A  D I S C O G R A F I E :

A L B U M :

V ŽIVOTĚ PŘIJDE OKAMŽIK/ žánr: Klasika, Pop, (2002)

Hity: Přichází zima

Oficiální cover:

Booklet: –

Info: Hudba i text: P. Nezhyba, (2002, Prostějov). Instrumentální klavírní skladby i ambientní hudba se zpěvem, sentimentálním podtextem a smutnou harmonií. Texty ovlivněné samotou a sentimentem střídání ročních období. Grafika pro propagaci alba pochází též z dílny umělce. Trochu připomíná znaky podobné výtvarnému proudu Sorela.

Logo: –

Image: –

MODERNÍ SVĚT/ žánr: Pop, Disco, (2005)

Hity: Pojď, tancuj!, Klam, Lžeš!

Oficiální cover:

Booklet: –

Info: Hudba: P. Nezhyba, (2005, Prostějov), text: P. Nezhyba, M. Vymlátil, (2005, Prostějov, Olomouc). Hudba je ovlivněna diskotékovým stylem hitů té doby z tvorby H. Vondráčkové a je sentimentální a dějová. Texty pojednávají o vztahových problémech a běhu času milostného příběhu.

Logo: –

Image:

JÁ A TY/ žánr: Pop, Disco, (2006)

Hity: Spolem v autě, Přichází zima! (2006), Pozdní podzim

Oficiální cover:

Booklet: –

Info: Hudba i text: P. Nezhyba, (2006, Prostějov). Specifická a depresivně romantická taneční linie. Texty pojednávají o vztahových problémech a běhu času milostného příběhu v kraji, kde se odehrával. Grafika roku 2006 je tvořena teplými barvami a drobnými zobrazeními květin rostoucích v zátiší specifické krajiny. Hudba, význam textů i grafické zpracování textů symbolizuje příběh jednoho roku (např. první skladby s veselými názvy textů jsou symbolem jara a podzimní texty jsou sentimentálnější i smutnější. Též celý vztah korespondoval s náladou ročních období, tzn. podzimní období byl začátek úpadku vztahu. Grafická forma textů přechází na podzimní část v tmavější a podzimní verzi, zimní část je bledá, kombinací bílé a světle modré barvy).

Tak jako hudba, texty i grafika textů symbolizují konstantní pohyb s náladou ročních období (překvapivě takto opravdu ve skutečnosti bylo), skladba „Spolem, v autě“ je zářivým rozjezdem hudební linky a přes všechny dějové a oslavné peripetie, kdy si dva zamilovaní užívají s partou přátel na zářiových cestách, předposlední skladba „Pozdní podzim“ je tím pádem plná časových a dějových rysů symbolizujících úpadek, slabé slunce a pozdní formu období, krátce před přechodem na zimu. Intro příští a poslední skladby alba „Přichází zima“ je tím pádem po krátké pauze mezi skladbami bledé, tiché, skoro neslyšitelné a protiharmonie intra v kombinaci s tímhle vším značí, že po chvíli ticha nastává osudový dojezd příběhu. Tento motiv, postavení skladby vůči celku a celému dílu, kombinace všech aspektů, byly použity pro konkrétní skladbu „Přichází zima“ z alba „V životě přijde okamžik“ a též pro album „Já a ty“, zde jako pro celek díla, hlavně ve vztahu k ostatním částem alba. Album by se tedy mělo přehrát od začátku do konce bez zastavení, pokud si má posluchač odnést jeho zásadní význam.

Logo: části krajiny:

Image:

STAR ON THE DANCEFLOOR/ žánr: Pop, Dance, (2006)

Hity: Když se světla rozžhnou

Oficiální cover:

Booklet: nedochován.

Info: Hudba i text: P. Nezhyba, (2006, Prostějov). Specifická taneční linie s expresivními hudebními výrazy a texty. Album se otevře světly v písni „Když se světla rozžhnou“ a zastaví zhasnutím světel v písni „Když se světla zhasnou“. Grafika roku 2006 z období tvorby tohoto alba je tvořena moderními a ostrými tahy, silně výrazovými, s častými motivy tančících figur.

Logo: mnohoúhelník/ postava:

Image: –

POLAR NIGHTS IN ONE LAND/ žánr: Pop, New age, (2006)

Hity: –

Oficiální cover:

Booklet: nedochováno

Info: Hudba i text: P. Nezhyba, (2006, Prostějov). Ambientní pop s oduševnělými výrazy. Texty alba jsou silně abstraktní. Grafika je inspirována nadpřirozenou a harmonickou náladou.

Logo: barevná mračna:

Image: –

MY RNB… FOR YOU/ žánr: Rnb, Dance, (2009)

Hity: Tough girl, Traces and lights, Spolem v autě, Přichází zima, (2009)

Oficiální cover: originál z roku 2009 nedochován. Znovu vytvořen: design: P. N., (2021, Praha).

Booklet: –

Info: Hudba i text: P. Nezhyba, (2009, Praha). Moderní taneční linka s kontroverzními a výrazovými texty. Titulní plakát pro album a koncert vznikl v Praze, několik dní po konání produkce „Večer s Adonnisem“, (2008, Praha).

Logo: –

Image: –

THE CONFESSIONS, projekt: Maestus modulator/ žánr: New age, New romance, (2011)

Hity: Irony, Your birthday, Second battle, My world, my rules

Oficiální cover:

Booklet:

Info: Hudba: L. Klaban, P. Nezhyba, T. Slouka, (2011, Praha), text: L. Klaban, P. Nezhyba, (Praha, 2011). Silně experimentální hudba mísící styly New age, filmovou a gotickou hudbu, převážně Electro. Rozmanité texty jsou často zpovědí. Grafika a booklet, kterou tvořil Nezhyba, je detailně propracovaná a temná.

