIC, úvod „Like a prayer“).

 

CELEK A NÁVAZNOST ASPEKTŮ NA SEBE NAVZÁJEM:

VIDEOPROJEKCE, (v případě první dojemné skladby „Like a flower, verze PMIC, 4- 2019, Studio pro muzikanty): krásné umělecké přírodní grafiky plus postmoderní grafické motivy, z pera P. Nezhyby- velmi barevné, (střídá se jedna za druhou- v pomalém tempu)= časovost.

Interpet, oblečený se symboly přírody a květin, milý, pěkný, upravený mladík, s barevnou košilou přírodních motivů, zpívající Madonnu, ve verzi kontratenor, „Like a flower“. Show začne písní „Like a flower“, s dějovými časovými smyčci, a Petr, jako francouzský malíř, ležérně odpočívá, popíjí víno, chvílemi maluje své grafiky na skleněném futuristickém malířském stojanu, (velmi subtilně, sebevědomě a procítěně= časovost), a jeho andělský kontratenorový hlas je podpořen hereckými projevy, s místy provokativními gesty, symbolizujícími klid, ležérnost a francouzskou mentalitu, přitom velmi křehkou, jemnou a dojemnou- malíř a snílek je velmi pokorný- maluje svou dívku, po které touží, či maluje Madonnu, (nebo jen sám sebe), jak by chtěl jako „hvězda“ vypadat- CESTA ZA SNEM= komplex časů.

Oblečení: krásné trendové ale jemné- košile, květovaná- ideál bílá s červenými květy nebo srdíčky, modré džíny.

Vše se obrátí v nadupaný hudební rapp, opět zpívaný barokním kontratenorem= SILNÝ HUDEBNÍ PŘELOM- ŠOK, (mladík přestane malovat milou a být romantikem, ale pevně vezme život do svých rukou- odhodí štětec, uchopí do ruky zdobenou hůl, rázně oblékne převlek):

SKLADBA „INCREDIBLE- PMIC“

VIDEOPROJEKCE: krásné umělecké grafiky plus postmoderní grafické motivy- výjevy extravagantních postav, z pera P. Nezhyby- velmi barevné, (střídá se jedna za druhou- rychlé tempo).

Interpret v  extravagantním kostýmu, ideálně futuristickém, s hvězdnou choreografií, jak dělá Madonna, když zdraví v počátcích své show, své fanoušky- stojí na vrcholu stage, se zdobenou holí, v ruce, oblečen v senzačním kostýmu. Propojení dějové hudby, křehkých smyčců, v protiharmonii, jemnosti grafik scény křehkého interpreta, se znaky extravagance a ležérnosti, zlomené do nadupaného rappu, postaveném na složité harmonii dějových houslí, kontratenorovém zpěvu, kdy na scéně stojí jiná bytost, než romantický malíř, ale futuristická popová hvězda- ta, o které snil mladík, když sebe maloval jako hvězdu- sen si zrealizoval/ možno použít kostým- žlutý- á la Dan Nekonečný, či ve stylu Lady Gaga- průhledný skleněný klobouk, crazy brýle, atd..