Logo: dvě ženy:

Image:

FUCKER/ žánr: New age, (2013 – 2014)

Hity: Fucker, Pornoadonnis, Magic minute, Adonnis, Girls, The gas booms, Girls and boys love me,

Your birthday, Superstar, Brilliance

Oficiální cover:

Booklet: –

Info: Hudba i text: P. Nezhyba, (2013 – 14, Praha). Kontrastní a po harmonické stránce specifická taneční linka s odvázanými texty. Album je odstartováno velmi specifickým intrem ve stylu New age. Umělec experimentuje s melodií, zvuky, texty a efekty ve většině skladeb alba. Kostým a rekvizity, včetně grafické prezentace a fotogalerií, pochází z dílny umělce a vznikly v období let 2013 – 14, v Praze.

Logo: nápis:

Image:

DIMENSION X, (vrz. DIM X)/ žánr: New-age (2014)

Hity: Tančit v páru, Psychopath

Oficiální cover:

Booklet: –

Info: Hudba i text: P. Nezhyba, (2014, Praha). Nadpřirozená harmonie, přesto v každé písni kontrastní, co se týče nálady. Skladba „Tančit v páru“ je předchůdkyní hitu „Iniciály“ s dějovou harmonií a sentimentálním textem o milostné touze. Grafika je opět z dílny umělce, z téhož roku, tvořená v Praze. Měla být vstupním logem a titulem pro nový projekt pojednávající o nové dimenzi a hudbě.

Logo: nápis s grafikou:

Image: –

NZHBA, (vrz. NZHB)/ žánr: Dance, Dubstep, Hip-hop, (2015)

Hity: Šoubyznys, Iniciály, Hip-hopová ukolébavka, BX club

Oficiální cover:

Booklet: –

Info: Hudba i text: P. Nezhyba, (2015, Praha). Taneční, ale temná linka, s kontroverzními a výrazovými texty. Skladba „Šoubyznys“ se stala průkopnicí nové harmonie.

Logo: –

Image:

KDE JE PRAVDA/ žánr: Dubstep, (2016)

Hity: album dosud nepublikováno

Oficiální cover:

Booklet: –

Info: Hudba i text: P. Nezhyba, (2016, Prostějov, Praha). První materiály do alba vznikaly chvíli po veřejných ohlasech na kontroverzní album „NZHBA“. Titulní obal a první taneční beaty v Dubstepu byly vytvořeny v letní prázdniny, v Prostějově. Harmonie skladeb je velmi specifická a má nezvyklou atmosféru.

Logo: –

Image: –

OD NICOTY KE HVĚZDÁM/ žánr: New age, (2018)

Hity: Pozdní podzim, (2018)

Oficiální cover: dosud nevytvořen

Booklet: –

Info: Hudba i text: P. Nezhyba, (2018, Praha). Umělec vstoupil do nové tvůrčí éry, pracuje v nových hudebních programech a během studia zvuku vznikají první skladatelské a textařské pokusy, v Praze. Hudba je temná a nadpřirozená, filosofické texty řeší odpovědi na duchovní otázky a jsou velmi abstraktní.

Logo: nápis: –

Image:

S I N G L E :

A SAMOSTATNÉ SINGLY:

I met Madonna, (verze 2013, 2014, 2017)/ žánr Pop, Dnb

Oficiální covery:

2013:

2016 (pro singl 2014):

2017:

Booklet: –

Info: Nejslavnější skladba interpreta. Text a verze na akustickou kytaru vznikly během prázdninových letních radovánek v rodném městě. Během životní změny – přestěhování na nový byt, ulici Lýskova, v Praze, kde umělec objevil klid a ostrov své nerušené tvorby, vznikaly hned během prvních večerů na osamoceném bytě první aranže hrané na bílou el. kytaru. Skladbu později přearanžoval O. Žatkuliak a od té doby je prováděna na všech produkcích, zejména chvíli po spuštění show, jako jedna z rozjezdových balad. V roce 2015 byl natočen ve spolupráci s filmovým studiem Fair film, v Praze, kontroverzní klip, ve kterém se Nezhyba vyřádil jako herec a designér kostýmů a rekvizit.

Logo: –

Image: viz. „Oficiální covery“

Wedding day/ žánr: Dance, (2010)

Oficiální cover:

Booklet: –

Info: Dekadentní harmonie tanečního hitu připomíná melancholické taneční hity Cher. Skladba vznikala v podobném období jako hit „I met Madonna“. Interpret se inspiroval svatbou své nejlepší kamarádky, kdy si jako svědek novomanželů uvědomil nádheru manželského svazku. Skladba líčí textem i zbožnou hudbou slavnostní a upřímnou atmosféru. Komponoval ji na tehdejším podkrovním bytě, na Janáčkově nábřeží, v Praze, kde vnímal energii turistů procházejících kolem jeho domu a blízkého břehu Vltavy, a energii proplouvajících letních lodí. Umělec ji vyprodukoval s O. Žatkuliakem a dodnes je skladba prováděna na všech produkcích, zejména v závěrečné kolekci tanečních hitů mladých let.

Logo: –

Image: viz. „Oficiální cover“

Očista, (vrz. „Co život dává)/ žánr: Pop, (2017- 18)

Oficiální cover:

Booklet: –

Info: V létě 2017 se na několik měsíců přestěhoval do rodného města pečovat o nemocnou matku, začal produkovat se skladatelem a producentem O. Žatkuliakem popový singl „Co život dává“, jehož text vyjadřuje jeho současný životní stav, poznání a duchovní náhled na svou osudovou životní cestu. Singl byl dokončen po jeho návratu do Prahy. Rok 2018 začíná ve znamení rozsáhlé tvorby svého managementu a uměleckého jména. Vznikají obchodní loga a mnoho dalších propagačních materiálů. Veřejným se stává teaser: „Co život dává“, (Praha), a stejnojmenný hudební videoklip, ve spolupráci s filmařem M. Říhou. Videoklip je osobní zpovědí a vyprávěním o své duchovní a umělecké cestě od těžkých a nejistých životních okamžiků počátků života ve velkoměstě, až po současné duchovní dozrání a rozkvět. Interpret se v klipu svým vzhledem vrátil do svého starého období let 2009 – 2011 (odvázaná elegance v kombinaci s módním kloboukem). Děj se odehrává v ulicích historické Prahy a vrcholí u Kyvadla na Letné s pohledem na celé velkoměsto jako symbol dozrání a zdolání cíle.

Logo: –

Image: viz. „Oficiální cover“

B SINGLY ALB:

ALBUM: V ŽIVOTĚ PŘIJDE OKAMŽIK/ žánr: Klasika, Pop, (2002)

Singly: V životě přijde okamžik, Přichází zima

Oficiální cover: –

Booklet: –

Info: Hudba i text: P. Nezhyba, (2002, Prostějov). Instrumentální klavírní skladby i ambientní hudba se zpěvem, sentimentálním podtextem a smutnou harmonií. Texty ovlivněné samotou a sentimentem střídání ročních období. Grafika pro propagaci alba pochází též z dílny umělce. Trochu připomíná znaky podobné výtvarnému proudu Sorela.

V životě přijde okamžik- klavírní specifická skladba z dob sentimentálního období a bytí nezkušené duše.

Přichází zima- inspirací se stalo období příchodu zimy, kdy umělec spatřoval svou nepoznanou lásku a ostatní bytosti pohybující se v ulicích Vyškova zcela jinak. Lidi zahalené v kožiších a navzájem oddálené. Hudba vyjadřuje sentiment a text vystihuje osamělé a depresivní pocity umělce. Budoucí verze skladby, zejména intro část, je inspirována kreativními pocity umělce (konkrétní zvuky drážního vozového parku- zvuky el. lokomotiv), dále v zimním období návštěvou chalupy v Kobeřicích (zde umělce zcela zasáhnul neznámý dlouhý monotónní zvuk pocházející z dálné zasněžené krajiny polí, vzbuzující pocit chladu, osamělosti, prázdnoty).

Logo: –

Image: –

ALBUM: MODERNÍ SVĚT/ žánr: Pop, Disco, (2005)

Singly: Poslouchej!, Pojď, tancuj!

Oficiální cover: „Pojď, tancuj!“- shodný s albem „Fucker“.

Booklet: –

Info: Hudba: P. Nezhyba, (2005, Prostějov), text: P. Nezhyba, M. Vymlátil, (2005, Prostějov, Olomouc). Hudba je ovlivněna diskotékovým stylem hitů té doby z tvorby H. Vondráčkové. Texty pojednávají o vztahových problémech a běhu času milostného příběhu. Skladba „Poslouchej“ je harmonickou mantrou a byla produkována producentem D. Banákem, ve Stařechovicích.

Poslouchej!- snad první skladbou a více zformovanou vlastní tvorbou. Skladba hudebně obsahovala časové a dějové sentimentální prvky. Technický export, který umělec slyšel ve stařechovickém studiu, jej prvotně nenadchnul, ale po určité době v něm objevil zajímavé elementy. Export se nedochoval.

Pojď, tancuj!- původní verze ze stařechovického studia byla v roce 2014 upravena a doaranžována pro album Fucker. Umělec na podzimní služební cestě v Krakově do skladby naaranžoval harmonické dějové kytarové ozvěny.

Nekruť se! (Stop to be shy!)- zcela první ucelená píseň z pera umělce. Milostný naivní pár prožívá období tvorby H. Vondráčkové a inspiruje se českou pozitivní náladou její hudby. Po prokalených nocích probíráme své předsudky s inspiracemi.

Lžeš!, Klam, Nosferatu- i když jsou všechny melodie taneční, přesto sentimentálně harmonicky laděny. Text skladby „False love at Christmas“ specificky vypovídá o milostném propadu o svátcích. Harmonická dějová melodie propojena s dějovým textem v písni „Nosferatu“ pocitově silně zapůsobila na akci v roce 2008, „Večer s Adonnisem“, v Praze.

Logo: –

Image: –

JÁ A TY/ žánr: Pop, Disco, (2006)

Single: Přichází zima! (2006), Pozdní podzim

Oficiální cover:

Booklet: –

Info: Hudba i text: P. Nezhyba, (2006, Prostějov). Specifická a depresivně romantická taneční linie. Texty pojednávají o vztahových problémech a běhu času milostného příběhu v kraji, kde se odehrával. Grafika roku 2006 je tvořena teplými barvami a drobnými zobrazeními květin rostoucích v zátiší specifické krajiny.

Pozdní podzim: tak jako hudba, texty i grafika textů symbolizují konstantní pohyb s náladou ročních období (překvapivě takto opravdu ve skutečnosti bylo), skladba „Pozdní podzim“ je tím pádem plná časových a dějových rysů symbolizujících úpadek, slabé slunce a pozdní formu období, krátce před přechodem na zimu. Intro příští a poslední skladby alba „Přichází zima“ je tím pádem po krátké pauze mezi skladbami bledé, tiché, skoro neslyšitelné a protiharmonie intra v kombinaci s tímhle vším značí, že po chvíli ticha nastává osudový dojezd příběhu. Tento motiv, postavení skladby vůči celku a celému dílu, kombinace všech aspektů, byly použity pro konkrétní skladbu „Přichází zima“ z alba „V životě přijde okamžik“ a též pro album „Já a ty“, zde jako pro celek díla, hlavně ve vztahu k ostatním částem alba. Album by se tedy mělo přehrát od začátku do konce bez zastavení, pokud si má posluchač odnést jeho zásadní význam.