Zajímavá dimenze vzniká, když sestřih písně „Incredible PMIC“, je použita jako první, před „boom“, a po ní následuje boom- „LAP“, kde synth kytarové intro značí harmonicky čas, díky své protiharmonii a vážnosti a náběhu na chutný kytarový drive, poté interpret v barokním kostýmu zpívá verzi 1, podpořen kontrastním zjemněním do smyčců. Hip hop aranžmá, remixující klasiku, a crazy interpretova herecká scéna dává dohromady nadsázku a protiharmonická mezihra, kdy interpret přehodí na frajerskou a nohou tvrdě odkopne kryt kufru, vyhazuje tucty oblečení a převléká se na extravagantní figuru, s podporou basového závěru mezihry, dává dohromady dějovost a vzestup napětí. Interpret již před prvním taktem boomu drží hůl v ruce, dívá se uvědoměle do publika, hypnotizujíc a říkajíc: „Víte, kam směřuji?“ Ladnými, nevinnými kroky zády k lidem, směrem po stupínkách jeviště vzhůru, značí, že se dostává do hvězdně roviny, a kabaretová chůze s holí v ruce, nevinné postavy velkého jeviště, vyjadřuje jehlu, ztracenou v seně, kterou by divák milostí pohladil, ale přece jen se rázně otočí a na první dobu boomu stojí majestátně s přesvědčivým a odhodlaným výrazem v očích. Závěrečné refrény remixované modulované klasiky, spolu s majestátními kroky promenády a protiharmonie, vytváří nadsázku a boom. Sloky zatěžkaného hip hopu, ve spojení s nadsázkou a klasickou specifickou linkou zpěvu, vzbuzují pocit senzace a show.

PŘECHOD NA L.A.P.:

Aranžmá začínám tvořit počátkem května, v Budapešti. Po několika dnech květen zavalila zima a déšť, cítím se lehce nemocný a v jeden večer poslouchám na svém bytě  intro, které jsem zatím v Budapešti naaranžoval. Protiharmonická linka s časově zdůrazněnými houslemi svou hlasitostí, jež symbolizují svým legátem úvod, mi ukazují, že jdu správnou cestou. Ten večer promýšlím choreografii a spatřuji typické pocitové pojetí Adonnise, které se odehrálo již v minulosti mockrát, např. přechody mezi písněmi v době vlastních vystoupení na akademiích studijních let, které jsem tolik miloval. (Střádal jsem si kostýmy, nakupoval zvukovou techniku a vyráběl podklady a choreografii, většinou covery oné ikony. Ve dnech představení jsem míval pocit, jako bych se narodil- miloval jsem, když se o mně mluvilo ve spojitosti s ikonou a užíval jsem si čas těchto dní). Zde, v intru L.A.P., začíná meditativní a nevinná harmonická linka, dějově zvýrazněná harmonií a symbolizuje změnu nálady interpreta, který v té chvíli šokuje svým postojem.

POJETÍ ÚROVNĚ:

Časový by byl zlom, kdy by v písni „Like a prayer“ interpret odhodil masku vznešenosti a posadil se, držící trubku, na svůj futrál nástroje- zevšednění. Zajímavá by byla kombinace všednosti a prvků vznešené kultury, (např. interpret sedící na futrále a vedle něj rekvizita zdobeného stolu s luxusním pohoštěním, stylu baroko).

 

SPOLUPRÁCE S OSTATNÍMI SUBJEKTY:

PROJEKT „PMIC“, 2019, PRAHA/ STUDIO PRO MUZIKANTY, RUDNÁ U PRAHY:

4- 2019:

A VOKÁL:

LIKE A FLOWER: enigmatická barva sladkého vokálu, pěkně též znatelná v legátech/ přehnaně ostrý a šeptavý vokál jsou důkaz silné erotické magie, možná až strašidelné, spojené se záměrnou nepřesností frázování/ závěrečný šept, v části end, a jeho frázování značící energetický odchod,

INCREDIBLE: taneční rytmy s falsetovým vokálem dávají dohromady zajímavý taneční nádech.

B TRUBKA:

LIKE A FLOWER: trubka s dusítkem svými koloraturami časově podkresluje vokál a hudbu, (popřípadě unisono)/ housle,

C HARMONIE:

LIKE A FLOWER: značky nezhybovského zvuku:

1.nástrojové akcentové nárazy, ideálně na jinou, než první dobu, s dozvukem, (ideálně barevným a zvonným),

2.vážnost, až strašidelná barva basu, který protiharmonicky kreslí silně vážnou hudbu, použita do jemného romantického téma,

3.harmonické postupy houslí s extrémně vážným, až „strašidelným“, protibasem- disonance/ epický vývoj do drama a smutku- mezihra i end,