Přichází zima: viz. album „V životě přijde okamžik“.

Logo: –

Image:

ALBUM: STAR ON THE DANCEFLOOR/ žánr: Pop, Dance, (2006)

Single: Když se světla rozžhnou

Oficiální cover: –

Booklet: –

Info: Hudba i text: P. Nezhyba, (2006, Prostějov). Specifická taneční linie s expresivními hudebními výrazy a texty. Album se otevře světly v písni „Když se světla rozžhnou“ a zastaví zhasnutím světel v písni „Když se světla zhasnou“. Grafika roku 2006 z období tvorby tohoto alba je tvořena moderními a ostrými tahy, silně výrazovými, s častými motivy tančících figur. Single „Když se světla rozžhnou“ byl poprvé veřejně proveden na produkci „Večer s Adonnisem“, v Praze, v roce 2008. Byl to duchovní podpůrný singl umělce v době nového a nelehkého začátku života, v Praze. Harmonické intro je předvěstí smutného textu.

Logo: –

Image: –

ALBUM: MY RNB… FOR YOU/ žánr: Rnb, Dance, (2009)

Singly: Tough girl (Drsná holka), Traces and lights, When I write the song for you, (2010, Praha), For O…, (2010, Praha)

Oficiální cover: originál z roku 2009 nedochován. Znovu vytvořen: design: P. N., (2021, Praha).

Booklet: –

Info: Hudba i text: P. Nezhyba, (2009, Praha). Moderní taneční linka s kontroverzními a výrazovými texty. Titulní plakát pro album a koncert vznikl v Praze, několik dní po konání produkce „Večer s Adonnisem“, (2008, Praha). Single „Tough girl“, (verze „Drsná holka“), měl první podobu ve stylu Hip-hop složité formy. Později vznikl hip-hopový remix ve spolupráci s producentem J. Šimkem. Vedle tanečního remixu „Stop to be shy!“, (původní verze „Nekruť se!“, z roku 2006), byl důležitou značkou image a zvuku zpěváka toho konkrétního období kariéry. Sestrami se staly skladby „When I write the song for you“, (se smutnou muzikálovou harmonií, kdy přirovnává lásku k ptákům) a „For O…“, (kytarová balada prezentovaná na přijímacích zkouškách na konzervatoř KJJ, v Praze), protože byly věnovány lásce umělce z tehdejší doby. Umělec trávil čas na Janáčkově nábřeží, kde i chvíli žil. Stýskalo se mu po rodném městě a cítil v sobě prázdnotu, která trvala již od dob přestěhování do Prahy. 

Spolem, v autě- je obdobnou baladou se sentimentální a dějovou harmonií s dějovým textem jako stejnojmenná skladba z alba „Já a ty“ z roku 2006.

Logo: –

Image: –

THE CONFESSIONS, projekt: Maestus modulator/ žánr: New age, New romance, (2011)

Singly: Irony, Your birthday, Your Adonnis

Oficiální cover:

Booklet: –

Info: Hudba: L. Klaban, P. Nezhyba, T. Slouka, (2011, Praha), text: L. Klaban, P. Nezhyba, (Praha, 2011). Silně experimentální hudba mísící styly New age, filmovou a gotickou hudbu, převážně Electro. Rozmanité texty jsou často zpovědí. Grafika a booklet, kterou tvořil Nezhyba, je detailně propracovaná a temná. „Your Adonnis“ umělec stvořil pro svého parťáka, tehdejšího zakladatele projektu. Skladba je typickou značkou jeho specifické harmonie. Text i klip pojednávají o smutném milostném vztahu pozemského muže a vesmírné dívky, jejichž vztah přeruší vědecký záměr americké vlády. Dějové efekty a průběh skladby korespondují s nesmírně nadpozemskou a romantickou protiharmonií referénu a závěru. Single „Your birthday“ byla předváděna na mnoha budoucích produkcích a je další značkou specifické harmonie umělce. Nezhyba skladbu věnoval své sestře k narozeninám a zazpíval ji song osobně přímo z pódia během koncertu.

Logo: –

Image: viz. odstavec „Album“

ALBUM: FUCKER/ žánr: New age, (2013 – 2014)

Singly: Fucker, Pornoadonnis, Magic minute, Adonnis, Your birthday, Superstar, Brilliance

Oficiální cover: viz. odst. „Album“

Booklet: –

Info: Hudba i text: P. Nezhyba, (2013 – 14, Praha). Kontrastní a po harmonické stránce specifická taneční linka s odvázanými texty. Album je odstartováno velmi specifickým intrem ve stylu New age. Umělec experimentuje s melodií, zvuky, texty a efekty ve většině skladeb alba. Kostým a rekvizity, včetně grafické prezentace a fotogalerií, pochází z dílny umělce a vznikly v období let 2013 – 14, v Praze. Singly „Fucker, Pornoadonnis, Adonnis, Your birthday, Superstar, Brilliance“ jsou dalším počinem specifické harmonie umělce a jeho typickou harmonickou značkou.

Fucker- zvuky nabušená skladba, aranžovaná s mnohými efekty a podrobně zpracovanými částmi, co se týče efektů doprovodných vokálů, bicích, basové stopy a ploch. Skladba měla později několik remixů s až podivnými barvami ploch (harmonicky temnými). V roce 2018 vyslovil zpěvákův tamní manažer, že harmonie ploch této skladby jsou důkazem jeho rozdvojené osobnosti.

Pornoadonnis- první efekty a harmonie vznikly v období pobytu na Moravě. Umělcovy zněla harmonie ploch aranžovaným do stylu Dubstep v hlavě a vědomí i během návratu na svůj byt do Prahy. Brzký výtvarný a sexistický klip vyvolal řadu spekulací. Natáčel se na Stodůlkách v silném dešti a v ten den i na bytě umělce, kde předvedl svůj nový kostým „Fet- angel“.

Adonnis- typická značka harmonie zpěváka. Skladba s textem obsahujícím tři rozměry a protiharmonie kombinující romantiku a sentiment vytvořily ze skladby opravdovou dekadentní baladu.

Superstar- původní verze pocházela ze Stařechovického studia z období života umělce na Moravě. Na svém služebním pobytu v Krakově v letech 2014- 2015 naaranžoval do skladby protiharmonické efekty kytary. 

Brilliance- umělec se snažil vytvořit obdobu hitu „Vogue“ a opravdu se mu povedlo vytvořit podbízivou melodii, plnou protiharmonických a propracovaných částí, co se týče vokálů, ploch a jiných efektů.

Logo: –

Image: viz. odst. „Album“

ALBUM: DIMENSION X, (vrz. DIM X)/ žánr: New-age (2014)

Singly: Novou káru, Tančit v páru, Psychopath

Oficiální cover: viz. odst. „Album“

Booklet: –

Info: Hudba i text: P. Nezhyba, (2014, Praha). Nadpřirozená harmonie, přesto v každé písni kontrastní, co se týče nálady. Skladba „Tančit v páru“ je předchůdkyní hitu „Iniciály“ s dějovou harmonií a sentimentálním textem o milostné touze. Grafika je opět z dílny umělce, z téhož roku, tvořená v Praze. Měla být vstupním logem a titulem pro nový projekt pojednávající o nové dimenzi a hudbě. V roce 2018 byla skladba „Tančit v páru“ přezpívána ve spolupráci s producentem O. Žatkuliakem, v Praze. Skladba byla provedena na několika produkcích, zejména pro studenty středních škol, v Praze, pod názvem „Iniciály“. Choreograficky byla provedena na show „Od nicoty ke hvězdám“, v Divadle Inspirace, (AMU), v Praze, v roce 2018. Interpret si vždy přál skladbu provést s dějovou choreografií a sen se mu splnil. Skladba se stala hitem mladých studentů, části Prahy 6, kteří se dokonce na ulici zdravili výkřikem slova „Iniciály!“.

Novou káru- v období studia na konzervatoři se umělec nechal inspirovat novými žánry a zvuky. Seriálový a dějový příběh textu a harmonie částí bridge vychází z jeho tehdejšího nitra a milostného platonického prožitku a přání.

Logo: viz. odst. „Album“/ barevné květy:

Image: –

ALBUM: NZHBA, (vrz. NZHB)/ žánr: Dance, Dubstep, Hip-hop, (2015)

Singly: Šoubyznys, Iniciály, Hip-hopová ukolébavka

Oficiální cover:

Booklet: –

Info: Hudba i text: P. Nezhyba, (2015, Praha). Taneční, ale temná linka, s kontroverzními a výrazovými texty. Skladba „Šoubyznys“ se stala průkopnicí nové harmonie. Album se stalo silně specifickým, co se týče abstrakce textů, temné a taneční hudební linie.

Šoubyznys- protiharmonické části zapadaly do jednoduššího rytmu velmi těžko a umělcova snaha dokončit skladbu trvala minimálně rok. Z původních útržků skladby vznikala ve spolupráci s hudebníkem J. Holým ve studiu ve Staré Boleslavi za horkého léta a umělcových depresí nová skladba, na kterou byl umělec ve studiu opravdu pyšný. Její dějová a protiharmonická linie jej při první revizi ve studiu zcela zasáhla. Později se v centru Prahy natáčel kontroverzní klip s Body SM tematikou, co se týče kostýmů a rekvizit. Videoklip byl prodchnutý symbolickými prvky a dadaistickými způsoby vyjádření. Později vyvolal velkou spekulaci i v médiích a bulváru.

Iniciály- viz. album „Dim X“

Logo: –

Image: viz. odst. „Album“

ALBUM: OD NICOTY KE HVĚZDÁM/ žánr: New age, (2018)

Singly: Pozdní podzim, (2018), Neznámá

Oficiální cover: dosud nevytvořen

Booklet: –

Info: Hudba i text: P. Nezhyba, (2018, Praha). Umělec vstoupil do nové tvůrčí éry, pracuje v nových hudebních programech a během studia zvuku vznikají první skladatelské a textařské pokusy, v Praze. Hudba je temná a nadpřirozená, filosofické texty řeší odpovědi na duchovní otázky a jsou velmi abstraktní. Skladba „Neznámá“ byla zařazena na show „Od nicoty ke hvězdám, (Divadlo Inspirace, 2018, Praha) a propagována kontroverzní choreografií stylu SM Body. Její nadpřirozená harmonie s taneční, odvázanou a oddanou náladou podporovala dějovou choreografii. Typické pro produkce umělce je krátce po uvedení děje nastolit kontroverzní vstup, pro nějž i na produkci „Od nicoty ke hvězdám“, v roce 2018, v Praze, jako výborný podklad zafungovala sexuchtivá a lascivní skladba s nadpozemskou čistotou, „Neznámá“. „Pozdní podzim“ byla první skladbou otevírající výše zmíněnou show. Dějová harmonie a choreografie byly podpořeny grafickým albem na projekci, z dílny umělce, (album grafik: Já a ty, 2006, Prostějov).