4.náhlé změny harmonie, ideálně houslí, které svými postupy mění náladu a otevírají nové prostory,

5.upadající end- hrubá harmonie/ drbnutí basu/ hrubé nástrojové obsazení,

6.intro- protiharmonie extrémních seriálových houslí v zákeřném obalu,

7.“francouzský naivní a milostný, ale zákeřný seriál“,

8.závěrečný návrat houslí, se seriálovou romantickou harmonií, před opravdovým odchodem,

INCREDIBLE: značky nezhybovského zvuku:

1.harmonické postupy houslí s protibasem- disonance,

2.upadající end- hrubá harmonie/ drbnutí basu/ hrubé nástrojové obsazení,

3.harmonický vývoj houslí- filmová romantická harmonie, až depresivní- změny nálad načínající počátky vokálu a úvody důležitých momentů- přípravy a přechody,

4.intro/ mezihra/ end- synth tvořící časový úsek protiharmonie vzniklý spojením s jiným nástrojem v určitou dobu,

5.citový úpadek mezihry či refrénu= hrubá aranže, nástrojové obsazení, podpořeno protiharmonií,

6.návrat harmonie v části end a „přinasazení“ instrumentu,

7.protibas v předposledním taktu mezihry, zajišťující přechod,

8.závěrečná seriálová harmonie,

 

D OSTATNÍ:

LIKE A FLOWER: enigmatická mantra, opakující se linie, která se harmonicky směrem vpřed neustále logicky mění a vyvíjí= znak nezhybovské harmonie, ve spojení se zkresleným sladkým vokálem dává individuální značku zvuku/ velký buben rozvíjí počáteční „doják“, poté enigmatickou linku do taneční časové polohy/ pocit zákeřného ráje- extrémně pozitivní emoční průběh s démonickými akordy/ pulzující linka,

INCREDIBLE: skladba jako pouhé sdělení- krátká forma ab, časově přijde, sdělí téma a odejde/ barokní inteligentní hip hop/ hip hop, s dětskými zvukovými prvky spojen s taneční pulzací,

 

PLÁNOVANÉ PROJEKTY, PRAHA 2019:

NEZHYBA, 2019, PRAHA: KONCERT/ PROPAGACE HISTORIE VÝTVARNÉ TVORBY

Zápis z dění 3- 2019, Praha/ Prostějov: V Praze se modlím a v době příchodu jara mám pocit, že mé modlitby mají smysl. Ukončil jsem spolupráci se sparingpartnerem a minulý pobyt u maminky, kdy jsme malovali pokoj a jen seděli a povídali si, 10.3., byl hledání svého života a návrat ke kořenům. Ale po pár dnech, v Praze, mě podporují přátelé a cítím, že kariéra se dá dělat i šťastně. Bůh mi pomohl nalézt prostory pro produkci, (D21, Praha), kde mě již kdysi jedna zpěvačka hnala, a říkala: „To jsou prostory pro tvé show.“ Vracím se k mamince a jarní pobyt v rodném městě mě zavává ke starým kořenům a jakoby Bůh říkal- zde byly tvé začátky a sem se vrať! Večerní román v televizi je dalším znamením od Boha, kdy s maminkou, 21.3., při úplňku, sledujeme krásný film, a scénář pořadu odpovídá mé realitě…, zjišťuji, že jdu správnou cestou.

Již poslední dni, v Praze, a při svém jarním cestování za maminkou, 21.3., mě napadají grafiky pro pozvánku, setlist, kostýmy, apod..