Me in Musart- se stala závažnou dějovou mezihrou a posledním temným vstupem před zakončením dějové produkce „Od nicoty ke hvězdám“ v Praze. Premiéru měla skladba během pořadu „Od nicoty ke hvězdám“, v roce 2018, v divadle Inspirace (AMU), na Malostranské, v Praze. Děj scénické hudební feérie vyústil ve svůj vrchol a krátce po něm došlo k záměrnému emočnímu úpadku a mezihře pro převlek umělce a vysvětlení situace děje. Protiharmonická a temná skladba byla výborným podkladem pro dané jevištní ztvárnění.

Logo: –

Image: viz. odst. „Album“

REMIXY:

STOP TO BE SHY!- REMIX, (verze názvu: Dance mix, Maldonado mix), PRAHA, 2010

(k albu: MODERN WORLD).

Booklet:  –

Info: adonnisovský jednoduchý vokál propojen s taneční hudbou.

Logo: –

Image:

TOUGH GIRL- REMIX, (verze názvu: Hip hop mix, Dance mix, Porn edit, Dirty look remix), PRAHA, 2010

(k albu: MY RNB… FOR YOU).

Booklet:

Info: hip hopový rytmus s drsnější barvou basové sekvence.

Logo: –

Image:

WEDDING DAY- WAH WAH MIX, PRAHA, 2013

(samostatný remix)

Booklet:

Info: po několika měsících života na osamoceném ostrově, Lýskové, umělec naslouchá svým inspiracím a zcela jej pohltilo studium zvuku. Wah wah efekt s dekadentní a tajemnou barvou použil do harmonie písně. 

Logo: –

Image:

FUCKER MIX, PRAHA, 2014

(k albu: FUCKER).

Booklet:

Info: po letech na ostrově tvorby se umělcovy inspirace prohloubily a stávají se kontroverzní a specifické. Protiharmonie je značkou rozdvojené osobnosti a stále se v mixu opakuje.

Logo: –

Image:

NOVOU KÁRU- REMIX, (verze názvu: Fade mix, Rolly club mix), PRAHA, 2014

(k albu: NZHBA).

Booklet:

Info: období života s energetickými pohyby v srdci umělce je živnou půdou pro vznik skladby jako daru k narozeninám. Protiharmonická a dějová linka v bridge je výrazem a ukázkou záměru autora.

Logo: nápis:

Image: –

B  T U R N É :

VEČER S ADONNISEM- KABARET/ KLUB PAPRSEK, PRAHA, 2008

Poster:

Info: na Janáčkově nábřeží vznikala choreografie a playlist. První show se odehrála na Vinohradské. Intro s dějovou hudbou a choreografií otevřelo časové úseky, např. časovou skladbu „Traces“ a pokračující pozdní část show s časovou skladbou „Nosferatu“.

Logo: –

Image:

FAST FARRAGOS SHOW- SHOW/ DIVADLO AKROPOLIS, PRAHA, 2010

Poster:

Info: –

Logo: –

Image:

CONFESSIONS TOUR- KONCERT/ FUNTASY CLUB- KLUB CHMELNICE- KLUB MATRIX, PRAHA, 2011

Poster:

Info: Osudové kamarádství se vyvíjí dramatickým tempem a spolu s příběhem vznikají společné skladby zobrazující současnost realitu. L. Klaban je zakladatelem projektu a autor mnoha písní. Autorský příspěvek P. Nezhyby jsou skladby „Your Adonnis“ s protiharmonií a specifickou dějovou linií jako dárek zakladateli, „Candy girl“ a protiharmonická „Your birthday“ věnovaná sestře k narozeninám. Premiéra se konala jednoho osudového letního večera ve Funtasy klubu, v Praze.  

Logo: dvě ženy:

Image:

FUCKER CD LAUNCH- MULTIMEDIA SHOW, CD LAUNCH/ FATAL CLUB, PRAHA, 2014

Poster:

Info: projekt „Fucker“ dozrál a odklonil se svou cestou na jiný kurs. V jeden dubnový večer se odehrává kontroverzní křest. Barevná výtvarná kontroverzní show přilákala mnoho umělcových příznivců. Harmonicky specificky vyzněla skladba „Fucker“ s novou aranží kytary.

Logo:

Image:

I MET MADONNA MUSIC CLIP LAUNCH- MULTIMEDIA M. C. LAUNCH/ DIVADLO A STUDIO RUBÍN, PRAHA, 2016

Poster:

Info: umělec zakončuje studium na konzervatoři v Praze a jeho kontroverzní podoba graduje do barevné show s mnoha kontrastními předěly, co se image, zvuku a téma týče. Videoprojekce byla barevnou a osobitou součástí koncertu s plno postřehy a výtvarně zpracovanými tématy.

Logo: nápis:

Image:

OD NICOTY KE HVĚZDÁM- SCÉNICKÁ HUDEBNÍ FEÉRIE/ DIVADLO INSPIRACE, PRAHA, 2018

Poster:

Info: v jeden podzimní den předešlého roku umělec cestuje k rodině na Moravu a v jeho hlavě se tvoří postmoderní minimalistická show. Jeho plán se ale nesplnil. Přesto nová show s protiharmonickým odkazem v začátcích, „Pozdní podzim“, na sentimentální minulost a s projekcí grafik alba „Já a ty“, se přelinula v hitovku „I met Madonna“, dále se proměnila v časově dějovou choreografii „Iniciály“ a po protiharmonickém a časově odděleném předělu s písní „Me in Musart“ pokračovala v závěrečnou sekci starých tanečních adonnisovských hitů ve znamení jednoduchá hudba i pohyb.

Logo: nápis:

Image:

KONCERT D21- MULTIMEDIÁLNÍ KONCERT (verze názvu: Nezhyba, I will always love you!)/ DIVADLO D21, PRAHA, 2019

Poster:

Info: umělec zažil pád a léto na Šárce u vody. Pláž a prázdný pocit v hlavě jej přenesly do nového života. Začal milovat a trávit týdny na Žižkově. Po prvním rande na Podbabě a společných sezeních u zmrzliny na Žižkově tenkrát cítil, že láska potrvá navždy. Po letním stěhování na vesnici a životě v hnízdě lásky tvoří nové projekty a střádá inspirace z léta i ty nové ze současného podzimu. Nová show s projekcí grafik se přelinula v hitovku „I met Madonna“, dále se proměnila v časově dějovou choreografii „Iniciály“ a po protiharmonickém a časově odděleném předělu s písní „Drums“ pokračovala v závěrečnou sekci starých tanečních adonnisovských hitů ve znamení jednoduchá hudba i pohyb (značka sestavy koncertů). V roce 2021 se v průběhu léta na Šárku za svým smutným sluncem ve smutné podobě a radovánkách u vody opět vrátil.

Logo: –

Image:

C  I M A G E :

S e z n a m :

Za života v Prostějově:

(průběžné foto kolekce)

Za života v Praze:

Večer s Adonnisem- kabaret/ 2008

Stop to be shy!/ 2010

I met Madonna/ 2010, 2013

Wedding day/ 2010

Fast farragos/ 2010

Confessions tour/ 2011

Adonnis vs. Mr. Future/ 2013

Fucker- křest CD/ 2014

NZHBA/ 2015

I met Madonna- křest klipu/ 2016

Co život dává/ 2017- 18

Od nicoty ke hvězdám- scénická hudební feérie/ 2018

D21- koncert a výstava grafik/ 2019

P o d r o b n ě :

POUZE VÝZNAMNÉ:

PROSTĚJOV, PROSTĚJOV, 2001- 2005:

I.: Počátky modelingového cítění. Z dob světa nepoznaného, euforických a nevybouřených.

II.: X

III.: Krása očí a póz, jako symbolů osobnosti.

ZLÍN, ZLÍN, 2003- 2004:

I.: Počátky modelingového cítění. Z dob světa nepoznaného, euforických a nevybouřených. Z letních cest města snů.

II.: X

III.: Krása očí a póz, jako symbolů osobnosti.

FACES- PROMO, OLOMOUC, 2005:

I.: Počátky modelingového cítění. Z dob světa nepoznaného, euforických a nevybouřených. Poznání slunce oné doby ve specifických zákoutích okolí města.

II.: X

III.: Krása očí a póz, jako symbolů osobnosti.

SOUTHERN FROZEN, (PŘED 2307 LETY/ HRY S HVĚZDOU)- PROMO, OLOMOUC, 2008:

I.: Počátky modelingového cítění. Z dob světa nepoznaného, euforických a nevybouřených. Poznání slunce a chladného vzduchu oné doby ve specifických zákoutích okolí města. Inspirace cizokrajnými motivy a kontroverzní vyjádření rozporu pohlavní identity.

II.: X

III.: Krása očí a póz, jako symbolů osobnosti. Krása přírodních tvarů a pozadí. (Např. foto s květinou a pohledem do dáli, proti pozdnímu slunci). Časový název- chladná etapa s jižní částí planety, též vyjádřena světlem.

R&B- PROMO, OLOMOUC, 2009/ (!spontánní název z reálného období, bez korektury překladu!): X

CONSTRUCTION- PROMO, OLOMOUC, 2008: X

SK8 UNDERGROUND- PROMO, OLOMOUC, 2007:

I.: Počátky modelingového cítění. Z dob světa nepoznaného, euforických a nevybouřených. Poznání slunce a chladného vzduchu oné doby ve specifických zákoutích okolí města.

II.: X

III.: Krása očí a póz, jako symbolů osobnosti.

DANGEROUS BRIDGE- PROMO, OLOMOUC, : X

SWEET STUFF/ VRZ „SLADKÝ MATERIÁL K SEŽRÁNÍ“, OLOMOUC, 2005: X

ULICE MĚSTA OLOMOUC, OLOMOUC, 2008:

I.: Počátky modelingového cítění. Z dob světa nepoznaného, euforických a nevybouřených. Procházky po historických uličkách města a zákoutích života mých předků, s hlubokou náboženskou energií.

II.: X

III.: Symbol nevinné duše a doteky jara v nevinném městě. Časový symbol- žluté květy.

Časový název- vyjádření sentimentu místa dění.

PRAHA- VYŠEHRAD- PROMO, PRAHA, :

I.: Touha po budoucnosti a životě ve velkoměstě. Temné rysy podvečera a nevinné dívčí duše muže.

II.: X

III.: Krása očí a póz, jako symbolů osobnosti, zasazena do romantického podvečerního magického zákoutí Vyšehradu. Časový symbol- magie očekávání života od samého velkoměsta a tajemné zákoutí historického oltáře Prahy.

DRTÍM TENHLE STROJ- PROMO, LYSÁ N. VLTAVOU, 2009:

I.: Počátky modelingového cítění. Doba nevyjasněných životních cílů, …znuděnost stereotypním zaměstnáním. Kolekce z cest přibarvily stereotyp umělce do polohy větší otevřenosti a harmonie.

II.: X

III.: Krása očí a póz, jako symbolů osobnosti.

S ADONNISEM V POSTELI, LYSÁ N. VLTAVOU, 2009:

I.: Počátky modelingového cítění. Doba nevyjasněných životních cílů, …znuděnost stereotypním zaměstnáním. Kolekce z cest přibarvily stereotyp umělce do polohy větší otevřenosti a harmonie.