VZPOMÍNKY:

NÁVRAT K MINULOSTI/ CÍTĚNÍ BUDOUCNOSTI/ ZÁZEMÍ:

Dne 10.3.2019 procházím závějemi deště, a po krátkém spánku, na svém bytě, v Lýskové ulici, ujíždím na vlak, do Prostějova. Teplota vymizela, necítím se nejlépe, ale slíbil jsem mamince pomoc se stěhováním, po malování obýváku. Večerní příjezd do rodného města a návrat do starých rituálů se právě odehrává. Starý večerní moravský rychlík, plný studentů, probíjející se zimou a svítící žlutým únavným pozdním světlem do knih studentů, tak jak jsem zažíval na svých cestách za studiem, do Vyškova, mi připomíná mládí a rozbouřené dospívání, s vnitřní nejistotou. Zima, chlad a mé večerní čekání na bus 32, směrem k mamince, mě víceméně zdravotně dorazilo, ale inspirovalo a zavedlo do minulosti. Ve dnech 10.3.- 14.3. jsme díky mému nachlazení, s mámou, zavřeli dveře od domu vegetovali spolem, pouze ve dvou. Vím, že o pár ulic dál, jsou synovci, kteří se na mě tolik těší, ale vidět se nyní nemůžem, abych je nenakazil prudkým kašlem a rýmou. S maminkou zažívám dny, kdy se propojuji do své minulosti, mládí a svého štěstí:

 1. poleháváme, v obýváku, a povídáme si o maminčiných kamarádkách, co mám tolik rád a cítím v nich zázemí, v Prostějově,
 2. hledám víru po ukončení umělecké dráhy, …během dne často sedím na „ušáku“, na kterém sedával tatínek, koukám do větví silných a vysokých jehličnanů, přemýšlím o své budoucí existenci a nalézám v sobě útěchu a radost- vracím se sám k sobě a ke své minulosti. Svůj několikaletý život, v Praze, nyní vidím jako oddálení od svého života a sebe samotného. S maminkou plánujeme společný byt a můj život v ulicích, kde jsem vyrůstal, a zaměstnání u vlaků jezdících na tratích, kterými jsem jezdil již od svého dětství.

Ve svém nitru vidím slunce, zázemí a sebe samého, v životě a světle, kde jsem vždy toužil být.


 

KDO JE ADONNIS? CO JE TO ZA POSTAVU?

Název projektu: „Kdo je Petr Nezhyba“?

(Prezentace originální hudební a grafické tvorby).

(Lidé se většinou ptali tímto způsobem). Jmenuji se Petr Nezhyba. V umělecké branži používám obě jména, (své, i nick). Nick vznikl v dávné minulosti, kdy jsem četl o Adonnisovi, jako symbolu krásy. Žena, kterou obdivuji, napsala do své knihy, že její typický prototyp se jmenuje „Adonnis“. Od té doby své umělecké projekty pojmenovávám tímto jménem, a v době dospívání, kdy jsem jezdil na párty, do Prahy, na mě přátelé, na tanečním parketu, volali: „Adonnis!“ a dodávali jménu crazy akcent. Tam jsem vycítil, že jméno funguje. Adonnis má hodně podob, …vyvíjí se. V minulostí jsem měl rozmanité projekty, s naprosto odlišnou image, zvukem, a vždy měly jméno „Adonnis“. Je to virtuální postava mnoha tváří a podob, ať se již jedná o zvuk, žánr, image, atd.. Žádným způsobem necílím, nevyrábím promyšlenou postavu, pod uměleckým jménem „Adonnis“ provozuji konkrétní umění, v určitém období, umění, jaké mě zrovna naplňuje, inspiruje, a baví. Má produkce je prezentací mé zvukové i výtvarné tvorby, a jak umělecky vnímám svět.

***

 

T I R Á Ž E ,  P O P I S Y – NEREALIZOVÁNO= DATA I WEBY:

A MLUVENÉ SLOVO, BÁSEŇ, TEXT:

B HUDEBNÍ PROJEKTY:

I SINGLY:

II ALBA:

C TRAILERY, VIDEOKLIPY, FILMY:

D VÝTVARNÉ PRÁCE:

E PROJEKTY:

***

 

POSLEDNÍ 3. A 4. DÍL:

https://uloz.to/file/Ujgj6LKMEmUr/posledni-3-a-4-dil-pdf