II.: X

III.: Krása očí a póz, jako symbolů osobnosti, prolnuta do specifických tvarů a motivů.

MADE IN CHINA, PRAHA, 2010: X

BOY BITCH- PROMO, PRAHA, 2011: X

I MET MADONNA- PROMO, PRAHA, 2010: X

METAL- PROMO, PRAHA, 2010:

I.: Pokročilá doba focení a více zkušeností umělce v jeho modelingové praxi. Cesta do studia, do Strašnic, v letním osamění pražské hromadné dopravy se proměnila v příjemné zážitky z chvíle před objektivem.

II.: X

III.: Krása očí a póz, jako symbolů osobnosti, prolnuta do expresivní verze.

FAST FARRAGOS SHOW- LIVE, PRAHA, 2011: X

MAESTUS MODULATOR- PROMO, PRAHA, 2011:

I.: Barevný výběr barevných pocitů z dob uměleckých začátků na pódiích, v Praze.

II.: X

III.: Symboly vyjádření tělem a gestem.

CONFESSIONS TOUR- LIVE, PRAHA, 2011:

I.: Skupina fungující též jako rodina, se kterou putuji po nepoznaných místech pražských.

II.: X

III.: Krása očí a póz, jako symbolů osobnosti, prolnuta do specifických tvarů a motivů.

ADONNIS VS MR. FUTURE- PROMO, PRAHA, 2013: X

FUCKER I- PROMO, PRAHA, 2013:

I.: Nový parťák na nové časy mi vstoupil do života a je možná zaskočen mými uměleckými výplody. Mé cesty se věrně drží a po mém uměleckém boku kráčí po mnoho dalších let.

II.: X

III.: X

FUCKER II- PROMO, PRAHA, 2013:

I.: Spolupráce pokračuje po mém stvoření osudového kostýmu, na louce, nedaleko sídliště, časté budoucí ochránkyni mých uměleckých děl.

II.: X

III.: Propojení světla, sci- fi a pozemské krajiny.

FUCKER III- PROMO, PRAHA, 2013:

I.: Druhou verzi kostýmu, svého dítěte, převážím v jedno horké letní odpoledne, s nejistotou a osaměním, do studia, do Vršovic. Vznikají osudové fotografie, které jsou jedny z mých budoucích historických symbolů tvorby.

II.: X

III.: X

YOUR ADONNIS, VRZ- RED AND WHITE/ VRZ- COLOURED, PRAHA, 2013:

I.: Spolupráce pokračuje po mém stvoření osudového kostýmu, na louce, nedaleko sídliště, časté budoucí ochránkyni mých uměleckých děl.

II.: X

III.: Propojení světla, sci- fi a pozemské krajiny.

FUCKER- KŘEST CD, PRAHA, 2014: X

ADONNIS- PROMO, PRAHA:

I MET MADONA- PROMO, PRAHA/ JENEČ, 2016:

I.: Spolupráce s rodinnou přítelkyní mého života, která mě doprovází po řadu dalších let, pokračuje focením promo pro plakát a pozvánky na křest klipu. Detaily ztvárnění postavy sk8 teenagera, jeho nevinnost a setkání s dámou, jako symbolem světa erotického průmyslu, říkají o kontrastu a propojení nevinnosti, krásy mládí a mírné vulgarity.

II.: X

III.: Detaily ztvárnění postavy sk8 teenagera, jeho nevinnost a setkání s dámou, jako symbolem světa erotického průmyslu, říkají o kontrastu a propojení nevinnosti, krásy mládí a mírné vulgarity. Ikonické fotky se staly symbolem mého duchovního zakořenění v obdivu oné popové hvězdy, o které zpívám.

I MET MADONA- LIVE, PRAHA, 2016:

I.: Symbol barevnosti show, ať již po stránce grafické, hudební, či scénické.

II.: X

III.: Barva hraje významnou výtvarnou roli v projektu.

OČISTA- PROMO, KOUŘIM, 2017:

I.: Nový muž v trendovém těle, na cestě za svou novou barvou. Náboženské motivy podporují význam projevu a poukazují na interpretovo duchovní nastavení. 

II.: X                                     

III.: Trendová barva zasazena do barokní náboženské architektury.

ADONNIS, 2018- 19, – PROMO PRAHA: X

ADONNIS- PREMIÉRA, 2018- 19,- LIVE, PRAHA: X

„KNĚZ“, PROMO, 2019, PRAHA:

I.: Nový interpret, v novém světě, sledující sebe samého, …nejčastěji ze zázemí své umělecké pracovny, v Mnichovicích.

II.: X

III.: Časové detaily kostýmu a rekvizit, …drobné ornamenty, tvary a symboly.

KONCERT „NEZHYBA“, FOTOKOLEKCE, 2019, PRAHA:

I.: Nový interpret, v novém světě, sledující sebe samého, …nejčastěji ze zázemí své umělecké pracovny, v Mnichovicích. Barevná stránka pokračujícího příběhu života pokračuje.

II.: X

III.: Časové detaily kostýmu a rekvizit, …drobné ornamenty, tvary a symboly. Barva, jako značka interpretova pera, nás doprovází dalšími časovými zákoutími show.

STÁHNOUT: https://ulozto.cz/tamhle/PaLKUDpBlzAK/name/Nahrano-26-7-2021-v-11-16-56#!ZGIxAQR2ZJRjATEuZ2ZmMzWwA2R0BRgOrzk6M1yVrT0lHJVmLD==

Pozn. Originály titulů, fotografií a grafik s vysokou kvalitou se nedochovaly.

Některé anglické výrazy záměrně neodpovídají gramatickým pravidlům.